Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 09:16:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медицинско за граждански брак  (Прочетена 151816 пъти)
 
КAЯ
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #90 -: август 15, 2012, 16:06:08 »

леле ще ме побъркат, всеки казва различно  shok
сега ще карам майка ми да търси тел на личния да му звъним и на него shok
кая, половината неща са ти излишни, звънни и ти в зала студентска ако можеш, до 5 работят

emmmmmy, току що звъннах - изискват васерман, невролог ИЛИ психолог и заключение от лекар вътрешни болести.

Интернист и вътрешни болести не е ли едно и също?

аз мисля, че е едно и също
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #91 -: август 15, 2012, 16:08:54 »

А какво означава, че задължително се извеждат и подпечтават? На регистратурата ли се извеждат?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: август 15, 2012, 16:10:54 »

emmmmmy, току що звъннах - изискват васерман, невролог ИЛИ психолог и заключение от лекар вътрешни болести.

аз мисля, че е едно и също
хубаво че ти писах, да си спестиш половината разходи blum
ами то добре че поне на теб ти го е произнесла цялото - лекар вътрешни болести. щото на мен ми каза само "вътрешен лекар  shok ..."
само не знам този изходящ номер на медицинското къде ще го сложат, като го разглеждам , ама карай да върви, утре личният ще се поти... nea
не знам зайче, извеждат означава че той финализира в медицинското,  здрава ли си или не, конкретният извеждащ лекар.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: август 15, 2012, 16:12:23 »

На моето обаче на т.4 е отбелязано само, че не страдам от нищо  blum но ще ги помоля да ми впишат и че мога да сключа брак, както видях в това на Езра, което между другото е много хубаво направено, а не като моето на бланка от '80г.
Изх номер ще ти даде личната и ще ти го напише някъде отгоре .
Активен
КAЯ
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #94 -: август 15, 2012, 16:40:46 »

хубаво че ти писах, да си спестиш половината разходи blum
..............................................

emmmmmy, то хубаво, но онези лели на регистратура хич не са склонни да дам по-малко пари. Аз им казах, че психиатър не ми трябва, ама не, не можело.... А въпросното "извеждане и подпечтване" го правят те, както със задоволство ми съобщиха с "кръгъл" печат. Освен да пробвам вариант ЛЛ и невролог, но пък моята е в отпуск и ще я замества някой незнаен....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: август 15, 2012, 16:46:27 »

emmmmmy, то хубаво, но онези лели на регистратура хич не са склонни да дам по-малко пари. Аз им казах, че психиатър не ми трябва, ама не, не можело.... А въпросното "извеждане и подпечтване" го правят те, както със задоволство ми съобщиха с "кръгъл" печат. Освен да пробвам вариант ЛЛ и невролог, но пък моята е в отпуск и ще я замества някой незнаен....
отиди на частно, аз вече съжалявам че не го сторих, назад в темата са писали за Вита и още няколко частни, дето за 30 мин си готов. тази на пиротска не работи.
не ги слушай, отдавна не се иска психиатър.
по добре при непознатия  личен, ама първо васерман, аз си го изкарах за 10 лв в лабораторията в поликлиника Младост, зад 125 училище.
Активен
КAЯ
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #96 -: август 15, 2012, 17:23:42 »

В 25-то ДКЦ е 8 лв васермана. А знаете ли какъв срок е валидно изследването? А самото медицинско? Че нашата дата е 08.09 и трябва да носим документите на 03.09.

Сега звънях във Вита. 42 или 43 лв струвало медицинското.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #97 -: август 15, 2012, 17:28:32 »

Васермана е валиден 6 месеца. На мен ми го върнаха ако ми се наложело да си правя скоро пак ( за бебчовците намекват от гражданското).
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: август 15, 2012, 17:49:35 »

В 25-то ДКЦ е 8 лв васермана. А знаете ли какъв срок е валидно изследването? А самото медицинско? Че нашата дата е 08.09 и трябва да носим документите на 03.09.

Сега звънях във Вита. 42 или 43 лв струвало медицинското.
заслужава си да ги дадеш тези 43 лв и да не си хабиш нервите и да те връщат.  30 дни е медицинското, пише го на бланката също май.
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: август 15, 2012, 18:15:35 »

Медицинското за брак е задължително с валидност 30 дни! ..поне така ни казаха на нас, като се записвахме  smile
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #100 -: август 15, 2012, 22:42:25 »

Момичета, във Вита всичко може да се вземе наведнъж, така ли? И ако отида на регистратура и кажа, че ми трябват медицински за сключване на брак, ще знаят ли те какво трябва да се прави?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: август 16, 2012, 08:34:17 »

Момичета, във Вита всичко може да се вземе наведнъж, така ли? И ако отида на регистратура и кажа, че ми трябват медицински за сключване на брак, ще знаят ли те какво трябва да се прави?
доколкото разбрах от старите теми- да, затова и струва толкоз пари .
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: август 16, 2012, 08:37:49 »

Извинявам се, че вчера не писа но бях на работа  give_rose при мен има печат от интернист, пулмолог, психиатър, от клиничната лаборатория... пише че може да се встъпи в брак, че съм клинично здрава... Всъщност ни взеха кръв и ни прегледаха за дишането - ако нещо мога да помогна  good тук съм.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: август 16, 2012, 08:40:45 »

аз видях твоето медицинско чрез мис, и искам да ти кажа, че тук дори нямат такива печати  sad
днес ще докладвам довечера, представям си физиономията на личния лекар, когато му стоя над главата  и му следя буквално думите, за да бъде прието .... sad
тук не искат пулмолог, ни психиатър. Не може така, всеки град- различно.  angry
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: август 16, 2012, 08:57:29 »

ами българска му работа... за жалост... ние се ръснахме 124 лв общо за двамата, но пък знам че няма да се тревожа за това, а нямам време да се занимавам с лекарите...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines