Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 21:43:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 240545 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 30, 2009, 10:29:17 »

Аз знам,че кръстницата изрича тези думи в църквата когато 'предава' детето,сега зависи от детето,но в повечето случай майката го държи,защото детето много често плаче от попа и т.н. good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #61 -: април 30, 2009, 13:05:27 »

О-па!Моя грешка!Помислих,é датата е 15 септември! blush
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #62 -: април 30, 2009, 13:08:19 »

Страхотна тортичка,а?За кръщене е супер


* torta.jpg (66.54 KB, 450x600 - видяно 1590 пъти.)
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #63 -: април 30, 2009, 13:11:47 »

Вижте,момиéта,това дали ще е интересно на кръщенето да се направи?Самоче с цветни балони за децата!Мрежата се отваря и падат балоните good


* 8126.jpg (29.42 KB, 640x480 - видяно 517 пъти.)
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 30, 2009, 13:17:54 »

Момичета, а за малко по-големи деца като мен  blush как седи въпроса с кръщенето? Избала съм си кръстница вече и дата за кръщенето, но не съм наясно с обичаите и дали има разлика с детското кръщение и на голям човек? Моята кръстница каза че трябвало да ми купи златно кръстче и обувки. Вие какви традиции знаете?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: април 30, 2009, 13:32:59 »

Момичета, а за малко по-големи деца като мен  blush как седи въпроса с кръщенето? Избала съм си кръстница вече и дата за кръщенето, но не съм наясно с обичаите и дали има разлика с детското кръщение и на голям човек? Моята кръстница каза че трябвало да ми купи златно кръстче и обувки. Вие какви традиции знаете?

Аз знам, че независимост от това колко голямо е детето кръсницата трябва да купи златно или сребърно кръстче и да го облече изцяло (от бельо до горни дрехи) в бяло! good Иначе е почти същото, само дето нма да те къпят цялята! Wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 30, 2009, 13:49:24 »

Танче, добре че няма да ме къпят цялата, че щяхме да съберем публика  tease А за дрехите, може ли да се прескочи това, защото не ми се иска да я товаря финансово моята сладка кръстница?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 30, 2009, 15:12:58 »

Танче, добре че няма да ме къпят цялата, че щяхме да съберем публика  tease А за дрехите, може ли да се прескочи това, защото не ми се иска да я товаря финансово моята сладка кръстница?

Разбира се, че може! good
Може и нещо символично да ти купи, например бяла блуза или рокличка, ако ще е топло, има на много прилични цени! good
Или ти си купи всичко в бяло, а тя само блузка, потниче, или каквото се сети, но задължително знам, че трябва КРЪСТЕНИЯТ, т.е. ТИ да е в бяло след кръщенето!!! good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 30, 2009, 20:24:10 »

Ели,няма да те разсъбличат спокойно,мен ме кръстиха на 13-14 години,само краката ми топнаха и ми рязаха малко от косата good За подаръка-хубаво е,както ти така и тя да ти подари нещо,всичко опира разбира се до възможностите и разбира се не е задължително да те облича изцяло good За цвета не знам,на мен дреха не ми подариха,а и гледам че не всички деца ги обличат после в бяло good
Активен
shemeta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #69 -: май 09, 2009, 15:29:18 »

Странно. Когато мен ме кръщаваха, вярно че беше малко късно на 4-5 години бях, майка ми и беше забранено да ме вижда докато не е приключило кръщенето. Не би ли следвало никой от родителите на детето да не присъства на кръщенето и както е написано по - горе да си го "получат" покръстено?
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 10, 2009, 14:50:53 »

Странно. Когато мен ме кръщаваха, вярно че беше малко късно на 4-5 години бях, майка ми и беше забранено да ме вижда докато не е приключило кръщенето. Не би ли следвало никой от родителите на детето да не присъства на кръщенето и както е написано по - горе да си го "получат" покръстено?
Това са абсолютно остарели привички,когато аз съм кръщавана майка ми не е могла да присъства,могло е само таткото,но традициите не са това,което бяха ......Не мога да си представя мен да ме няма,когато кръщаваме малката  pardon
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 11, 2009, 20:29:45 »

Това са абсолютно остарели привички,когато аз съм кръщавана майка ми не е могла да присъства,могло е само таткото,но традициите не са това,което бяха ......Не мога да си представя мен да ме няма,когато кръщаваме малката  pardon

Когато кръщаваха брат ми майка ми също не биваше да е в цървата.

Момичета дайте идея за подарък за кръщене. Моята много близка дружка ще кръщава синът си, който е с 5 дни по малък от Тео.  Никаква идея нямм за подарък-тя нищо не казва....все пак ми се иска да остане като спомен...знам ли...
Няма да съм аз кръстницата, да кажа.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 11, 2009, 20:35:24 »

Диде, моите родители подариха на Коско за кръщенето една огромна плюшена играчка, която сега седи върху един шкаф, но понякога Коско си играе с нея и много й се кефи!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 12, 2009, 08:52:45 »

Аз лично харесвам тези отливки на крачета и ръчички за спомен,но детето е вечепо-голямо и може да има.Другия вариант,които ми допада е/в случая сте близки и не би било трудно/от снимка-може само на детенце или с мама и тати да се направи картина.Но къде се прави и колко парички струва *crazy*Може в някое фото да попиташ.Но мисля,че се прави такова нещо good
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 12, 2009, 12:10:46 »

Дидка, понеже кръстниците най-вероятно ще му подарят кръстче (така беше при нас),наши приятели му подариха икона на светеца на църквата, в която ще се кръщава, за да си има икона на неговия покровител good Сега иконата стои до неговото креватче, а след време - ще си я вземе в неговия дом! Точно спомен от неговото кръщене...
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines