Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 17:52:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бележка от психодиспансер!!!! част 2  (Прочетена 48419 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: май 11, 2012, 07:41:34 »

Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #1 -: май 12, 2012, 09:46:17 »

Четох напосоки предишната тема, къде се вади тази бележка от психодиспансер, обаче навсякъде момичетата пишат, че не им я искат и така и не разбрах. На нас в Несебър обаче ни я искат обезателно. Ние сме от София и ни трябва от тук. Та къде се ходи за тази бележка и ако някой знае колко струва, още по-добре.
В Несебър искат и специалист белодробни болести, това може ли някъде в поликлиниките или пак трябва да се ходи в някой диспансер?
Благодаря предварително за информацията!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #2 -: май 21, 2012, 14:22:58 »

Nebulka, много странни и различни неща ти изискват ....аз като току що предала документите в обредния дом без никакви спънки и проблеми (за София става въпрос), мога да ти кажа, че нито аз, нито милото имахме подобни бележки....на него му казаха да мине през невролог, а при мен личната докторка удари всички печати и каза, че всеки личен лекар трябва познава добре пациента си и е в течение със здравето му изцяло.
Можеш да им звъннеш в Несебър и да им разкажеш какви медицински се изискват в Сф, може да им светне лампичката, че може би те не са достатъчно up-to-date, както се казва smile
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 21, 2012, 14:59:23 »

И ние днес си подадохме документите в ритуалната зала и нямахме никакъв проблем. Не са ни искали бележка, само медицински, който извадихме в медицинския център на Пиротска. Взеха ни кръв и след 40 мин си ги взехме и право в ритуалната зала. smile
Активен
sea_flower
Ентусиаст
**
Публикации: 70


« Отговор #4 -: май 23, 2012, 13:00:44 »

Аз доколкото се запознах с процедурата този месец, нещата стоят така. Бележка от психодиспансер задължително искат от общините Бургас, Хасково, София и Варна. Може би списъка ми не е пълен.
Аз живея в София, но съм от Бургас, а сватбата ни ще е в Стара Загора. Ако имаш валидна адресна регистрация в София, последните 6 месеца, можеш да идеш до личния лекар и да поискаш направление за невролог.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 23, 2012, 13:12:04 »

В София не искат такава бележка!
На невролог няма как да отидеш с направление! С каква диагноза ще отидеш? Затова най-добре в центъра на Пиротска 10 или другата възможност е да се пусне Васерман в някоя лаборатория и после личния лекар да надпише и подпечата медицинското. Трябва обаче много добре да знае къде какво да пише, за да не ви връщат от ритуалната зала!
« Последна редакция: май 23, 2012, 13:13:54 от veseto_87 » Активен
sea_flower
Ентусиаст
**
Публикации: 70


« Отговор #6 -: май 23, 2012, 22:13:40 »

Васерман и невролога нямат нищо общо. Кръвните изследвания са задължителни навсякъде. При невролог отиваш, за да ти подпечатат медицинското, че не си заведен в психодиспансер. Не е нужно да имаш оплакване. Всички лекари са наясно какво се изисква за медицинско за граждански брак.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 27, 2012, 16:48:36 »

И кой казва, че имат нещо общо? На направлението се пише диагноза! Няма как личния лекар да ти даде направление, за да ти попълнят медицинско! Те и без това не дават направления, а без причина още по-малко. А това дали се водиш на отчет няма как обикновен невролог да го каже. Те нямат базата данни. Това се проверява в пхиходиспансера на Екзарх Йосиф. Но в София бележка от психодиспансера не искат вече! А не всеки невролог знае какво да пише. Аз специално ходих при двама, които не знаеха за какво става въпрос и казаха, че за пръв път чуват подобно нещо.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #8 -: юни 01, 2012, 15:53:38 »

Това не е вярно! Бележка от психодиспансера на Екзарх Йосиф си дават и още как - 30 лв струва, че и преглед ти правят чак!
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 01, 2012, 16:03:37 »

Те дават, ама никой не ти я иска!!! Защо да ги даваш тия 30 лв. като в ритуалните зали не я искат!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #10 -: юни 01, 2012, 16:06:03 »

Ами ритуалната зала в Пловдив я иска , там на годеникът ми от пловдивското Психо му е струвало 14 лв. , а тук 30 лв.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 01, 2012, 16:07:11 »

Затова попитах къде ще се жените в другата тема. В София не искат такава бележка! Няма смисъл да си давате парите!
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #12 -: юни 09, 2012, 08:49:08 »

Като се обаждах в ритуалната зала в Несебър да запазя дата и час, жената ми каза изрично, че в София, откъде сме, искат други неща, но при тях задължително бележка от психодиспансер, специалист белодробни болести, васерман и личен лекар, с печат и изходящ номер. Поне разбрах вече къде да отидем - на Екзарх Йосиф, и колко струва това удоволствие да докажем, че сме нормални. smile Благодаря за инфото!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #13 -: юни 12, 2012, 11:09:06 »

На Екзарх Йосиф ще ви струва по 30 лв на човек в Психото , успех  good
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #14 -: юни 12, 2012, 19:01:01 »

препоръка на информацията на психо диспансера тоест на регистатурата долу  си има и втори начин  или поне си имаше  явих се  сам с двете лични карти и бутнах по 10 на човек и ми каза кога да доида да я зема верно 2009 за моята сватба лична но не вервам и втори начин да нема
Иначе си е и посочено че е необходимо все пак си има и  определени психоболести  при които ........ а  и да  не  забравяме  че и  наследство саздаваме и затова си е уредено и нормативно
Това че никои в София нищо не гледа е огледало изобщо на всичко в тази държава
При нас личното Джи Пи които си ни лекува от години си ни знае и нацапа всички неща сам садеиства ни и за кръвта  одихме само да ни подпишат и подпечатат без да ни вземат кръв
« Последна редакция: юни 12, 2012, 19:08:58 от ivailogeorgiev » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines