Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 10:53:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките - 4 част  (Прочетена 147525 пъти)
 
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 26, 2009, 17:43:38 »

jewel и аз съм заааа бяло и жълто злато, по добре така отколкото месец по месец да тичаш да подновяваш мата, накрая ще мразиш халките си, мисля че ще стои стилно, ще има и бяло, което ще отива на сребро и ако някой ден решите да носите злато ще отива и на него. Халките са много стилни и красиви, не се отказвайте. Успех в избора!
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 26, 2009, 19:09:35 »

Аз успях да си намеря поне един сайт, на който ми харесват халките - http://www.preciousplatinum.co.uk/output/page2412.asp?g=42&d=0&s=0&p=1&c=&j=0&pr=0&x=3
Даже бижута на една от фирмите се предлагат в Букурещ, което ни устройва, често ходим, но нещо не ми допаднаха цените, та ще разглеждам още.
Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 28, 2009, 15:29:51 »

И аз пообиколих малко и да кажа какво е положението
В два магазина на графа, близо един до друг, малко преди Раковска - в единия 41лв грама, в другия 43лв.
В El Grado ми дадоха цена за грам и изработка 58лв., в Giulian - 55лв. Virtuosa - 50лв., Esper/или нещо такова, зад булбанк се намира/ - 45лв -10% отстъпка, Elite - 49лв на грам.
Ние търсим абсолютно класически халки от жълто злато. Ако си мислите обаче, че това е най-лесния вариант, май се оказва, че не е съвсем така. Никъде не показват готови, класически халки, които да ми стават, за да преценя кое ми стои добре - 4мм, 5мм? С дебелина 1.7мм или с дебелина 2мм....двойно заоблени ли или само отгоре заоблени....
Как бих могла да знам кой модел ми стои добре?! Не е все едно дали халката е тясна или широка, дебела или тънка....Това честно казано ме озадачи angry angry angry Или ми показват халки, които са сребърни и ти казват "ей такива, ама жълти!" Е да, ама ... то накрая като излезе нещо друго
Остава ми само да проверя Сара Трейд, но с дистрибутор в София...Има ли някой актуална информация къде мога да им видя избаротката и цена за грам на златото  pleasantry
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #18 -: януари 28, 2009, 16:40:36 »

Josepha, търсиш на грешни места. За калсически златни халки, търси по-добре по златарските ателиета при майстори златари, а не в магазини, където цялата стока е машинно пройзводство.
То вярно, че тия майстори са на изчезване, но който търси, обикновенно намира.
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #19 -: януари 28, 2009, 16:45:50 »

Josepha,влез в www.sara-trade.bg .това им е официалният сайт.на нас ни предложиха цена от 38лв на грам за бяло злато,ама мисля,че и жълтото предлагат на толкова.и на нас така-"сложете си тези,то и другите така изглеждат"!!?и аз като теб се възмутих,че така немога да си избера и да си представям как би било изглеждало в желания от нас цвят.отговора на продавачката беше-"е нали се досещате,че няма как да имаме всеки един модел?!"..затова и сме още без халки със слънцето ми..успех на теб-дано вземеш правилно решение girl_wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 28, 2009, 16:51:11 »

и нашите халки са от http://www.sara-trade.bg/ ето тези http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=2778&cat=3&page=19
и ние ги поръчхме по каталог,но останахме доволни
А ето ги и н нас


* IMG_3501.JPG (58.18 KB, 500x333 - видяно 1473 пъти.)
Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 28, 2009, 17:07:44 »

jewel, да, гледах сайта, ама ми се ще на живо да им видя изработката. защото си има разлика и то чувствителна. Не искам халки с остри ръбове, който лятото като ми се подуе пръста, да ми се впиват и да ми изглеждат пръстите като кебапчета... Tongue
То не, че има реална опасност от такова нещо, де....моят номер е 49 pleasantry
Затова се надявам да видя и класическите халки на Сара Трейд на живо...Наистина има големи разлики и стоят различно на ръката - дебели, тънки, тесни, широки, заоблени, незаоблени...
Активен
jewel
Ентусиаст
**
Публикации: 100



« Отговор #22 -: януари 28, 2009, 17:15:14 »

ние затова се чудим още за нашите.на първа страница съм дала линк към тях.това за лятото-не бях се сещала crazy
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 28, 2009, 17:25:58 »


Затова се надявам да видя и класическите халки на Сара Трейд на живо...Наистина има големи разлики и стоят различно на ръката - дебели, тънки, тесни, широки, заоблени, незаоблени...
Josepha,доколкото знам когато има изложения (от сорта на "произведено в БГ") Сара Трейд имат щанд. А иначе за дистрибутори - обади им се в Раковски и попитай.
Иначе съм абсолютно "за" мерене, защото пръстенът стои по различен начин на пръста. Аз направо се сащисах като видях колко много избор има в Раковски на модели. По едно време чак се изнервих и си помислих, че би било хубаво да има максимум 5 вида халки (с малки разлики между тях), а не по 200 модела, 180 от които не мясат на сватбена халка...
Но избрахме, готови са и сега сме много доволни!
Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 28, 2009, 17:38:23 »

мда, така ще е чиста работа....ще им звънна да ги питам..
Ама за меренето е абсолютно задължително! То за класическите халки е важно, не на всяка ръка стои всичко, та камо ли за другите модели.... nea Не са за подценяване тея неща, това е пръстен, който се носи бая време
В магазина на Giulian видях невероятни халки на италианската марка Дона Оро  smile направо като ги видях и онемях....Нооооооооооооооооооооо - за цените няма да ви разправям - обикновено женската е с брилянт, цената е 1050, а мъжките са без камък и са около 850-900...
Ама тея цени не са за нашия бюджет изобщо  cray...пък и не знам дали си струва
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 28, 2009, 17:44:05 »

И аз много харесах на Дона Оро халките. Малко по-скъпи са, не само защото са маркови, а и защото са 18к, а не 14к, както другите в магазина. Иначе и от другите харесахме доста модели (по принцип и тях могат да ги изработят от 18к ако искаш и сигурно пак натам ще отиде цената).
На Дона Оро ми казаха, че излиза по-евтино ако ги поръчаш (може би от сайта - не съм сигурна от къде) и ти идват в комплект с разни неща - химикалка за подписването и други такива, подобно на сетовете, които ги продават в чуждите сайтове за сватби. Но аз лично на сайта цени не видях  pardon
Аз иначе съм още влюбена в едни халки от магазин Валентин, не помня на кой дизайнер бяха, но двете излизат към 5000лв  cray
« Последна редакция: януари 28, 2009, 17:46:38 от bubka » Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 28, 2009, 18:00:42 »

А тези Донна Оро имате ли идея дали имат платина? Понеже тези цени, които коментирате трябва да са за злато. Разгледах им сайта, не са лоши моделите, въпреки че и по-хубави съм гледала. На мен по принцип на годежа ми подариха комплект бижута на тази фирма и си ги харесвам.
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #27 -: януари 28, 2009, 19:47:51 »

Нищо не пречи ако харесате модел на Дона Оро да си вземете снимка и да отидете по бижутерските магазини да питате дали може да ви изработят по модел. До сега където сме питали казват че може и по модел на клиента. Като също така не е задължително да имат брилянт. Който желае може и без камъче да се изработи. Доколкото знам всеки модел го предлагат и без камък - както са мъжките халки.
 За проба винаги може да пробвате даден модел дали ви отива, а ако е скъп или дизейнерски могат да ви го изработят след това.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 28, 2009, 20:08:06 »

Добре де, аз доколкото ги гледах тези Донна Оро повечето модели не са някакви нестандартни, ако търсиш можеш да намериш подобни или направо същите по-евтини. В случая цената е точно заради изработката и камъните според мен, които няма как да ти ги докарат за по-малко и не виждам какъв е смисълът.
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #29 -: януари 28, 2009, 21:45:05 »

Да и според мен цената на Дона оро е заради марката и тук също ще ги изработят, а и аз съм виждала такива подобни модели. Ако е с камък е по-скъпа, а ако камъка е цирконий - това не променя цената - като тя си е за грам злато - от 38 до 42 -43 лв.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines