Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 08:46:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченският букет - част 2  (Прочетена 164034 пъти)
 
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 27, 2008, 00:39:18 »

Мама нещо не се радва на това хвърляне на букета angry. Дразни се, че било дошло от "американците" pleasantry. А пък за 2 букета - нещо и на двете не ни допада. Като му дойде времето ще го мисля и това girl_wink. Мерси за съдействието give_rose.
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 27, 2008, 11:15:09 »

Момичета аз смятам да си хвърля булченският букет, определено няма да имам два букета.
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 28, 2008, 15:37:24 »

Дайте ми някаква идея за букет в червено и лилаво, че идеята ми за червен- бяла сватба съвсем се обърка и ще трябва да стане червено - лилаво - бяла crazy
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 29, 2008, 09:11:13 »

Аз също мисля да имам 2 букета.Един за хвърляне и друг, който ще си е моя. Чудя се само дали този, който ще хвърля да не бъде от изкуствени цветя.Не за друго, просто така ще остане спомен за цял живот на човека, който го хване и няма да се разпарцалъоса като го хвърля. Иначе моя си букет нямам намерение да го пазя и съхранявам с години. Смятам това за излишно. Все пак ще си имам снимки от сватбата, на които ще си го гледам свеж. По-скоро бих го хвърлила в река, както някои от момичетата предложиха.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #64 -: февруари 29, 2008, 09:18:08 »

Аз също мисля да имам 2 букета.Един за хвърляне и друг, който ще си е моя. Чудя се само дали този, който ще хвърля да не бъде от изкуствени цветя.Не за друго, просто така ще остане спомен за цял живот на човека, който го хване и няма да се разпарцалъоса като го хвърля. Иначе моя си букет нямам намерение да го пазя и съхранявам с години. Смятам това за излишно. Все пак ще си имам снимки от сватбата, на които ще си го гледам свеж. По-скоро бих го хвърлила в река, както някои от момичетата предложиха.
Напълно съм съгласна с теб. И аз мисля да не си пазя букета.
Чудя се само вторият букет за хвърляне дали да е умалено копие на моят или да е друг.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #65 -: февруари 29, 2008, 09:41:47 »

Накой знае ли какво е това цвете!?


* 9565_1057806.jpg (20.66 KB, 308x287 - видяно 3099 пъти.)
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 29, 2008, 09:42:31 »

Не знам.. на мен ми прилич на огромна роза  blush
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 29, 2008, 12:04:12 »

Аз също няма да си пазя букета, но и няма да го хвърлям по тази отскоро навлязла традиция nea. Някак си ми е чужда отвътре и, както не съм искала да се нареждам за букета (просто ме бутнаха там), така и не искам да го хвърлям Yes. Но с милото ще го хвърлим в река веднага след свтбата, за да ни върви по вода от самото начало, дай Боже! Не искам изкуствени цветя, а красиви естествени такива. И все пак това си е само моето мнение. В крайна сметка, всеки сам си решава и няма защо да си мисли, че е най-доброто въобще, а просто е най-доброто за него самия. Важното е да сме щастливи и да продължи това щастие завинаги, а не да остане в самия сватбен ден.
« Последна редакция: февруари 29, 2008, 12:08:29 от Alannah » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 29, 2008, 17:00:22 »

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbumID=91196&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D200%26vOrderBy%3D1
тук има доста букети в всякакви цветове
А това не мисля че е роза и са залепени допълнително листенца на роза.поне аз не съм виждала такова цвете.Има едни дето са като зелка ама са по груби и и са зелено-лилави.
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 01, 2008, 00:18:40 »

Всъщност аз ще хвърлям булото. То е доста по-символично и все пак е българска традиция, макар и не във всички области на страната. В ресторанта след разбулването. Все пак булото е истинският символ на булката и е корен на самата дума. А букетът е нещо, което го има по всякакви поводи. Така мисля аз. А букета ще го хвърлим в реката след сватбата girl_wink, докато е свеж, че да е още по-красиво give_rose.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 01, 2008, 01:00:02 »

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbumID=91196&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D200%26vOrderBy%3D1
тук има доста букети в всякакви цветове
А това не мисля че е роза и са залепени допълнително листенца на роза.поне аз не съм виждала такова цвете.Има едни дето са като зелка ама са по груби и и са зелено-лилави.

gucci, мерси за уеб сайта, има красиви букети.
Между другото, това са рози, които мисля ги няма в България. В САЩ са много популярни такива разновидности, ето малко информация тук: http://www.davidaustinroses.com/american/searchlist.asp
На мен лично много ми харесват.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 01, 2008, 01:49:45 »

Алана, ще го хвърляш или ще го въртиш (булото)? Измислила ли си го вече?
м/удругото, Поздравления за идеята. Аз четох четох, но не се престраших да го направя и за това ще си хвърлям букета. Задължително да разкажеш как се е получило след сватбата.
Активен
viki2007
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 01, 2008, 10:49:28 »

Здравейте,на моята сватба реших да хвърлям моя букет!!!
Тои беше прекрасен и много ми се искаше да му се порадва и някой друг/този който го хване/-това с  втория букет ми се стува някак нагласено crazy
« Последна редакция: март 01, 2008, 11:53:02 от viki2007 » Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 01, 2008, 11:27:37 »

Алана, ще го хвърляш или ще го въртиш (булото)? Измислила ли си го вече?
м/удругото, Поздравления за идеята. Аз четох четох, но не се престраших да го направя и за това ще си хвърлям букета. Задължително да разкажеш как се е получило след сватбата.

Alucinado, идеята и аз си я харесвам good! От много мислене това измислих и едва ли ще го променя, защото ми харесва и изглежда логично. Но понеже съм от Бургас и там я няма тази традиция с хвърлянето на булото, ще трябва да разбера какво се прави. Иначе премятане и отблъскване 3 пъти на булото се прави при забулването. Обаче с хвърлянето трябва да се запозная има ли нещо по-особено. Иначе с това се осигурява и спомен за тази, която го хване. А не да се хвърля изкуствен букет или пък от естествени цветя. И въобще това с букета хич, ама хич не ми харесва. Не знам защо. Може би самото хвърляне на цветя върху човек така ми действа от асоциации, които ще ви спестя cray. Не съм разсъждавала, но така го чувствам. Като хвърляха букета на 2 сватби и на първата ме бутнаха насила и го хванах, а на другата не успяха. А и това с хвърлянето в реката- аз поне аз си мисля, че е по-добре да е след самата сватба: да се хвърли свеж букета от двамата още в началото на брака им, че да им върви по вода от самото начало. Поне аз така си го интерпретирам. Не обичам да гледам изсъхнали цветя, побиват ме тръпки просто. А пък ми е кофти да ги хвърлям на боклука...  Става ми гузно някак. Но пак казвам- това е само мое мнение и смятам, че всяка знае за себе си кое е най-добре girl_wink! Всяка да направи каквото душата й иска give_rose!
« Последна редакция: март 01, 2008, 11:30:01 от Alannah » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 01, 2008, 14:32:04 »

Alannah,до колкото съм запозната след като те разбулят в Странджанския край, булото не се хвърля, а се прибира и се дава на следваща булка. По-точно на водачката на Лазрките, които идват на Лазаровден. Тъй като вече няма Лазарки или те са малки момиченца, можеш да си го запазиш и да го дадеш на твоя приятелка, на която и предстои сватба. Във вторник, мога да погледна из книгите в музея и да ти кажа точно кака стои въпроса с булото след рабулването в нашия край - Бургас де! Wink
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines