Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 01:46:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 3 част  (Прочетена 297950 пъти)
 
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #300 -: септември 14, 2011, 13:29:20 »

Е то това не е българска етикеция  smile.

Самите сватбени церемонии нали са преди 7 часа? Т.е. дневен фрак е подходящ. Винаги съм се чудела дали ако събитието е през деня, но продължи до по-късно, човек трябва да си смени дрехите (по етикет пак).

Доколкото знам, вечерният фрак е толкова официален, че се носи на Нобеловите награди и на кралски сватби.  smile

Съпругът ми носеше тип редингот, т.е. с удължено сако, за по-официални случаи, а не костюм, който би минал и за бизнес костюм.


« Последна редакция: септември 14, 2011, 14:26:50 от grey » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: септември 14, 2011, 13:41:27 »

Ето в този http://www.mytuxedo.co.uk/etiquette-guide/black-tie/ прекрасен (английски за жалост) сайт е обяснено подробно, не само различните видове официално мъжко облекло, но и с какви аксесоари и по какви поводи се носи. Ако някои го интересува нещо по-специално и се затруднява с езика мога да помогна give_rose
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #302 -: септември 14, 2011, 14:00:32 »

Този сайт е доста популярен в Англия, от него също може да си поръчвате. Цените са що-годе нормални, но не знам има ли доставка до БГ.
« Последна редакция: септември 14, 2011, 21:15:02 от Deliysky » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: септември 14, 2011, 14:15:28 »

Deliysky, да доставят до БГ http://www.mytuxedo.co.uk/international-delivery.  smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #304 -: септември 14, 2011, 21:02:15 »

госпожица, Deliysky, grey, много ви благодаря!  give_rose Ще разгледам сайтът, и май след всички ваши коментари си мисля, че моята половинка е харесала тип редингот  Girl_hide Ще търся още информация по темата в интернет, защото наистина мъжкото облекло е пренебрегвана тема в България.
Активен
osobenoaz
Любопитен
*
Публикации: 42


« Отговор #305 -: ноември 05, 2011, 22:08:24 »

Съществува ли изискване за вида костюм при различните ръстове и типа фигура? Етикетът си е етикет, обаче трябва да избегнем карикатурен изглед. Ние с младоженеца сме ниски представители на човечеството и трябва доста да внимаваме с кройките и дължините на отделните части на облеклото, поне така мисля.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #306 -: ноември 06, 2011, 04:08:29 »

Здравей, аз също имам подобен проблем, не съм много висок и съм леко пълничък. Когато си търсих костюм в БГ ми предлагаха само по един номер, например 46. В Английските сайтове и магазини имаше по 3 разновидности от номер - къс, нормален и дълъг, тоест за ниски, нормални и високи. Освен това едни неща са вталени ( за слабички ), други отпуснати. Например за ризите и елечето трябваше да проверя каква е кройката. А за вашия случай вие сигурно си знаете, от опита ви в нормалния живот, какво би ви стояло добре и какво не. Или поне с проба ще стане ясно. И изобщо, мисля че въпроса е малко неправилен. Естествено ще си купите това което ви стои добре, не това което ще ви седи като на чучело. Така е например със сватбените рокли - няма значение колко хубаво изглежда на витрината, важното е как ще изглежда върху вас.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #307 -: ноември 07, 2011, 13:51:36 »

виждам, че има хора с желание да спазят етикет в деня. сетих се за next, защото знам, че го има в бг. това е линк към английският сайт, но съм сигурна че могат бързо и лесно да ви го доставят в магазинът в софия примерно. моят съвет е ако не сте сигурни в размера поръчайте два и върнете, който не ви става. предлагат къс, нормален и дълъг вариант на всички модели.

http://www.next.co.uk/men/occasion

http://www.next.co.uk/g47260s7

Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #308 -: ноември 07, 2011, 14:40:55 »

Привет, лека заблуда се получава, естествено без твоя вина. Не гледайте какви фирми имат магазини в БГ, нищо не доставят. Стоката е съвсем различна, за нашият пазар се пращат съвсем други неща. И аз съм ги разглеждал тези магазини, нищо общо няма между БГ-то и Англия. То и Марк енд Спенсър има магазин, ама вижте какво се предлага тука и какво в UK. Поне това е от моя опит, пробвайте ако ви се занимава, но едва ли ще имате по-голям успех. Принципно, независимо че магазините са на една фирма, това са съвсем отделни дружества, офиси или както се получава там. Освен това нашия пазар е много различен, слаб и е третиран по съвсем друг начин ( за съжаление доста зле!). Доста често във въпросните магазини, се кара стока тотално минала от мода в цивилизования свят.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #309 -: ноември 07, 2011, 15:06:27 »

Deliysky, поста е предназначен за хора, които не искат да поръчват от чужбина и е просто пример, с който се опитах да помогна. аз лично също бих препоръчала mytuxedo!
« Последна редакция: ноември 07, 2011, 15:08:28 от theone » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #310 -: ноември 07, 2011, 18:20:13 »

Да, разбирам добронамерената ти информация, но аз пробвах да поръчвам по този начин и не стана. Отказаха ми с мотива, че нямали връзка, стоката получавали на някакви партиди от централен офис и т.н. Най-сигурния начин е следния, аз го обясних вече. Мерите си всички 7 размера, определяте си размера от таблицата, гледате модела зумнат или ако има видео, консултация с човек разбиращ поне малко от облекло и директна поръчка с доставка до вашия адрес. Размерите са доста точни. Аз няколко пъти писах, че моята фигура е нестандартна и не съм имал никакъв проблем. Бях ангажирал даже и шивач да преправя, но нищо не се наложи.Купил съм вече 2 костюма от 2 различни сайта, шапката и ризите от съвсем други места. Пазарувайте смело, не се притеснявайте. Доставят за около 2 седмици по пощата препъръчано, не вярвам да изчезне. Оставете си време за резерва и време да реагирате ако има проблем.Доколкото знам в някои сайтове има и опция да върнеш обратно, чесно , не знам каква е процедурата.Пишете си верно адреса, съобразете се , че пощальона може и да не го транслира както трябва.Важното е кода на пощенската станция да ви е верен, ако има проблем отивате там и си търсите пратката.Аз имах такъв проблем с цилиндъра, бяха ми изпуснали част от адреса и си седеше там на изчакване. Добре , че го потърсих, щели да го връщат в Англия. Я и най-важното - пазарувайте отдалеч по време, следете сайтовете , има супер промоцийки.Аз уцелих една такава разпродажба от 200 паунда на половината.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #311 -: ноември 20, 2011, 18:18:53 »

идея за него



* -394281303912002720.jpg (14.29 KB, 300x400 - видяно 2646 пъти.)
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 23, 2011, 12:11:03 »

theone супер предложение  good и аз мислих да е нещо такова, много ми се иска да го видя с елек...но като подхвърлих идеята получих един странен поглед smile може би защото не се е виждал, но мисля да постигна smile поне да го видя smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #313 -: ноември 23, 2011, 12:16:23 »

Моят младоженец беше с елек и фишу, стояха му превъзходно smile Тъмен костюм, елек и фишу в шампанско и риза в една идея по-бледо шампанско. Поне го помоли да пробва, за да знаете дали изцяло да отхвърлите идеята, а може и да се хареса. Разбира се, зависи от личния му стил - ако предпочита по-вталени модерни сака, няма да се хареса.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 23, 2011, 20:14:52 »

smile много хубава комбинация е с фишуто  good той ще пробва...няма къде да ходи, дори и да не сме заедно ще има инструкции   Wink другия вариант е вталено сако с тънка вратовръзка smile нз така си го представям smile нз за него, но той определено ме разкри smile минахме покрай един магазин и направо ми посочи вида на  роклята, която аз мисля да търся smile направо ме уби, как веднага ме разкри Wink
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines