Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 13:13:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ - 2  (Прочетена 45376 пъти)
 
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 10, 2012, 15:09:23 »

Бибс благодаря give_rose,а ти се дръж и не им се давай на тези хормони,не остана .....
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #46 -: август 13, 2012, 13:46:00 »

относно прегледите за разкритие, да ви кажа че си е до човек, мен лично не ме болеше, дори масажа на матката, даже имаше една стажантка та ме питаха дали можела и тя да види.
Викам давай, те толкова ми се изредиха да ме бъркат една повече или по малко е все едно.
Наистина много ме бъркаха, не знам какво толкова търсиха, та идваха още гинеколози за 2-ро, 3-то мнение и т.н.
Леко раждане Ви желая
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 14, 2012, 10:44:12 »

Морген и от нас ( 2 в 1)...как сте тези дни?
Bibsi8792 - това с хормоните, стреса и плаченето ми е много познато (както май и на повечето )...и аз изпадам в такива състояния и то най- много вечер и през ноща...През деня гледам оптимистично, ама ела ме виж през нощта, плувнала в пот и съмняваща се в собствените си възможностти, дали аджеба ще се справя с нормално раждане... girl_impossible
Незнам дали ви споменах, но от 2 седмици почнах и подготвителните курсове. В предвид всичко изчетено из интернет пространството, многото опит от приятелки около мен, мога да кажа, че за сега съм доволна и успявам да понауча и нещо ново.
Това, което отчитам, като голяма полза е че съпругът ми също участва и за него е като да открие топлата вода  good.  Къде иначе е чувал той за " падане на тапа", "фази при раждане", " изтичане на води" и другите му там терминологии.... Много е вдъхновен, давидим дали ще е така и по време на раждането  tease

Вашите мъже как приемат предстоящото раждане?


Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 14, 2012, 18:26:14 »

Тони ,моят мъж е супе спокоен ,ама знам ,че е само привидно,аз съм спокойна ,не се стряскам много,всичко ще е наред и за момент не съм се и замислила но сега като споменават ,ами аз не съм ревала от хормони през бременоста,е не е късно ,но се надявам да ме подмине .
Аз да с епохваля ,днес "облякох" леглото на беба


* cuna 079.jpg (70.82 KB, 414x551 - видяно 263 пъти.)
« Последна редакция: август 14, 2012, 18:46:19 от carol » Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 14, 2012, 22:25:11 »

Здравейте и от нас smile
 carol, много е хубаво леглото на малката! И аз вчера с това се занимавах,хахаха егати съвпадението.Тези дни и аз ще се похваля с детската стая,то всъщност за момента само тя е подредена в новия ни дом. Радвам се,че си спокойна и ти пожелавам да те подминат всички тези хормони,които явно ги имат другите мами.
 toni8301, кофти така като те слушам с тези хормони,ама внимавайте и след раждането,защото казват,че мамите които са се чувствали така по време на бременността,след това изпадат в по силна следродилна депресия!Хубаво е че посещавате курсове,аз лично от моя опит вече ги намирам за страшно полезни.Моят мъж вече силно се вълнува за раждането и появата на бебка.Определено ще е на 100% до мен,както е и от самото начало де. Аз като carol, ниамам хормонални несгоди през бременността,риядко ми се плаче,а напротив съм доста позитивна и оптимистично настроена,дано това не ми изиграе лоша шега на финала само smile
И аз да ви се похваля ,че преди малко ми доставиха количката и столчето и съм страшно доволна,че се бях притеснила да не закъснее,че вече може и всеки момент да родя,след като ми падна тапата миналия петък.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 14, 2012, 23:10:58 »

Мира стискам палци,ами то вече наближава и започваме да гнездим и аз все гледам да подготвя нещата за беба,макар ,че няма да подготвям самостоятелна стая ,за сега при нас ,след това ще видим.И аз съм готова с количката ,но имам доста деболии ,но  много приятно да се пазарува за бебе нали?
« Последна редакция: август 14, 2012, 23:12:51 от carol » Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 15, 2012, 08:03:49 »

Мира, имаш стиснати палци и от нас! Аз все още работя, основно по мое желание, а и така се чувствам добре. Това определено ми помага вечер да спя нормално, защото освен работата през деня гледам да се разхождам поне час или два. Ако не успея с разходките през деня, вечер се опитвам да се прибера до дома пеш. И моя любим ме придружава на курсовете за родители, но за самото раждане лично аз предпочитам да не присъства. Опитвам се да съм оптимистично настроена към всичко, което предстои. За съжаление имам проблеми с избора на лекар, защото повечето доктори не знам дали по принцип или заради отпуските предпочитат и предлагам да поемат ангажимент за секцио. Това вече леко започва да ме ядосва, защото ако ще си избирам лекар и ще му плащам искам да направи възможното да родя нормално и да уважава моето желание, а не да ми обяснява врели некипели като натоварен график и т.н. Продължавам с дилемата и с търсенето.
И на мен два пъти ми се случи да си порева през бременността и то преди около месец. Нещо ми се развали настроението изведнъж. И както се случи без ясна причина, така и като си поплаках се поуспокоих. Добре, че мъжа ми беше около мен да ме поуспокои с внимание и любов. Надявам се, че повече няма да има такива хормонални бури, но с подкрепа на любимите хора всичко минава.
Като цяло и ние се подготвяме. Вчера купих малко бодита за бебчо, стъклено шише и още дреболийки. Чакаме си и кошарката, за да направим разместването в нашата спалня. Днес, тъй като е празник на Варна и почиваме ( то аз по принцип трябва да почивам smile ) ще ходя да купя още малко дрешки, хавлийка и да огледам по списъка какво остава.
Пожелавам на всички мами да се чувстват добре и да се заредят само с хубави емоции! give_rose
« Последна редакция: август 15, 2012, 08:06:20 от dorina79 » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #52 -: август 15, 2012, 09:56:44 »

Мамчета привет и от нас smile В понеделник бяхме на консултация - всичко ни е наред.Бебчо върви с 2 седмици напред,тежи 2780 грама и сме високи 46,5 см smile Важното за мен,е че бебо се чувства комфортно в коремчето ми smile Аз продължавам да повръщам и така ще е явно до края на бременността  ми - причината е антибиотика,който пих за ангината  и това че бебчо притиска диафрагмата и стомаха ми.Пуснаха ми и микробиология и днес чакам резултатите.

toni8301 при мен емоционалното състояние ми е ежедневие ,както се смея започвам да плача ,но все си мисля ,че проблема ми не е чак толкова в хормоните колкото в това,че мисля за куп неща и се притеснявам за най - малкото - и вредя хем на мен и хем на бебо  sad...

Курсове за бременни не посещавам - просто защото в дадения момент едва ли ще се сетя какво са ми говорили на курса .Препрочитам някоя друга статия в нета и това ми е smile
Относно това как мъжа ми приема предстоящето раждане - вълнува се ,иска вече бебо да е при нас и да си го гушка.Пита ме и ме разпитва надълго и на широко и това ме радва  smile .На раждането няма да присъства- неможе да гледа кръв милия ,а и аз май много много не искам да ме вижда в такава светлина .....

carol- че кошарката е страхотна smile Сигурна съм ,че бебка ще е влюбена в нея  blum.Ние вчера окончателно си избрахме кошарка и в края на седмицата ще ходим да я поръчаме ,че искаме различен цвят от това което е изложено в магазина.Ще я чакаме някъде около 2 седмици (само да не родя в този период ,че тогава ще стане весело  blum )
Като цяло нищичко не съм купила - но другата седмица се залавям - за един следобяд ще пазаря всичко smile Спрях се окончателно на шишета Томи Тип и количка ABC Design .

dorina79 сигурна съм ,че ще откриеш своя лекар - само бъди спокойна smile

Лек ден от мен момичета smile
 
« Последна редакция: август 15, 2012, 09:58:43 от Bibsi8792 » Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 15, 2012, 12:55:38 »

Oле Бибс браво за бебчо ,баво и на теб ,че си го отглеждаш добре и все така да растете!!!
Дорина спокойно,тук при нас не може да се избира лекар ,когато като мен посещаваш  дъжавна болница,който лекар падне на смяна ,ако е вечер даже има слухове,че не слагат епидурална ,нямало анестезиолог,така ,че спокойно,каквото е писано ,а и ббето няма да остане в корема ,предполагам ,ч в този момент майката се мобилизира и най-важното за нея е всичко с бебето да е добре,единствено с моля да не страда и всичко да мине нормално,така ,че само спокойно.....не ни остана много на финалната права сме .
При нас см с идеята таткото да присъства на раждането,но искам да видя за какво става въпрос ,все още не съм ходила на курса за одители,те сега са всички в отпуска  вкл.моя гинеколог и вчера разбрах,че трябжа да ми се пави микробиология ,а никой нищо н е споменал,това много ме ядосва,това небрежие,нямам думи,може да родя без даже да са ми направили нужните изследвания ,ама каквото ,такова.
Мира чакам снимки от бебешката стая ...:-))
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 15, 2012, 13:00:23 »

Bibsi8792, щом ще купувам шишета на Томи Тип, препоръчвам ти да си вземеш серията Closer to nature, които са против колики. Има цели комплекти с малки, големи шишета и биберони.  good

А за таткото да не присъства на раждането, да ти кажа, че и ние бяхме решили така, защото не понася кръв, а и не исках да ме вижда в такава светлина, но по време на самото раждане си промених решението и се радвам за това, защото той ми помогна много при самото дишане, а и да съм спокойна. И не само че издържа на гледката, ами и преряза пъпната връв, всъщност нямах толкова много кръв, 250 мл само, а и аз си изглеждах добре мисля. Така че имай си едно наум.  smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #55 -: август 15, 2012, 13:12:38 »

Bibsi8792, щом ще купувам шишета на Томи Тип, препоръчвам ти да си вземеш серията Closer to nature, които са против колики. Има цели комплекти с малки, големи шишета и биберони.  good

А за таткото да не присъства на раждането, да ти кажа, че и ние бяхме решили така, защото не понася кръв, а и не исках да ме вижда в такава светлина, но по време на самото раждане си промених решението и се радвам за това, защото той ми помогна много при самото дишане, а и да съм спокойна. И не само че издържа на гледката, ами и преряза пъпната връв, всъщност нямах толкова много кръв, 250 мл само, а и аз си изглеждах добре мисля. Така че имай си едно наум.  smile

Мила Принцеске мисля да взема ето този комплект и без да искам май съм уцелила серията ,която ти ми препоръчваш smile    http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=58&pid=58132

За таткото - ще си имам едно наум обезателно ,ако успея да го придумам добре ,ако ли не  незнам smile..макар че като се замисля за това с пъпната връв и ми се приисква да присъства и да ми помага smile Благодаря ти !!
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 15, 2012, 19:40:28 »

Carol, Bibsi8792, благодаря за милите думи. Аз съм сравнително спокойна. Все още вярвам, че лекарите ще си свършат работата и се надявам това да стане както е най-добре за бебето и майката, а не за лекаря. При условие, че няма показания за секцио за мен най-доброто и естествено нещо си остава нормалното раждане. Поне това са думите на наблюдаващата ме лекарка, но тя не изражда. Така, че се надявам лекаря на който ще попадна или ще избера да уважи този мой избор, доколкото е безопасно това за мен и бебето. Все пак не аз съм медицинското лице, а той (тя). good
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 16, 2012, 05:06:44 »

dorina79, радвам се че се чувстваш добре и имаш сили да се разхождаш след работа! Отностно доктора аз ще ти стискам палци да попаднеш на най-подходящия,който да те разбере и подкрепи в избора ти! Много е кофти с тези модни напоследък цезарови,аз съм също против освен разбира се ако не се наложи в процеса на раждането или има други показатели,които го изискват. Приятно пазаруване и да ни споделиш какво плануваш за бебчо.
carol, успех на теб с микробиологията и дано по-скоро си влязат в график лекарите при вас,че този отпускарски сезон е кофти работа.
 Bibsi8792, браво на вас добре си растете. Жалко,че повръщаш още...сигурно е ужасно...още малко и ще мине,стискай зъби,важен е крайният резултат! Отностно раждането всеки сам приценява дали иска да е сам или да има подкрепа.Моят кум и той го беше страх,,но накрая присъства,та дайе и гордо преряза пъпната връв.
Ние днес се срещнахме с педиатъра на малката,който ще дойде да я прегледа като се роди и след това ще продължи да я лекува и наблюдава докато стане пълнолетна. Харесахме се взаимно.Има голяма,т.е дълга практика и опит,което мен лично ми действа успокоително.Освен това и присъствието му ми подейства добре.Мисля ,че направихме добър избор с него.Малката толкова много вече ме опъва,че снощи едвам спах. За присъствието на бащата на раждането аз съм за,за мен това е процес който и двамата родители триябва да преживеят,но си зависи и от самия човек.Колкото хора,толкова и мнения по тази тема.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #58 -: август 16, 2012, 09:19:32 »

Bibsi8792   моето тати също присъстваше както на раждането, така и на цезаровото след това. На него също му прилошаваше от кръв и инжекции, но по време и след всички интервенции с мен издържа и нито веднъж не му прилоша.
Сряза пъпната връв (символично-беше вече срязана, но го има на снимка, ако ще е с теб го запечатайте, много ще се гордее след това)

Писах и след това, защото той ми сменяше огромните превръзки в тоалетната), а аз имах по 2 от тях, защото много кървях и хвърляше старите (аз не можех да се дигна от тоалетната, та майка от едната, Тон за другата ръка и дърпат.


За пръв път в живота си се чувствах безпомощна и зависима от някого, не съжалявам и за минута че беше с мен и ми помагаше. Колкото и зле да съм изглеждала, него не го интересуваше, а само че съм преминала през всичко за да го даря с дъщеря!!!!!

Късмет на всички, леко раждане и здрави бебчета
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 17, 2012, 12:58:25 »



За пръв път в живота си се чувствах безпомощна и зависима от някого, не съжалявам и за минута че беше с мен и ми помагаше. Колкото и зле да съм изглеждала, него не го интересуваше, а само че съм преминала през всичко за да го даря с дъщеря!!!!!


Фиби- разплака ме от умиление  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines