Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 09:48:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпросче относно видеоператор,ди джей и фотографи?  (Прочетена 153369 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: ноември 27, 2008, 20:21:34 »

Да, много сте прави - най-важно е "задкамерното устройство", но въоръжено добре. Но това е голям проблем в последно време - няма нови и млади, желаещи да се научат и да работят това "задкамерни устройства". Има само ентусиасти, които считат, че всичко знаят и могат, понеже седят 24 часа пред компютъра и братче или сестриче са пратили евтинка камера от САЩ. Не става така - трябва учител, да учител. За сватбен оператор не се учи в нито едно учебно заведение. Свидетел съм как сватбен оператор завършва ВИТИЗ или НАТФИЗ и става добър тв оператор, но обратното е по-рядко явление. Много важен фактор е монтажа на филма. Ако сватбен оператор навлезе в монтажа /тук също трябва учител /, то той ще бъде добър оператор. Може да не се занимава дълго време, но трябва да премине тази школа. Сватбеният оператор може да се каже, че е платен, но за монтажиста - не. Никой не оценява този 5-7 дневен труд все още в България. "Хубавото" е, че у нас най-често имаме тези две профисии съчетани в един човек, но 99 % са ентусиасти само за съжаление.
  Един въпрос ! Ти от добрите оператори ли си ?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #436 -: ноември 28, 2008, 00:31:43 »

 На този въпрос не мога аз да дам отговор. Мога да кажа само, че приключвам с този "занаят". Занимавам се с други "по-сериозни" неща и е глупаво да продължавам. Смешен съм в очите дори само на моите служители. Проблемът е обаче друг - няма ученици. Няма подходящи хора. Нямам времето да развия този "бизнес" до някакво оптимално ниво. Няма материалния и духовния стимул. Омръзна ми да се занимавам с "най-добрите" - DJ, оператори, фотографи, управители на ресторанти, сватбени агенции, цветарски магазини, гримьори, фризьори, музиканти и др. "Занимавам" разбирайте да слушам техните или наблюдавам техните "постижения". Малко сложно се изразявам, но такъв съм си. А и самата ти знаеш, че клиентът е също проблемен в резултат на един много характерен манталитет.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: ноември 28, 2008, 09:55:31 »

Новата тема е ТУК
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #438 -: ноември 28, 2008, 09:56:10 »

Pachoran,
Ти само проблеми виждаш, как нещо няма да стане поради някакви причини. Когато знаеш какво искаш, знаеш какво ти е нужно и как да го постигнеш. Оптимизираш умения, вложени средства в техника и труд с възможностите и очакванията на клиента. Ако не можеш - препращаш на друг; ако можеш - другите ще те търсят и, доволни от теб, ще те препоръчват, а ще искат и колеги да се учат от теб (ако си способен да научиш). Смешен ли си или не - не мога да знам, но щом околните смятат така - не знам, не звучиш добре.
Разбира се, че има трудности в работата ни, но това не бива да ни спира да работим и да доставяме радост с труда си, оправдавайки с работата си гласуваното ни доверие. И аз се съобразявам с клиентите, с техните специфични изисквания и очаквания. Естествено е всеки от тях да иска най-доброто - в крайна сметка няма как събитието да бъде повторено, няма втори дубъл на тези моменти. Аз мога да говоря за себе си - оценка на теб нито мога да дам, нито бих си го позволил: работя със сърце, запознавам се с очакванията на клиентите, старая се да подобрявам работата си (признавам, максималист съм и винаги очаквам повече от себе си). Трудно е да препоръчам колега, който да знам, че ще свърши работата така, както бих искал да бъде на мен (въпреки че гледам професионално и очаквам повече, отколкото повечето младоженци, които в детайли не са запознати с техническата специфика на дискутираните по-горе особености). И, все пак, има такива, които професионално се справят страхотно и затова са търсени постоянно. Аз съм фотограф, но когато става въпрос за видео-заснемане, мога да препоръчам един колега, който (когато говорим за задапаратното устройство) работи като оператор в телевизия, зад гърба си има и дългогодишен опит в тази специфична материя – сватбеното заснемане (само тази година има лично заснети над 50 сватби); работи с професионални камери, независимо че размерите и теглото им не са „най-лекият” начин да се работи по 10-12ч на сватба. Към споменатото добавям, че монтажите се правят от жена му, която е монтажист и в телевизията (освен огромното количество опит със сватбите), а тези й умения само могат да гарантират и добър краен продукт. И, вярвай ми, не знам за недоволни клиенти от тях. /За да не се приеме като реклама изказването ми, няма да публикувам тук координатите им; който се интересува – може да се свърже с мен на лични/. Всичко това споделям, за да знаят хората, че у нас има хора, които предлагат качествен продукт и не всички приемат работата си „под условие” с всички тези споменати от теб „трудност”".  Спирам до тук, защото ще стана досаден с многословието си, но наистина в един момент не издържах на безсмислените спорове, които поддържаш неизвестно с каква цел. След като се отказваш да работиш в подобна област, защо продължаваш да се включваш във форума?
С уважение – Влади Балевски
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: ноември 29, 2008, 13:13:52 »

Темите за фотографи са заключени за разследване!
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines