Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 03:11:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ДРЕБОЛИЙКИ - 2 част  (Прочетена 145995 пъти)
 
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #270 -: април 09, 2008, 08:59:54 »

Аз за първи път чувам за такава кутия pardon Мисля,че няма да имам, защото и на мен ми се струва малко като просия да мина с кутия по масите и да чакам някой да пусне нещо вътре. Не искам да обиждам никой, но това си е моето лично мнение.
Здравейте! Аз съм от тези, които ще си правят късметчетата и украсата на чаши, вино и т.н. сама и искам да попитам: от всчко, което прочетох тук, правилно ли съм разбрала, че тюл се купува от магазин за платове на Пиротска или Екзах Йосиф, а другита малки цветенца и др. такива някъде от Илиенци?? Още няма да пазарувам, защото трябва да избера роклята, за да видя т те дали ще са бели или екрю. Предварително мери!
Аз видях цветчета в магазин Рай на "Цар Симеон" 90 в София. Имаше панделки, кошници, цветни камъчета, балони, кутиики, стъклени фигурки, свещи и други такива. Дори имаше едни бели пиленца точно като тези от снимката


* 38870_801102.jpg (55.7 KB, 323x430 - видяно 2448 пъти.)
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 09, 2008, 09:06:25 »

Ani, ние няма да минаваме с кутията по масите, а ще я оставим на масата за подаръци. Точно, защото не искаме да минаваме да събираме подаръци, а хората, които предпочетат да ни дадат пари, а не подарък, няма как да оставят пликовете ей така на масата - много лесно може да изчезнат. Освен това аз мисля така да я направим, че да не и личи, че има разрез отгоре - ще изглежда като подарък и шаферката ще я показва само на гостите, които не са с подаръци, а с пликове. Така другите няма да се чувстват длъжни да пуснат нещо в кутията. Wink
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 09, 2008, 09:22:28 »

Ние си взехме "ракличка" (има я в галерията ми), в която ще се слагат пликовете и картичките, за да не се изгубят.
Според мен самата кутия изобщо няма нищо общо с просия или каквото и да неудобство от страна на гостите. Тя е изцяло за удобство на младоженците (и естетика).
Ние ще минем да поздравим гостите си по масите - един по един, за да можем да им обърнем повече внимание. Логично, повечето от тях ще искат тогава да ни подарят подаръците си. Шаферите ще поемат подаръците от нас и ще ги слагат на предназначената за това маса (няма да ги разнасят цяла вечер, я Wink ) Ако измежду подаръците има самотни пликове или картички - ще ги слага в кутията/ракличка, за да не се разпиляват.
Просто и елегантно - нито гостите ще се трупат пред масата, като в избирателна секция (освен ако сами не поискат да си оставят подаръците на масата предварително), нито ще си тъпча чантичката с картички и пликове, нито пък ще се притеснява някоя от майките дали случайно някой плик няма да изчезне.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 09, 2008, 09:31:42 »

Ние си взехме "ракличка" (има я в галерията ми), в която ще се слагат пликовете и картичките, за да не се изгубят.
Според мен самата кутия изобщо няма нищо общо с просия или каквото и да неудобство от страна на гостите. Тя е изцяло за удобство на младоженците (и естетика).
Ние ще минем да поздравим гостите си по масите - един по един, за да можем да им обърнем повече внимание. Логично, повечето от тях ще искат тогава да ни подарят подаръците си. Шаферите ще поемат подаръците от нас и ще ги слагат на предназначената за това маса (няма да ги разнасят цяла вечер, я Wink ) Ако измежду подаръците има самотни пликове или картички - ще ги слага в кутията/ракличка, за да не се разпиляват.
Просто и елегантно - нито гостите ще се трупат пред масата, като в избирателна секция (освен ако сами не поискат да си оставят подаръците на масата предварително), нито ще си тъпча чантичката с картички и пликове, нито пък ще се притеснява някоя от майките дали случайно някой плик няма да изчезне.
Bravo Bravo Bravo Неискам да се повтарям мила ти си казала това което исках и аз да споделя good good напълно съм съгласна с това което си казала,в крайна сметки всеки да си направи както смята за добре girl_wink
Имеждо другото "ракличката" е  good good супер много е готина и ретро give_rose give_rose а и ще си ви остане за спомен
Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: април 09, 2008, 09:33:20 »

Arlina, купих ги от един магазин като ходихме в Плевен.Те са за у милото, а за у нас взех две сърца.По 5 лв. са.

Аз също си направих кутия за пари.Купих едно сандъче и го украсих.Мисля, че стана добре / има я в галерията ми /.Аз също съм на мнение, че не е просия.Даже е по-хубаво от  колкото да ги събираш в чанта или нещо друго .При нас сестра ми ще я носи и ще слага пликовете вътре. smile
Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 09, 2008, 09:38:21 »

Ние хвърляхме късметчетата пред ритуалната и бяха 49,а след църквата кумата хвърляше червени листа от рози с жито girl_wink

Нашите ще са 27бр.Има снимка в галерията ми.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: април 09, 2008, 10:00:22 »

Pavlinka, вашата кутия май е нещо от сорта на нашата Wink добре се е получило с тюла и панделката, връзва ви се със стила на поканите.
А късметчетата сама ли си ги прави или са купени? Много ми харесва че са толкова разноцветни - като се хвърлят изглежда много гот.
Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: април 09, 2008, 10:04:35 »

Благодаря.Купих ги от един магазин като ходиме в Плевен.И не бяха скъпи.Различните модели са различни стотинки.Когато обикалях в София ми се видяха скъпички.
Активен
pppolito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: април 09, 2008, 12:21:24 »

Момичета, дано гостите ви наистина да са сложили парите в пликове, защото при мен не беше така и в един момент се получи така, че се стараех непрекъснато на камерата да не се вижда кой колко пари ни дава, за да няма после коментари и  обсъждания.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 09, 2008, 12:44:49 »

в този ред на мисли, се чудя дали няма да е удачно да заредим на масата за подаръци пликове и картички - в случай, че гостите не са се сетили или не са успели да вземат плик или картичка за подаръка си. По принцип е нормално да се забрави картичка (на мен много пъти ми се е случвало), а когато се подаряват пари, много често гостите се сещат в деня на самата сватба, че не са помислили как точно да ги "опаковат".
Не ми се иска, обаче, да разхвърляме пликове и картички по масите. Мисля си, че е най-добре да са на масата с подаръците (ще помоля хостесата да информира гостите за наличието им, докато ги настанява). Така ще може дори, ако някой иска да ни напише някакво пожелание да го сложи направо в кутията за картички (ако иска).
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: април 09, 2008, 12:54:48 »

в този ред на мисли, се чудя дали няма да е удачно да заредим на масата за подаръци пликове и картички - в случай, че гостите не са се сетили или не са успели да вземат плик или картичка за подаръка си. По принцип е нормално да се забрави картичка (на мен много пъти ми се е случвало), а когато се подаряват пари, много често гостите се сещат в деня на самата сватба, че не са помислили как точно да ги "опаковат".
Не ми се иска, обаче, да разхвърляме пликове и картички по масите. Мисля си, че е най-добре да са на масата с подаръците (ще помоля хостесата да информира гостите за наличието им, докато ги настанява). Така ще може дори, ако някой иска да ни напише някакво пожелание да го сложи направо в кутията за картички (ако иска).
Това е много интересно като идея, защото наистина се получават конфузни, предимно за гостите ситуации!При мен имаше случаи при които бяха увили парите в тейбълкартичките с името им , като бяха написани също на самите тях поздравления и ИЗВИНЕНИЯ, че се поднасят така, но са забравени картичките и пликовете в последния момент girl_wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: април 09, 2008, 12:58:11 »

Учудва ме това, което казвате, че хората дават така директно пари, без да са сложени в плик или придружени с картичка. Лично на мен не ми допада това да има пликчета в които да се слагат картички с пожелания и парички. Бях на такава сватба и ми се стори много неприлично. Имаше хора, които си бяха приготвили подаръци и като видяха пликчетата се почувстваха длъжни да дават и пари, за което не бяха подготвени. Въобще това с подаръците, пликовете, обикалянето по масите е много деликатна тема. Ако има как да се избегне целия този момент би било най-добре.
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #282 -: април 09, 2008, 13:06:07 »

Момичета, за да не се изпада в конфузна ситуация - на поканите си  просто добавяте "За парите, Вий не мислете, а в плик ги просто донесете!"
И повярвайте ми има резултат - няма нищо лошо в това да поискаш пари от хората.Аз бях на една мн мн скъпа сватба и просто ми връчиха сватбена листа да си избера подарък ----- т.е. нещо от което семейството ще има нужа или ми казаха може и парички ---- но това да получваш безумни подаръци, които после се чудих какво да правиш е отживелица поне според мен! Има си сватбени листи за тази работа - с необходими неща, варираща от 10лв до колкото си искате - с една дума има за всички възможности. По добре 20лв отколкото някоя лъскавинка,която ще се чудиш къде да сложиш за да не обидиш този които ти я е подарил------
Аз съм за кутията --- просто в другите страни тази кутия се слага на отделна маса, където има и картички и пликове за желаещите да оставят парички. При нея се слага и обикновено сватбената книга за пожелания. Била съм на няколко испански сватби на две от тях беше по този начин.
Успех!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: април 09, 2008, 13:12:01 »

Малко се отдалечават от темата момичета
Активен
Baba_Marta
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44


И моето време дойде:)!


« Отговор #284 -: април 09, 2008, 13:30:51 »

Здравейте момичета,
Не знам дали тук е мястото да питам, но задавам въпроса Wink. Моята майка се е сетила за едни кърпички с бродерийка белички, които се слагат на младоженеца. Било си българска традиция! Нали трябва да покажем нещо българско на гостите, та сега въпроса ми. Знаете ли, от къде мога да закупя тези кърпички, ако изобщо вече ги има и горе - долу каква им е цената? Благодаря предварително.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines