Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 16:50:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите 5-та част  (Прочетена 85932 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #105 -: юни 10, 2015, 14:12:05 »

Много са ви хубави текстовете  heart Ние също се бяхме забравили  blush

Хриси (адашки сме) на нашата дата ще се женитееее  heart
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 10, 2015, 14:20:57 »

Гражданския е на 18.09. - ще разпишем в петък и в събота само църква и ПАРТЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ  yahoo yahoo yahoo
Активен
Koliin
Ентусиаст
**
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 12, 2015, 20:25:07 »

Привет момичета...новопоявила се булка съм,но бавно и славно напредваме в подготовката.Ето го и текста на нашите покани :
                          Имало едно време една Любов....!
              Любовта...онази, която всички търсят.....но не всички успяват да  открият!
                          Една любов изпитана във времето!
                          Една любов преплувала океани.
                    Преборила безброй вълни....но  винаги намирила  брега !
                      Една любов, родила плод във вечността.
                         Един безценен диамант с име на дете!
                 Това не е просто приказка за любовта.......това е нашата приказка!
            А щом четете това,значи сте успели да дочакате денят на нашето заветно "ДА"!
                 Ние .............. и ............ ще възнаградим търпението ви на 16.08.2015 г.
                        когато сте поканени на нашето сватбено тържество.
Своето "ДА" ще кажем в обредна зала в гр.Пазарджик от 15:40 ч.
Светото венчание ще се извърши в храм " Света Богородица " в   16:30 ч.
Веселбата ще продължи в комплкс "Ливадите " -Добра вода от 18:00 ч. до ранни зори smile

...................... с нас се вълнуват,защото те ще ни кумуват!




Ахахаха, Вероника, текста е жесток, защото е подходящ и за нас. blum Сякаш аз съм го писала. И ние си имаме едно диамантче Виктория. Пък и сватбата ни ще е също на 16.08  danceg Поздравления! Много ми хареса Bravo
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #108 -: юни 12, 2015, 21:09:14 »

Хриси, ние ще сме всичко в един ден, понеже датата си ни е специална и не исках да се разкъсваме smile Но ако нямаше символика в датата, преспокойно щях да си го направя друг ден Wink
Активен
veronika88
Любопитен
*
Публикации: 30



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 12, 2015, 23:26:00 »

Koliin радвам се че ти харесва.Такава беше и идеята ми,да бъде нещо написано лично и само за нас.А без диамантчетата за къде сме  heart смисъла на всеки наш ден girl_wink

И сватбите ни са на една и съща дата.Предлагам  да вземем да се съберем за едно общо сватбено парти  danceg
Активен
hrishristova
Сватбар
***
Публикации: 234



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 15, 2015, 07:59:40 »

Ние го решихме така, защото първо датата наистина ни няма никаква символика - нашите дати са все зимни. 19-ти сеп. ни допадна, защото има 4 почивни дни, а нашите гости половината ще пътуват.
А и другото което е ние също мислихме всичко на един ден да е, но преценихме, че както за гостите ще е по добре, така и за нас. Това обреден дом, после час почивка - църква, после 2 часа почивка за фотосесия и те гостите се изтощават (лично мое мнение) smile
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #111 -: юни 16, 2015, 00:20:33 »

Здравейте момичета,

Веднага се включвам с въпрос, който може и да е разискван вече, свързан с пунктуацията в текста.
Защо навсякъде виждам запетая след "Ние, Иванчо и Марийка, и нашите родители Ви каним..."? Кое е това правило в българския език, което да определя слагането на запетая, че даже и след имената?
Виждам го масово, а не мисля, че е правилно.
Моля грамотните да се включат, защото най- големият кошмар с грешки в поканата е на път да се случи??!!

Благодаря
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юни 16, 2015, 08:16:19 »

Така принципно във форума има няколко филолози.. Аз не съм сред тях, но смея да твърдя, че елементарните неща съм ги запомнила от училище, дано не ви объркам.. Та, съм сигурна, че след "ние" има запетая, защото имената ви са като пояснение в изречението, то може да съществува и без тях (като вметната част са), а пояснителните части в изреченията, се отделят със запетаи..  huhhuh.gif  pardon Да ме поправите, ако греша, моооля, Фаниии ? smile kiss2
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 16, 2015, 08:33:44 »

Не грешиш, Тони, точно така си е!  good Давам пример: Ние, Иван, Мария и нашите родители без запетая преди "И" означава че ние+Иван и Мария+ нашите родители, докато: Ние, Иван и Мария, и нашите родители означава че именно ние, които се казваме Иван и Мария+нашите родители. Опитах се да ти го обясня по-просто не знам дали се получи. Тони е 100% права! А между другото в агенциите и въобще местата където печатат покани би трябвало да са наясно с тия неща, не ви ли оправят грешките?!
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #114 -: юни 16, 2015, 08:45:57 »

Здравейте,

Аз вяра на агенциите нямам и не разчитам на това да ми оправят грешките. Все още не разбирам личните имена какъв вид пояснение могат да бъдат ?! Проверих пунктуационните правила  многократно и такова правило няма, и това е.... bad shok направо да се гръмне човек. Ще се радвам и някой филолог с професионално мнение да се включи.
Благодаря за ценните съвети, момичета!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юни 16, 2015, 08:47:44 »

Фанимира Е човекът! В крайна сметка, можеш да си го напишеш, както искаш.. Нямаш доверие на собствените знания, ама нямаш и на другите, когато ти го казват.. Хммм  huhhuh.gif  blum

Едит: Личните имена са пояснение, кои аджеба сте Вие (НИЕ).. Не, че хората не знаят.. Може да поканите да си пропуснете имената, ако си мислиш, че със запетаи не е правилно, ама в същото време не си сигурна  Wink
« Последна редакция: юни 16, 2015, 08:49:42 от alexandrova_90 » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 16, 2015, 09:12:24 »

Абсолютно, аз също съм запомнила това така, както го обясняват Тони и Фани. Имената поясняват кои сме тези НИЕ и според мен като всяко пояснение и това трябва да се отдели със запетайки. Надявам се, че не се бъркам.  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #117 -: юни 16, 2015, 12:30:21 »

Напълно подкрепям Фани, Тони и Мария! good Първата запетая се слага, за да подчертае кои сме НИЕ (Иванчо и Марийка). Затова има и затваряща запетая: Ние, Иванчо и Мария, (затваряща запетая) и нашите родители... В случая двете запетаи заместват тромавото обяснение: Ние, които се казваме Иван и Мария, и нашите родители...
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 19, 2015, 22:17:11 »

Момичета, хич да не се притеснявате за поканите ви, вижте моя ко-фотограф и приятел какво е получил онзи ден
 girl_impossible funnytooth funnytooth funnytooth

Активен
Koliin
Ентусиаст
**
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 20, 2015, 00:00:07 »

 :laugh:Аууу, останах без думи!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines