Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 11:52:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета-препоръки, въпроси,рецепти и подкрепа  (Прочетена 228459 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 25, 2010, 22:05:21 »

Момичета, утре ни е белтъчен ден, сготвила съм следното:  в йенски съд сложих лук, морков, чесън, пилешко месо на кубчета, домати, вода и подправки. Вкарах го в микроволната за около 30мин, без мазнина и сол. Мисля че е изцяло по диетата. Вие какво ще кажете? И още 1 въпрос, ако не трябва да се смесват различните белтъчини, това значи ли че не можем да ядем кисело мляко и сирене с това ядене?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 25, 2010, 22:08:39 »

Капризче рецептата ти е супер.Само едно предупреждение от мен.Внимавай с морковите да не прекаляваш като количество.
Иначе правилно си разбрала че не трябва да се смесват млечни продукти с яйца и с месо.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 25, 2010, 22:20:02 »

gucci мерси за отговора миличка. Знам за морковите, че не трябва да се прекалява, но тооооолкова ги обичам.  blush blush blush Все пак сложих 2 моркова само, мисля че не са много. Нямам търпение да дойде утре да си опитам яденето, че днес с тези плодове едва се издържа. Иначе да се похваля че съм - 1.5 кг. Не че е кой знае колко, но все пак  за 4 дни си е добре според мен smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 26, 2010, 12:49:11 »

И аз днес съм на плодове.Сутринта две ябълки на обяд два банана.Вчера правих една мн вкусна витаминозна салатка ако иска някой рецепта ще я пусна.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 26, 2010, 13:26:21 »

момичета честно да ви кажа, чета я тази диета и не мога да разбера, кое и е диетичното, не ме разбирайте погрешно не критикувам, даже мисля да се присъединя към вас и да я почвам, но нещо не мога да повярвам crazy така като чета си ми изглежда нормално хранене всикчо , освен плодовия ден,той си е диетичен и не знам как ще го издържа.
 има ли смисъл да я почвам?
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 26, 2010, 13:54:40 »

gucci давай салатката smile Аз не посмях да ям зеленчуци, освен 2-та моркова вечерта  blush

Руми, хубавото на диетата наистина е че пожеш да си хапваш. Започни я. Аз се чувствам много добре вече 5-ти ден. А 5 дни с Дюкан ми бяха смърт направо... Виеше ми се свят, бях отпаднала, изобщо гадна работа, Тази диета ми пасва много добре. Ядос си и тортичка онзи ден. Много съм доволна.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 26, 2010, 14:29:10 »

добре имам 2 въпроса:
може ли сутрин да не ядеш плодове?аз примерно пия само кафе?
в плодовия ден можеш ли да ядеш зеленчуци или нещо друго освен плодове?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 26, 2010, 14:30:46 »

Момичета, защо трябва да се внимава с морковите?  scratch one-s head
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 26, 2010, 14:33:51 »

Руми, въпреки че не съм съвсем веща по отношение на диетата ще ти отговоря.

Мисля че не е задължително да ядеш плодове сутрин, ако си гладна хапваш, в противен случай не. Кафето обаче задължително без захар и мляко. Не знам дали може мед. Тук някое от момочетата които са по наясно може да помогне.

За плодовия ден мисля че може само плодове, чай, вода, кафе, но пък Gucci писа нещо за витаминозна салата, така че може би са позволени и зеленчуци.

Снощи четох че ако човек не може да издържи водния ден може да го замени с плодов. Аз ще се опитам, но съм почти сигурна че няма да успея, така че най-вероятно ще си хапна плодове.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 26, 2010, 14:37:30 »

аз кафето го пия черно без захар, нямам проблем в тоа отношение, мога и да гладувам, обаче само плодове не мога да ям, почва да ме боли корем и огладнявам зверски.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 26, 2010, 14:39:24 »

Момичета, защо трябва да се внимава с морковите?  scratch one-s head

Мисля че са по-калорични и за това не трябва да се прекалява с тях. А иначе четох че при прекомерна употреба на моркови, излишъкът от бета-каротин претоварва черния дроб. От друга страна пък в умерени количества спомага за пречистването му от застоялата жлъчна течност.По 1-2 моркава мисля че не е проблем. Аз ги обичам защото ми сладнят, може би имат повече захар в тях. Но във всички диети пише да не се прекаля с морковите.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 26, 2010, 14:40:33 »

аз кафето го пия черно без захар, нямам проблем в тоа отношение, мога и да гладувам, обаче само плодове не мога да ям, почва да ме боли корем и огладнявам зверски.

Ами бананите? И от тях ли те боли корема и ти става дискомфортно. Аз с другите плодове не съм много на ти, но с бананите нямам никакви проблеми. Може би защото са по-хлебни, ако мога така да се изразазя...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #72 -: февруари 26, 2010, 14:46:23 »

Девойки, аз и мъжът ми я пазихме тази диета миналата година. Аз не чак толкова стриктно и съответно резултатът беше само около 3 килограма, но мъжът ми свали над 10 - просто друг човек. Диетата е много приятна, точно защото може дасе хапва всичко. Та горе-долу съм наясно с нея.

Руми, плод трябва да се яде. Разбира се, ако ти е зле, не го яж, но това е нарушение на самата диета, а тя разчита не на ограничения, а на фин баланс между отделните храни. Изчислено е, че на организма му трябва всичко - включително плодова захар, и той трябва да я получи. Така че накратко - ако не ти е добре, не яж плод, но е малко нарушение, а колкото повече нарушения - толкова по-малък резултат.

В плодовия ден не се ядат зеленчуци. Само плодове и евентуално малко сурови ядки. Освен това плодовете не се смесват на едно ядене (не се яде плодова салата).

Колкото до морковите, те съдържат доста въглехидрати. Повечето зеленчуци съдържат лесно усвоими въглехидрати и разбира се, вода, което ги прави диетични, но морковите са с високо съдържание на въглехидрати и съответно трябва да се ограничават.

Иначе мога само да ви окуража - мъжът ми направо се стопи - крака, корем, а той си е доста едър. Резултатът е видим някъде около втория месец. След втория воден ден е направо  Oh my .... Аз бих я започнала стриктно пак, но с бебето... в никакъв случай. След раждането, да сме живи и здрави.
« Последна редакция: февруари 26, 2010, 14:52:02 от rozovka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: февруари 26, 2010, 19:20:53 »

Здравейте и от мен.
Относно морковите причините да се внимава е причината която е посочила Капризчето и че в тях има доста въглехидрати.
Руми при мен диетата има резултат но аз като цяло съм доста стриктна.Естествено и аз като всеки правя и прегрешения но гледам да ги огранича.Хубаво е ако може да ядеш плод но аз имам дни в които ги пропускам защото не ми се хапват и според мен те помагат за перисталтиката на стомаха и прочистват.В тях има много витамини и много влакна.Но ако наистина ти дразнят не ги яж.Но в този случай не трябва да закусваш и до 12 часа да не хапваш нищичко.И аз в началото се чудех как се яде толкова много но се отслабва но се оказа че действа.Аз съм вече -6 кг.

Относно плодовия ден наистина е за предпочитане да се хапват плодове но диетата разрешава ако не можете да изкарате само с плодове да хапвате и зеленчуци-естествено безвъглехидратни.Аз мога само на плодове но обичам разнообразието и през деня карам на плодове а вечер правя една голяма купа салата.На мен през деня ми е лесно но вечер ми етрудно и ме гони глад защото като хапна в 19-20 часа и аз като си лягам в 12 после 4-5 часа не ям нищо и си лягам почти гладна.


Капризче салатката е следната

1/4 зеле-бяло
1/4 зеле червено
1 зелена салатка/марулка
2 печени червени чушки
4-5 маслини /зелени или кафеви/
1 зелена чушка
1 морков
1 домат
1/2 краставичка
7-8 каперси
Настъргвам моркова на едро ренде,зелената чушка на шайби,нарязвам зелената салата и зелетата на ивици-по финни,доматите и краставицата на кубчета,Печените чушки на парченца и маслините на колелца-аз взимам без костилка.Всичко се смесва в купа.Овкусявам с олио и оцет и сол и прибавям каперсите.Разбърквам хубаво.Ами това е .Много е проста салатката но е мн вкусна и пълна с витамини.

Тази вечер ще забъркам салата от зелена салата ,китайско зеле,каперси,и домати.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 26, 2010, 19:28:14 »

Аааа, Гери, много добре звучи салатката. Ще я пробвам съвсем скоро. Чудя се дали за диетата е подходящ любимия ми сос винегрет. Прави се от: балсамов оцет, зехтин, танах, горчица, босилек, черен пипер, риган, сол и мед. Сега като го написах май меда, горчицата и тахана няма как да се съчетят в един ден, но все пак кажете какво мислите, моля smile Гери, твоята салалата с този сос ще стане още по-вкусна. Леле, направо си го представих.

Гери, само още 1 въпрос, ти от колко време си на диета?  Bravo за 6-те килограма!
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines