Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 08:21:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 467139 пъти)
 
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #525 -: юни 07, 2007, 15:17:30 »

уф, остава само да се надявам всичко да е наред...преди 3 години бяхме там на сватба и това беше най-хубавата сватба, на която сме ходили и още там си казахме, че ако някога се оженим smile ще бъде само и единствено там, а сега ако не отговори на очакванията ми???
Активен
tania_si
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #526 -: юни 07, 2007, 20:23:56 »

здравейте,
чувала съм от доста хора, че има такава практика в ресторантите, когато куветите са отворени (т.е. вие си плащате куверта на гостите и това което си поръчат допълнително)-че сервитьорите имали навика да надписват доста върху сметката; слагат си например 20 бутилки вино и ходи доказвай че никой не ги е поръчвал...не знам как да се избегне това; това си било практика навсякадеи нямало начин да не ни ударят...супер тъпо е да затворя куверта; хората са дошли на сватба и да ги карам да си платят било кафе или нещо друго...има ли начин да се избегне това според вас...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: юни 07, 2007, 20:28:43 »

tania_si, ние на нашата сватба бяхме категорични, че всичко извън куверта всеки си го плаща, иначе не се знаеше къде ще му отиде края!!! crazy Внесохме си ние алкохола и безалкохолните и всичко си беше ОК!!! good
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #528 -: юни 08, 2007, 05:58:23 »

tania_si, ние на нашата сватба бяхме категорични, че всичко извън куверта всеки си го плаща, иначе не се знаеше къде ще му отиде края!!! crazy Внесохме си ние алкохола и безалкохолните и всичко си беше ОК!!! good
и ние мислим да направим така  good да те попитам, Танче, вие предварително ли казахте на гостите за "затворения куверт" или всеки съобрази на момента?  pardon (малко тъпичък въпрос, ама.....  pardon )
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #529 -: юни 08, 2007, 08:21:19 »

нашият куверт ще бъде така да се каже "затворен" само за алкохоол !! иначе ако искат хората нека си поръчат кафенце или децата много обичат оържение картофки и т.н. !!! smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: юни 08, 2007, 08:23:51 »

Ели много добре си го измислила. И аз ще направя така мисля,че е най-добре, ама не знам шефа пие само марков алкохол, да не се изложа ако го накарат да си го плати Oh my ...
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #531 -: юни 08, 2007, 08:26:24 »

Ели много добре си го измислила. И аз ще направя така мисля,че е най-добре, ама не знам шефа пие само марков алкохол, да не се изложа ако го накарат да си го плати Oh my ...

точно този проблем имам и аз !!! но мисля да направя следното или ще пие каквото шият другите или ще му куоя една бутилка от неговото уиски и ще я опаковам !! това и на мен ми е проблем , но аз не мога да си позволя да му платя бутилка вино от 100 лв. !! все пак е сватба каквото ти сложат такова ако не да си плаща !! какво да направим
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #532 -: юни 08, 2007, 08:27:14 »

искате ли да ви покажа нашия ресторант?
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #533 -: юни 08, 2007, 08:43:40 »

показвай, искамееееееееее
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #534 -: юни 08, 2007, 08:52:00 »

http://www.tchergata.bg/ ; http://hamhum.net/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=41&Itemid=2   
на втория линк има снимки от градината, която аз още не съм виждала на живо, но там ще ни е ритуала.
« Последна редакция: юни 08, 2007, 09:51:17 от maria_lakova » Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #535 -: юни 08, 2007, 08:54:54 »

много е хубав - просторен е, има етно мотиви, една от залата ми допадна много с големите прозорци и светлите пердета - там ще стане много хубаво като се поокраси! Чудесен избор! good give_rose
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #536 -: юни 08, 2007, 08:56:37 »

ох, благодаря, дано да стане добре, наистина е много просторен, на мен точно това ми харесва. а част от етно мотивите ще помоля да ги махнат, само че си го представи не с дървени маси, а с големи и официални и столове, които ще са облечени с калъфки
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #537 -: юни 08, 2007, 09:19:36 »

Ели и аз сега говорих с колежките и те казаха, че е малко гадно един да пие марков алкохол, а другите от общия. Така че, ако си поръчва марков алкохол да си плаща, че то иначе къде ще му излезе края ако всеки си поръча бутилка по 70-80 лв. Пък и все пак това е сватба, мисля че той няма да се обиди от това меню, което предлагаме good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: юни 08, 2007, 09:28:48 »

Ели и аз сега говорих с колежките и те казаха, че е малко гадно един да пие марков алкохол, а другите от общия. Така че, ако си поръчва марков алкохол да си плаща, че то иначе къде ще му излезе края ако всеки си поръча бутилка по 70-80 лв. Пък и все пак това е сватба, мисля че той няма да се обиди от това меню, което предлагаме good
Съгласна съм с теб и при нас има такива, които пият марков алкохол, но смятам че и с ракията ще се справят Wink домашна е - дано им хареса. А ако някой иска допълнително марков, съм се догооврила с управителя да се заплаща от този който си го поръчва- все пак сватбата е достатъчно голяма. Но си мисля, че гостите ще се съобразят с това и дано да е така  pleasantry
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #539 -: юни 08, 2007, 09:33:17 »

управителя на моя ресторант ми разказваше за 1 сватба, където гостите не са харесали алкохола и са поръчвали и накрая алкохола е струвал отделно колкото цялата сватба. това е ужасно и не знам как може да се ограничи поръчването. между другото на 1 друга сватба келнерите бяха инстуктирани да обясняват на гостите какво включва алкохола, който е планиран за сватбата.
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines