Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 00:16:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 285707 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #645 -: септември 10, 2015, 13:01:11 »

Аз до годинката давах пюрета, като редувах ден с месо и ден без месо със жълтък. Идеята е месото и жълтъкът се заместват, но да ги има редовно за висок хемоглобин.
На 1 г. записах малката на държавна кухня и започнах да поръчвам и частна за събота и неделя. Там се дава всеки ден месо или ако основното е постно, то супата е с месо - пилешко, телешко, заешко... Много рядко се случва да е само постен ден. Не знам защо? Не съм се замисляла дали се прекалява с месото. Не сме и имали хранителен проблем, за да питам педиатърката ни. Поне нашата лекарка беше категорична, че кърмено до 6 мес. бебе е рано да се запише на кухня на 10 мес.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #646 -: септември 10, 2015, 13:18:52 »

А аз започвам да се замислям дали ми е добър режима за нуждите на Ния:
08:00 АМ
11:00 плод
12:30 обяд - пюре месно или зеленчуково с жълтък
16:30 следобедна закуска - тук са много вариантите, кус-кус с масло и сирене, кисело мляко с плодове, елда и т.н
20:00 АМ и нощен сън
Та се чудя трябва ли да започна да давам лека вечеря преди АМ като супа или все още е рано?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #647 -: септември 10, 2015, 13:23:57 »

Noir, според мен и вечеря и сутрешна закуска можеш да и вкараш.Мисля на тази възраст Моника ги имаше и двете неща вече.Това беше нашия режим.
6,00 - сукане
8,30-9,00 - закуска(кус кус, кисело мляко с овесени ядки или бисквити, палачинки с банан, принцеси с яйце и сирене)
12,00-12,30 - обяд(някаква манджа)
15,30-16,00 - следобедна закуска(кисел, грис, мъфин с плодове)
18,00 - плод
19,30 - вечеря(някаква супа)
21,30-22,00 сукане за лека нощ
Но Моника заспива късно, сега най-рано ляга в 10 и то ако е тичала цял ден.Плодове вече се ядат в различни часове.Аз гледам да има в една купичка нарязани, а тя си взима.
« Последна редакция: септември 10, 2015, 13:56:30 от магито » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #648 -: септември 10, 2015, 13:32:32 »

На възрастта на Ния започнах да давам закуска вместо сутрешното кърмене. Закуската е подобна като тази на Маги. При нас ставането е около 7,30-8 часа.
10 часа - сок, плод...
12:30 обяд - манджа от кухнята
16:30 следобедна закуска - крем от кухнята, кисел, кисело мляко с бисквити...
20:00 супа от кухнята
21 кърмене.
След като отбих Малката (от гърда), започнах да давам кърма или АМ вечер. В един момент от само себе си отпадна даването на мляко. Някои деца си го искат до големи. Това вече самото дете ще ти го покаже. При нас лягането е в 21 часа, като преди това има миене на зъби, къпане. Обедът и следобедната закуска имат голям диапазон в часовете, защото и сега се спи по 3-3,5 часа следобед.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #649 -: септември 10, 2015, 14:36:23 »

Ноар, мисля, че това не й е достатъчно. Трябва да има и закуска и вечеря вече. Аз на годинката и въведох вечеря, а преди това към 10 месец и закуска. Бих ти предложила да й даваш към 6 часа вечеря - аз давам зеленчуково пюре, нашето педи ми беше казала да не давам месо за вечеря, а нещо по-лекичко и аз си го спазвам. Вече можеш да й даваш и закуска, аз сутрин към 5-6 я кърмя и към 8-9 закусва.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #650 -: септември 10, 2015, 14:59:14 »

Преди малко се върнахме от консултация и педи ме посъветва да давам лека вечеря (супа с хлебче, кисело мляко с плодове или бисквити) преди АМ за лягане.
Обаче ако въведа и сутрешна закуска няма ли да й е малко млякото за деня? Само АМ преди лягане в 8 часа - 240 мл.? Тя спи по цяла нощ и няма вече нощно хранене. Мисля, че до 3 год. възраст имаше дневен порцион на млечните продукти, но не помня колко.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #651 -: септември 10, 2015, 15:02:33 »

Защо просто не и слагаш в млякото нещо - примерно овесени ядки, така хем ще й даваш млякото, хем и закуска. Другият вариант е да й даваш мляко в 8, после закуска към 9:30 и да не й даваш плода в 11.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #652 -: септември 10, 2015, 15:08:01 »

Ами то млякото не е нужно да е под формата на АМ. Може да даваш кисело мляко за закуска, в храненето да присъстват млечни продукти - сирене, кашкавал. В кремовете пак има мляко. Ето днес следобедната закуска е мляко с ориз при нас. Според мен млякото вечер си е по-скоро ритуал за заспиване, не че не оценявам ползата му.
Това е като приема на вода. Може човек да поема 3-4 литра (например) течности на ден. Но вода присъства и в храната, не е нужно да се наливаме и да си броим чашите.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #653 -: септември 10, 2015, 15:42:12 »

Мда, прави сте. Ще трябва добре да обмисля режима на хранене, така че хем да си получава млякото, хем и да въведа закуска/вечеря.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #654 -: септември 10, 2015, 19:23:38 »

Да момичетата са прави има сумарно за ден колко трябва да пема, но ти вече имаш варианти под каква форма да и го даваш.Дали да е кисело мляко, прясно, сирене, кашкавал.Апропо аз прясното го въведох с кремчета около годинката, но за пиене и дадох съвсем на скоро няколко лъжички да видя дали и харесва.Не беше възхитена.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #655 -: септември 11, 2015, 06:58:48 »

аз прясно мляко дадох под формата на застройка за супа .. иначе като цяло млечни добавях както Маги е описала ..
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #656 -: септември 13, 2015, 13:28:36 »

Нашата педиатърка ни каза след годинката да даваме направо прясно мляко вместо АМ, аз давах АМ ощв 1-2 месеца след това, но не стигнахме до пиене на прясно мляко, защото човекът отказа да пие от бутилка с биберон  и започнах да давам кисело преди лягане. Прясно му слагам в закуската, мисля че малко след годинката му дадох да пробва. Харесва му, но не иска да го пие от шише и му слагам само в закуската, останалите млечни приема под формата на кисело мляко и сирена. Голям ни е зора с пиенето - пие само вода от шише с накрайник и то само един вид, всичко друго с лъжичка  angry
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #657 -: септември 14, 2015, 12:24:55 »

доста интересен съвет /казвам го абсолютно без заяждане/ .. аз лично и сега не мога да пия прясно мляко просто така, защото стомаха ми меко казано полудява, а пък за стомаха на такова мъчнико дете направо не мога да си представя .. това не е ли прекалено директен подход?! иначе кисело мляко и аз давах, сега се опитвам да науча Ема да пие и айрян, но честно казано тя си предпочита да пие вода и отделно да си хапва млякото .. малко като във вица за полицаите biggrin
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #658 -: септември 14, 2015, 12:43:22 »

Възрастните не можем да усвояваме казеина в прясното мляко, затова и обикновено не ни действа добре.
В най-ранна детска възраст все още организмът е способен да го усвои, но това закърнява с годините.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #659 -: септември 14, 2015, 17:49:40 »

Прясно мляко и досега не съм давала като самостоятелна напитка. (2г. И 8 месеца ) нашата педиатърка каза че до 3 г. Е добре да се пие АМ .сутрин го пие с чаша и закусвала бисквити или филийки. Кисело мляко отдавна давам. То не замества АМ .в АМ  има добавки които са полезни за децата.
Активен
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines