Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 15:41:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Булчински рокли - 17 "  (Прочетена 175587 пъти)
 
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #405 -: юли 27, 2011, 23:10:42 »

Момичета, ако моделите, които сте харесали имат шлейф, не се отказвайте, много е красиво. Освен това си мисля, че винаги има начин шлейфа да бъде подвижен. Аз също бях с шлейф, макар че моят модел беше по-изчистен. Шлейфът (тип наметка, защото започваше от гърба) беше подвижен, но и доста време си се "фръцках" с него - изобщо не ме измъчи за разлика от високите токчета, например. Така че ако ви се иска шлейф, не се отказвайте, красиво е. Мисля, че всяка добра шивачка ще измисли нещо подходящо. Ето и снимчица на моята рокля (облечена на мен естествено  smile )

Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #406 -: юли 27, 2011, 23:21:13 »

Tonina  прелестна си,аз същ имам шлейф,стои великолепно и даже не исках никакви  *db*приспособления *db*да го прибирам,но ме накараха да си направя за всеки случай да не ме настъпват...още не знам как изглежда,но доколкото разбрах и аз май е с копченце ... girl_wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: юли 28, 2011, 01:39:47 »

Sweet miminka, не се отказвай от този тип рокли! Стои ти невероятно, според мен и наистина си като принцеса!  good За мен тези рокли много подчертават женствеността.
devisil, и аз се чудех какво да го правя моя голяяяяям шлейф, но твоята идея ми помогна в дилемата! Мерси!  give_rose
Tonina, много си хубава!  smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: юли 28, 2011, 11:22:56 »

heruvimche роклята ти е СТРАХОТНА smile много харесвам този тип рокли. Аз също бих искала да бъда с таква рокля, но все още не съм пробрала модела, за да видим дали ще е подходяща crazy. Не разбрах само ще я купуваш ли или ще я шеш при шивач smile
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 03, 2011, 18:28:47 »

Ще я шия, даже утре ми е първата проба!!!  danceg Дано не се разочаровам, имам чувството, че колкото е по-изчистена, толкова по-трудна е за ушиване... Ще се снимам и ще кача снимки от пробата!!!
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: август 04, 2011, 09:28:31 »

smile Страхотно, сигурна съм че ще останеш очарована, роклята е много нежна smile Ще чакаме снимки smile
Активен
heruvimche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: август 05, 2011, 00:10:39 »

Ето ме и мен...  sad Днес бях на първа проба в Лита, останах със смесени чувства. Първо ме посрещна ужасно намръщена лелка, която няма да ви казвам какво ужасно отношение имаше през цялото време, второ, поръчката ми беше за рокля с розов колан, а не с бял  shok! Прилагам снимки, моля ви за откровено мнение, имам чувството, че по някаква причина роклята ме прави пълничка, въпреки, че имам безупречна талия! Какво може да се коригира? Връзките отзад бяха стегнати на макс (вижда се по деколтето!). Цветето още не е готово. Ето и снимките:

Сравнение: http://album.svatbata.bg/podgotovka/bg/photos/241288.html
Гръб: http://album.svatbata.bg/podgotovka/bg/photos/241288.html

Има я и с обръч, но има проблем със сайта и не ми позволява да я кача.
Активен
mur_fee
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #412 -: август 05, 2011, 00:41:22 »

heruvimche роклята ти стои много добре според мен не те прави пълна  само имам чуството като гледам как са опънати връзките че са опитали да те задушат а що се отнася до колана не се предавай щом си поръчала розов искай розов аз така направих няколко компромиса с моята рокля оставих се да ме обедят и сега малко съжалявам и не мога да направя нищо докато роклята се шие прави всякакви корекции сега ще е по лесно  randma все пак това е  твоята рокля и ти даваш пари за нея не позволявай на никого да те кара да се колебаеш и да мислиш постоянно за това че не е както си го искала дано не съм била прекалено пряма пожелавам ти късмет
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #413 -: август 05, 2011, 07:12:17 »

heruvimche, според мен това ти усещане идва от това, че има разминаване в материите. Може би е от сатена за подплата, от това което виждам на снимката. Сатенът е малко по-плътен и не позволява тази ефирност в падането и като че ли ималеко разминаване в кройката - говоря за начина по който е направена линията от колана надолу. Затова ти изглежда, че те прави по-пълничка. Всичко това от една добра моделиерка може да се оправи, просто трябва да следва модела. И да е избрана лека ефирна материя. В България най-разпространен е шифонът, който е добър за тези римско-гръцки рокли и не разбирам откъде идва тази "лъскавина" на снимката ти.  Аз също бях с такава рокля. Ако шивачът е майстор, моделът може да стане 1:1, а ако имаш някакви резерви за фигурата пък, съответно да се съобразят с това. Успех!!! (А моделът, който си избрала е страхотен!!)
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #414 -: август 05, 2011, 07:35:46 »

Абсолютно съгласна съм с Tonina, според мен при твоята рокля се получава А-силует, което не е точно силуета на оригинала. Наистина има лека смяна на кройката. Мисля си, че трябва да настояваш да ти направят колана в розово - по-тъмният цвят оптически "потъва" и ще придаде по-събран вид на талията. Цветето в какъв цвят ще бъде? Извинявам се, ако си го споменавала вече smile Въпреки всичко, смятам, че много добре ти седи  hiphip
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: август 05, 2011, 07:42:59 »

heruvimche   според мен обема идва от дължината на роклята, ако ти е точната дължина няма да стои по този начин, изглежда  scratch one-s head че ти е дълга и това оптически те прави ниска и пълна, когато направите дължината този ефект ще изчезне  girl_wink аз бих си тръгнала при такова отношение на продавачката, бих й казала като си оправи отношението да ми се обади тогава да отида на проба, няма да позволя на някаква лелка да ми скапва настроението само защото нея я тресе критическата  beating
не позволявай на друг да си налага мнението, това си е твоя ден, ако не е това което искаш няма да си щастлива и на сватбата, аз не допускам компромиси за моя сметка,
аз отказах воала (булото)  danceg опитаха да ме убедят в обратното, но бях твърда и в крайна сметка се съгласиха много бързо с мен, сега ще имам дантелено колие  yahoo
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: август 05, 2011, 08:07:39 »

Абе хора това на оригинала не е сатен, а жоржет. Моята рокля беше от копринен жоржет, можете да видите начина по който пада в албума ми. Сатенът, незначително колко е тънък не може да пада по същит начин, поради причината че самото влакно е по-твърдо iи по-леко. Лъскавината, както каза Tonina, също играе роля...
heruvimche настоявай за корекция на колана, и ако имаш достатъчно смелост за смяна на плата. Не намирам, че тази рокля ти стои зле или пък те прави пълна, но не виждам защо трябва да плащате за нещо , което не е на 100%.  good
valtsvet много добър избор! Много обичам такива колиета! И правино мислене имаш, не  си оставяш магарето в калта!!! Супер
« Последна редакция: август 05, 2011, 08:55:31 от anelcka80 » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #417 -: август 05, 2011, 08:10:53 »

Херувимче, здравей!
Роклята ти стои много добре и моделът, както са казали всички момичета преди мен - е красив и честно казано Лита са го направили добре, нищо че не е съвсем оригинал.

Аз мисля, че разликата идва от няколко неща:
- На теб роклята ти идва малко дълга (може би си без токчета на снимката?) - съответно долу платът стига до земята и започна да излиза навън като чашката на лале. При точна дължина платът ще стига точно до земята и ще е прав, без завъртания, което ще отнеме от тоя оптически излишен обем.
- Твоят бюст е по-хубав от този на модела от снимката и също придава обем, но този обем е много по-хубав отколкото е роклята в оригинал.
- Коланът лъскавее и привлича вниманието точно към тази част на роклята. Може би да е така и в оригинал, но на снимката не изпъква така. Освен това там изглежда по-набран, докато при теб е точно като права и равна от горе и от долу лента, което оптически разширява. Мисля, че once_upon_a_time е права, че цветът трябва да е малко по-тъмен или поне да го наберат малко.

Според мен с корекция на дължината и леко на колана, роклята ще добие вида, който искаш ти. Успех! Bravo
« Последна редакция: август 05, 2011, 08:25:43 от Деничка Звездичка » Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: август 05, 2011, 08:39:02 »

heruvimche Много добре ти стои роклята въпреки, че твоят вариант се е получил А-линия и в никакъв случай не те прави пълна или не ти стои добре, напротив. Аз също съм напълно съгласна с мнението на once_upon_a_time и Tonina, разминаването идва точно от материята. Ако държиш да бъде точно като модела направи корекции, но моето скромно менние е, че ти стои много добре.  Успех smile
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #419 -: август 05, 2011, 09:37:14 »

heruvimcheто аз няма какво да кажа ,те са ти го казали по-горе в постовете,но роклята ти стои прекасно,не те прави пълна ,поне нямаш моя проблем,понеже съм слаба и ми слагат призрамки ,а аз хич не ги харесвам ама иначе няма как ,не се отказвай от розовото си коланче,искай корекция ,докато имаш още време girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines