Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 20:30:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 13 ЧАСТ  (Прочетена 147194 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #45 -: декември 01, 2014, 11:17:58 »

Като избирате дати за сватба обърнете внимание на разрешените и забранените  дни за църковен брак ( взето от сайта на Н.Митев


opice датата не е фатална просто е по време на пости.


Забранени дни за сключване на църковен брак през 2015 година:
Официална информация от Българската православна църква за дните, през които не може да се сключи църковен брак може да бъде открита и в издаваната от тях книжка  „Православен църковен календар”.

1. На първо място това са 4-те многодневни постове в годината, като най-строги са Великденският пост и Богородичните пости.

Великденски пости: от 23 февруари 2015 година (Понеделникът след Сирни Заговезни) до 12 април 2015 година.  Бракове не могат да се сключват още 2 дни след Великден, тоест до 14 април 2015 година.

Богородични пости: Всяка година е по едно време – от 1 август до 14 август.

Петрови пости:  От неделята девет седмици след Великден до Петровден на 29 юни. През 2015 година от 8 юни до 29 юни :-)

Коледни пости: От 15 ноември до 25 декември всяка година.

2. На предния ден и през Господските и Богородичните празници, повечето от които са неподвижни (на една и съща дата всяка година) също са забранени венчаванията. Тези празници са:

Кръстовден – 14 септември
 Рождество Христово – 25 декември
 Богоявление – 6 януари
 Сретение Господе – 2 февруари
 Свето Благовещение – 25 март
 Цветница – 5 април 2015 година. (Цветница 2016 – 24 април, Цветница 2017 – 9 април)
Възнесение – 31 май 2015 година (през 2016 – 9 юни)
Петдесетница – 8 седмици след Великден в неделя – 31 май 2015г.
Преображение – 6 август
 Успение Богородично – 15 август
 Рождество Богородично – 8 септември
 Въведение Богородично – 21 ноември

Брак не се разрешава и на 29 август – Отсичане главата на Йоан Кръстител.

Задушниците през 2015 година са:

Месопустна задушница (Голяма задушница) – 14 февруари 2015 година
 Черешова задушница – 30 май 2015 година
 Архангелова задушница – 1 ноември 2015 година
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 01, 2014, 12:23:25 »

Да, така е, но и петъка 12.6., както и неделята 14.6. също са през тези Петрови пости, а бяха заети.
 
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 01, 2014, 17:02:03 »

Не е тука мястото,но в църковните календарчета не пише нищо за Петровите пости, но пък пише,че е забранено в деня срещу неделя, т.е. събота. Така че най-добре да или да се спази всичко както си трябва или действай както ти харесва.
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #48 -: декември 12, 2014, 21:06:23 »

Момичета имате ли прясна информация за CITY hotel Sofia? След 3 месеца търсения се бях спряла на хотел Вега, само дето татко капарира този !
Активен
brideee
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #49 -: декември 12, 2014, 21:53:57 »

За Best western ли става въпрос ?
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #50 -: декември 12, 2014, 22:13:57 »

Да bride  blush
Активен
brideee
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #51 -: декември 12, 2014, 22:30:19 »

И ние го гледахме за нашата сватба и щяхме да го капарираме, ако не се бяхме влюбили в друго място smile Не се притеснявай, ресторантът  ми се стори хубав. Локацията му е много добра, близо е до църкви и ритуални зали. Излиза се от ресторанта директно към вътрешен двор, където пушачите могат да излизат без да се чувстват изолирани. Обстановката е приятна и мисля, че правят доста сватби и други събития  smile
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #52 -: декември 12, 2014, 22:51:41 »

Ох дано bride ми хареса и на мен  sad опитах се да видя малко повече информацията и снимки за ресторанта, но не намерих кой знае какво . Прочетох че има и градина , която му се стори красива.
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #53 -: декември 13, 2014, 09:08:46 »

Ние също гледахме Best western за нашата сватба. Да, има градина, но самият ресторант до градината е с много малко места, не си спомням, но май около 70 човека или по-малко. Иначе в градината може също да бъде сватбата, но се приключва с музиката навън до 22 часа, след това който иска да танцува вътре в ресторанта. Там вкарват колоните и дансинга остава там, а масите навън. Имат и зала, в която правят сватбите, която е на втория етаж и е конферентна зала, украсяват я и слагат маси и т.н.
Хубаво е да се види хотела, ако сте малко гости е супер в ресторанта.  good
Активен
brideee
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #54 -: декември 13, 2014, 11:44:01 »

idinka, най-добре отиди и го виж на живо, за да се успокоиш. Щом бащати го е капарирал вече значи е преценил капацитета и всичко ще е ок  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #55 -: декември 13, 2014, 12:11:16 »

Ние също гледахме Best western за нашата сватба. Да, има градина, но самият ресторант до градината е с много малко места, не си спомням, но май около 70 човека или по-малко. Иначе в градината може също да бъде сватбата, но се приключва с музиката навън до 22 часа, след това който иска да танцува вътре в ресторанта. Там вкарват колоните и дансинга остава там, а масите навън. Имат и зала, в която правят сватбите, която е на втория етаж и е конферентна зала, украсяват я и слагат маси и т.н.
Хубаво е да се види хотела, ако сте малко гости е супер в ресторанта.  good

Има два Бест Уестърн тя говори за Сити ти за Експото, Сити е в центъра, Експото на Цариградско, и двата са хубави, Ситито има мъничка градина няма опция за сватба навън
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #56 -: декември 13, 2014, 15:53:32 »

Ако можех бих отишла веднага да го видя bridee smile само дето не съм си в Бг.
Mariola на татко са му казали, че може тържеството да бъде и в градината crazy.иначе говоря за този хотел , който се намира в центъра - ресторант " la vita è bella". Ще бъдем около 30-на човека.
Ровя се в интернет за повечко снимки , но са толкова малко. И като , че ли нещо не ми допада нито като хотел , нито като ресторант. И сега не знам какво да правя??!! shok той татко го е направил с добро намерение, нали ги знаете мъжете отиват , гледат и взимат без да питат кое, какво , къде и как!!!?
Момичета дали ще ми върнат парите от капарото?
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #57 -: декември 13, 2014, 16:54:04 »

Извинавам се, не съм разбрала за кой ресторант става въпрос. На La Vita e Bella има сминки и във Фейсбук. Изглежда добре като обстановка. Спокойно idinka все пак това е международна верига хотели и би следвало да проявят разбиране, ако искате да се откажете. И съответно ако им кажете навреме. Успех!
Активен
brideee
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #58 -: декември 13, 2014, 17:05:19 »

За капарото нищо не пречи да опитате, но не съм сигурна....въпрос на уговорка е , а и нали това е смисълът да се дава капаро. А ресторантът на хотел Вега не е ли твърде голям за 30 човека или се бъркам, толкова много ресторанти гледах в интернет докато търсех за нас, че за някои нямам ясен спомен вече.
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #59 -: декември 13, 2014, 20:38:54 »

Спокойно Svetla и аз ди скоро мислех , че са един и същ Girl_hide
Bridee и аз се съмнявам , че ще ми ги върнат, но ще опитам . За хотел Вега 30 човека няма да бъдат нито много наблъскани, нито много широко , поне така ми каза управителя
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines