Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 19, 2024, 23:42:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 215085 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: септември 26, 2014, 22:48:30 »

mariag на Фуертевентура сме. За БХС ни пращаха на Лас палмас, а преди това бяхме в клиника по репродуктивно здраве в Тенерифе, където нищо не направиха...само някои изследвания и даже не ми пуснаха тромбофилии да видят че има нещо там.

тука не си избирам лекар...който ми се падне.
Ако има нещо хубаво в цялата работа е че не сме платили нито една стотинка ни за преглед, ни за нищо. А толкова изследвания са ни пуснати, като ни пращат по съседните острови ни плащат пътните, но пък всичко става с голямо чакане.

Живо и здраво да ми е бебенцето, да не се налага да опираме много, много до лекари, че е ужас. Няма кой да те остави да си умреш, дето се вика, ама ако ми бяха дали първия преглед пак за 11-12 седмица и си бяхме загубили бременността, заради инджекциите. Дори и в 8-9 седмица ми е късно на мен.

Marri  всяка бременност, раждане и бебенце са различни. Не го мисли от сега раждането дали ще е като предното, защото може да си мине по съвсем друг начин. Не е задължително да минеш по същия път, но бъди позитивна и си представяй всичко че ще мине супер.

Аз от сега си представям какво леко и хубаво раждане ще имам. Ще бъдем заедно с бъдещия татко и ще чакаме появата на нашето слънчице. Каквопо хубаво от това. Да мисля за болката? Тя минава, колкото и силна и продължителна да е. Не искам да си помислям за упойки и абокати. Тук поне имаш опция да избереш как да раждаш и в каква поза и по какъв начин.
Представям си го като супер магически момент, с наша си музика, релаксация, дишане, усмивки, защото ни предстои нещо прекрасно.
Представям си и как ще си одера дупето по асфалта, но ще си кърмя успешно бебенцето и искрено си вярвам на тези мисли. Всичко е до позитивна нагласа и мислене. От сега да осъзнаеш каквоте чака и да си готова да го посрещнеш. А дали ще стане така...ще ви разкажа след няколко месеца  blum но позитивното мислене е по силно от всяко хапче и е над всичко. Girl_hide
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: септември 26, 2014, 23:36:28 »

позитивното мислене е по силно от всяко хапче и е над всичко. Girl_hide
Така си е, но най-трудно е човек да пребори себе си. Аз съм от онзи тип хора, които обичат да са подготвени за по-лошите сценарии, а пък ако дойде по-добро, добре дошло. Чела съм различни теории, наистина има такива, според които човек сам предизвиква определени обстоятелства с мисли или нагласи, но понякога не можеш да избягаш от натурата си......, но пък нищо не пречи да се опита.
Аз не се настройвам за нещо лошо, напротив нямах леко раждане и въпреки това имам огромно желание да мина за втори път през това в името на "крайния резултат". Дори си мисля, че сега от позицията на опита, ще имам по-правилна нагласа. Притесняваме единствено това, че все още не съм добре запозната със системата тук, какви точно са ми опциите според здравната ми застраховка, тъй като определено допълнителни разходи няма да правим, но все си казвам, че след като издържах преди в държавна болница, без платени екипи и т.н все ще се справя и тук. Веднъж вече ми се наложи да се запозная с болничната обстановка, имам някакви впечатления.

mariag, добре дошла при нас! Welcome
Ти питаш, ние отговаряме, нали това е идеята на групата good. Какви са тези приказки за възраст и  т.н, отдай се на най-прекрасните мигове на растящ в теб живот и не се отдавай на предразсъдъци. И аз преди го мислех това с възрастта, но откакто видях швейцарките, вече критериите ми се промениха.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: септември 27, 2014, 07:55:41 »

Bera, и аз имах такъв домашен доплер, даден на заем от друга мама.Така се успокоявах като не мърдаше бебето и в началните седмици smile Мислех че съм луда, но щом това ни носеше спокойствие на мен и мъжът ми всяка лудост беше оправдана smile

Наистина положителното мислене е всичко.Аз не се оставих на лоши мисли и усещания, макар да имах малко проблеми по време на бременността, внимавах, но не се вманиачавах.

А това с възрастта айде моля не го мислете, аз забременях на 32, родих на 33, познавам жени по-големи от мен родили и отгледали прекрасни деца.Важното според мен е да е осъзнато и искано детето, а после да имаш времето да му дадеш максимума от себе си.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 27, 2014, 09:14:40 »

Добро утро от мен! След броени часове лудницата ще е пълна при нас, така че минавам набързичко да ви пожелая приятен уикенд и да поздравя новото попълнение в темичката ни - добре дошла, мила, и успешна бременност!
Нас Митко ни изненада тази нощ с температура и възпалено гърло. Добре, че имам навика и нося домашната аптечка с нас, та взехме бързи мерки и сега се надявам да успеем да изкараме сватбата поне до някъде. Хубавото е, че купона е в ресторанта на хотела, в който сме настанени, така че, ако видим, че Мишето нещо не е добре, просто ще го качим в стаята и с Жоро ще се сменяме да го гледаме, за да може всеки да постои на празника, без детето да се тормози.
Гледам, че обсъждате доплера - и аз се замислях дали не мога да се сдобия с такова нещо, че и без това се тревожа от нищо. Не съм го решила още, ще видим с финансовата страна дали ще успеем да купим. Не познавам някой, който е имал, за да взема от него назаем, за съжаление...
Бера, страшно позитивен пост! Шапка ти свалям за положителното мислене, гледам и аз все да съм положително настроена, макар не винаги да ми се получава...
Маги, моя мъж майка му го е родила на 45. Твоята възраст я намирам съвсем нормална за раждане на дете  give_rose  На мен всички пък ми казваха, че съм луда да раждам на 23, но за мен това също си беше съвсем нормална възраст за дете... изобщо, хората от липса на други занимания, май само търсят повод за коментари, аз за това съм спряла да се занимавам с хорското мнение...Всеки е свободен да си говори и мисли каквото иска,стига да не ме ангажира със себе си  Wink tease
Колкото до здравната система за бременните в БГ - значи, моята лекарка без БХС, примерно, нямаше да ме запише на ЖК. Имала си собствени правила. От друга страна ми се направи физиономия, че съм ходила на ФМ, преди БХС-то, щото можело да мина и с ехографа в Майчин дом, преди кръвното изследване. Аако не ме беше заадължила, едва ли щях да ходя на скрининг, честно казано. Колкото до ФМ - намерих го за нужно, направих го. При положение, че щях да дам почти същите пари в Майчин дом, за един ехограф, предпочетох да отида някъде, където поне ще има смисъл да давам такива пари, били те и малко отгоре. Нищо, че след това имаше изречения от ироничен и леко подигравателен характер. Карай...с бебето всичко да е наред, другото се забравя. Аа за кърменето и раждането - и аз съм се навила да кърмя, още повече, че имам близка приятелка-консултант и ще имам сериозна подкрепа. Раждането - силно се надявам да ми се разминат усложненията от първото раждане, но пък да мине бързо като него...Божа работа. Важен е крайния резултат да е жив и здрав и двамата да сме добре  smile
Ох, пак много написах, изчезвам, че ме чакат сто неща днес...целувки
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: септември 27, 2014, 12:29:18 »

Добро утро мами  give_rose

То при вас е добър ден вече. Ние тъкмо ставаме.
До сега бебка ни рита в леглото с тати и сега си чака млякото  tease


Маги, много от рано се чува сърчицето с доплера. Едно момиче гледах в ютуб ,че още в 7ма седмица го хващаше. Ние тогава не знаехме за съществуването му, но нищо, сега наваксваме. Дядовците и бабите му  Се радват най много  pardon
Не знам, ама ми се струва, че като взема да я слушам и гледа да избяга на някой друг край и си мисля да не би да я притеснява нещо. Може пък и просто така да си шава, че доста се стрелка из корема, нали и е широко още, ама гледам много да не го мъча милото, че знам ли пак.

Бебче, оздравявайте бързо, че лоша работа туй възпалено гърло. Дано днес да се подобри милия и да дивее на сватбата.

Аз от няколко дни пощурявам от сърбеж по гърдите. Корема затихна, започнаха те. от рано ми се нацепиха много жестоко от долу с едни хубави големи стрии, че изведнъж станаха огромни, ама сега гледам май продължават да се цепят и са ми излезли като ситни пъпчици ,явно от чесане. доки ги гледа миналия ден, ама каза че не е алергия или нещо и да се чешя по малко  angry

А я да питам аз
...този кръвния тест дето го правят на БХС до коя седмица може да се направи. Нали не ми дойде резултата от него, та си мисля ако изискам да ми пусне моя лекар един кръвен.

И друго...
Ако все още си ми седи часа за вторник, какви изследвания да му поискам на оня смотльо дето ще ме гледа. Наумила съм си да го тормозя да ми огледа бебето хубаво от главата до петите и да замери ввсичко ама я кажете и в тия седмици, какви други изследвания мога да си поискам, освен стандартните за втория триместър, които ще ми пуснат в 24та седмица. Микробиолигии, чудесии? Гледам на вас какви. Ли не неща ви пускат и само скляпам тука  huhhuh.gif
Че явно до като не ги заръчкам ,няма да се сетят да ми обърнат внимание.

Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #95 -: септември 27, 2014, 12:40:37 »

Здравейте майчета, темата ни се пълни и какво по-хубаво от това  yahoo
 Welcome BeRa официално като бъдещо майче. yahoo Изключително съм щастлива за теб. Знам историята ти ако не греша от Клуб на бебеправещите. Понеже това ме вълнуваше преди и въпреки, че рядко пишех прочетох доста стари постове за да черпя информация как да действам с мойте си проблеми. Та пожелавам ти една лека бременност, безпроблемнно раждане и едно сладко и здраво бебче на финала. Възхищавам ти се на позитивното мислене и на силата която имаш. Честити розови гащички!

За миенето на зъбите и аз имах същият проблем, пробвах всякакви пасти, но нищо не помогна. Питах и докторка приятелка какво мога да направя и тя ми даде съвет, да мия зъбите без паста за зъби, колкото да падне плаката, а за свеж дъх или билкови води за уста или чай мента, лемон и разни такива свежи продукти. На мен лично не ми помогна съвета, защото се оказа, че ми става лошо от самата четка само докато влезе в устата ми, но на някой може и да помогне.

За домашният доплер и аз исках да си взема. Дълго проучвах и търсех, но мислех, че съм луда, защото никой не говореше за тях и когато се реших да поръчам малката ми футболистка се разрита и се успокоих. Тя моята е денонощно в движение и това ми дава доза спокойствие, въпреки че преди няколко дена се беше кротнала за близо 14 часа и бях откачила. Та може и макар късно пак да си взема такова джадже.

Малко дълъг става поста ми, но исках да ти кажа, че и моята бебка е много ниско долу и въпреки това доктора ми каза, че всичко е наред. И наистина първоначално я усещах само долу.

Marri честити сини гащи и от мен  smile

 Welcome mariag и от мен. Много се радвам за теб и че си в нашата темичка. Успешна и лека бременност и едно хубаво и здраво бебче на финала  give_rose  Аз не съм от София, но за голям мой късмет д-р Чавеева идва понякога и в моя град и за сега при нея съм си правила феталните. Много съм доволна. Изключително внимателна и обяснява супер подробно за всичко. Дори последната ми фетална беше 1 час. Както са ти казали учила е в Англия и прави дори операции на бебчета близнаци още в коремчето на майката.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: септември 27, 2014, 13:09:42 »

Благодаря ти много за топлото посрещане миличка.  Bravo
Ще пробвам задължително това за зъбите, та току виж ми помогне. аз жобуркам с тия води ли как се казват за защита на устната кухина. моя мъж ми намери една, дето има вкус на дъвка орбит , която много харесвам и поне не ми е гадна.

Аз като каза че и твоята бебка много шава ми дойде на ума, нещо дето щях да споделям  blush
Тия дни от как е взела да шава и на нас нали ни интересно да я усещаме, та имам чувството ,че не я оставяме на мира. В смисъл, често ни се случва таткото като си е вкъщи и ако не мърда , да я подбутнем да се размърда, много кихам и имам чувството ,че като се разкихам ,пак я събуждам,...като измалея на една страна и легна по гръб, пак се размърдва, та ми се струва, че не я оставяме ние на мира и почвам да се притеснявам да не го изнервяме или да му преча да спи. Не знам колко нормално спат и дали не си внушавам и да говоря пълни глупости в момента, ама ми става съвестно да не му пречим.

 
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: септември 27, 2014, 13:25:03 »

BeRa, не може да навредиш на бебето, поне не по този начин, природата го е предвидила Wink
Лично аз забелязвам, че колкото съм по-активна, бебето не е и обратно, колкото повече се залежа или стоя седнала, толкова по-активно е бебето. Не е въпроса само в това, че докато аз съм активна не го усещам, мисля, че вече е достатъчно голямо, за да го усещам и докато аз се движа и това се случва, но по-рядко.
Спомням си, че с първата бременност ходих на гимнастика за бременни, това беше някъде в средата на 6-тия месец, първият път ми дойде множко, поизморих се, бебето не го усещах почти денонощие така се беше кротнало, а преди това големи гимнастики, голямо чудо.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #98 -: септември 27, 2014, 13:49:49 »

И аз така мисля, че ти не можеш да й създадеш дискомфорт по този начин. И аз много често лежа по гръб, но има дни в който като застане по някакъв начин бебка и е немислимо да лежа на която и да е страна просто болките са ужасни. Лягам си по гръб и когато се сетя пробвам пак да се завъртя и ако си е сменила позата и не ме боли вече чак тогава лежа на една страна. А това с таткото и на мен ми е познато  blum  нашият си умира като се върне от работа и да сложи глава на стомаха и да й говори, а когато не реагира и той я побутва. Питах и акушерката в родилното дали мога да навредя с тези си наши навици и тя ме успокои, че не. Дори ми сподели, че при първата й бременност бебчето не е било никак активно и когато забременяла за втори път с много активно дете, почти всеки ден изпадала в кризи, че не му създава нужният комфорт и за това рита и се върти като бясно. Бебче с бебче не си прилича някой са кротки други диви, аз например и активна да съм моята също не се спира. Има си часове в които е най-активна и няма значение аз какво правя тя си действа smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: септември 27, 2014, 14:07:11 »

Вашия хубаво говори през корема...ама нашия татко, ме кара да зейна и като ми се провикне в устата "Бебееееее"  и милото кой знае, какво стига до него и какво си мисли  funnytooth

Значи да не се притеснявам, че не го оставяме на мира. То може и преди да не се е спирало, ама нали не го усещах и сега изведнъж още не сме си свикнали явно на навиците и ходя се шашкам. crazy
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #100 -: септември 27, 2014, 14:21:40 »

Хихихи вашият татко ме кефи smile моя още не се е сетил за това smile Шумовете знам, че ако са много силни и внезапни могат да ги карат да реагират, но скоро четох в една книга, че бебчетата живеят в непрестанен шум. То сърце ни, хранопровода, нашият собствен глас и прочие и прочие. Ако не греша понеже го четох преди време, всеки силен шум ги кара да реагират, но след 5-10 секунди ако шумът продължава те го игнорират. Аз отидох веднъж на кино, а в БГ ( понеже не знам как е извън България) озвучението е ужасно, или по-скоро силата на звука, просто е апсурдно висок. Филма беше за една буря и на моменти в които нещо се случваше имаше по-силен шум и малката винаги реагираше бурно. От тогава и не ходя smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: септември 27, 2014, 15:34:42 »

Момичета, вашите са добре, моят в началото заставаше на пъпа и говореше там, защото било най-навътре crazy или с извинение заставаше отдолу да ми говори, че го чувало бебето, най-близо до него бил funnytooth
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: септември 27, 2014, 16:36:30 »

 funnytooth funnytooth funnytooth
Ади, е и твоя мъж си го бива хихихихи...

Рън , със сигурност мога да твърдя, че са в постоянен шум и даше на доплера се чува така великия бял шум. вътре в корема е като постоянна буря. В смисъл, все едно фучи вятър, като по филмите в пустиня  pardon чуват се какви ли не туптенета, сърце, плацента, къркания. От 17та седмица четох аз, че започват да чуват сърцето ни и гласа. На мен понеже ми беше станало странно една сутрин, като взех да говоря у то се забунтува, спра и то спре, пак заговоря и пак почне. Тогава си помислих, че за пръв път ми чу гласа. кой го знае...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #103 -: септември 27, 2014, 20:12:27 »

Колко хубавоо, имаше толкова много да прочета - браво на тези активни мамита  Bravo
Аз днес съм малк с болки в гърлото и ми е едно такова отпаднало. Температура нямам, но не ми е комфортно. И съм на лукчета, чайове, топло мляко с какао (че чисто не мога да го пия). Имате ли други предложения какво би помогнало? smile

Ох, татковците направо ме убиха - сладури, за всички са толкова важни и толкова чакани тези малки човечета  heart

Доста теми на разговор има Wink за възрастта - тук след 30 години май се води рискова бременността, но както и вие всички сте казали, и аз се съгласявам, че това не е критерий. Може да си на 20 години, но проблеми пак може да има, или да си на 40 - и да изкараш най - леката бременност. И около мен няма много мамита на моята възраст, а доста хора ми се чудят как така толкова млада искам да ставам майка. А аз съм на 24, живот и здраве ще съм 25 като се роди бебка - не мисля, че ми е прекалено рано  pardon

За прегледите - BeRa, не знам мила какво да те посъветвам. На мен ранната фетална и БХС то ми бяха направени заедно, ранната фетална се е правела между 12-13 г.с. но не знам дали е така и за БХС  huhhuh.gif след това при мен си бяха нормалните прегледи на ехограф, през 2 седмици. Втората фетална се прави около 22-24 седмица ,ако не се лъжа, но при мен няма да има нужда, както вече май споменах сегашния ми лекар при всеки преглед си прави фетална и доста подробно разглежда кое как е. Той ми каза също, че след 16 г.с. кръвните изследвания и урината, а при мен и хормона за жлезата ТSH, трябва да се правят всеки месец (ЗК отпуска 3 изследвания за цялата бременност). За гинекологичните ще се повторя, но да кажа - 2 са, един между 18-20 и втори около 30 г.с. май. Микробиология на мен ще ми пуснат след 3 седмици, като отида на допълнителния гинекологичен. И това е ,което аз знам за прегледите, по-опитните мамита сигурно ще знаят повече.

Да споделя - видях се с една приятелка и се заговорихме за бебета разбира се smile и тя ми разказа как сестра й не е усещала никакви ритничета до 7 мия месец при първата бременност. И е била в САЩ и естествено тук цялото й семейство са били на тръни. Но просто бебето си било много спокойно и поспаливо , даже като се е родило било голяма душичка - тихо, кротко, послушно lol) но аз като чух много се учудих -явно всяко бебе наистина си има характер.

И така, спирам до тук, време е за инжекция smile лека вечер мамитаа Wink

Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #104 -: септември 29, 2014, 11:02:25 »

И аз не съм много запозната с това какво се пуска. На мен последните три месеца всеки път ми пускат пълна кръвна картина, урина, TSH, FT4, като хормоните си ми ги пускат всеки месец от началото на бременността. Дори ендокриноложката ми твърди, че и на майчета без проблеми с щитовидната жлеза е хубаво поней ведъж да се пуснат хормони за да се види дали има достатъчно и за бебчето. До 6-тият месец то не си произвежда само. Но за това нейно твърдение също не мога да твърдя, че е най-правилното. Повечето ми приятелки, които са родили никога не им е пускано такова изследване. В България по здравна каса ни се полагат два гинекологични прегледа с микробиология, които до колкото съм запозната първият е хубаво да е преди третият месец, а другият мисля, че е 8-9 месец. Но ако имаш някакви съмнения за секрета си, както аз имах ми пуснаха и в този месец. За БХС вторият се прави вторият триместър, като някой твърдят, че е от 15 до 19+3 г.с., аз не знам със сигурност, понеже и на мен след първият ми казаха, че няма нужда от друг. А феталните са общо три, на мен ми предстои в 27 г.с. и нямам търпение пак да си огледам куклата. Това е май, което се сещам. Вече ако има предпоставки за нещо се пускат допълнителни.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines