Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 19:30:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 182993 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #420 -: август 15, 2016, 16:06:27 »

Детските рождени дни са от темите, които според мен не вълнуват много хора и реших, че ще ви досадя с подробности, ама щом питате, който каквото сам си направи ...  tease
Тортите бяха 4 броя... една в петък ми дойде муз... боровинкова с шоколадов блат, мое дело... разкош, днес ометох последното парче. Тя беше сглобена и поднесена 2 минути преди змей да стане от сън, беше много доволен и се зарадва, торта с цифри. Втората беше обикновена (поради летния сезон нямаше как да си поискаме развихряне на фантазиите на дежурните декоратори и без това вече им бях извадила душите за торти три и четири, които направиха за мен по изключение...) Всичките поръчани бяха от едно и също място - "ресторантът", в който почерпихме родата.
И тук е моментът да отворя една голяяяма скоба, значи някой тотално ми е подменил софтуера последната година, на моменти се пипам по челото да проверя "Киви, ти ли си това? Температура ли имаш?"... Едно време се юрвах и правех един милион неща, хиляда детайлчета, пък декорчета, пък 'нам си к'во... Няма брате, новото издание е оптимизатор и се щади като за световно. Бабите, дядовци, кумове и кръстници и още едно роднинско семейство бяха поканени на ресторант и бяха помолени да измислят какво им се яде и пие, да си се разберат със сервитьора и да не ме занимават с претенциите си. Оказа се, че новата Киви версия е много по-умна от старата. Ако се бях бъхтила сама да сготвя щеше да ми излезе дори по-скъпо, а вложеното време да не коментирам и накрая вместо да съм чил, щях да съм гроги и Изаура да има чинии за миене. Пък тя горката не е автоматик, някой трябва да ги сложи първо вътре и после да ги прибере по шкафовете ...Хабсурд.
Затварям скобата и продължавам с торта 3 и 4. Ситуацията беше три дена яли пили и се веселили почти, защото за един уикенд бяхме на 2 празненства като домакини и на едно като гости. В събота преди обяд скокнахме на още един детски РД, а в неделя бяхме организирали нашият общ рожден ден заедно с едно съседче родено в същата седмица. Тъй като с майката имаме и обща детска компания, решихме да наемем клубче заедно. Три каки там търчаха след 9 деца, в продължение на 3 часа. Аз снимах, играх си с детето, но успях и да се наприказвам с дружките и да съм отново много доволна и релаксирана. За клубчето имаше Маша и Мечокът торти в син и розов вариант, розовата беше с цветя, а синята... без да съм им казвала нищо със ... звездички smile
Подаръците - все едно се оженихме още веднъж - холът беше заринат с кутии и торбички. Дрешки, книжки, пъзели, магнитни букви, цифри и всякакви игри с числа, змей много се интересува от такива работи. Ние му подарихме "само" магнитна дъска, макар че на фона на колекцията можеше и да не усети, ако бяхме пропуснали.

Други питания?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #421 -: август 15, 2016, 17:14:45 »

Аз лично нямам питания, вече разбрах защо ти бяха толкова много торти good
Много ти е хубава новата версия, отдавна съм си я купила и аз. Единствено ме дразни, че не мога да регулирам звука и ми се надува главата, но и това си има предимства - нито се чува какво казваш, нито какво ти казват smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: август 15, 2016, 21:42:16 »

Автоматично се чувствам поздравена...
Пиша от телефона и затова няма почерпка от мен.

Моя мъник нещо се успа и затова се подвизавам тук. Не че не е залепен за мен, иначе досега 100 пъти да се е събудил. Нищо, поне и аз си почивам, докато таткото простира прането.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: август 16, 2016, 07:10:09 »

Добро утро!
Съжалявам, че не мога да сервирам кафе, ама съм през телефона. След малко ми е последната фетална и нещо и ми се е свило под лъжичката.
На всички пожелавам един прекрасен вторник, а за Маги и за Булчето съм сигурна, че ще е най-приятен, като се има на предвид какво ги чака в края на седмицата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #424 -: август 16, 2016, 07:55:55 »

Ами като сте всички от телефона, да взема пак аз да съм първа с кафето. smile
Миме, простирането на прането ми беше голям мор. Хайде, събирането и с една ръка става /в другата е бебето/, ама другото... nea. Хехе, браво на таткото good Родният изпада в ужас, ако трябва да направи нещо подобно. Съгласен е да мие тоалетната, да бърше прах и всички други дейности, но не и да простира. Децата и те, дали му подражават, или нещо ги притеснява, така и не разбрах. Затова били измислени сушилните smile
Днес пак ще се виждам с приятелка, този път от Америка. Тук е с дъщеря си, мома на 25. Има си годеник там и дърпа да си ходят и мрънка, че и е скучно и горещо в България. И с родителите си говори само на английски. Еми, там е родена и отраснала, бабите ходеха там да помагат, та няма и как да иска да е тук, при положение, че може да обикаля из Европа.
На всички успешен и хубав ден!
Рататуй, стискам палци, всичко ще е наред!


* 13934889_1205158226200938_6907070706176065667_n.jpg (69.59 KB, 346x346 - видяно 2319 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: август 16, 2016, 08:07:45 »

Добър ви ден.Аз тая седмица закъснявам за работа от там и за тук.Моника е в някаква фаза, не знам коя и каква вече.Свеки я гледа, че яслата не бачка, малката се тръшка и реве за глупости.И това ще мине си повтарям.

И моя мъж много помагаше и помага.Само простирането не му е любимо, но и това прави като трябва.

Киви, браво за новата ти версия.Само така.Аз по принцип не разбирам рождените дни за толкова малки деца, и съм малко скептик и за това я събирам в къщи с децата.Хола ни е огромен и там тичат и играят на воля.А и зимата в разгара на всички вируси, а отидем на детски клуб, а сме лепнали нещо.

Рат, стискаме палци, сигурна съм че всичко ще е наред.

Ние сутринта с моя мъж си говорехме как няма да можем с Моника да седнем и на едно заведение това лято.Викам му няма нищо, догодина при повече късмет.Примирила съм се.Важното е да отидем да се разнообразим.

Хубав ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #426 -: август 16, 2016, 09:38:41 »

Маги, децата са на фази, ще дойде и вашето време. Относно клубчетата, аз също съм скептик и не очаквах така хубаво да се получи, план Б ми беше в хола, но ние нямаме тук люлка или пързалка, която след три завоя слиза на долния етаж. Болестите... само Господ може да ни опази, вече не ги мисля, ако е писано ще се боледува, ако не е няма. Не мога да си слагам живота на пауза поради риск от грип, правила съм го де и те разбирам.

Едит: Последно, но не и по важност - Рат, палчета и от мен!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #427 -: август 16, 2016, 10:14:13 »

Добро утро!

Kiwi ама Kiwi 2.0 звучи страхотно! Това ми е и на мен плана за следващия рожден ден. Толкова нерви хвърлих по този , с всичките детайлчета, покани и не знам какво си, и в крайна сметка звяр се лепна за мен и като никога орева света 4 часа, накрая бях на ръба на силите си...то нашето беше сватба без булка де, 40 възрастни и 10 деца... не, невър ъгейн! Догодина клубче и мами и деца само. Никакви и домашни събирания.То и ние сме в грипен сезон.

svekarva значи сега ще те просветна що не иска. СЪСЕДИТЕ и познати! Баща ми преди 30 год майка ми го накарала да простре дрехите че била много болна. Минава негов колега, най-големия клюкар и го вижда, на следващия ден цялата служба разбира че е мъж под чехъл и простира дрехи. 15 год по-късно моля баща ми да ми помогне да прострем, не е простирал от тогава, излиза, помага ми минава същия колега. Тресна всичко и изпсува и каза повече никогаШ  pardon

магито значи ако дойдете в София с Мони  звънкай да те водя на любимото ми заведение с дете. Вчера ходихме пак там, за първи път с приятели, и те го признаха за страхотно. Сервиза и храната са нищо особено, но самата градина е с такава изкуствена трева, по средата има детска площадка, а от страни са наредени маси и пухове.На обяд пече, ама след 19:00 става идеална сянка. Лежиш си, ядеш си, и от всички страни наблюдаваш детето. Ние късмет вчера имахме и една как на 8г та цяла вечер занимаваше звяр, въргаляха се по тревата и се гушкаха, до 22:00 стояхме, наложи ми се само 2 пъти да стана че беше започнал да бърка в чужда чанта smile. Абе  да са живи и здрави smile



« Последна редакция: август 16, 2016, 10:15:58 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: август 16, 2016, 10:47:55 »

Имам покана за СОфия вече, сестра ми правят в двора на блока детска площадка, с маси и пейки.Ще е супер, децата играят, родителите си почиват.Иначе това заведение излгежда супер наистина.

Аз имах опит с първия РД на племенника, макар да бяхме в къщи, бяха много хора, чуждо за него място, дандания, той орева света и накрая се затвори в едната спалня с моя мъж да си играят с колички.За Моника мястото беше в къщи, хората познати и мина много леко.С деца като го правя каня много малко майки, предния път бяха 3.Не заради нещо друго, ами аз съм странна птица и избирам с кой да комуникирам.Познавам много от майките с деца около Моника възраст, но повечето предпочитам да ги пропускам.Иначе събирането при нас на възрастните е като традиция.Така събираме Моника с братовчедите, с който иначе се вижда рядко.И е голяма веселба.Последния път детето получи доста музикални подаръци и тримата дрънкаха, пееха и дивееха а ние можахме да хапнем на спокойствие.

Ние сега ходим в Кайлъка.До едната площадка има заведение, по средата на една поляна.Има направени от общината маси и пейки.Детето тича, кара колело, играе на топка, ние седим и я наблюдаваме.Ако иска на площадката някой отива с нея и после се връща.Има и рекичка, там варденето е най-трудно, но баща и с кеф и показва рибките, а тя е много впечатлена.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: август 16, 2016, 13:10:25 »

Здравейте! Аз имам радост в дома - далечно много близък гост. За мое огромно учудване малката раздяла ни се отрази засега много много добре   heart heart  heart heart heart моят комплект наистина ми харесва, имам и нов Sony Xperia и кутия за бижута и часвовник за Кари и много много конфетъй ... Нямам време да ви чета, защото търчим напред назад...
Обичам ви и хубава седмичка!
Ще ходим на 2-ро море в четвъртък  blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: август 16, 2016, 13:14:13 »

Благодаря ви за палците и подкрепата, но този път новините не са толкова добре. Ама, няма да тровя темата с негативизъм и ще пиша в бебешката.
Булче, много яко изглежда това кафе.
Фани,у браво на вас и че сте отново физически заедно и за морето.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #431 -: август 16, 2016, 14:18:33 »

Хаха, Фани, харесват ли им конфетите? Брат ми беше в Москва и Петербург и донесе и той конфети, почти 2 килограма, щото нямало какво друго да купи. Ама никой от нас не ги харесва, ужасен марципан и странен вкус. Едно време умирахме за тях и бяха голям разкош pardon
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: август 16, 2016, 15:18:10 »

Рат и тук да ти кажа,спокойно само.Малко остана,ще ги минеш тези 36 седмички heart  Знам,че е ужасно трудно,да не го мислиш,но ще се справиш smile  Аз след малко отивам на моята последна ФМ,нямам търпение вече.Дано да слуша бебка и всичко да е наред.
  Фани,сега сте на втори меден месец *INLOVE*ех колко хубаво.Аз си помням,като си видях мъжа,след 8 месеца раздяла....леле много му се радвах smile Но след седмица започнаха да ме дразнят разхвърляните чорапи и дрехи,човек като свикне сам и после е много трудно smile
  За простирането,аз подозирам,че ММ има стратегия.Не мрънка,като му кажа да просне прането,прави го с огромно желание "уж" ,,,НО.......как го прави....Която дреха хване тази закача,тук щипка,там две,тениска,чорпаче,дънки....после пак чорапче  и така,,,,едно хорце китно нагласи,та цялата махала се чуди ,какъв е този простор.И естествено следващия път сама си го правя Wink Хитър е много,,,признавам му го.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #433 -: август 16, 2016, 15:24:22 »

...НО.......как го прави....Която дреха хване тази закача,тук щипка,там две,тениска,чорпаче,дънки....после пак чорапче  и така,,,,едно хорце китно нагласи...
След като сама си оправям пералнята, не виждам що да е не е мъжка работа да се простира прането. Отне ми известно време да обясня къде се слагат щипките и как се простират МОИТЕ дрехи, за да не се съсипват, неговите е свободен да си ги простира free style, ама като гледам почнал е по моята система всичко. А иначе относно композицията нямам претенци, както им намери място, така...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #434 -: август 16, 2016, 15:57:21 »

След като сама си оправям пералнята, не виждам що да е не е мъжка работа да се простира прането. Отне ми известно време да обясня къде се слагат щипките и как се простират МОИТЕ дрехи, за да не се съсипват, неговите е свободен да си ги простира free style, ама като гледам почнал е по моята система всичко. А иначе относно композицията нямам претенци, както им намери място, така...

на мм му беше най-трудно да се научи че трябва да ги изтръска преди да ги сложи на простора, видя че не са толкова намачкани и са доста по-лесни за гладене ( да, той си глади дрехите сам blush)
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines