Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 19, 2024, 10:51:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 238106 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: септември 21, 2012, 08:59:29 »

Имайте в предвид, че ако имате 80 човека гости, поне на 40 от тях няма да им е удобен графика, който сте направили за деня! Така че съобразете се със себе си, с това ВИЕ да не се побъркате от бързане, да не пришпорвате фризьори и гримьори и например в 19 ч. купона да е в разгара си, а на вас да ви се иска да изринете народа пред вратата на ресторанта. Ние ще влизаме в ресторанта в 18,30, преди това за гостите сме приготвили уелкъм и наздравица с родителите в 17,45. Направихме го така, за да имаме и ние примерно 30 мин да отдъхнем между снимките и ресторанта и да се позаредим след гражданско, снимки и т.н.
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #316 -: септември 21, 2012, 09:25:24 »

Оооооо да, на 40 няма да е удобен. Мрънкането се започна (сещате се - от роднините) очаквам и лека реакция от офисите, но каквото. Направили сме максималното. Съобразихме се изцяло със себе си - не мога да купонясвам до полунощ, не съм на 20 вече, а и съм слънчев човек. Слънцето се скри зад облаците и аз вече съм парцал. Но покрай убеждаване на кого ли не защо не е дневна или защо не е нощна, намерих доста логични аргументи за моето решение.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: септември 21, 2012, 10:30:08 »

Дали сватбата ще е дневна или вечерна зависи от много неща. Най-вече от желанието и усещането на младоженците. И е повече от ясно, че не може да се угоди на всеки, най-вече на роднините. Винаги съм се чудела, защо повечето роднини смятат, че младоженците трябва задължително да се съобразяват с тях?!?  crazy

Била съм гост на няколко вечерни сватби, всичко е било на ниво и сме си изкарвали страхотно. Също и на дневни сватби съм била и пак съм си изкарвала супер. Всичко зависи от нагласата и добрата организация. Ако младоженците осъзнават, че сутрин ще им е по-трудно да се организират, не виждам какъв е проблема да им е вечерна сватбата. Ми то не може да се съобразяваме с всеки гост, на който са му неудобни час, ден или пък място.

Моята първа сватба навремето беше дневна, но тогава вечерните бяха по-скоро изключение и не бяха масово явление.
Като цяло си бях доволна, въпреки че фризьорката се изложи тотално с прическата, щото много ѝ се спеше в 6.30 и работеше неадекватно. Резултата беше, че след като си тръгна се наложи да си мия косата и да се правя сама.
Другата изцепка беше, че на повечето мъже никак не им попречи факта, че е ден и се напиха като донски казаци.
Ей, вярвай те ми, до ден днешен така и не разбрах каква е тая мания за наДпиване по сватби и кръщенета.  shok 
За музиката - нямаше чалга, само диско и рок.

Сега за втората (когато решим да я правим с милото), няма да има тържество в ресторант. Събитието най-вероятно ще е в следобедните часове в седмичен ден. След подписването ще има само един лек коктейл за присъстващите, с неангажираща музика за фон и без твърд алкохол, това е.
Който желае да се напива - моля, има си пивници за целта. mda
« Последна редакция: септември 21, 2012, 10:32:17 от Росита » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: септември 21, 2012, 12:23:07 »

 Offtopic Offtopic Росита , евала за фразата с пивниците. При нас имаше от твърдия алкохол само ракия и то малко. *THUMBS. Хората си танцуваха и без ракия.

По темата- тези които бяха с малко дете, го изпратиха с каката да го прибере да спи и те си останаха. По-възрастните си тръгнаха с 1 час по-рано. Нямаше изморени, всички бяха прави до последно - до 12 часа вечерта. Аз пък имах време за фризьор спокойно, както и майка ми. Гостите също казаха че са имали повече време да се разкрасят до 16.00 часа.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #319 -: септември 24, 2012, 20:02:16 »

До колкото разбирам от последните страници проблема с дневните сватби е повече с обслужващия персонал, от колкото с младоженците и техните гости. Фризьорката и се спяло, фотографа не можел да стане, сватбените агенции не можели - вероятно защото през деня работят друго и т.н.
Е тогава нека и аз да си кажа личното мнение, което не е толкова важно но все пак...
Кажете ми как се прави вечерна сватба в събота до 03:00ч., прибиране на техниката в склада до 04:00ч. лягане към 05:00ч. и ставане в 11:00ч. За дневна сватба от 12:30-13:00ч., защото повечето неделни сватби са дневни??? Същото е положението и на голяма част от гостите които дори и да не са на работа в неделя си имат лични ангажименти, които не могат да отложат, защото са били на сватба. Да не говорим, че младоженците (при вечерна сватба) се лишават от първата брачна нощ. give_rose
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: септември 24, 2012, 20:53:30 »

Като една бъдеща булка и работеща жена ми се струва нелепо да съобразявам времето на сватбата си с обслужващият персонал или така наречените 'професионалисти'. Никои не е незаменим в крайна сметка, ако фризьор А не му се става рано в неделя за моята сватба, ще се преориентирам. По същия начин ако Дж Пешо не му се поема вечерна сватба в събота жив и здрав все някои ще се наеме.
Една хубава поговорка гласи: "Ако ти не се грижиш за клиентите си, конкуренцията ще се погрижи!"
Аз съобразявам своето работно време с изискванията и графиците на клиентите си и смятам, че това е нормалният начин на работа в един свободен пазар.
А що се отнася до гостите за младоженците и без друго е невъзможно да се съобразят с всички предпочитания, които ги уважава и има желание ще намери начин да присъства.
Активен
dani_hristov2
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #321 -: септември 25, 2012, 16:48:00 »

Дневна сватба е най-хубаво. Църквата и общината минават първи,след това фотосесията и придвижването до ресторанта след това пак фотосесии и то става примерно 16:00ч. тогава се сяда по масите и купона започва до сутринта.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #322 -: септември 25, 2012, 17:20:22 »

 Еее, браво ! Един член на форума да каже " Що е това дневна сватба ". Сядаш в 5-6 надвечер и ставаш от масата в 5-6 сутринта. " Стига простотии бе тате ! " Или провеждайте нормална дискусия, или си вземайте булченската рокля и младоженческия костюм и се преместете във форуми с вечерни сватби. Несериозното отношение към събитието поражда някои несериозни явления.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #323 -: септември 27, 2012, 11:11:03 »

Дали сватбата ще е дневна или вечерна зависи от много неща. Най-вече от желанието и усещането на младоженците..... Всичко зависи от нагласата и добрата организация. ..
абсолютно съм съгласна!  good
ако мога само да добавя, че от гледна точка на фотографа е малко по-неудобно снимките да са през деня, защото светлината е неподходяща, както знаете най-хубавите снимки стават привечер, точно като залязва слънцето, защото светлината пада косо  Wink
другото неприятно е ако е прекалено горещо - точно по обяд да опънете гостите на изнесен ритуал - ще се изпържат..обикновено се гледа е красиво и нагласено и се махат чадърите (защото загрозявали) а гостите се изпокриват по сянката и не се получава мечтаното от булката разположение за снимките  pardon
но с добра организация всичко става  smile това са дребни детайли и ако ги прецените предварително всичко ще е наред  good
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: октомври 31, 2012, 13:13:15 »

Дневна сватба-нашата ще е малка и ми се струва най-добре  smile Хем ще си я отпразнуваме, но без да се оливаме...
Активен
Gabchy
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #325 -: ноември 04, 2012, 18:25:53 »

Здравейте!
Не съм сигурна дали тази тема е точното място,където да си задам въпроса,но тъй като не намерих по-подходящо,ще питам тук...
На нас ни предстои сватба в края на май.Засега сме решили сутринта да подпишем и да минем ритуала в църквата,т.е. да приключим с тези 2 неща до обяд и след това веднага в ресторанта,като разбира се,гостите могат да стоят,колкото пожелаят...Т.е. се получава целодневна сватба,ако мога така да се изразя.
Смятате ли,че е прекалено и на гостите няма да им е приятно или няма да е проблем?За нас също се притеснявам,ясно е ,че в края на деня ще сме тотално изморени,ще има гости,които няма да си тръгнат рано със сигурност...абе...доста се чудим по този въпрос...Ще съм благодарна на тези,които вече са минали по този път да споделят мнение.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: ноември 04, 2012, 20:28:53 »

Gabchy, вашата сватба си е дневна Wink т.е в 12/12:30 влизате в ресторанта и надали ще седите повече от 8 вечерта.

Ние последно се спряхме на влизане в ресторанта в 18 часа.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 04, 2012, 21:24:31 »

Аз не харесвам дневните сватби, защото като гост винаги ми е било много напрегнато - трябва да уговоря фризьор и гримьор супер рано, съответно и аз да съм станала рано, после припряно за букет и т.н. /винаги купувам букета последен/ и накрая в 8 вечерта съм си вкъщи - става като работен ден  pardon Ние влизаме в ресторанта в 18.30
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #328 -: ноември 05, 2012, 11:51:50 »

Аз също не харесвам дневни сватби.

Gabchy, имай предвид, че много от ресторантите не позволяват оувъртайм, та ако решите гостите да се веселят допълнително, ще трябва да осигурите къде. Не забравяй, че някои ресторанти правят и по две сватби на ден. Така че, ако вие влезете в 12 часа в ресторанта, към 18 часа може да ви подканят да допивате, че ще метат  nea
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 05, 2012, 15:59:00 »

Вярно е - и аз когато организирах моята изрично питах за overtime- в Акорд правят по една и може да се веселиш до 3 през ноща. И аз не обичам принципно дневни сватби и дори се бях зарекла че моята ще е вечерна, но зареди малкото ми човече се наложи да преразгледам позицията си  Wink
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines