Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 13:41:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 4  (Прочетена 140965 пъти)
 
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 07, 2010, 21:29:05 »

Здравейте,
Имам следното питане. Решили сме кои ще бъдат наши кумове и планираме след 2 седмици да ги поканим официално. Тъй като са с малки деца, най-вероятно ще им отидем на гости - вечерните ни сбирки често са така, защото им е най-удобно. Чудя се как да направим това с изваждането на питката и винцето. На вратата не върви да ги даваме и да питаме. Те самите със сигурност ще са се подготвили със трапеза - още в началото като седнем ли тропваме бутилката на масата или пийваме едно-две от тяхното, после от нашето.
Може да ви се строи глупаво питане, но мен ме човърка, защото хем искам да е изненада, хем няма как да скрием торбите с нещата.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 08, 2010, 09:54:21 »

ами може примерно да ги оставите в колата или между етажите (ако са в блок) около къщата (ако са в къща) и по някое време някой от вас да излезе за нещо - я до колата, я до магазина и да се върне с изненадата.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 11, 2010, 07:06:55 »

Ние днес ще ходим да си каним кумовете и ще кажа как е минала процедурата по даването на бутилки, питки и прочие. Но си мисля, че като влезем и ще им го дадем те все пак знаят за какво отиваме  question
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #18 -: декември 14, 2010, 17:07:32 »

CabuHka , разкажи как мина  smile Ние смятаме след НГ да го направим и събирам идеи и отзиви от минали събития!  give_rose
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 17, 2010, 18:32:13 »

Поради голямата заетост и разминавания в свободното време, ние ще каним нашите кумове навръх Нова година. Така и така ще сме заедно, ще направим празниците с един повече. Искаше ми се да не е тогава, за да си имаме още един повод за радост, но както и да е. Понеже кумата ни е рускиня, а и с кума са се запознали и живяли дълго в Москва, реших да ги изненадам с руски подаръци - руска водка, руски шоколадови бонбони и други глезотии. И понеже съдбата беше на моя страна, открих страхотен руски магазин на булевард "Христо Ботев". А самото канене реших да стане така - ще им кажем, че имаме да ги питаме нещо и понеже е много важно да са съгласни, ще ги подкупваме. Едно по едно ще извадим нещата - едно за кума, едно за кумата. Като за последно ще им дадем и поканата, изпринтена на лист в шеговит юридически тон. А кажат ли да - вече вадим кумовата ракия и традиционните питка и пиле.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 19, 2010, 03:55:26 »

CabuHka , разкажи как мина  smile Ние смятаме след НГ да го направим и събирам идеи и отзиви от минали събития!  give_rose

Всичко мина просто като един миг. Бяхме се приготвили с милото /има малко снимки в галерията/ - взех един панер, украсиха ми го вътре сложихме бонбони, уиски, ядки, коледна свещ, за малкия сладки неща и едно шишенце /пак коледно/, от което излизаше едно листче, където беше написано всичко. Бяхме взели торта и бях направила 1 хляб /на хлебопекарната smile/, а и един букет кошничка за кумата. Та влизаме ние натоварени като дядо мраз smile и им ги стоварихме нещата. Седнахме кума отвори уискито и милото много ме изненада - ами ние както знаете сме решили да се женим и решихме вие да ни станете кумове. И кума каза, ами айде да видим как ще е уискито и ще решим, кумата прочете "писъмцето" казахме си наздраве и казаха ДА. И от там се почна приказване цяла вечер, а да си призная аз ги видях за 2ри път, но много ми харесаха още 1вия и така просто много исках да ни станат те кумове.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #21 -: декември 19, 2010, 20:06:20 »

CabuHka, много хубаво се е получило, много добре изглежда и кошницата. Ние ще празнуваме НГ с нашите кумове, но ще ги поканим след това, както бях казала. Събирам идейки за нещо оригинално, може и да ви копирам, без да се сърдите, надявам се  blush Кошницата с неща вътре много ми харесва. А къде продават такива кошници, някой има ли идея?
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 19, 2010, 21:13:59 »

Аз мислех да е кошница, но ми предложиха панер. Аз моята си е взех от магазин за подаръци и украса и там ми направиха украсата, купих свеща и шишенцето.
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 20, 2010, 13:17:54 »

Кошници на приемлива цена има в магазинчето за опаковки и декорации срещу пазара "Димитър Петков" на ул."Симеон". Все му забравям обаче точното име.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #24 -: декември 20, 2010, 18:11:56 »

Ааа да, сещам се за него! Там има доста хубави материали за украса, влизала съм! Благодаря много  give_rose
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 28, 2010, 00:09:57 »

Помощ!
Свекър ми, още кандидат де, държи да каним старите кумове, които са по-големи от татко и майка. Аз и половинката сме твърдо против, ноооооооо традицията така повелявала, трябвало да се поканят. Аз нямам нищо против да ги поканим и те да откажат, но имам мн против ако приемат.
Избрали сме си кумове, а чичовци и лели такива не искаме да ни стават.
Дайте идеи какво да правим.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 28, 2010, 00:25:29 »

posum, а какво мисли годеникът ти по въпроса?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #27 -: декември 28, 2010, 02:16:01 »

posum   и моята бъдеща свекърва искаше да каним за кумове децата на техните кумове (бракът на родителите на годеникът ми не е просъществувал дълго, а той самият даже не знаеше със сигурност кои са им кумували, а после се разбра, че е виждал децата им 2 пъти)...Те живеят в друга държава, няма да имаме контакти с тях, но тя държеше...Той седна и й обясни, че може да има традиции, но изборът си е изцяло наш, искаме да са ни близки (нали затова са кумове).Въпреки това тя продължаваше с "абе поканете ги, те едва ли ще приемат"  crazy Ей това го мразя най-много, ами ако приемат??? Седнете и поговорете, в юастност годеникът ти, тъй като е негово семейството...Но не се предавайте - кумовете са си лично ваш избор!!!
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 28, 2010, 18:44:55 »

posum, а какво мисли годеникът ти по въпроса?
И той е против.
То кумовете били само 1 свидетели, к'во толкова. Ми, като са само свидетели, к'во ми ги натрисаш?  Така де.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 29, 2010, 00:43:28 »

posum мразя като правят така за каквото и да е!  nea diablo трябва да й покажете,че няма да стане  NO
При нас НЕ минава нищо и вече се отказа да предлага каквото и да е  blum Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines