Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 06:07:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето" 4  (Прочетена 150191 пъти)
 
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 05, 2011, 18:23:25 »

момичета, съжалявам ако досаждам за това бънджи  blush
но да попитам : единствения начин за захващане за касата на вратата ли е?
тъй као ние в целия коридор сме с дървена ламперия и според мъжа ми тя пречи да бъде монтирано  crazy
дайте идеи, моля  smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 05, 2011, 18:40:39 »

Сигурно има начин да се монтират разни приспособления и да се закачи за тавана, но за да избегнем такива проблеми, ние взехме от бънджитата на стойка, което държах на средата на стаята и нямаше нужда от монтаж. Много съм доволна от нашето.
Аз съм на мнението, което е обяснила Ина. Щом бебето, подчертавам бебето, а не порасналото дете, плаче, значи има нужда от нещо, пък било това нещо и само прегръдка и близост. С жестоките ни безкрайни колики, просто нямаше начин да го гледам да реве и да се гърчи, само защото не трябва да го гушкам. Естествено, не бива да се прекалява. В смисъл, правилото в къщи е - не закачай лъва  tease т.е. когато дребо се занимава с нещо сам и въобще върши си неговите си неща - не се пипа!
Забелязала съм, че когато му е добре, не реве да го взимам, а си играе, виж когато е гладен, спи му се и т.н. то си личи.
Иначе сега, когато пораства забелязвам, че се опитва да използва рев, за да стане по неговото, но това не се толерира от мен по никакъв начин.
Просто се вслушвайте в децата си. Те сами показват кога наистина имат нужда от прегръдка.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 05, 2011, 21:09:01 »

По повод постът ми за обувките - ортопедът каза така: каквито искаш, само да не са тип буйки, от тези меките, като терлици. Изобщо не ми е казвал за ортопедични обувки.

За гушкането - аз лично визирам непрекъснатото гушкане на децата със и без повод. Особено, когато те си играят и нещо изведнъж не ги кефи и почват да плачат (обикновено, поне при нас млъкват, когато им наместиш пак играчката или залъгалката). Това не е момент, в който трябва да се вдигне и носи на ръце просто ей така. Напълно естествено е, когаот детето плаче и е ясно, че го боли или има друг зор, ще бъде гушнато, милвано и пр. Най-често прекаляват бабите и аз точно това визирам, гушкане с и без повод, н езащото детето има нужда, а защото гушкащият го иска (тук изключвам бащата и майката на детето - нали те си му берат грижите всеки ден).
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 05, 2011, 23:14:21 »

Имаш право,gostenka,за гушкането от странични хора,имаме една роднина,която като види Мая и се побърква,направо я смачква gu6 не е добре за детето,прави го заради себе си!
Аз съм на принципа на svetli - не закачай лъва funnytooth това ми е любим момент!
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 07, 2011, 13:48:04 »

Искам да попитам, случвало ли се е децата ви да спят повече? Днес нашата бебка направи 15 часов сън  Oh my ... - снощи заспа в 20 и днес се събуди в 11  Oh my ... аз още от 9 сутринта я проверявах какво става диша ли будна ли е защото това е необичайно за нея но тя си спинкаше сладко сладко! После като се обадах да кажа на майка ми и тя ми се скара как съм я оставила толкова да спи, това не било нормално и защо не съм я била събудила  crazy аз по принцип не я будя ако и е дошло времето за ядене, оставям я тя да си се събуди когато реши... но до сега не беше спала толкова дълго и се чудя дали трябва да се тревожа или това е нормално? Моля кажете ако сте се сблъскавали и вие с нещо подобно!
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #50 -: януари 07, 2011, 13:50:21 »

Мамчета,
Бих искала да задам няколко въпросчета на неопитна бъдеща майка/ срещам противоречива информация  *crazy*и се чудя ли чудя:
- Колкото книги съм чела толкова различни мнения съм срещала за това как трябва да се слага новороденото да спи? Май най-разпространено за БГ е странично, но все пак, вие как правите? И до кога?
- С какво завивате новороденото? Чела съм че олекотената завивка не се препоръчва до 1 годишна възраст/можело да се задушат с нея/. Но в списание 9 месеца имаше малко неясна статия за това как не бива да ползваме одеалца за малки бебчета или ако ползваме да им оставяме открити ръчичите. А за тези одеалца-чувалчета с цип, в които се обличат съм чела, че не бива да се ползват до 3 месечна възраст. Къде е истината?
- Всяка вечер ли къпете бебчето? И ако да всеи път ли ползвате козметичен продукт?
- Когато излизате навън в студеното как го обличате? Как го обличате, когато спи и за през деня вкъщи?

Няма да продължавам, че те въпросите ми край нямат blum

Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #51 -: януари 07, 2011, 15:03:10 »

kokiche, ето моят скромен опит:

- новороденото се слага да спи настрани, като всеки път като го слагаш, го слагаш на другата страна, за да не му се изкривява вратлето. Това е най-безопасната поза, ако върне малко мляко или водичка, което е естествено при малките бебоци. До около третия месец бебоците отказват да спят така настрани или ако го сложиш настрани, се изхлузват и наместват по гръб и спят по гръбче, като си въртят главичката. 

- аз завивах моето момче в началото с чаршафче и пелена, той е роден в най-голямата жега. После завивах с чаршаф и одеялце, а сега спи в дебело чувалче.

- да, къпем всяка вечер, като не мием абсолютно всяка вечер косата. По изключение мием само дупето, ръчичките и лицето, но се е случвало наистина рядко. Но мисля малко по-нататък да пропускаме къпането евентуално някоя вечер, за да може кожата да свиква с външната среда, така се натрупвало имунитет. Ползвам измивен гел на Sebamed за тяло и коса и съм доволна, просто не виждам защо да се главоболя с куп продукти. Дупето ако мия само, мия със сапун на Sebamed.

- навън в студеното обличаме боди с дълъг ръкав, панталонче, чорапогащник евентуално, дебела блуза или жилетка, чорапки и буйки естествено, и дебело яке или космонавт. Завивам с одеяло и покривалото на количката евентуално. Можеш да ползваш и чувалче за количка. За вкъщи - боди с дълъг ръкав, костюмче от две части - панталонче и блузка, или гащеризон с презрамки и блуза, чорапи и плетени терлички или буйки. За спане - боди с дълъг ръкав и пижамка - по-дебела или по-тънка. Това е от мен...
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 07, 2011, 16:25:26 »

И аз да кажа моята практика

_ В родилния дом ми го слагаха настрани, точно така с въртене всеки път, така продължих и вкъши. Скоро обаче той започна сам да се обръща.
- Завивах го с едни много готини поларени одеалца, докато ми пристигнаха спалните чували от Англия, но това беше мнооого преди 3тия месец и нямахме проблеми.
- Ние къпем сутрин. Не 100% всяка. Когато бебето спи, не го будим (не дразним лъва), а в 8:30 с началото на синята зона таткото изчезва и .. остава за следващата сутрин банята. В началото не ползвах НИКАКВА козметика. Само спирт за пъпчето. Като падна, тогава започнах с Weleda-та.
- Аз съм една доста ленива майка и моето дете денонощно живее с пижамка. Първо боди с къс ръкав, отгоре пижамка с дълъг ръкав и ходилца на крачолчетата. През деня го намятам с одеалцето като заспи, защото чувала му ограничава опитите за пълзене и въртене. Нощем го набутвам и закопчавам в чувала, за да имам мира. Не съм му обличала ни веднъж ни панталонки, ни блузи, ни гащеризони, ни чорапи, ни терлици. За навън го навирам в космонафта (като беше топло му слагах плюшена пижама), капата на главата, лум в термочувала (аз нямам кош за новородено), щрак колана, плес отгоре онова мегабезполезно одеало тип-портбебе с ципа и копчетата, дето за нищо не става, зък ципа на термочувала и айде. Аз съм единствената в парка дето не си разхожда бебето като разсад за домати в парник, но моя сенник е грамадански и пази добре от вятър, а и термочувала има ветробран. Обаче количката я изкарах чааак като падна снега. Преди това се носехме със слинг и тогава нямах никакви проблеми с терморегулацията, защото усещах добре температурата на бебко. За новородено това е най-перфектния вариант, ама сега с тия поледици смееш ли да тръгнеш със слинг из софия..
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 07, 2011, 16:59:18 »

BASTET,много ти се кефя на начина на мислене и действане. good
Аз имам голям мерак да ползвам слинг и ще съм ти благодарна за някой насоки.
Какъв слинг ползваш-с халки или без и от България ли си го купи?А цената?Покажи и някоя снимка ако имаш.
Като излизаш със слинга къде носиш лични вещи и нещата за бебо-не мога да си представя да ходя със слинг отпред и раница на гърба  crazy
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 07, 2011, 21:54:09 »


Ето ме със слинга в nursing позиция


Ето в cradle позиция
Ръката ми е на бебето за снимката, не го държа наистина girl_wink

Това е сега зимното носене с дебелите дрехи.. нещо като  нищо, но вече бебока има свое мнение как иска да стои..

А за принадлежностите е голяма скръб. Парите и документите по джобовете, останалите такъми или в чантата от количката, която най-добре да я носи таткото, или в краен случай я нося на рамо, или в раница. С раницата е удобно, защото оравновесява тежестта. Слинга е с халки, на Зилана, български. С дебелия английския май нямам снимки.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 07, 2011, 23:43:02 »

Боже, откога не съм писала...ние пък не искаме да спим...сутрин, обикновено към 5 като започне едно пъшкане и въртене и за мен вечерния сън приключва...ние в къщи стоим с боди с дълъг ръкав, чорапки задължително, отгоре от онези ...гащиризончета, целите, и това е ...като заспи я завивам с поларено одеало, но много качествено...моята педиатърка ми обясни за олекотените, че просто се надуват, оставят кухини и затова не са удачни.Иначе като излизаме и слагам терлички и елеченце 9вълнени) и в космонавта, а отгоре с пелена и покривалото на количката...ами аз и пипам нослето...по него можеш да се ориентираш дали и е студено..Използвам един шампоан за коса и тяло на Нустела, и млякото за след банята, а на дупето и слагам от бочкото...къпя я всяка вечер и и мия косата, защото в момента е на люспи...забравих им името, а сътрин, до 2-рия месец и миех само дупето...а и на Раличка и бяха много изсъхнали бузките, на едни пъпчици и много грапави и тогава доки ми каза Натхерцен на д-р тайс, не интензивния...е направо направи чудеса, само с две мазания...а аз я мъчех 2 седмици с други неща...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 08, 2011, 10:30:11 »

Bastet,много благодаря smile
Ще има още да питам....
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #57 -: януари 08, 2011, 11:04:44 »

За облеклото в къщи ние сме с боди с дълъг ръкав една жилетка /купих му 5 броя машинно плетени,различни цветове  ,бяха на супер оферта по 3 евро бройката/.Слагам чорапки и ританки и това е, а когато е заспал  покривам с едно пухкаво одеалце .Вечер ние не спим на топло до 22,30 работи парното после го изключват и така до сутринта спим с олекотен юрган,когато е много студено му слагам едно дебело одеалце.Малчо не обича да е много завит и облечен /като баща си/ даже щом му стане топло почва да рита и се отвива  smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #58 -: януари 08, 2011, 11:57:49 »

Момичета, моля споделете кога слагате вечер бебчовците да спят?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #59 -: януари 08, 2011, 12:25:40 »

Аз го слагам м/у 9 и 22,00 обаче той си заспива когато си иска,Понякога е супер активен с ръце и крака ръкомаха, подвиква ,смее се.И му давам чай от лайка да го поуспокоя
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines