Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 04:23:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очакваме нашите съкровища АПРИЛ - МАЙ - ЮНИ 2010 - 5 част "  (Прочетена 127005 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: декември 11, 2009, 00:13:51 »

Аз не знаех, че нурофенът е същото като ibuprofen, нурофенът не ми е познато като име от преди и чак след като KlaraFina каза, разбрах какво е. Ibuprofen моят лекар категорично ми е забранил още от началото на бременността. След като можете да приемате парацетамол, защо да се рискува с нурофен?
vilence, това с личното усещане, хич не съм съгласна с теб. Точно за лекарства едва ли някоя от нас има лично усещане.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: декември 11, 2009, 00:21:28 »

Имах предвид търпимостта на болка. Лично на мен главоболието не винаги ми минава от Парацетамол и понякога ми се е налагало да взимам и друго, което, естествено не е ежедневно, говоря за извънредни случаи. Ако при вас болката минава от самосебе си, благородно ви завиждам, защото и аз много бих искала да е така, но при мен-уви не помага.

Намерих нещо и реших да го споделя:
Системата класифицира лекарствата като:

    * Категория А – лекарства, които са били тествани за безопасност по време на бременност и са доказано безвредни. Това включва лекарства като фолиева киселина, витамин В6 и тироидни препарати (бел.прев. – за щитовидната жлеза) в умерени или дози по предписание.
    * Категория В – лекарства, които са много използвани по време на бременност и не изглежда да причиняват сериозни увреждания или други проблеми. Тук се включват определени антибиотици, ацетаминофен (бел.прев. – това е другото име на парацетамол), аспартам (изкуствен подсладител), фамотидин (Пепсид)(бел.прев. – средство против киселини, в България се съдържа в препаратите против киселини Квамател и Фамотидин), преднизон (кортизон – бел.прев. – в България е известен като Дексаметазон), инсулин (при диабет) и ибупрофен преди третия триместър (Адвил,Мотрин – бел.прев. в България се съдържа например в препаратите с името Нурофен). Бременните жени не трябва да употребяват ибупрофен през последните 3 месеца от бременността.
    * Категория С – лекарства, за които е вероятно да причинят проблем за майката или бебето. Тук се включват също лекарства, за които не са довършени изследванията за безопасност. Повечето от тези лекарства даже нямат започнати изследвания за безопасност. Тези лекарства често са придружавани от предупреждението, че трябва да се използват само ако ползата от приложението им оправдава риска. Тези неща трябва да бъдат внимателно обсъдени от бременната и лекаря й. Такива лекарства включват prochlorperzaine (Compazine), Sudafed, fluconazole (Diflucan), and ciprofloxacin (Ciprobay). Някои антидепресанти също спадат към тази група.
    * Категория  – лекарства, представляващи ясен риск за здравето на фетуса и съдържащи алкохол, литий (за лечение на маниакална депресия), phenytoin(Dilantin), и повечето лекарства за химиотерапия при лечението на рак. В някои случаи някои химиотерапевтични лекарства се дават по време на бременност.
    * Категория Х – лекарства, които причиняват увреждания на плода и никога не трябва да бъдат употребявани по време на бременност. Тук се включват лекарства за лечение на кожни проблеми като цистично акне (Accutane) и псориазис (Tegison, Soriatane); сънотворни (талидомид) и лекарството diethylstilbestrol или DES, използвано за предпазване от аборт до 1971г в САЩ и до 1983 в Европа.

Аспирин и други лекарства, съдържащи салицилати, не се препоръчват по време на бременност, особено последните 3 месеца. В редки случаи лекарят може да предпише използването им при постоянно наблюдение. Acetylsalicylate, обичайна съставка на много продавани без рецепта обезболяващи, може да забави раждането и да причини сериозно кървене преди и след раждането.

Като гледам Парацетамола и Нурофена са в една група, естествено без да прекаляваме, всеки знае какви са плюсовете и минусите от приема на каквито и да е лекарства по време на бременността.
« Последна редакция: декември 11, 2009, 00:26:23 от vilence » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #257 -: декември 11, 2009, 10:50:24 »

Аз се завърнах момичета!
Оказа се,че плацентата ми е ниска!За малко да ме оставятв болницата да полежа!Макар,че щях да бъда спокойна!
Та сега ми увеличаха магнезия и ношпа ще пия!Ако се повтори случката,ще трябва да полежа там!А сега съм на легло най-малко 4 дни!Бебко се движи много и е добре!
убавото на деня беше,че видях мъжо и така му се нарадвах!За съжаление обаче не може да е пълно щастието! cray
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #258 -: декември 11, 2009, 10:59:45 »

    * Категория С – лекарства, за които е вероятно да причинят проблем за майката или бебето. Тук се включват също лекарства, за които не са довършени изследванията за безопасност. Повечето от тези лекарства даже нямат започнати изследвания за безопасност. Тези лекарства често са придружавани от предупреждението, че трябва да се използват само ако ползата от приложението им оправдава риска. Тези неща трябва да бъдат внимателно обсъдени от бременната и лекаря й. Такива лекарства включват prochlorperzaine (Compazine), Sudafed, fluconazole (Diflucan), and ciprofloxacin (Ciprobay). Някои антидепресанти също спадат към тази група.

В текста е пропусната тази подробност, че са правени тератогенни изследвания върху животни, които дават основание да се смята, че лекарството може да има нежелателни ефекти и върху плода (върху майката не съм сигурна).
И не знам защо това, че нямат започнати тестове за безопастност те успокоява по някакъв начин.

Двата препарата спадат в една и също група лекарства до толкова, че имат болкоуспокояващ и температуропонижаващ ефект, но парацетамол няма противовъзпалителния ефект на ибупрофена, т.е. на принадлежи на на групата нестеройдни противовъзпалителни лекарства.

Абе момичета, вие май не сте чували за Thalidomide (Neurosedyn) в края на 50-те и началото на 60-те години...

Рубин, лягай и почивай. Да не би плацентата да е започнала да се отлепя?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #259 -: декември 11, 2009, 11:00:43 »

Не ми казаха за отлепване!
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #260 -: декември 11, 2009, 11:18:50 »

Рубин, чела съм, че ниската плацента има голяма вероятност да се вдигне на мястото си, и за кървенето при нея е съвсем нормално да го има. Нужна ти е повече почивка, пази леглото с дистанционно в ръка, без излишни натоварвания и всичко ще е наред!
Чувала съм че при отлепване се прокървява, но щом лекаря не ти го е казал, значи няма такова нещо.

Относно лекарствата, аз лично съм против всякакви медикаменти по време на бременността, и всичко за което ви се налага да вземете лекарство първо и задължително да се консултира с наблюдаващия лекар! Аз първо питам, после чета листовката, после мнения в интернет, то направо докато дойде време да го пия и съм се излекувала сама  blum Все пак в момента не се грижим само за себе си, а вниманието ни е съсредоточено към човека вътре в нас.

Да ви попитам аз нещо, някоя бъдеща мама от нас случайно да чака близнаци, че не се сещам да има такава щастливка? smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: декември 11, 2009, 22:55:44 »

Сладурки, веднага влизам да ви се похваля, че ще си имаме момиченце  yahoo
Аз не съм ни най-малко изненадана, защото имах такова усещане и все момичешки имена ми се въртят в главата. Бебка е добре, върти се като шило, много е активна, жената на ехографа доста се озори да и вземе мерките. Всичко изглежда е наред, плацентата ми е отляво и засега нямаме никакви притеснения. Дано всичко продължава така и занапред.

Рубин, лежи и се пази, ще спазваш каквото са ти казали.

flower84, нямаме близнаци, то щеше да се чуе smile Аз много исках, но не ме сполетя  blush
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: декември 11, 2009, 23:07:37 »

Klarafina, нямам намерение да оспорвам казаното от теб, всъщност пуснах информацията за първите две категории и незнам защо си останала с впечатлението, че това, че нямат започнати тестове ме успокоява, никъде не съм споменала такова нещо. Естествено, че лекарства се приемат само след лекарска консултация в този момент, две мнения няма по въпроса.
Рубин, бързо възстановяване ти пожелавам и щом са ти казали да почиваш, почивай, идват празници, наслаждавай им се от сърце. girl_wink
Ellie-bellie, честито за страхотната новина, много се радвам. baby_girl Аз също много искам да е момиченце, някакси и на мен все женски имена са ми в главата, но всъщност каквото е, важното е да е живо и здраво, ще си го обичаме. Аз на 21.12 съм на консултация и имам и час за биохимичен скрининг, дано всичко да е наред, че мина доста време от последния ехограф. Иначе днес имах доста странни усещания в корема, цял ден ми къркори, все едно съм изпила цяла туба с вода. На някой случвало ли му се е подобно нещо?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: декември 11, 2009, 23:10:54 »

vilence, благодаря ти, права си - най-важното е да здраво детето, пък каквото е - такова. Нашият татко мислеше, че ще е момче, но пък много се зарадва smile
А това, което усещаш, е бебето, точно като къркорене е в началото. Честито! smile
Активен
Nikosmammy
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #264 -: декември 12, 2009, 06:35:22 »

Здравейте девойки! Ние сме добре. Бебка ритка, корема расте. На следващата консултация ще ми правят изследване за гестационен диабет. Тук е задължително.

Кръста и седалищния нерв ме болят, киселините ме почнаха и те... Общо взето си припомних какво е било преди 4 години,когато бях бременна с Нико  scratch one-s head.

Сладурки, веднага влизам да ви се похваля, че ще си имаме момиченце  yahoo

 Bravo Много се радвам за теб!!! Добре дошла в "розовия" отбор  danceg

И аз ще подкрепя тези които казаха за Нурофена- не го пийте, защото съдържа ибупрофен, който е противопоказен за бременни. Аз пия единствено Парацетамол, ако се налага.

Рубин , трябва да си почиваш и лежиш повече мила, щом ти е казал така доктора.

Приятен ден на всички и галки по тумбачетата!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: декември 12, 2009, 07:12:45 »

Nikosmammy, мерси, мила smile
Я кажи за гестационния диабет - теста с глюкозата ли ще ти правят? На мен тази вечер една приятелка ми каза за него, но не бях чувала до този момент. Ние сме на лекар на 23 дек и предполагам докторът тогава ще ми каже, че трябва да го правим.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #266 -: декември 12, 2009, 11:21:00 »

Аз малко късно се включвам по темата за лекарствата, но все пак да си кажа. Аз съм много скептична към всякакви препарати през бременността, основно покрай емблематичната история с Thalidomide. През 50те години хиляди деца се раждат без ръце или крака, тъй като лекарството е изписвано на бъдещи майки. Случая е известен като най/голямата медицинска трагедия на века и от тогава контрола се затяга много.

Работата е там, че по етични причини лекарствата не могат да се тестват върху беменни жени, затова принципно нищо не трябва да се приема без лекарско предписание. Аз дори спрях някои козметики, да не би евентуално да имат страничен ефект. Може и откачено да ви се струва, но според мен не си струва риска.

Но да се върнем на главоболието!
Vilence, с главоболие просто преставам да функционирам, знам за какво говориш. Според мен единствения начин е - спираш да се занимаваш с каквото и да е, отиваш си и лягаш да спиш на затъмнена стая. Купих си също нещо като малка спиртна лампа за арома терапия - слагат се няколко лъжички вода и 3-4 капки естествено лавандулово масло и се загрява със свещ. Много помага! Важно е маслото да е естествено (по-скъпо е от синтетичните) защото не предизвиква странични еакции като задух например.
Понякога е трудно да за измъкнеш от работа, но съм решила че си имам приоритети и щом ме боли глава значи тялото ми подсказва да намаля оборотите. А и нося доста отговорност на работа, ако сбъркам нещо в такъв момент иди обяснявай че си бременна и те мъчи мигрена. Непрофесионало е някак...

Nikosmammy, разкажи за твоя тест - на мен ми предстои другата седмица.
« Последна редакция: декември 12, 2009, 11:49:04 от Regina94 » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #267 -: декември 12, 2009, 12:10:00 »

Аз дори спрях някои козметики, да не би евентуално да имат страничен ефект. Може и откачено да ви се струва, но според мен не си струва риска.

Трябваше да видиш мен като бременна - никаква козметика, никакви гримове, никакви лакове, абсолютно нищо. Ходях си съвсем естествена  girl_wink

Знам, че много от етеричните масла не се препоръчват през бременността, но ти сигурно си проверила за лавандуловото...

Момичета, аз мисля, че не всеки тестват за гестационен диабет, трябва да има отклонение в стандартното измерване на кръвната захар, за да направите натоварване с глюкоза. И този диабет най-често се появява по-късно през бременността.

Надявам се никоя от вас да не го получи.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: декември 12, 2009, 15:35:54 »

Regina, ти ме заинтригува с тази лампа много  Wink . А от тези масла не се ли носи някакъв аромат, понеже аз не понасям остри и силно миризми, започвам да кашлям и да се давя и по-нататъка е ясно какво става. Това с главоболието наистина е доста неприятно, на мен главно като легна и се случва, което е най-лошото, понеже не мога да се наспивам. Снощи пак уж си легнах без главоболие и по някое време се събудих от адски болки, направо се чудех къде да се навра. Все едно някой ми разцепваше главата, ама стиснах зъби и казах, ще търпя и по някое време пак съм заспала. Козметиката иначе не съм я изключила изцяло, понеже няма как да ходя на работа без никакъв грим, малко спирала, червило и крем и съм готова. Иначе за тялото май нищо, освен Мустела не ползвам, ама тя нещо не ми допада, не ми попива добре и лепне, ама ще я изразходя, няма как.
Иначе моят корем продължава да се бунтува и си къркори, нямам търпение да се изтърколи и тази седмица, за да ида да видя какво става там вътре  blum .
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: декември 12, 2009, 15:55:36 »

И аз спрях някои козметики, но не мога да спра да се гримирам.  nea
Кларафина, тестът за гестационния диабет тук го правят на всички май. Специално в САЩ между 24 и 28 седмица.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines