Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 04:31:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къща или апартамент!  (Прочетена 160304 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 20, 2009, 12:19:13 »

Твърдо съм за къща! Не мога да си представя да съм в апартамент и да няма къде да изляза да подишам чист въздух. Двата квадрата балкон определено ме подтискат само като си представя! Не, не за нищо не заменям моята къща!!! Но това за чистенето е вярно. Поддръжката на една къща е много по- трудна.
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 20, 2009, 12:48:05 »

Винаги съм живяла в къща и след 4 месеца отивам снаха, пак в къща! Предимствата да живееш в къща са хиляди!
Единствените минуси са това, че имаш грижа за повече неща, освен едно чистене - за двор, за пространството пред къщата.В родния ми град ние живеем на първия етаж, а нагоре никой - и горните три етажа трябва да се поддържат и те!
С двете ръце ЗА къщааа!  smile
Активен
Denni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 24, 2009, 13:25:50 »

хей, а някой проучвал ли е кредитите...
как стои въпроса- коя банка отпуска най-изгодни кредити

Между другото знам, че има младоженчески...дори напоследък даваха че се увеличили сватбите заради тях:)
Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #138 -: март 09, 2009, 15:31:52 »

Здравейте мацки,искам само да се похваля,че след близо една година борба с институциите най-накрая в събота направихме първа копка на нашата къща!!! :danceg:Сега ще се надяваме всичко да е наред и времето да е с нас, за да можем да строим по-бързо!!!Радостта ни е просто неописуема!!! yahoo

Да си построиш къщата на мечтите звучи невероятно! Голяма, точно както е в мечтите ти, че и малко отгоре, с голям двор, с прекрасен изглед, модерна архитектура, добро изпълнение, всичко да е най- доброто до последния детайл, прекрасно е ДА......но нека всички които мечтаят да знаят, че има много трудности и не всичко опира до пари. Малко от неспоменатата по- горе реалност give_rose
Започва се с проекти от осем специалности, институции, плащат се подкупи, за да се предвиждат документите бързо, парцели не се намират лесно, особено ако искате да е в хубав квартал и с красив изглед. Строежът е не по- малко ангажиращ. Строите ли собствен дом ставате незавършили техничеки ръководители. Има много технически изисквания и мечтите ви бавно започват да се.... променят, заради технически особености по изпълнение на строежа. Има ограничение дори за височина и РЗП на къщите, в смисъл има закон, който те ограничава да строиш както и където си искаш в имота си. Съседите ви ще са хора като всички останали, при нас хора със скъпи коли и големи къщи, не им пречи да започнат да пускат всевъзможни жалби срещу нас, да се обаждат на 166 и да недоволстват за всеки бетоновоз, който е на улицата ИМ......включително жалба от група къщи и искане да се събори третия етаж, защото пречи на изгледа им  shok в последствие разбрахме, че повечето жалби остават без движение girl_wink Строителната фирма винаги ви занимава с разни неща и трябва да взимате решения. Честите посещения на обекта са силно препоръчителни.
Забавно е и много вълнуващо, но всеки трябва да прецени сам за себе си....

P.S. никога къща не е била в списъка с мечтите ми, аз съм за голям апартамент в центъра на града, след години ще съпоставя и ще преценя отново
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: март 26, 2009, 17:30:09 »

къща, определено!
Милото ме побърква на темата - иска земя, иска да  строи... А аз искам да имам печатница на пари!!! tease
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: март 26, 2009, 17:33:49 »



P.S. никога къща не е била в списъка с мечтите ми, аз съм за голям апартамент в центъра на града, след години ще съпоставя и ще преценя отново

ние, между другото, живеем точно в такъв - в центъра на София... И само като пример ще дам, че колата ни се вдига от паяци през ден, защото е синя зона... (а в момента пускаме по 9 смс на ден за паркиране, за да си стои колата пред вкъщи...) Уличката е малка, но затова пък динамична откъм движение... Всичко ми е под носа, ама няма пазарче, няма хипермаркети, заведенията са фул отвсякъде (щот са център, а не квартални)... И какво ли още не!
А така искам вече спокойствие.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 26, 2009, 17:49:56 »

Elean има решение на вашия проблем вместо да пускате нон стоп смс-и. Родителите ми също живеят в центъра на града, където е синя зона. Подава се молба в общината и като живущи имате право там срещу някаква смешна годишна сума/нещо като 40лв. ми се върти в главата/ да си паркирате колата. Иначе това със супермаркетите в Центъра е голям проблем - няма откъде да си напазаруваш, дори и квартални магазинчета рядко се намират, пък за голям супермаркет няма нито пространство нито площ.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: март 27, 2009, 09:34:10 »

хей, а някой проучвал ли е кредитите...
как стои въпроса- коя банка отпуска най-изгодни кредити

Между другото знам, че има младоженчески...дори напоследък даваха че се увеличили сватбите заради тях:)

Аз на скоро разбрах от майка ми че Алфа банк отпускала кредити- все още. Една нейна приятелка изтеглила преди около месец- два 50 000 лева  shok ние се чудим дали да се възползваме, но не ни се рискува все още. За тези "младоженски кредити" незнам, не съм и чувала. Може да проверите в тази банка. Ние все още сме на кантар... А и с тази криза  angry
Незнам за коя банка ставаше въпрос, мисля че за Райфайзен, продават апарттаменти на половин цена.
Тристаен в незнам си кой квартал за 20 000 лева  Oh my ... ама са за хора с кеш брой и на ръка пари.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 27, 2009, 15:48:34 »


Незнам за коя банка ставаше въпрос, мисля че за Райфайзен, продават апарттаменти на половин цена.
Тристаен в незнам си кой квартал за 20 000 лева  Oh my ... ама са за хора с кеш брой и на ръка пари.



Това си е много на сметка....Апартамент на тази цена чак не ми се вярва...Според мен си заслужава да се вземе заем.....
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 27, 2009, 15:52:42 »

Ауууу, я дайте един насам да си го пазаря веднага...... Тва верно ли е бе?
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 27, 2009, 15:55:30 »

Бреиии искам и аз  girl_impossible girl_impossible
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: април 01, 2009, 23:52:15 »

Е, колкото и да е евтин не съм съблазнена от идеята. Ние с моето мило също си искаме къщичка. Има много подходящи места покрай Пловдив, където да си вземем. Самата идея, че винаги можеш да излезеш на свежо, на чист въздух, че ти е широко и т.н. е хубаво. Аз например като изпадна в депресия и излизам, защото в апартамента, в който сме сега се задушавам. Не че не е свежо и вътре, но съм живяла в къща и знам какво е да си навън.
А и не е задължително да имаш градини с домати и т.н. както свързват къщата с това. Едно райграсче, една площадка за дечицата, малко цветенца за свежест... Ууууу, мечта pardon
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: април 06, 2009, 23:32:58 »

Е, да споделя и моят опит по темата. 25 години живях в апартамент - там съм родна и израснала и си мислех, че да живееш в къща означава много работа. После нашите се преместиха в къща в околностите на София, която я имахме от години, но не я ползвахме. Аз си останах в апартамента, но почнах все по-често и по-често да се отбивам при нашите, докато накрая се преместих. И когато с възлюбения решавахме къде да живеем,  просто и двамата единодушно решихме в къщата. Въпреки, че и нашите са там. На отделен етаж, но все пак са там. Мога да се върна в апартамента, само че и пари да ми дават не бих го направила. Просто спокойствието компенсира повечето работа.
Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #148 -: април 15, 2009, 11:28:51 »

ние, между другото, живеем точно в такъв - в центъра на София... И само като пример ще дам, че колата ни се вдига от паяци през ден, защото е синя зона... (а в момента пускаме по 9 смс на ден за паркиране, за да си стои колата пред вкъщи...) Уличката е малка, но затова пък динамична откъм движение... Всичко ми е под носа, ама няма пазарче, няма хипермаркети, заведенията са фул отвсякъде (щот са център, а не квартални)... И какво ли още не!
А така искам вече спокойствие.

написах това от личния си опит. Напълно те разбирам за паркирането, по адресна регистрация се разрешава паркирането на две коли, но само на улицата на която си регистриран, а намирането на място е мисия невъзможна. С годините свикнах с това и го приех и изучих всички начини и места за паркиране около дома ми. Харесва ми динамичния живот и да погледна през прозореца цялото оживление, харесва ми близостта на заведенията около нас, които мога да посетя без кола и съответно да организирам срещите си около вкъщи. Заведенията са пълни с хора, но това ми е приятно, места винаги си намирам или преди да тръгна се обаждам за резервация. През почивните дни, редовно се събуждам от екзалтирания смях на някоя компания, но ми е приятно, че някой се забавлява. Обичам да се разхождам по магазините, които са ми в непосредствена близост. За пазаруване имаме малък магазин в близост, от който се снабдявам със спешните продукти, цените са малко по- високи, но е неизбежно. Основното пазаруване правин седмично, като развлечение с половинката в някой от голените хипермаркети и го съчетаваме със среща с приятели. При преместване в къщата се продължим по същия начин, защото и там няма до нас хипермаркет или пазар. За паркирането проблема се решава от само себе си, но нали като отивам до центъра пак ще имам проблем с паркирането  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: септември 07, 2009, 12:05:35 »

Цял живот съм живяла в самостоятелна къща в центъра на Пловдив, на малка тиха уличка, всичко беше супер, пеша на всякъде си за 5 минути, не даваш пари за таксите , никой не ти се меси и т.н, няма нужда  да изборявам, всеки знае предимствата, мъжа ми също живее на центъра също в къща, но на 4 етажа и двамата въобще не искахме да се местим, при положение,ч е аз имам апартамент в краен квартал и в общи линии 15 години си карахме разделно всеки при техните.
 най-сетне като се оженихме си направихме ремонт на апартамента и се нанесхме да живеем заедно , сега ни се отваря възможност да се върнем пак на центъра в самостоятелна къща, на която обаче ще трябва да се вдига още 1 етаж и на двамата въобще не ни се мърда от апартамента, защото мислим че е много по-хубаво да се живее в апартамент. едва сега разбирам какво значи да ти е топло, зимата в къщите няма отопляне, много е тихо, не се чуват никакви съседи, имаме хубава гледка към Родопите и изобщо не знам какво ще правим. Толкова е хубаво в апартамент, не мислиш за нищо, нито за покрива, нито за навалялия сняг, много по-малко чистиш и изобщо , много си е хубаво в апартамента
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines