Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 00:38:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Весела сватба  (Прочетена 310264 пъти)
 
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 10, 2008, 14:44:42 »

С риск да бъда линчувана, трябва да кажа, че хич не харесвам игри, които все за нечия сметка (най-често за сметка на младоженците). Струват ми се унизителни и доста изтъркани.
Аз също искам да имам игри-изненади за гостите, но си ги представям по съвсем различен начин. Току що ми хрумна една идея, все още в суров вид. Ако например вместо на тейбъл картички, имената на гостите са написани на балони, завързани на столовете, след като гостите се настанят, балоните се отвързват, така че се залепят на тавана. По някое време през тържеството, DJ може да обяви, че младоженците имат изненада за гостите си: този, който пръв открие балона с името си на тавана, печели някаква наградка. Наградата може да е всичко от фотосесия с младоженците, вечеря у младото семейство след сватбеното им пътешевствие, а защо не и сувенир от сватбеното пътешевствие. Абе въобще може да е всичко, което въображението ви измисли.
Знам, че има много условности, ако не сте планували балони в украсата, ако държите на тейбълките, ако, ако...
Исках само да дам пример за по-различни игри. Разбира се, че всичко може да се дообмисли и съобрази с обстоятелствата.


Изглежда много интересно, само си мисля че както ще имаме 100 и повече гости, всички като вземат да си търсят името и да гледат на тавана, ще стане някаква суматоха, а и незнам до колко може да се вижда и как ще ги стигнат дори да ги намерят.
Готино може да е в балоните да има някакви късметчета или пожелания, или закачки или не във всички балони, а само в някой и който ги открие също може да спечели нещо... просто идея в зародиш повлияна от твоята идея.
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 10, 2008, 15:00:46 »

С риск да бъда линчувана, трябва да кажа, че хич не харесвам игри, които все за нечия сметка (най-често за сметка на младоженците). Струват ми се унизителни и доста изтъркани.
Аз също искам да имам игри-изненади за гостите, но си ги представям по съвсем различен начин. Току що ми хрумна една идея, все още в суров вид. Ако например вместо на тейбъл картички, имената на гостите са написани на балони, завързани на столовете, след като гостите се настанят, балоните се отвързват, така че се залепят на тавана. По някое време през тържеството, DJ може да обяви, че младоженците имат изненада за гостите си: този, който пръв открие балона с името си на тавана, печели някаква наградка. Наградата може да е всичко от фотосесия с младоженците, вечеря у младото семейство след сватбеното им пътешевствие, а защо не и сувенир от сватбеното пътешевствие. Абе въобще може да е всичко, което въображението ви измисли.
Знам, че има много условности, ако не сте планували балони в украсата, ако държите на тейбълките, ако, ако...
Исках само да дам пример за по-различни игри. Разбира се, че всичко може да се дообмисли и съобрази с обстоятелствата.


Изглежда много интересно, само си мисля че както ще имаме 100 и повече гости, всички като вземат да си търсят името и да гледат на тавана, ще стане някаква суматоха, а и незнам до колко може да се вижда и как ще ги стигнат дори да ги намерят.
Готино може да е в балоните да има някакви късметчета или пожелания, или закачки или не във всички балони, а само в някой и който ги открие също може да спечели нещо... просто идея в зародиш повлияна от твоята идея.
На една сватба, толкова бързо минава времето в ресторанта, че няма как да бъдат направени такива игри, все пак това събитие не е конкурс, има ритуали. good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #167 -: февруари 10, 2008, 15:38:54 »

На една сватба, толкова бързо минава времето в ресторанта, че няма как да бъдат направени такива игри, все пак това събитие не е конкурс, има ритуали. good

От кога пък момичета облечени като медицински сестри са част от ритуалите?
Според мен има нещо сбъркано в тия игри - младоженците и близките им се правят на маймуни (слагане на памперс на кукла от младоженеца, обличане на сако с една ръка или каквото там е (моля никой да не се обижда и да не приема поста ми лично)), а пък гостите гледат сейр.
В България цялата отговорност по организацията на сватбата и забавлението на гостите така или иначе пада върху младоженците, ама пък и да се унижават с такива игри е малко прекалено, според мен.

Това което аз се опитах да представя е просто един по-различен начин на отношение към гостите.

ani4ka1710 е напълно права, че ще стане голяма неразбория, ако всички едновременно се втурнат да си търсят балона, идеята ми в този си вид има и други слабости, но тези които искат, разбират за какво говоря.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 10, 2008, 19:38:52 »

KlaraFina
Според мен има нещо сбъркано в тия игри - младоженците и близките им се правят на маймуни ( обличане на сако с една ръка или каквото там е (моля никой да не се обижда и да не приема поста ми лично)), а пък гостите гледат сейр.

[/quote]

Не виждам по какъв начин младоженците се правят на маймуни с това, че се прави една игра, чийто смисъл е да покаже как ще бъдат единни като семейство. Но това, че някой не разбират смисъла си е техен проблем. Аз съм била и кума и булка и да ви кажа повече от две-три игри максимум стигат, защото хората като се разиграят на дансинга и няма смъсъл, както тече купона да се спира за игри.
« Последна редакция: февруари 10, 2008, 21:25:02 от goldi » Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 10, 2008, 20:08:04 »



Според мен има нещо сбъркано в тия игри - младоженците и близките им се правят на маймуни ( обличане на сако с една ръка или каквото там е (моля никой да не се обижда и да не приема поста ми лично)), а пък гостите гледат сейр.


Не виждам по какъв начин младоженците се правят на маймуни с това, че се прави една игра, чийто смисъл е да покаже как ще бъдат единни като семейство. Но това, че някой не разбират смисъла си е техен проблем. Аз съм била и кума и булка и да ви кажа повече от две-три игри максимум стигат, защото хората като се разиграят на дансинга и няма смъсъл, както тече купона да се спира за игри.
[/quote]
Да с момичетата, като медицински сестри не е ритуал, но е шоу yahoo и забавлява всички. това е мое виждане, а нека всеки си го направи по негов избор....... yahoo yahoo yahoo
Активен
Slyn4o
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230


Голямааа усмивка:)


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 20, 2008, 19:36:36 »

Съгласна съм с Клеопатра good
Все пак точно затова са предварителните срещи с водещият на сватбата. Всичко се уточнява и изяснява, за да няма после сърдити.  danceg
Всеки има свое виждане за сватбата!  pardon
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 24, 2008, 21:44:15 »

Съгласна съм с Клеопатра good
Все пак точно затова са предварителните срещи с водещият на сватбата. Всичко се уточнява и изяснява, за да няма после сърдити.  danceg
Всеки има свое виждане за сватбата!  pardon
Определено и аз подкрепям Slyn4o, и знайте, има голямо значение, кой сте ангажирали да ви направи организацията и водещата. Екипността е важна, а подбора на професионалисти е изключително важен. всяка сватба е различна сама по себе си и това го правят изискванията на младоженците.Професионалистите си личат от първи разговор, стига да знаете какаво да ги попитате?
« Последна редакция: март 19, 2008, 18:51:05 от gucci » Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #172 -: февруари 25, 2008, 11:57:51 »

Аз мисла,да се поровя за разни игри ,но мисля,че повече от 2-3 идват в повече. Четох някъде за игра при която булката прекарва сурово яйце през панталона на младоженеца и не трябва да го счупи. Аз никак не харесвам подобен тип игри.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: февруари 25, 2008, 23:54:34 »

За игрите: ние трябваше да имеме онази игра с балоните......... обче за въпросните балони трябваше да се  погрижи кумата.
И така беше деня... беше самата сватба... бяхме на сватбената маса.. и DJ-ят дойде и попита къде са балоните, и кумата каза :"ОЛЕЛЕЕЕЕ, забравих!!!"  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Всичко си беше ОК и без тях, дори сега като гледам диска, трябвало е да накараме хората да си седнат по местата зорлем за да пукаме въпросните балони  sarcastic
Та мисълта ми е, че НЕ всичко е такова каквото си го представяме - въпроса е да реагираме на момента!!!  good
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 26, 2008, 11:28:12 »

Ние с моето мило сме решили, че ще имаме разни игри.Той си пада много по тези работи и с удоволствие ще се заеме с тази задача.Мислим да имаме изненада с ключовете като на него ще му върнат ключове, а после ще искаме и всички мъже да си върнат забравеното от мен бельо.Надявам се да не стане много грубо но все пак си е майтап.Освен това искам като дойде време за жартиера да закача на него ( незнам още как ) един чифт прашки и един чифт по-големи гащи от тези бабешките  tease  и той като влезе отдолу да го сваля да извади първо големите и ще се окаже,че се е объркал.После ще извади прашките и водещият ще му обясни, че е рано да оставя булката без бельо да изчака още няколко часа и да го прави после на саме като сме и вече от третия път да свали жартиера.Милото е много изобретателен в тази облас и ще измисли още нещо до тогава  blum
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #175 -: март 09, 2008, 15:55:04 »

Момичета, помагайте! Girl_hide
Питанката ми не е за ресторанта, а за дома на булката. girl_wink Понеже ние решихме да няма "разбиване на врати", вместо това младоженикът ще влезе, след като на входната врата го посрещне брат ми с бъклица в ръка и наредени зад него моите приятели. Брат ми ще му каже, че колкото по-голяма глътка изпие, толкова по-навътре ще го пуснат да влезе.
И така, влиза. И като стигне до спалнята, пред вратата ще са наредени моите приятелки. Какво да го накарат да направи, за да го пуснат при мен? Нищо не ми идва на ума /нищо чудно,де blush/.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #176 -: март 09, 2008, 19:24:28 »

Някъде бях чела ,че накарали младоженеца да напише 10 обещания към булката. След това ги дали на булката да ги прочете на глас и ако е доволна да го пусне вътре.
Мисля,че ако младоженецът не е подготвен се получава много хубаво
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #177 -: март 09, 2008, 21:57:21 »

avva_stz  миличка на последната ми сватба която организирах имаше интересен ритуал.Приятелките наулката и бях скрили обувката и докато младоженеца не е намери не го пуснаха.Бяха е сложили в ръкава на едно палто на закъчалката.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #178 -: март 10, 2008, 13:50:49 »

КлараФина, съгласна съм с теб, че някои от тия игри и забавления не са никак забавни, а са по-скоро унизителни за младоженците (да не кажа цигански и селски - моля, никой да не го приема лично, просто изказвам мнение). Сигурно всеки има различна представа за приемливо и неприемливо поведение на една сватба и най-важното е да е забавно ЗА ВСИЧКИ, не само за ДиДжея или 5 човека и те да се смеят за сметка на някой друг. Така че всички тези игри и закачки се уговарят предварително, а когато "жертвата" не трябва да знае за плана, организаторите трябва внимателно да преценят дали ще се получи желания ефект според характера на "шаранчето". Например шегата с ключовете от апартамента на младоженеца може да се изтълкува различно от очакваното от самия младоженец или от роднините му.
Невинаги това, което е забавно за един, е забавно и за друг. На мен ако ми погодят такъв номер, последното което ще направя, е да се усмихвам и да ми е весело. Нали в крайна сметка идеята е всички да се веселят, а не някои да се чувстват кофти заради кефа на друг.
Активен
HeYkpoTuMa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


обичана!


« Отговор #179 -: март 10, 2008, 19:32:04 »

avva_stz  миличка на последната ми сватба която организирах имаше интересен ритуал.Приятелките наулката и бях скрили обувката и докато младоженеца не е намери не го пуснаха.Бяха е сложили в ръкава на едно палто на закъчалката.

Това си е традиция в Пловдивския край, дори бях изненадана, че във Варна го няма. А във Варна ме учуди "булчиното хоро".
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines