Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 04:44:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 148089 пъти)
 
EJ
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #15 -: март 15, 2012, 14:33:12 »

 Bravo

 Браво, много систематизирано. Благодаря!  give_rose

Тъй като ще подписваме направо в ресторанта според вас какъв е варианта с гостите, докато ние се снимаме (на плажа  danceg)? Кой би трябвало да ги посрещне в ресторанта? Или пък къде да  ги оставим? Или примерно да излезем, след като ме откраднат  Girl_hide само ние и кумувете  примерно в 6ч., а да речем повечето гости да дойдат направо в ресторанта да речем в 7ч.?  scratch one-s head
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 15, 2012, 14:37:16 »

kashmir, гостите могат да дойдат направо в ресторанта, а вие да влезете малко след тях. В промеждутъка ще си намерят какво да правят. Въпросът е да не се наложи да ви чакат прекалено дълго в самия ресторант.
Предполагам, че ще имате някакъв списък на гостите поне по маси, така че ще е необходим човек, който да ги посреща и да им посочва на коя маса да седнат. Това може да го направи или сватбеният ви координатор (ако имате такъв), или някой близък.
« Последна редакция: март 15, 2012, 14:39:29 от sunset » Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #17 -: март 15, 2012, 14:37:38 »

kashmir, всичко протича както ти искаш и ти харесва. няма протокол, който е задължителен за всички. избери нещата, които ти допадат и смяташ за удачни.
при нас примерно няма да има разходки по домовете, разбиване на врати и хора по улиците. както и танци с пилета и други неща, които не харесвам.
просто помисли ти как си го представяш и кое кога да бъде  give_rose
Активен
EJ
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #18 -: март 15, 2012, 14:50:50 »

 give_rose Мерси!

sunset , не съм решила още момента със сватбения координатор.

theone , то и при нас май няма да има разбиването, че аз съм от София, сватбата ще е във Варна и следователно няма да има дом на родителите на булката.  pleasantry

А танца с пилетата и аз мисля да го пропусна.
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #19 -: март 15, 2012, 14:59:27 »

Дори и да сте в едно жилище с младоженеца пак става -в определен час тои излиза -може да отиде да вземе кумувете ако също са от Варна или просто да ги посрещне отвън когато идват .Разбира се през цялото време ти си вътре и съответно все още ти се прави прическа грим и други приготовления примерно следва влизане пъхане на пари в обувка вдигане на наздравица и тръгване по маршута .
Дори ми се е случвало всички спокоино да изчакат последните приготовления на булката която е в едната стая а те са настанени примерно в другата стая -хол,трапезария и прочие и следва излизане на булката тоест всички я виждат запърви път обечена като булка  и там също може да се изиграе така наречения ритуал откупване на булката -пъхане на пари в обувка -закачване на цветчета на кумуве родители и шафери и тръгвате това е накратко.
Ресторанта поне 20 а може и 30 минути напред гостите най вече да няма влизащи с вас и подтичващи да влязат и те и настава хаос а все пак това е ритуал воден с програма от диджея  и видеооператор и фотограф снимат .............
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #20 -: март 15, 2012, 15:37:04 »

Случвало ми се е да съм оператор и на такава сватба където само младоженците и кумувете тръгват от жилището ,защото и двамата не са от София и живеят на квартира а всички гости дори родителите са пред залата респективно църквата в зависимост кои ритуал е първи ...е след това си става нормално тържество с 80-100 души в ресторант и прочие но началото беше така ....
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #21 -: март 21, 2012, 13:56:31 »

Ох, откривам, че нищо не знам...тряваше да внимавам повече, като ходих по сватби..Остава повече от месец, но все пак искам отсега да знам, за да не забравя да попитам накрая smile

Та..как протича всичко в ритуалната? Отиваме 10 мин по-рано и даваме чашите и шампанското, и после? Кой кога влиза, как сме подредени, това с преплитането на ръцете при пиене на шампанско налага ли се? Страх ме е, че ще счупя чашита каквато съм "сръчна" lol Ако съм с воал- с него седя и мъжът го вдига, за да ме целуне ли? Тогава няма да се виждам на снимките..кога го настъпвам? Кой държи халките? Букета може ли да го дам на шаферките да го държат, ще ми се пречка през цялото време...изобщо налага ли се този букет да е все в мен? После на излизане ние ли излизам първо, мъжът кога ем вдига? Мислех, че само на прага вкъщи (май 3 пъти ще ме вдига- пред ритуалната, в хотела първата вечер и после вкъщи Wink Охх имам още куп въпрос,но стигат засега...
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 21, 2012, 14:01:33 »

anna_karenina това което знам е че като отидете по рано давате си личните карти отваря се шампанското и се слагат пръстените на възглавничка или там каквото сте подготвили...всички гости влизат и когато всички са вътреее се отварят вратите и влизате вие заедно с кумовете като преди това всичко което сте донесли е оставено на масата пред длъжностното лице което ще води ритуала... сега за воала незнам дали трябва булката да е забулена ... незнам колко ти помогнах но това е което съм видяла когато съм ходила на сватба и тази година сама ще знам какво точно става  blum
« Последна редакция: март 21, 2012, 16:33:56 от cveta_d86 » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 21, 2012, 16:25:52 »

anna_karenina не се притеснявай! Ходенето в ритуалната зала по-рано е именно с тази цел. Сядате с длъжностното лице и ви се обяснява кой къде стои и какво прави. Те си знаят работата, знаят, че вие сте супер притеснени и обясняват като на малки деца  tease
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 21, 2012, 16:35:54 »

InLove_Girl миличка да ти кажа добре че ще обеснят че тогава сигурно и аз няма да знан къде се намирам ... а и да си призная малко ме е страх да не объркам нещо
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 21, 2012, 16:40:31 »

Хахах ама мислите ли, че младоженците не бъркат? Бъъъркат, но никой не забелязва освен хората от залата  pardon Всички останали толкова се радват, родителите се притесняват, а съм убедена, че младоженците са толкова нервни, че правят грешката без да знаят и забелязват  funnytooth
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 21, 2012, 17:03:48 »

Я кажете, в гражданското шаферките имат ли някакво специално място или си стоят при другите гости?
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #27 -: март 21, 2012, 17:16:19 »

Я кажете, в гражданското шаферките имат ли някакво специално място или си стоят при другите гости?

Аз доколкото се сещам стоят отстрани- младоженци, до тях кумове, до тях шаферки. А може и отзад да държат роклята на булката Wink Май който както си реши,виждала съм ги и сред останалите...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #28 -: март 22, 2012, 08:07:46 »

Аз в гражданско пък не съм виждала шаферите изобщо huhhuh.gif Но мисля, че в различните зали го правят различно.
В църквата като шаферка ме наредиха след кумовете. На изнесен ритуал изобщо не ме вписаха в идеята blum
Иначе не се притеснявайте, като отидете в ритуалната, жената много подробно обяснява кой къде до кого да застане, кой да влезе пръв, кой как да върви и тн.   blum
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 22, 2012, 09:07:47 »

Веси на една сватба на която бях шаферчетата държаха дългия воал на булката и вървяха след нея...аме те бяха малки момиченца..а големи шаферки предполагам че стоят заедно с всички гости в гражданското smile

InLove_Girl мила сигурно си правааа няма как винаги всичко да минава без грешки...но емоцията е толкова голяма че едва ли се забелязва blum
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines