Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 10:52:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 214564 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #60 -: септември 25, 2014, 09:41:52 »

Момичета аз бях с нисък хемоглобин през цялата бременност много се задъхвах и ми беше замаяно,в 8 месец започнах да пия ферофолгамма 3 по 1 хемоглобина ми до деня на раждането стана 114 чувствах се перфектно след раждането,макар че имах много кръвоизливи :)Но според мен трябва да се пие желязо задължително
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #61 -: септември 25, 2014, 10:03:45 »

Мариолка, в даден момент бебето буквално ти изсмуква желязото от твоя организъм. Дори в гестационния календар има седмици, на които пише - увеличена нужда от желязо. На мен по-късно в бременността ми изписаха лекарства, които си ги пих до края (сорбифер). Подложих се и на диета - жълтък, дроб, цвекло... Важно е, обаче да не се прекалява с тях, че са алергени. Гледаш да е разнообразно и да е здравословно яденето - така и килограми не се качват в излишък. След раждането бях с хемоглобин 126 Oh my ...
http://www.ladypill.com/calendar.php
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: септември 25, 2014, 11:52:52 »

jasminne, не е задължително чак да се пие желязо. Аз не съм и имах съвсем нормална бременност. Просто споделям  smile

Мари, честит втори малък мъж!  good За имена се сещам - Антъни, накратко Тони; Никола(с) (с ударение на "А"); Кристиян...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: септември 25, 2014, 13:07:07 »

mariola85 много важно за храните ,богати на желязо да не се приемат с храни ,богати на Калций или въобще калций ако пиеш под някаква медикаментозна форма.Също така да се комбинират с храни ,богато на вит .Ц.Цвеклото силно препоръчвам да не се консумира сурово ,а варено на фреш,поради опасност от токсоплазмоза.Общо взето фреш от цвекло с портокал или лимон е супер,добре изпечен дроб,телешко /можеш да си го направиш на крем супа с пащърнак и картоф например,става убийствено/,червени меса всякакви  /примерно салатка от домати и печени червени чушки със ситно нарязана пил.пържолка от бут в нея/.Месото е ясно ,че повечето бременни не го долюбват ,но е факт че най бързо вдига хемоглобина.Може да пиеш и желязо в медикаментозна форма ,но мисля че добрият хранителен режим ще свърши работа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: септември 25, 2014, 13:22:36 »

mariola85, http://www.billiger.de/show/produkt/82259041-Weleda-BRYOPHYLLUM-50-Pulver-zum-Einnehmen-50-g.htm, това е лекарството, само че таблетки, по 2, три пъти на ден, само ако имам нужда. Това е Веледа, нищо сериозно, в смисъл на билкова основа са, всъщност не са медикамент, не е необходима и рецепта, абсолютно безобидни. В тази връзка ползвам маслото за бременни на Веледа, много съм доволна, само че си е скъпичко. Благодаря за предложените имена, но пак влизат в групата прекалено чужди, поне според нашите разбирания. За хемоглобина мед, сусамов тахан, орехи, доста вкусна комбинация, тъкмо и като ти се прияде сладко, но отсега да ти кажа, щом в тези седмици имаш такъв хемоглобин, рано или късно ще се стигне до лекарства. Препоръчвам меласа да си купиш, ако намериш да я комбинираш с разни храни или директно да я консумираш, ще ти е от голяма полза, мисля 2 супени лъжици съдържат дневната доза желязо. Аз я добавям към овесени ядки например или прясно мляко като подсладител. Аз например също взимам железо, което е в комбинация с други витамини и хранителни добавки, въпреки че моят хемоглобин е "железен", засега. Внимавай с цвеклото, макар че ти вече си в 12-та седмица и все пак. При нас черният дроб е напълно забранен, влиза в черния списък, който дават на първата консултация, наред с алкохола, цигарите, кафето, синьото сирене, пастетите, дивеча и т.н, аз също не го препоръчвам имайки предвид качеството на храните в магазините в България.
adi4ko, благодаря и на теб за предложенията, при теб имаме бинго. Няма да споменавам името-фаворит. Единственото ни притеснение е съзвучието с името на брат му, но пък значението на името напълно отговаря на нашия случай и вероятно ще бъде това. Само да вметна, че харесвам и Филип и тук добре се приема, но пък за България има друго значение и моите спомени от детските години е, че кръщаваха с такова име определен контингент хора. Жалко наистина за хубавото име, но при нас ще отпадне.
sunray, благодаря и на теб за предложенията, интересно съпругът ми предложи Николас, но аз го отхвърлих като прекалено чуждо, върху Кристиян си струва да се замисли човек.
Преди следващата консултация трябва да отида на изследване за гестационен диабет, тук е рутинно изследване, предвидено за тези седмици, около 25-26-та, пропуснах да кажа в предишния пост.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #65 -: септември 25, 2014, 13:32:37 »

Marri, забравих да ти честитя сините гащички blush Аз пък се сетих за Стефан, като много българско и малко чуждо име. Това, ако държите на "С"-то. Варианти имате, а и време - също Wink
Мариолка, момичетата хубаво са казали за ядките. Хем стимулират и метаболизма, че нали и това си е проблем понякога първите седмици.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #66 -: септември 25, 2014, 14:08:00 »

Благодаря момичета!

Ами аз свеклото днес за първи път го пих на фреш, ям го едно немски в буркан, многооо ми е вкусно. От ден-два ми се завърна апетита към месо и даже днес изядох една пържола и се надявам малко да се вдигне. Иначе дробчето свекито ми го готви, тя го държи доста в мляко и става чудесно. Иначе там меласата, тахана и останалите неща не мога да ги ям заради високият инсулин, те нали са сладки или се бъркам?

Аз все още се дърпам за глюкозното натоварване, др. Начев иска да го правя, но при положение че аз имам висок инсулин не ми се струва редно, но има време до тогава. Аз съм го правила миналата година и е много гадна тази глюкоза  bad
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: септември 25, 2014, 14:11:30 »

Иначе там меласата, тахана и останалите неща не мога да ги ям заради високият инсулин, те нали са сладки или се бъркам?

Аз все още се дърпам за глюкозното натоварване, др. Начев иска да го правя, но при положение че аз имам висок инсулин не ми се струва редно, но има време до тогава. Аз съм го правила миналата година и е много гадна тази глюкоза  bad

Да, сладки са, за съжаление. Меласата наистина помага и макар да е много пъти по-полезна от следващите варианти на доработка, специално в твоя случай може би не е за предпочитане.
Да, представям си каква гадост е, но... ще го изтърпим някак.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: септември 25, 2014, 22:40:33 »

И такаааа... blum
След като ви следях и се спотайвах, хайде и аз цоп в темичката с термин 27.02.2014  Girl_hide

Хах...колко се канех да пиша тук и да споделя, а седя и не знам от къде да започна.  crazy

Най вероятно ще стане дълъг пост, за което се извинявам, но нека си излея душичката, па който му е скучно да не четеее  girl_wink

Та до скоро не можехме да повярваме какво ни се случва. имам 6 аборта - 5 много в началото и един с близнаци в 9та седмица. Това ми е 7ма бременност и е разбираемо, защо в един момент спираш да вярваш ,че точно тази ще бъде успешна. Таткото ни е с балансирана, реципрочна транслокация на хромозоми и за това са всички аборти. В нашия случай не се образува правилен ембрион и организма го изхвърля на време. Бяха ни казали че една на 10 бременности трябва да бъде добре и ние каквито сме каръци се настроихме че чак 11тата ще се получи  pardon с тази, която стигнахме до 9та седмица се оказа ,че не знайно как всеки е пренебрегнал ,че баба ми е с тромбофилия и да ми пуснат изследвания. Имах някакъв завишен фактор поради, който се почнаха изследвания и уж всичко е на ред, нямам вродени тромбофилии и прочия, но явно някакво рецисивно генче се проявява някъде тихо, мълком и от първия ден в който разбрахме за бременността съм на инджекции с Клексан. Всеки ден по една 80мг.

Мариолка и Хю също сте на инджекции и като гледам и двете как се оплаквате от тях, започвам да си мисля, че варианта с клексан е много по добър, понеже аз нямам нито бучки, и съвсем леки сининки, като много от инджекциите не си личи даже къде са бити, а моята доза е доста по голяма. поне от на Хю. Мариолка ти с каква доза си?

Та до скоро бях на прогестерон, който спряхме в 17та седмица , и си останах с фолиева киселина, желязо, че е ниско и витамини.

В 10та седмица ни казаха че прилича да е момче, но днес категорично ни обявиха момиче  Girl_hide тъй че чакаме мадамааа... по принцип ни е все тая пола, но поне да го знаем със сигурност.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 25, 2014, 22:41:09 »

Сутрин миенето на зъби е мисията невъзможна, че като усетя четката в устата си и се започват едни позиви за повръщане и не знам вече каква паста да пробвам, та да не ми действа така, ама явно няма скоро да случа на подходяща. даже се чудих дали да не си купя от детските с вкус на ягодка или нещо подобно.
Нмам сили изобщо да вървя и да седя на крак, но пък в сравнение с това, което ми беше в началото и не можех да си вдигна главата от зле...сега съм идеална. Не се оплаквам и съм съгласна с всичко , само бебче да е добре.

Точно в 17та седмица усетих бебенце за пръв път осъзнато ,без да си мисля дали са газове или схващане на мускули. Беше за малко но доста добре изразено, а от три дни някъде вече си шава смело и дори таткото като сложи ръка на корема и как бебка го усеща не знам, ама се започва с едно думкане и той се разтаааапя от кеф  yahoo  личи си от сега че ще е на татко момичето

Относно покупките...писах някъде и в началото на темата за списък, който бях обяснила, та аз така си направих и се оказа, че от списъка половината неща ще ни ги подарят и няма да се налага да купувам. Хванах едни намаления от които си купих бодита и то гледам все по големки, че ги израстват много бързо , имаме си две музикални играчки тук там някоя дрешка и съм спряла с покупките, че не искам да се затрупвам с излишни дрехи. Вече като видя какво ще ми подарят, на края ще добавям ако нещо ми липсва и тъкмо януари почват пак намаленията и ще хванем разпродажбите.
Иначе ни подариха вече кошарата, две ванички за къпане, едната за много малко другата за по голямко хамак, само ще си купим количката, която сме си избрали, но ще чакаме на краяя да купим и общо взето ми остават козметики и аптечни неща да купувам.

С яденето съм много скарана. Това ,което трябва да ям не ми се яде. Не успявам да пробутам цяла ябълка дори. Рибата не ми се поглежда и колкото и да се опитвам да се назорвам, на сила хубост не става. Дето после ще повръщам по добре да си го спестя.
С килограмите до преди седмица, две бях с 3 на долу и не съм се теглила от тогава да се видя, ама не са ми най притеснителното, а и гледам малко или много да се контрулирам с яденето. То не че и имам някакъв извънреден апетит де, ама пак....

Та...гледах да съм кратка, но станах доста дълга...имах да наваксвам с разказването  tease
Много ми е драго че най после и аз се записвам в бременелските теми сред вас и в интерес на истината, колкото и да съм позитивна, някак ме е страх да кажа че нещата вървят добре, та да не ги уручасам.
В бг никой не знае освен родителите на мъжа ми и смятам да не бързам да се хваля. Има време да научат, то това скрито няма как да остане  pardon

Хайде силни прегръдки от нас. Мисля че дадох дооооста подробен отчет без бой  blum
Мари се беше заканила да ме разпитва, но не ти оставих мила тази възможност, изпях си всичко ...мисля...  girl_wink

Мариолка  Welcome и на теб в темичката. Пожелавам ти да имаш безброй хубави моменти за споделяне  give_rose
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: септември 26, 2014, 06:48:24 »

Привет и от мен!!!
Берааа, най-сетне, скъпа моя! Вече можем спокойно да си пишем и тук! Обичам те и силно те прегръщам, другото си го знаеш  heart
Мариолка,  heart heart heart И аз много се радвам да те видя тук. Радвам се за всяко момиче, което пише в бременните теми....
Аз не съм писала скоро, но покрай сватбата не ми остава време за нищо. Ние вече пристигнахме в Плевен и смея да кажа, че пътуването не мина зле, по едно време получих болки ниско долу и спирахме да пия Но шпа, но след като легнах в стаята в хотела, се почувствах по-добре. Вероятно е от стоенето дълго време седнала, макар да спирахме.
Преди пътуването ходих на АГ, бяхме се разбрали да ме види преди тръгване, обаче останах толкова разочарована и ядосана, че ми се ревеше като излязох от кабинета. Първо, уговорката беше да ме погледне на ехографа, за да види състоянието на шийката, защото в началото на месеца като ме гледа, каза, че била с тенденция към скъсяване. Като я питах това сега какво значи, ми каза, че не била скъсена, нито е почнала да се скъсява, но имало вероятност да стане....Каквото и да значи това. Повече не ми обясни, но на мен все още не ми е ясно да се притеснявам ли или не.
Освен това си занесох изследванията, в които е видно, че хемоглобина ми е доооста под нормата. Питам какво да пия, тя ми вика - ооо, само диета. Питам какво да правя с гаденето - тя пак ми вика "диета". Казвам, че са ми препоръчали тахан с мед, по една чаена лъжичка сутрин. Тя ми вика: Ооо, мед в никакъв случай, аз имам чувството, че ти и от половин лъжичка ще напълнееш! Питам за витамини някакви имам ли нужда да пия - пак" неее, ще напълнееш".
За 17 седмици дали съм качила 2кг, вероятно ги нямам. Не ме тегли, не ме мери, не ме погледна изобщо. Аз си спазвам хранителния режим за инсулиновата резистентност, сладко не ми се яде така или иначе, не разбирам какви са й проблемите. Не съм слаба, но предвид, че тя е наясно с мен и състоянието ми от години, работи заедно с ендокриноложката ми и още като забременях, сме обсъдили подробно хранителния ми режим, килограмите и тн, и до предния преглед ми обясняваше, че до тук се справям прекрасно, поведението й онзи ден ми дойде абсолютно необяснимо, за мен се държа неадекватно. Не ме пипна, не ме погледна на ехограф, нищо. И аз накрая я питам - ами аз за какво дойдох тогава, а тя - ми да ме види просто....е, супер, аз висях един час пред кабинета за да си спомни цвета на очите ми  angry
И така. На 6ти съм на консултация, дано тогава видим бебето. После в края на октомври съм на фетална, ако до тогава не са ни казали пола, то поне на ФМ ще се види вероятно. Аз за сега раста полека лека на коремче, бебока започвам да го усещам по-осезаемо, макар да не е всеки ден ясно и силно. Нормално ли е? Не си спомням с Митко дали в тези седмици съм го усещала всеки ден....Май само си търся поводи да се шашкам  tease
Дълъг ми стана поста, пък май не успях да обърна на всеки внимание - извинете ме, моля  give_rose Прочетох ви всички, просто ми е малко лудница тези дни. Целувки и прегръдки!
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #71 -: септември 26, 2014, 08:41:37 »

Good Morning от менн  girl_wink girl_wink girl_wink

BeRa, още веднъж добре дошла мила моя heart Много много се радвам за теб, за таткото, за семействата ви - само вие си знаете през какво сте минали... Но тези неща ги оставяме сега и мислим само за позитивно и накрая живот и здраве, всички нека си гушнем пухкави бебенца  baby_girl baby_boy

Marri , радвам се , че си писала - отдавна не те виждам в темичката  give_rose Не се притеснявай за неразположението, все пак на нас ни е "простено". Не знам какво да те посъветвам, защото то е нещо ,което ти идва отвътре, и не се контролира. Вярвам ,че с времето ще мине и всичко ще се изглади.  good

Мариолка, питала си за желязото. До към 16 г.с. при мен беше 125, и тогава като направихме ново изследване беше паднало на 114. Докитата бяха казали , че е нормално и трябва да почна да пия феро-фолгамма 2 пъти по 1 таблетка. Така и правя от 3 седмици, само сега малко сменихме режима, че пия и магнерот, та желязото си пийвам двете таблетки на веднъж. За храната - старая се да хапвам салата зеле+моркови, броколо на пара с кисело мляко, от месото - чат пат ми се прияде пилешко и така. Да ти кажа много не мога да внимавам, както и BeRa e казала - и на мен не ми се ядат неща, които трябва да ям (риба, сурови ядки като бадеми лешници, орехи - много са полезни, но...от дъжд на вятър...). Та ще видим след 1-2 седмици на следващото изследване как ще са нещата.

beb4eto_na_me4o, радвам се да те видя и теб  Bravo И също ,че всичко е наред с бебчето. За лекарката ти - нямам думи  sad Сигурно е много неприятно такова отношение. Ти си знаеш най - добре, но ,ако продължи така с този тон, не мисля, че тя ще е най-добрия избор. Видях, че и при теб има нещо за скъсяване на шийката на матката. Малко е странно, че не са ти казали дали имаш скъсяване или не, но сигурно , ако има и в бъдеще ще се види. То всяка жена е подложена на тази вероятност според мен - поне това разбрах след всичките статии които прочетох, след като разбрах, че аз имам 30% скъсяване. Нооо по - добре е да не го мислим много, все пак докторите си знаят работата - ако имаше нещо много притеснително не биха ни "пуснали" ей така, без да вземат мерки.

За потупването и шаването - аз до преди 1 седмица така усещах доста, вчера вечерта леееко усетих като си легнах - тези дни не е много активно нашето мъниче. В началото се стреснах и аз - но после пак се поуспокоих. Не знам, от всяко нещо почва да ме гложди отвътре дали всичко е ок, дали това , дали онова. Но после осъзнавам, че от това няма полза и си кротувам. Успокояват ме прегледите при докито - така става, че през 2 седмици сме на преглед smile и няма голяма пауза до сега.

Това е за сега от мен дами - приятен и спокоен дъждовен(поне в Пловдив) петъчен ден  give_rose

Аааа забравиххх - честити сини гащи на Marri и розовки на BeRa  Bravo При нас са все още розови, но да видим - може да станат и сини  pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #72 -: септември 26, 2014, 09:28:49 »

Добро утро и от Мен!

BeRa Официялно добре дошла. Емоциите през които минаваш са ми до болка познати, даже като говора за бременноста ме е страх наистина да се зарадвам, виждам че и при теб е така, вие поне си усещате вече бебчета а аз има още поне месец до тогава. Нямам търпение за следващият преглед който е чак на 14ти октомври  blush

Иначе за пастата за зъби съм същата работа, сутинта повръщах пак, и лошото е че си повръщам и еутирокса. Това което забелязах е че първо трябва да се хапне и след това да се мият зъби, ама аз сутрин не мога защото се оправям за работа, иначе уикенда нямам проблем да изчакам с миенето. Иначе аз съм на фракси 0,3, най-ниската доза, нямам бучки и синки  засега, но от няколко дни ме боли ужасно всяко поставяне и ми тече малко кръв, трябва просто да се сменят местата за слагане. Аз засега се въздържам от покупки, и не мисля до нова година да купувам каквото и да е, понеже обзавеждаме апартамент и не е приоритет сега това, а и да хванем намаленията след това Wink

beb4eto_na_me4o наистина ако продължи така лекарката я сменяй. Моята понеже знае колко съм стресната всеки път ми прави почти ФМ, мери шийка всичко, пълен преглед, когато се чуем по телефона ме пита как съм, спокойна ли съм, много съм доволна. Вярно много е скъпо там и прегледи и раждане, но аз от следващия месец ще мина към частния ми фонд и се надявам цялото проследяване и раждане да ми излезнат почти безплатни.

Ох как успяхме цялата група да сме всичките с подобни терзания,3 на инжекции, 2 с ИР и всички с по трудно забременяване, което си е добре знаем си проблемите и се подкрепяме сега  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: септември 26, 2014, 10:06:30 »

Добро утро и от мен! И аз да се наредя на опашката тази сутрин Wink
Хайде официално добре дошла при нас, BeRa! Welcome
Да си призная и аз те подозирах, радвам се, че се престраши да пишеш. Много съм се впечатлявала от твоите постове, някои неща така са ми се запечатали в паметта.... Например много добре си спомням колко тежък момент беше, когато поставиха диагнозата на съпругът ти и се чудехте кой път да поемете. Ето сега от дистанцията на времето, се оказва, че сте взели възможно най-правилното решение, да си изчакате с нужното търпение да се случат нещата по естествен път, както и да си изтърпите всички негативни емоции свързани с неуспешните опити. Наистина много се радвам за вас, ти беше една от старите съфорумки, с които по едно и също време се вълнувахме от темата бебче и при която това щастие все още не беше дошло. Вярвай, че всичко лошо е зад гърбът ти и това наистина ще бъде така.
Наистина си каза всичко, то не остана нищо за разпитване Wink

beb4eto_na_me4o, спомням си, че и с първата бременност се беше разстроила на тема коментар от страна на АГ, относно кг и външния ти вид, някой се беше изказал доста нетактично, не знам дали е била наблюдаващата лекарка, но наистина поведението й е било неадекватно. Направо като си представя......., не мога да си обясня как е възможно подобно отношение към бременни жени. Тук страшно много обгрижват пациентите, може и да е лицемерно вниманието, може да работят със заучени фрази, за хора като мен, които са свикнали на друго, понякога ми идва в повече това фамилиарничене, но го предпочитам пред грубото отношение, което си припомних от твоя разказ.
Никой лекар няма право да държи така и никой пациент, особено бременна жена не е длъжна да търпи подобно отношение. Лично аз бих поставила нещата в прав текст, понякога да не повярваш малко се замислят как се държат.
Браво за това как подготвяте Митко, при нас нещата са на приливи и отливи, но като цяла е с положителна нагласа баткото, особено му допадна, че ще има братче.
Аз за първи път усетих по-активно бебето, без да се замислям дали е то в 18-та седмица, сега от време на време така се активизира, все едно футбол играе. Така беше и с баткото, така че не съм се притеснявала, че не нещо не е наред. От две седмици, т.е от 20-та седмица си го усещам ежедневно, понякога по-слабо, понякога по-ясно изразено.

hulcy, наистина е нещо, което ти идва отвътре, но това което ме притеснява е,че вече забелязвам реакции в поведението на синът ми, които са ясен ответ на моето перманентно лошо настроение. Сега съм се заела тук с четенето на разни книжки, слушането на релаксираща музика, сякаш помага или поне аз така си мисля, но така или иначе всичко е в мен и от моята нагласа зависи да го променя.

Ох как успяхме цялата група да сме всичките с подобни терзания,3 на инжекции, 2 с ИР и всички с по трудно забременяване, което си е добре знаем си проблемите и се подкрепяме сега  give_rose
Така е mariola85, как се събрахме само.....
На всичко отгоре и все едни подробни с едни дълги постове.. blush
« Последна редакция: септември 26, 2014, 10:08:23 от Marri » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #74 -: септември 26, 2014, 10:07:20 »

Мариолка ми взе думите... Момичета много се радвам за вас give_rose Предполагам само през какво минавате и знам какъв стрес е в началото - дали всичко е наред, дали шава, дали не шава, дали да се разхождам, дали да почивам... В началото на бременността ми с Мария майка само ме тормозеше - Защо не се радваш? Просто тя не знае какво ми беше на душицата.
Силно се надявам при вас всичко да е с много щастлив финал Baby_G Baby_b
BeRa, изключително се възхищавам на хора като теб! cray Имам една комшийка - тя ми беше лъч надежда по време на втората бременност. Пак с много загубени бременности и една завършила с раждане преди 7-я месец. От тази бременност има едно прекрасно дете, което ми даваше надежда, че и при мен нещата ще се случат рано или късно!
beb4eto_na_me4o, ти с каква плацента си - предна или задна? Ако си с предна, може да не усещаш осезаемо ритниците. Пак не е гаранция, но е често срещана причина Wink
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines