Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 19:32:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - част 5  (Прочетена 203301 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: септември 01, 2008, 12:10:04 »

на моето бюстие беше без презрамка , но аз  си поисках, те ми бяха направили но забравили да ми я зашият. аз ще си я зашия и ако не ми харесва винаги мога да я махна.
Nataliya , според мен можеш да си поискаш презрамки и ако не ти хареса да ги махнеш.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: септември 01, 2008, 12:49:11 »

Благодаря ви за мненията:) Най-вероятно при пробата ще видя как изглежда с презрамка и ще реша. Все пак не ми излиза от главата,че ще е по-сигурно с презрамка.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #287 -: септември 01, 2008, 12:53:41 »

Наталия, може да направиш и друго (препоръчано ми от дизайнерката, която ще ми прави роклята), а именно да кажеш да ти направят подвижни презрамки. Така ако ти се наложи, отиваш в тоалетната и си ги слагаш. Щ ти вземат съвсем малко място в чантичката, а ще имаш сигурноста, че може да реагираш по всяко време ако не се чувстваш комфортно.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: септември 01, 2008, 12:56:12 »

Да споделя и аз от опит smile относно презрамките,ако роклята се предлага без такива мисля,че е излишно да се слагат,аз сложих на моята рокля просто ей така за всеки случай,но в последните няколко дни реших,че ще ги използвам като акцент и се получи много добре според мен,ако някой иска може да поледне в албума,че сега не ми се смаляват  good
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: септември 01, 2008, 13:58:52 »

Diavolitsa, а тези подвижни презрамки как се закрепват? С някакви копченца или подобно на сутиен?
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #290 -: септември 01, 2008, 14:01:56 »

Наталия, до колкото знам има два вида закрепване. Едното е с копчета подобни на тик-так, но по-големи и пластмасови. Другия вариант е с халкички като на сутиените, които се зашиват под вътрешния ръб на бюстието. Просто трябва да попиташ какво ще ти препоръчат за твоята рокля.
Активен
Daninka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #291 -: септември 01, 2008, 14:35:42 »

Здравейте момичета,
тъй като утре ми предстои поръчка на Роклята /надявам се най-накрая да дам поръчка/ и се чудя дали да не сложа едни презрамки на бюстието или да я направя от две части. Давайте идеи, всяка ще ми е от полза.
Благодаря ви предварително!


* 1516-600.jpg (28.59 KB, 340x445 - видяно 227 пъти.)
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: септември 01, 2008, 14:43:05 »

Ако роклята е с твърд корсет/ бюстие не мисля, че са необходими презрамки. Моята е такава и дори и насила не мога да си смъкна корсета по-надолу отколкото е . Просто когато е с твърди части вътре те го придържат във форма и опира в изпъкналостта на ханша и няма как да се свлече. Друг вече е въпросът когато роклята не е от две части и бюстието не е твърдо. Тогава тежестта на роклята свлича бюстието надолу. То пак се спира в ханша и няма опастност да се свлече съвсем, но все пак има едно неприятно усещане и се получава някакъв тик за непрекъснато придърпване на роклята нагоре, което е неприятно. В този случай презрамките са препоръчителни. Говоря толкова убденено защото няколко пъти пробвах и двата варианта рокли - с отделен твърд корсет и с цяла рокля без презрамки. Взех си тази с твърдия корсет. По-удобна е определено
Активен
limonada
Любопитен
*
Публикации: 25



« Отговор #293 -: септември 01, 2008, 17:10:00 »

здравейте
моята сватба 6те е на 24.10.#
това е МОЯТА рокля
http://centrosposiparadiso.it/pictures/74ddf6_flora%20.jpg
« Последна редакция: септември 01, 2008, 17:12:30 от limonada » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: септември 01, 2008, 19:18:53 »

На мен ми се отваря страница с няколко рокли. Коя е твоята любима  smile ?
Активен
angel2dany
Новак
*
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: септември 01, 2008, 20:16:17 »

Привет и от мен.Ровейки се в нета вижте на какво попаднах, и кажете ми не мислите ли, че в България за сетен път ни извиват пръстите(визирам цените на роклите).Сигурна съм, че за текива модели в България собствениците на булченски салони ще вземат повече пари.Понеже съм родолюбка, до този момент бях ровила само в български сайтове но днес реших да погледна и навън.За жалост съм разочарована за сетен път от българщината(по-точно байганьовщината).Надявам се с този сайт да ви бъда полезна http://www.shopofbrides.com
 smile
Въпреки това, обаче смятам роклята ми да бъде от български производител  Bravo
« Последна редакция: септември 01, 2008, 20:22:00 от angel2dany » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #296 -: септември 02, 2008, 11:29:33 »

Не знам за интернет сайтовете, но си купих роклята от нормален булченски магазин в чужбина и цените са много по-високи отколкото в България. Виж примерно роклята на МисКаприз, която е (според мен) абсолютно божествена струвала 370 лв, което е супер ниска цена за такава рокля.

Единственото нещо, което не ми допада в българските производители е, че досега не видях рокля от коприна в нито един от магазините и агенциите, които обиколих в България - навсякъде има само тези изкуствени и блестящи сатени и пр.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #297 -: септември 02, 2008, 11:41:38 »

Много важно за определянето на цената на роклята е плата от който е направена. Всяка шивачка може да ушие рокля на Деметриус за 3000 лв. за 300, но съгласете се, че няма да е същото. Една дантела за 50 лв. на метър е коренно различна от дантелата за 350 лв. на метър. Не мисля обаче, че рокля от интернет за средно 500 лв. ще изглежда като на снимката. Най малкото само изработката трябва да струва приблизително толкова.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: септември 02, 2008, 12:46:56 »

Единственото нещо, което не ми допада в българските производители е, че досега не видях рокля от коприна в нито един от магазините и агенциите, които обиколих в България - навсякъде има само тези изкуствени и блестящи сатени и пр.

Ами как да ти кажа - на моята рокля, бродерията и беше върху естествена коприна - 22 лв./м. И като го сметнеш - само за плат ще дадеш сума ти парички. А сатена е (има пак от 22 лева разбира се) малко по- евтин и е близко до коприната pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #299 -: септември 02, 2008, 13:05:14 »

Е, да стигаме пак до извода на Diavolitsa, че една рокля не може да бъде продадена на цена по-ниска от себестойността й  pardon

Ма аз стоя зад позицията, че българските производители не извиват пръстите на клиентите (или поне не може да се каже за всички). И пак не от личен опит го казвам, но такива са ми впечатленията.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines