Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 19:31:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 182993 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 04, 2016, 07:55:12 »

Добро утро! Аз днес съм ранобудна, явно все пак съм си починала на морето, защото забелязвам, че се нуждая от по-малко сън  smile

Съгласна съм, че красотата е състояние на духа, че трябва да се чувстваме добре в кожата си... но в момента при мен не е така. Прекалих, отдавна прекалих с вредните храни и това ми се отрази. И сега, дори да започна да се храня по-здравословно, резултатите ще дойдат след месеци. А аз искам по-бърза промяна. Та няма как да не прибегна до диета.

Вчера установих, че социалният ми живот е умрял. Писах на няколко приятели да се видим (не защото много ми се излиза, а защото все отлагам по някаква причина) и с никого не успях да се уговоря. Тайничко се радвам, че ще прекарам вечерта с милото, ама и малко се притеснявам дали не занемарих приятелствата си покрай любовта.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #136 -: август 04, 2016, 08:21:46 »

Цитат
Красотата е състояние на духа
 good

аз не се чувствах себе си обаче с екстрата кг след раждането. Изпаднах в депресия, мрънках много, не исках да се погледам в огледалото. Реших в един момент че с мрънкането няма да отслабна и се взех в ръце.Като отслабнах се чувствах страхотно, като минавах покрай витрини и огледала се оглеждах, а преди се мразех. Наистина се чувствах страхотно. След като отслбнах ми се наложи да ходя на едно обучение в офиса и всички ми казваха оооо ама виж ти си изглеждаш като преди, супер си. Така че на всеки влияе различно външния вид. Радвам се че поне успях да си върна кг от преди бременноста, друг е въпроса че имам едни 7кг за сваляне от преди това, ама с тях мога да живея + стягащо бельо  pardon

ето снимка преди и сега smile

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #137 -: август 04, 2016, 09:09:46 »

Добро, утро, момичета:)

Рататуйче, супер закуска, подобна ядох точно преди малко, мъж ми ме заведе на закуска smile

Булче, супер резултати, за колко време ги постигна, браво!


Според мен красотата си е вътрешно усещане и състояние на духа, но трябва малко и отвън да се помага smile


Аз след малко отивам в яслата, моето момченце ще преминава в горната група и ще трябва да се срещна с новите му учителки и директорката, да видим какво ще кажат за престоя му в предната и какво за новата.

Хубав ден на всички!  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #138 -: август 04, 2016, 09:49:15 »

Добрютро!
Пържих кифтаци, че пак очакваме посещение "пътьом за морето да ви видим". Хубавичко се вмирисах sad, хихи, долната /по местоживеене/ съседка не мога да я хвана какво готви днес.
Булче, сериозна разлика Bravo Преди снимката веднага след раждането ли е?
С толкова бебета из темите и покрай мен, вече се хващам да проявявам особен интерес smile Ей сега, примерно, по Хоризонт нищят за Конференция по кърменето във Велико Търново и аз слушам. Значи, 90% от жените в България кърмят до 3-тия месец, което било много над европейските норми. След 3-тия месец обаче, половината от тях вече се отказват по някакви причини и пак сме в горна граница. По тази причина ще обучават допълнително персонала за възможностите за интензивно кърмене до 6 месеца. Хубаво ще го обучават, ама кел файда да ти дойде този персонал за половин час на визитация вкъщи, щото за толкова има планирано време  crazy. Скоро и персонал май няма да има nea. Едно, че никой не иска да учи това, второ, че се изнасят кадрите веднага след завършване.
На посрещането на Амели Втора стана въпрос защо майката ражда в България, при положение, че от 14 години живее там. Баба Германка каза, че в клиниката в града им екипът е бъ гарски, от лекари, завършили в България и че би трябвало да няма разлика по отношение на медицинска сигурност.
По спомен /без да съм сигурна/, тази година отчетоха, че най- предпочитаната специалност от кандидат студентите е психология. Право и икономиките вече са извън топ 10.
Хайде, приятен и ползотворен ден!
Алексия, къде е на ясла момъкът?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #139 -: август 04, 2016, 10:06:18 »

Дам едната е след раждането, другата 7 месеца по-късно. Лошото е че аз не намалих обемите си а продължих да дебелея, даже 5 месеца след раждането достигнах кг които бях в 8ми месец бременна. Та да, трябваше или да си повтарям така съм си добре или да се стегна и да се сложа на диета. Ако бях на тези кг днес нямаше да съм с вталена рокля на работа smile

А защо е раждала тук а не там?

Сега се сетих покрай писаното на олуейс за антибиотика, онзи Андрей Едрев какви панаири прави от седмици по болници и фейсбук групи. Второто му детенце са му назначили антибиотик заради завишено ЦРП, майката е била с мътни води, и онзи се вдигнал да прави панаири по болниците защо и какво лекуват и защо слагат антибиотици, оспорва методите на изследване на ЦРП, кара се и обижда лекари. И се замислям, този интернет ни направи супер нагли и разбиращи, до там разбиращи че можем да си увредим здравето на децата!

« Последна редакция: август 04, 2016, 10:10:40 от bulche91 » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #140 -: август 04, 2016, 10:24:07 »

И се замислям, този интернет ни направи супер нагли и разбиращи, до там разбиращи че можем да си увредим здравето на децата!

И не само...
Снощи в "Касъл" имаше изобретен костюм, който те прави невидим. В крайна сметка осъзнаха, че никой не бива да притежава такова "оръжие". Интернет е подобно оръжие. Самия диалог, който провеждаме в момента, дори говори за това.

Нашата сватба мина мнооооооооооооого яко!!!! Още ме държи емоцията...  heart heart heart Не хванах букета на булката, но тя ми предложи да ми даде този от украсата на сватбената маса....че сигурно е по-вълшебен хахаххахаххаха smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: август 04, 2016, 10:39:25 »

Булче, браво че си взела мерки.Аз слабеех, не знам как се получи, но много ходех, излизах всеки ден, катерех баирите на Плвен нон стоп, а Моника ревеше и спеше само в количката като се движи, та се вталих с ходене.Иначе толкова ядене, не съм яла както след като родих.Бях постоянно гладна  blum

За съжаление интернет е доколкото полезен, така и вреден.Казвам го от опит.Има информация, но хората едно не търсят коректната, търсят успокоения, потупване по рамото и залъгване.Тълкуват неправилно много неща и така мога до утре да говоря.Само като се сетим за домашните не асистирани раждания, колко бебета загинаха, като минем през лекуване с вода и чай и т.н.Не казвам, че лекарите нямат вина за масовата психоза на народа, но за мен лично е безотговорно не слагането на ваксини, не пиенето на АБ когато се налага и чакането нещо да се оправи от само себе си.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: август 04, 2016, 10:46:14 »

Наде, браво за хубавото изживяване, пък не си си тръгнала с празни ръце  Wink
Маги, като каза ваксини, в нашата група във фб имаше подобна дискусия, където масово ги отрекоха. Аз като по-незапозната реших, че повредата е в моя телевизор и сигурно нещо не ми е ясно щом не съм на тяхното мнение. Почнаха едни статии и чудеса, ми то нямаше една коректно написана и обективна.
Интернет е нож с две остриета- като гледам как хората си поставят диагнози и си назначават лечение по форуми и ми става лошо. От друга страна, ако не прекаляваш ти дава доста полезна информация за различни аспекти от ежедневието, което ти спестява пък време.

Забравих да кажа- Булче 10кг, ама при теб ми се вижда голяма разликата, изглеждаш страхотно! Поздравления за волята и упоритостта, възнаградени са напълно!
« Последна редакция: август 04, 2016, 10:47:49 от ratatui » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #143 -: август 04, 2016, 10:48:55 »

И изобщо до толкова да повярваш на самоучението си и напълно осъзнато да пренебрегваш и да се бориш срещу мнението на медицинско лице....  crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #144 -: август 04, 2016, 11:19:21 »

А защо е раждала тук а не там?
Е, не съм толкова близка със семейството, че да зная всичко. Съвсем случайно станах "кръстница", пък и заради немския език влезнах в тяхната среда. Нещо се завъртя разговорът около това, че всички ние /българите/ смятаме, че там здравеопазването е на много по- високо ниво и германката тогава каза, че няма как да е така, защото голяма част от лекарите в по- малките градове са специалисти от ЕС и като ще раждаш при българи, по- добре е да са българи в България.  pardon.
Аз пък не се сещам кой е Андрей Едрев crazy, та отивам да питам чичко Гугъл Wink
П.П. не ми стана по- ясно, ама поне го видях - гоуем хубавец изкусител smile
« Последна редакция: август 04, 2016, 11:25:23 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #145 -: август 04, 2016, 11:26:40 »

Абе онзи от един Остров на изкушението ли какво беше стана известен. Доста често беше при Гала , живееше на Бали. Виж напиши във фейсбука и ще ти излезне и групите му и всичко. Няма толкова нагъл човек, две мами от нашата очтена бяха раждали с жена му за първото дете и е било пълни пананири.

ооо ваксините са ми любима тема  heart



Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: август 04, 2016, 11:35:29 »

Ма тоя е толкова смотан, мислех че жена му е по-нормална. А чее има второ изобщо не съм разбрала, помня го от Гала точно с първото, голям смешник! и не живее ли още на Бали? Помня, че си доведе прислужницата от там, за да гледа бебето.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #147 -: август 04, 2016, 12:02:33 »

И как е онодил жена си от Бали чак? blush
Не съм гледала предаването, аз и Гала нещо не я понасям. Слушам радио, докато се моткам из къщи.
Хехе, майка ми също отказа Малката Булка, писнало и вече Wink. Има ли някой да следи кога пак ще показват тормоз свекърва - снаха? Да свирка, че да гледам.
Няма я Тони, ама да кажа, че изгледах и Любов назаем и вече ми е "бактън" Wink Хехе, в един от последните епизоди на сезона показваха "ходене на хамам", та се сетих, че преди време ви разказвах за обществените бани от детството ми.  Май така и не довърших за технологията на къпането Wink
Препоръчайте ми нещо за гледане, ама да не е фантастика. Опитах "Момчетата от Медисън авеню", но пък не мога да го стартирам нещо.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #148 -: август 04, 2016, 12:36:52 »

С тоя мой шеф щях да загина от глад. Тва, ако не е диета! Разгеле, наядох се!
Чета ви, ама ми е трудно кълването, че още не съм намерила време да си оправя телефона. Довечера пък имаме важно събрание на входа и пак няма да е днес.
Стискайте палци, че май ще имаме среща с ин-лоу уикенда, а на мен не ми е това любимо занимание.
Маги с две ръце подкрепям мнението за ваксините и домашните раждания. Дано има повече акушерки и консултации по кърмене. Отказват се повечето след третия месец, защото или не знаят как, или не получават толкова подкрепа от близките: Е, ние едно време.... От втория месец сокчета... и тн. За съжаление преди 2 години чух за такова захранване и то от педиатър, а не по настояване на майката. А един антибиотик вреди в пъти по-малко, отколкото една вътрешна инфекция на новородено бебе!!!
Снощи се чух с Фери! Подейства ми страхотно. Много е мила!!! heart
Отивам да чета клюките от юли...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #149 -: август 04, 2016, 12:53:09 »

Цитат
Препоръчайте ми нещо за гледане, ама да не е фантастика. Опитах "Момчетата от Медисън авеню", но пък не мога да го стартирам нещо.

Подли камериерки ( Devious maids) и Mistresses ( на бг не знам как са го кръстили) това са ми двата любими лятни сериали.Първия е по-забавен, има много повече хумор в него, втория е малко по-сериозен ама става и той. 
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines