Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 10:25:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 182085 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: ноември 04, 2009, 09:36:23 »

Аз ползвам един крем за бисквитена торта, но мисля че ако искате млечен крем за торта може да стане. Правя един пудинг на д-р Йоткер с 100мл повече мляко, отделно правя крем без варене Оле, пак на д-р Йоткер и после смесвам пудинга, леко изстинал с този Оле. Избирам единият да е карамел, а другият Ванилия и така се получава много приятен аромат. Кремът който се получава е по-пухкав и не така стегнат като обикновеният пудинг. А го правя с малко повече мляко, за могат да поемат повече бисквитите, но все пак е крем а не течен. Дано съм го обяснила добре...
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: ноември 04, 2009, 09:39:41 »

Ели това е масления крем който си написала. Аз правих млечно-маслен крем. Първо правя масления по рецептата, която си дала. После правя млечния и накрая ги смесвам. Изчаквам да изстине леко и мажа блатовете и отгоре също. Слагам и банани между блатовете. Проблема е че млечния крем ми стана много течен и не можа да стегне.

А като цяло млечния крем се прави от мляко, захар, яйца, брашно и ванилия. Въпроса ми е какви са пропорциите. Не мога да намеря 2 еднакви рецепти по темата. За това питам ако някоя има изпитана рецепта за този крем да сподели моля smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: ноември 04, 2009, 09:48:37 »

Капризче, виж тук. Може би ще намериш своя отговор.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: ноември 04, 2009, 09:57:59 »

Ето моя изпитан крем
4 яйца
1л. мляко
1 ванилия
12 равни супени лъжици брашно
1ч.ч. захар
Затопляш млякото,не трябва да е нито много горещо,нито хладко.Разбиваш в купа яйцата,захарта и брашното.След това прибавяш на тънка струйка при непрекъснато бъркане към млякото и увеличаваш малко котлно.Накрая прибавяш ванилията и е готов!Става страхотен,но отнема повечко време за бъркане на котлона.Рецептата ми е от свеки.С нея правя торти,пълня еклери,рула.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: ноември 04, 2009, 10:00:19 »

Даниткааа, дай тогава рецептичка за еклерчета  pleasantry

А за тези едновремешните ролки някой има ли рецептичка...????
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: ноември 04, 2009, 10:30:22 »

Ето моя изпитан крем
4 яйца
1л. мляко
1 ванилия
12 равни супени лъжици брашно
1ч.ч. захар
Затопляш млякото,не трябва да е нито много горещо,нито хладко.Разбиваш в купа яйцата,захарта и брашното.След това прибавяш на тънка струйка при непрекъснато бъркане към млякото и увеличаваш малко котлно.Накрая прибавяш ванилията и е готов!Става страхотен,но отнема повечко време за бъркане на котлона.Рецептата ми е от свеки.С нея правя торти,пълня еклери,рула.
Дани, много благодаря за рецептата. Само 1 въпрос още, чакаш ли да изстине, за да се сгъсти и колко студен трябва да е бъде? И колко се сгъстява? После като преседи в хладилника става ли твърдичък крема, не като масло, но поне да не тече. Аз сложих 200 гр брашно, това сигурно са по-малко от 12 лъжици, трябва да премеря довечера да видя и да си запиша рецептата в тефтера blum
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: ноември 04, 2009, 11:02:29 »

Даниткааа, дай тогава рецептичка за еклерчета  pleasantry

А за тези едновремешните ролки някой има ли рецептичка...????
Еклерите са по рецепта на Наталия от форума.Наистина страхотни .
ЕКЛЕРИ:

 Продукти:
1 ч. вода
1/2 ч. олио
1 ч. брашно
3 яйца
крем по желание
Първо слагаш в малка тенджерка да заври 1 чаша вода с 1/2 чаша олио. След това намаляш огъня и сипваш 1 чаша брашно и бъркаш бързо да стане нещо като каша. Оставяш го да поизтине.
После едно по едно чукваш 3 яйца и пак бъркаш с вилица. Става по-гладко рядко тесто.
В тавичка слагаш малки топченца (ако имаш шприц още по-лесно, аз нямам и ги джвъкам с лъжичка).
Пекат се около 1/2 час на 200-220 градуса да се зачервят. 
Вътре си остават от само себе си кухи. Пълниш с каквото искаш- мармалад, течен шоколад, крем.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: ноември 04, 2009, 11:03:45 »

В смисъл как така колко студен  blush И не се разтича,гъсто кремче става  girl_wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: ноември 04, 2009, 15:22:34 »

Данитка, мерсииии, аз обаче също имам един може би тъп въпрос - като направя тестото на малси топченца, после как точно пълня, то вътре си е куха, ама къде му е дупката ....мале...и аз как попитах... blush
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: ноември 04, 2009, 15:42:21 »

Данитка, мерсииии, аз обаче също имам един може би тъп въпрос - като направя тестото на малси топченца, после как точно пълня, то вътре си е куха, ама къде му е дупката ....мале...и аз как попитах... blush
Хахаххахх smile режеш леко с малко ножче и хоп дупка  sarcastic
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: ноември 04, 2009, 15:47:59 »

Благодаря за доуточнението, като ги пробвам, ще се похваля.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: ноември 04, 2009, 16:37:36 »

момичета, какво разбирате под "чист зехтин" ? в магазина има толкова много видове, но как да разбера кое е "чист"
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #492 -: ноември 04, 2009, 16:58:16 »

Еее, Дани, златна си!   Bravo
Най-после една не прекалено засукана рецепта, че и изпитана освен това. Сума ти време търся как се прави тоя прословут крем, че на мен не ми се получават и най-после от теб разбрах.
Мерси много!  give_rose give_rose give_rose
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: ноември 04, 2009, 17:31:42 »

gostenka_82, аз съм виждала тези малките еклерчета да ги пълнят и с шприц направо - хем си правиш малка дупка с него, хем напълваш с крема. Ако имаш такова чудо, може да опиташ с него  good

echy, не е ли Virgin зехтинът за който питаш? Че има едни, на които пише Помаче или нещо такова (не помня на английски как е написано точно), та те - както и името подсказва - са някаква смес и за мен поне не е много ясно дали са от маслини само  pardon
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: ноември 04, 2009, 19:16:20 »

момичета, какво разбирате под "чист зехтин" ? в магазина има толкова много видове, но как да разбера кое е "чист"
Ехтра Върджин е този,за който питаш,но той става само за салати!С него не се готви,става канцерогенен.
 
Деничка и аз колко пъти бях пробвала и ....провал,но един ден се реших да питам свекито и крема стана страхотен
« Последна редакция: ноември 04, 2009, 19:18:02 от Данитка » Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines