Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 04:01:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се възстанових след бременността и раждането!  (Прочетена 63155 пъти)
 
bandidi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 17, 2009, 18:37:04 »

Моят корем също се сви още след първата седмица. Поотпуснат е, но няма начин. След 20 дни се чувствам напълно нормално. Спряха контракциите за свиване на матката още през втората седмица, коремът изчезна, само дето гърдите се увеличиха доста, но за жалост, няма да е завинаги smile
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: август 17, 2009, 21:49:57 »

Valentinka, Darling - по отношение на коланите:

аз първо си купих ето този blushhttp://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=1818, но не ми беше хич удобен, защото е с регулиращи лепенки от двете страни, които много ме дразнеха и притискаха, след това си взех ето този модел http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=2931, който поне за менбеше много удобен good

така като разглеждам моделите в този сайт, ми се струва, че и този е много добър http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=2366

Аз и по-горе споменах, че ехубаво да се пробва, защото е строго индивидуално - мен например много ме притискаха различните видове банели, ципове и лепенки и търсех нещо стегнато, но максимално безшевно good
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 18, 2009, 09:40:50 »

мерси многом Мая. Трябза дя си премеря коремя веднягя след ряждането, а ми се иска да си поръчам преди това, но в момента корема ми е по^голям от всички размери, от къде да знам колко ще спадне blush crazy crazy
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 30, 2009, 11:37:12 »

При мен не знам дали от колана за след раждане обаче корема ми се прибра напълно. Сега единствено правя всеки ден по 100 коремни преси, защото пресата ми се е отпуснала малко.

А за килограмите - имам някое и друго килограмче отгоре, но да си призная честно сега като кърмя имам доста по-голям апетит отколкото през бременността и не спазвам особени режими на хранене.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #64 -: октомври 30, 2009, 11:41:34 »

Браво, Zahira...Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ  Bravo Bravo Bravo Bravo Аз покрай бебето едвам смогвам да се изкъпя, поздравления за упоритостта и спортния дух  give_rose
Иначе относно формата- според мен на кърмачките им е много по-трудно да влязат в такава, предвид по-големия апетит и невъзможността изобщо да се прави каквато и да е диета. Аз засега съм много далеч от мечтаната форма, колан не съм носила, но от кърменето може би ми се прибра корема много бързо.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 30, 2009, 11:45:20 »

Аз пък не съм носила колан,но също корема ми се прибра много бързо,при все,че раждах секцио...Останали са ми за сваляне 5кг.,но смятам да започна да ходя на фитнес и танци когато лекарят позволи и смятам,че няма да има проблем да вляза в старата си форма.А за апетита...честно казано аз пък нямам апетит и може би от умора даже не се сещам да ям,а знам че трябва,та малко насила го правя...Иначе нямам и много стрии-само по дупето и се мажа с крема за след раждане на Палмърс.
Според мен възстановяването зависи преди всичко от гена,кожата и мускулите от преди бремеността. girl_wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: октомври 30, 2009, 12:02:47 »

Mmagi за къпането и аз съм така - чакам мъжа ми да се прибере за да му връча Анди и влизам в банята. Забравила съм какво значи маникюр, педикюр, лак за нокти и др. Честно казано ми се спортува, обаче от умора просто нямам сили и за спорт, а съм чела, че по-голямото натоварване хич не е добре за кърмата.

Тонитка и аз нямах апетит отначало обаче сега ела да ме видиш, дали заради стоенето вкъщи, дали от скука постоянно  хрупам нещо smile.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 30, 2009, 18:32:51 »

С апетита и аз бях така, сега наистина ми се хапва повече но все неща които нямам време да си приготвя. А понякога изобщо не зная какво ми се яде и усещам как ям само за да ям нещо. Моят корем също се прибра бързо и нямам стрии за моя радост. Имам обаче още  5 килограма, които явно не ми личат но аз си ги зная.
Вики ти си невероятна ! Аз пробвах коремни преси, но все едно никога преж живота си не съм ги правила, та сега почнах бърво с малко стречинг и упражнения за гърба,защото имам много силни болки в кръста, гърба и врата. А от бременността  още си влача проблем с единият крак. Но не се отказвам, лошото е че през зимата можем да се разхождаме по-малко и трябва да залагам повече на гимнастика у нас.
Активен
viky1980
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #68 -: ноември 11, 2009, 22:09:57 »

Аз също раждах секцио и си купих термо клин но ме виждам особен ефект корема си ми стои все едно съм в 5 месец cray
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #69 -: януари 04, 2010, 15:10:55 »

За възстановяването на килограмите мога да кажа, че вече съм си почти на старите, имам още 1-2 за сваляне. Обаче за възстановяването на обиколките има какво още да се желае, защото старите ми дрехи въобще не ми стоят както преди  nea Коремчето ми е както преди раждането, аз никога не съм била с идеално плосък корем, винаги съм имала леко коремче  blush. По кожата на корема нямам никакви поражение, въобще не й личи колко се е разтягала. За съжаление не мога да кажа същото за кожата по дупето и бедрата. стриите са ужасни  cray
Апетита и при мен е огромен, особено сутрин съм като Ламята Спаска. Упражнения и диети никакви не спазвам. и аз съм чувала че за кърмата не е хубаво да има физическо натоварване. То детето и без друго ми изпива силите  blum
Аз обаче имам питанка относно косопада. От няколко седмици насам е нещо страшно  girl_impossible
Толкова много косата никога не ми е падала. А по време на бременността косата ми беше много хубава и въобще не ми е падала. Кажете с какво да закрепя положението.
И другата ми питанка е някакво кремче или лосион за тяло подходящ за кърмачки. Кожата ми по принцип е суха, а сега и като не я мажа с нищо е още по суха. Искам нещо да не е много миризливо, за да не й мирише на бебка като суче и да е подходящо за мазане и на гърдите.
« Последна редакция: януари 04, 2010, 15:14:55 от mariana » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 04, 2010, 16:17:04 »

marianka разбирам те напълно- откакто минаха 3м. от раждането и като почна един косопад - косата ми стана 2 пъти по-рядка. Отрязах  близо 30 см., но фризьорите казаха, че е от хормоните и просто трябва да отмине.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #71 -: януари 04, 2010, 18:19:04 »

То това с косопада си е болна тема, но си е нещо нормално. На мен ми пада още от раждането. То може би и защото я връзвам, че да не ме скубе малката и пада още повече. Но сякаш вече нещата се нормализират.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 05, 2010, 11:53:04 »

И аз като Мамчето имам срашен косопад но почна някъде 2-3 след като родих smile и сега направо пада на кичури. А и Марти вече помага за падането като я хване и едно дърпане пада yahoo smile
За килиграмите аз по принцип бях качила 13кг. и сега см даже май по слаба от преди да забременеея, поне така ми казват приятелите , иначе аз не съм се теглила, но си усещам че сам по финнаааааааааааа yahoo
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 05, 2010, 14:06:29 »

Ох, аз бях качила 20 кг. и сега имам да свалям още 5-6 кг. angry Не ми тежат, но не мога да си вляза в старите дрехи. Успокоявам се, че по-бавното сваляне ще е по-трайно. Заради кърменето не мога да си позволя много строга диета. Разчитам повече на дългите разходки. Иначе коремът ми се прибра сравнително бързо и се отървах без стрии.   yahoo
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 05, 2010, 14:20:24 »

Аз бях качила 14-15кг, в болницата оставих 6кг, и сега имам още 6 за да си влезна в старите неща, не кърмим, и би трябвало да мога да пазя диетаа ама покрай тези празници blush , та ще видим от тази седмица ще се пробвам, за да мога поне за лятото да съм във форма.Инъче корема може да се каже че се прибра почти, но чакам да мине време за спорт и стягане, защото е рано за след секцио, сега първо малко да се огранича с яденето пък после ще почвам и спорта лека по лека.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines