Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 14:32:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Годишнина от сватбата  (Прочетена 263702 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: септември 05, 2009, 11:31:07 »

Знаеш ли Аген Т аз сега се сетих, че на мойте кумове им бях подарила тяхна снимка направена като пъзел.Мисля си че това за първа годишнина, хартиена е доста добра идея.И се замислям дали да не направя някакъв такъв подарък на мъжо.Ще видим, че при нас е на 21.09 и време почти не остана.Отсега е ясно че няма да ходим никъде, че на 26.09 сме на сватба в Смолчн чак и това ще ни е почивката Wink
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: септември 05, 2009, 20:11:10 »

Момичета, искам да ви питам нещо - след месец и половина с милото имаме годишнина от сватбата (1-ва) и ми се иска да поканим някой приятели и да се съберем (някой от тях не успяха да присъстват на сватбата и затова ще е добър повод).
Та въпросът ми е - вие как празнувахте този ден?
На мен лично ми се иска да е нещо нестандартно. Нещо подобно на моминско парти, ама вече женени. Примерно на всеки гост с влизането да му се подари шапчица (като тези за рожден ден) и да има някакви изненади по време на вечерята. Примерно въпроси от ежедневието ни на съпрузи и ние да отговаряме с Да и Не. Или нещо подобно като играта на сватбата с обувките - незнам, нещо забавно...Или пък през цялата вечер да съм облечена в сватбената рокля (или да съм с булото)...Незнам и аз точно какво да измисля?
Вие бихте ли могли да ми дадете някакви идеи...Нещо нетрадиционно и в същото време оригинално smile
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: септември 06, 2009, 16:49:47 »

Рени, успех мила  girl_wink
Стаси, ние първата годишнина я направихме много романтична само за нас двамата  twohearts
Ще се опитам да помисля какви изненади можете да спретнете  Wink
Активен
_sealight_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 07, 2009, 06:09:53 »

StAsSi-защо не го изненадаш и да резервираш един уикенд в някое романтично спа хотелче. любов заедно :girl_wink:така ще можете хем да починете,а и да избягате от ежедневието и да се върнете отпочинали и заредени с много положителни емоции.ще откраднете време да бъдете само двамата,а относно гостите-пак може да се съберете преди да заминете или след като се върнете(не видях дали годишнината се пада точно събота или неделя)
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 12, 2009, 09:30:08 »

Ей ме на и мен blushВдигам позаспала темичка,но няма как.След 2 дни е и нашата втора годишнина от сватбата и като се има в предвид,че първата я прекарахме със свекито в къщи уж да гледа бебето/на месец беше Мони/пък накрая даже вечеряхме отделно angry,сега ми се иска да направя нещо по-специално.Ще ми се целия ден да е мъъъъничко по-различен.Мислех си да започна с хубава закуска/идеи за кроасани домашни или нещо такова да ви се намират blush/-за него де,че кой ще гледа детето иначе-и да го изненадвам с по нещичко през деня,а вечерта една хубава вечеря по фръцната *db*Чудех се и подарък какъв да избера...мисля да е някоя наша снимка в хубава рамка и да му я подаря сутринта,да я отвори на работа и да я сложи на бюрото...
Детето ще си е при нас най-вероятно така,че и с това ще съобразя всичко.
Много ще се радвам на идеи.Не ми се иска и тази годишнина да иде по дяволите cray
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 11, 2010, 23:47:04 »

ето какво открих аз Wink

Flower gifts
Year    Flower
1st    Carnation
2nd    Lily of the valley
3rd    Sunflower
4th    Hydrangea
5th    Daisy
6th    Calla
7th    Freesia
8th    Lilac
9th    Bird of paradise
10th    Daffodil
11th    Tulip
12th    Peony
13th    Chrysanthemum
14th    Dahlia
15th    Rose
20th    Aster
25th    Iris
28th    Orchid
30th    Lily
40th    Gladiolus
50th    Yellow roses & violets
Активен
mimi_vlado
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #96 -: март 16, 2010, 09:00:47 »

Всички тези годишнини са измислени от фирмите за да може всяка година да купувате разни неща smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юли 06, 2010, 20:43:13 »

Мацки, остава около месец до нашата втора годишнина и аз нямам идея за подарък все още. Иска ми се тази година да подарим по нещо и на кумувете. Прочетох, че втората година е порцеланова или памучна. Мисля за всеки от кумувете да подарим чаша със снимка от сватбата от тези, които като загреят снимката се показва. Мисля че е симпатичен подарък. На милото обаче не знам какво да му подаря. Иска ми се да е нещо символично от една страна, някакво романтично, но да има и практическа насоченост. Не знам какво да е това обаче. Не искам да е чаша, защото вече съм му подарявала такава и не искам да се повтарям.

Същевременно пък става една година от сватбата на нашите кумци и ми се иска и на тях нещо да подарим. Първата годишнина е хартиена и мисля да им направя пъзел със снимки от сватбата им. Мисля да помоля един колега да им направи хубав колаж и да поръчам пъзел. Какво ще кажете? Да не е много детско? Или другия вариант е да направя колажа и да го отпечатам като снимка и да го сложа в рамка. Ама май пъзела повече ме кефи като идея...

Помагайте по двата казуса моляяяяяя! give_rose give_rose give_rose
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #98 -: юли 06, 2010, 21:14:29 »

Капризче, подаръците за кумувете добре си ги измислила. Аз преди време исках много да подаря 2 чаши за вино на милото от такъв тип, докато не разбрах, че не става с обикновени чаши и се отказах. Но иначе идеята е много хубава и чашите са страшно интересни. Относно пъзела - аз съм подарявала пъзел на мъжо, после много се забавлявахме, докато го редяхме, от години не бяхме се занимавали с такава дейсност, пък камо ли двамата - беше забавно и същевременно романтично. Извод - и двата подаръка са чудесни. Но за твоя любим в момента не ми изниква какво можеш да подариш, ако се сетя нещо, пак ще пиша.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: юли 06, 2010, 21:26:45 »

Капризче, аз знам, че първата годишнина е памучна pardon От текстил варианти за подарък много - като например кърпи за баня с гравирани имена/дата. За хартиена - може да направите книжка като тази, която показах в темата за сръчковците, с техни снимки и пожелания. Много лесно и бързо се прави.

А за половинката....не мога да помогна. Аз едва избрах подарък за моята  blushАко дадеш някакви насоки, може и да измислим нещо  pardon

Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юли 06, 2010, 21:45:19 »

Нинка, май предпочитам да поръчам нещо готово, защото нямам време да се занимавам с изработката на каквото и да е sad Най-много по колажа да поработя, но знам че накрая пак няма да го харесам и пак ще помоля един приятел да го направи smile Ние в неделя бяхме на парти по случай първата годишнина на едни приятели и те също казаха че първата е памучна, но в нета пише че първата е хартиена. И сега като се замисля точно по тази причина миналата година подарих на Даниел книга. Не знам и аз вече кое е вярно и кое не...

Наделина, ако ти хрумне нещо за любимия пиши моля smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юли 07, 2010, 22:39:28 »

капрзче аз съм за пъзела good
иначе по другия казус нямма идея,а нещо порцеланово ли трябва да е ,подари му касичка с ваша снимка,хем керамично,хем мило  blum хем практично blum blum blum
нашите кумове тази година имаха първа хартиена годишнина и им подарихме сватбен албум-книга от тяхната сватба  Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юли 08, 2010, 09:02:42 »

и аз се замислям за нашата втора годишнина, има време, но по-добре от рано, че миналата година не си подарихме нищо, просто бяхме на море  и се върнахме предния ден и така решихме да не си подаряваме нищо, на самия ден бяхме на вечеря с кумовете в същия ресторант като на сватбата, беше много романтично, бяхме само ние, на терасата на ресторанта с гледка към целия град, тази година ще сме на морето на датата и дори не сме решили къде точно да идем, защото ще сме на Албена на Ал инклузив и се чудя за някой по-романтичен ресторант там, сещам се за мидената ферма, но това значи някой да не пие, а в самата Албена не се сещам за романтично място crazy
 така че и аз съм отворена за идеи за подарък, както и за начин за празнуване на вечерта
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юли 08, 2010, 09:11:49 »

капрзче аз съм за пъзела good
иначе по другия казус нямма идея,а нещо порцеланово ли трябва да е ,подари му касичка с ваша снимка,хем керамично,хем мило  blum хем практично blum blum blum
нашите кумове тази година имаха първа хартиена годишнина и им подарихме сватбен албум-книга от тяхната сватба  Wink

Маслинка, това е супер идея smile Изобщо не ми беше хрумвало smile Сега ще поровя из нета за такава касичка. Много ти благодаря! give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юли 08, 2010, 09:38:15 »

Ние в неделя бяхме на парти по случай първата годишнина на едни приятели и те също казаха че първата е памучна, но в нета пише че първата е хартиена.

Странно. Влязох в няколко страници в нета от любопитство и на всички първата годишнина беше памучна  pardon
http://www.svatbata.bg/articles/sledsvatbata.html
http://www.sibir.bg/blog/Lisankata/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=114068
http://www.obredendom-ruse.eu/resources/15/doc_1272094164.pdf

Възможно е да има някакво различие в годишнините, произлизащо от превод на статии от държава с различни обичаи  pardon Нещо от рода на различията православни-католици или американски - UK английски.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines