Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 16:20:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198789 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: декември 11, 2015, 19:13:36 »

Ето ни и отвън:



Две съседни къщи имат...уникална украса (по моя вкус де).  Eeager Ще се опитам да ги снимам, просто са... страхотни.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #421 -: декември 11, 2015, 20:17:13 »

Миме, всичките разкази на О Хенри са хубави, няма да сбъркаш! good
И аз да си направя обобщението, че нарочно чаках теб. Така и предполагах, ти виждаш света през очите на Дела. Понеже съм пълна противоположност, тоест не бих се хвърлила толкова всеотдайно и жертвоготовно в любовта, нито бих се радвала на подобен подарък, написаното успява да ме накара да разбера по забавен, ненатрапчив и вълнуващ начин такива хора, да ги погледна мило и да ми се иска да ги погаля и да им кажа, че всичко ще е наред, щом са щастливи и са заедно. Точно затова ми харесва и усмивката ми към тази абсурдна ситуация е по- скоро нежна и подкрепяща, отколкото подигравателна  и порицаваща. Просто О Хенри ме стиска за гърлото. Така чувствам и разказите на Стефан Цвайг.
Чери, страхотна ти е украсата, ама и интериорът е като от списание! heart
Игри като Шапка и Филми играехме като млади, сега се събираме и имаме нужда да си говорим и понякога да пеем. Ходила съм на тематично парти, по американски маниер, където уж трябваше всичко да е подчинено на тема "Пътуване", но много скоро се отнесохме в друга сфера на живота smile. На мен лично ми идва като прекалено режисирано и напомня на едновремешните викторини по пионерска и комсомолска линия. Когато са тук, синовете редовно ходят по разни състезания в клубове.
Ина, много ми се иска да кажа нещо весело, ама и на мен ми е тъпо. А, имам нещо интересно специално за теб. Намерих онази детска книжка с красивите илюстрации "Басните на Лафонтен" и утре ще снимам страницата с Пиарета, по която се захласвах.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #422 -: декември 11, 2015, 21:49:46 »

Прочетох разказа...осъзнах при идеята за косата и часовника, че съм го чела и преди... Дали от безчувственост или от пореден прочит не успя така невероятно да ме докосне.
Напомни ми някак на Валери Петров и "Имах мечта да имам часовник. Сега имам часовник но нямам мечта."

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #423 -: декември 11, 2015, 22:37:37 »

Хехе, колко сме стари всички...И практични и аналитични Wink Поне се замислихме над нещо реално
/макар и само написано/, а не "по принцип", хипотетично smile
Ето ви млекарката, която докато си мечтае за розово бъдеще изпуска съда с мляко и всичко отива на кино. За мен това беше съвършенство на женска красота. Книгата е от 58година, значи я гледам от 4 годишна. Май пропорциите и са почти Барби, пък и с тези руси коси... Girl_hide


* IMG_4630.JPG (63.71 KB, 252x346 - видяно 2034 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #424 -: декември 11, 2015, 22:40:16 »

Ето и за лисицата и гроздето. Покрай картинката съм запомнила и баснята. Ама как е натръшкала кокошки в кошницата си Wink И виси надпис "Гроздето е кисело" Wink


* IMG_4631.JPG (56.04 KB, 227x320 - видяно 1974 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #425 -: декември 11, 2015, 22:42:37 »

Това пък е баснята за лисицата и гарвана, дето го подмамва да говори и той изпуска сиренцето. Само я вижте как го гледа и как се е опулило дървото blum


* IMG_4632.JPG (61.19 KB, 260x364 - видяно 2026 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #426 -: декември 11, 2015, 23:08:19 »

И нещо за дюли
http://purvite7.bg/pecheni-dyuli-s-koledni-aromati/
Аз не ги пека във фурна, а ги бутам в микровълновата.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: декември 12, 2015, 01:01:19 »

Прочетох разказа най-накрая и аз, въпреки, че го знаех.
Навремето, когато го четох за първи път - не ме впечатли, а сега направо ме отегчи. Много наивен е за мен. И за мое голямо съжаление, потвърждава теорията на моя мъж, че Коледа е консуматорски балон.
През цялото време се питах само И какво, ако не му купи подарък?

Иначе, сега с тия книжки на Свекърва, се сетих за едни мои много любими коледни книги. Далеч не от 58ма Wink Може би момичетата около моя набор ги знаят.



 gcrst



Тази втората беше страхотна - имаше 5-6 разказа за познати герои - Трите прасенца, Червената шапчица, седемте козлета... какви приключения им се случват на Коледа. В рими беше написана и вътре имаше страници като пощенски плик със подарък. Дори сега като пиша ми идва на акъла точно какво пишеше: "Ти приятелче добричко, сигурно прочете всичко. Този дядо мил и весел и на теб е дар донесъл. Ти ще го откриеш лесно, не в обувките, в кревата, не в детската ти стая, а в нкижката накрая." И подаръка беше нещо за изрязване и ставаше на украшение или нещо подобно.

Боже...колко се залисах да ги обяснявам тия книжки посред нощ  blush

Ама ей така ми стана готино като се сетих и реших да ви ги споделя.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: декември 12, 2015, 08:03:17 »

Добро утро на литературен клуб "Плам" към читалище "Отец Паисий" в с. Българско Сливово!
Направо ме разбихте с анализите. А Нанс и Чери направо мЪ зЪстреляха с правата лопата! Винаги ама на всяко едно произведение от когато бях ученичка до сега съм се чудела: Хубаво четем разни известни критици, говорим, анализираме, но дали автора наистина това е искал да каже?! От къде пък тия критици познават човек умрял преди 300 г. та да ми налагат мнението си. Та и с О'Хенри така. Какво и как е казал, пък как е искал да го каже?! Като прибавим към това и факта, че всички гениални автори/поправете ме ако греша/ нещо яко ги е перяла сачмата. Ето един Хемингуей,една Вирджиния Улф, един Яворов ако щете  pardon та може ли един нормален човек да вникне толкова добре в мислите на Анормален гений?! Хихихи, остава само да обява конкурс: Ако бях О'Хенри как бих продължил разказа?! Още не съм ви измислила награди!
А пък маймуната толкова не ме подразни колкото неколкократното повторение на думата "негър". Това е нещо, което ние не можем да разберем. Виждам, че им е криво на афроамериканците когато я чуят, както когато аз чуя някой да ме нарича туркиня или кадънка, защото мисля, че не съм точно такава. Не че някой афроамериканец ни чете, но все пак, знае ли човек може утре да попаднеш в среда само с тях...
На Чери украсата е един път! Напомни ми за най-добрата ми приятелка и кума. И тя в думите и езиците хич я няма. Даже след 10 г. в Англия още и се струва, че англичаните се лигавят като говорят на английски. Обаче украсите й винаги са нАмбър Лан, навсякъде по всеки повод. В момента дъщеря й говори англ. по-добре от бълг. примерно казва "да играя на пиано" вместо да "свиря". Най-вероятно е заради 2-те значения на play...
Какво още щях да казвам?! Трудно ми е, че Кари срича зад мен, а Кико се опитва да ми докопа телефона. Хихихи, хубава събота и до после!  heart
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: декември 12, 2015, 08:36:59 »

Добро утро!
С нетърпение очаквам да свърши работната събота, че малко в повече ми идва.

Чери, поздравявам те за хубавата украса. Един път е  good

Панди, благодаря за разяснението за играта.  smile

Свекърва, благодаря и на теб за споделеното.  smile Аз пък теб чаках да си кажеш мнението. Ясно е, че сме на различни полюси, но това му е интересното на форума, че всеки е със своето си виждане и разбиране.
Задължително ще прочета и другите разкази. good
Много ми харесват тези илюстрации.  smile Четат ми се и такива приказки, разкази, басни.

Аз да ви кажа, снощи си дойде племенницата. Легнахме си рано с Влади Тая сутрин ставам,влизам в хола и....тя украсила huhhuh.gif  :chr_tree:Украси само дето по лампите няма.  Елхата, която и без това е малка се наклонила на една страна, защото сигурно 5 кг играчки има върху нея. Гирлянди залепени по прозорците с тиксо  huhhuh.gif Викам на Влади, аз със сигурност няма да си снимам украсата и да я покажа във форума. funnytooth Чудя се да се смея или да плача. pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: декември 12, 2015, 08:46:24 »

Миме, не му се сърди на детето. Свиквай, ако имаш някоя принцеска вече няма ти да си човека, който да отговаря за украсата  blum нали се е сетило все пак. А ние тая година имаме напредък с украсата. Само в червено сиво и златно сме. На фона на 15000 цвят минали години товя направо си е чудо  tease...
Активен
Tinkata
Сватбар
***
Публикации: 278



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: декември 12, 2015, 08:53:00 »

Чери, невероятна украса, и от мен печелиш приза за най-красива украса  heart

Аз имах и книжката с илюстрациите на свекърва, и тези на Чери. Нашите имаха прекрасна библиотека, събирани прилежно още от детството на баба ми. За съжаление аз съм проклетия и като мъничка едно от любимите ми занимания е било да късам книжки хахахах

Моята украса не е кой знае каква, но мога да покажа на свекърва ми - тя има набор украси от няколко цвята и всяка година е различна  Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: декември 12, 2015, 08:54:29 »

Вики, имаш фотографски поглед, браво за снимките, някои от тях са страхотни попадения!

Миме,  Friend, нещо което много мразя е да се чувствам "гост", в къщата, където живея. Твоят случай не е точно такъв, но все пак щом се получават такива ситуации....
Не че е болка за умиране...

Тази година май ще мина без коледни сладки. Последните 5 години всяка година от 01,12 започвам със сладките, всеки ден правя по един вид, както и щолен, към 20-ти, правя подаръчни торбички, чинийки, според зависи и раздавам на познати и "служебни лица".
Може тази година за детската градина да направя, ще видим.

Вчера направих един колет под мотото "Предай нататък", изпратих го до сестра ми, а е за 4 семейства Bravo. Дано да се получи навреме, мисля че много ще се зарадват.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #433 -: декември 12, 2015, 09:21:08 »

Хехе, весела работа Wink. Би било редно първо всички да четем, после да се изказваме, че да не си влияем. Ама и нищо друго не се очакваше, като се има предвид нашата реакция в Отдушника по повод жалването на Чери за брака и.  funnytooth Всеки разбира и търси щастието по различен начин, няма правилен и неправилен. В разказа просто случката е в противоположната посока.
Фани, всеки би написал продължението в зависимост от моментното си състояние и сигурно би го променил след месец. Аз лично се чудя, как всички се вторачват в съдържанието и са готови да съдят случката, а не да говорят за чувствата си. Какво като сме украсили къщата си, къде е смисълът, щом не усещаме коледния дух? Май наистина действаме крайно лицемерно като купуваме подаръци, защото така е редно Wink.
Чери, книжката е много хубава. С удоволствие бих подарила на племенника нещо такова. Всичко, което намирам по книжарниците за неговата възраст е със стикери за лепене, дъвършване на картинки и други занимания. Тази ще я търся и ако не успея сега, ще остане за следващата Коледа good
Мари, изпревари ме за снимките. Подходът е като на професионалист good.
Щолен си е голямо предизвикателство, браво на теб good. Като нищо да развиеш хобито си в работа. Какво харесаха от онова меню гостите най- много? не сме те и питали българи ли бяха или чужденци?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #434 -: декември 12, 2015, 09:28:34 »

Добро утро и от мен smile

На шапка и ние играем, само че си слагаме примерно 5 категории думи: филм, храна, известна личност и другите не ги помня, ама може да се донагласят  pardon

Вики, много ми харесва украсата и на мен  give_rose

И аз винаги съм се чудила като правихме съчинения разсъждения как аджеба тия хора знаят какво му е било на автора в главата  huhhuh.gif Понякога аз имах съвсем различен прочит...той винаги биваше отхвърлен  nea Ама такава ни е образователната система  pardon

Не ми се работи ама граааааам днес! Сутринта с ММ се успахме, защото моята аларма си е навита понеделник-петък и снощи не съм се сетила, ама добре, че нямаше движение и се класирахме навреме smile Днес са ни организирали игри в тези нашумелите Mind Rooms, някаква нова, която не бях чувала с история, ханове, много интересно! Нямам търпение да дойде ред на моята група smile А пък довечера сме на парти ама понеже още не съм казала за бебето, се чудя как да си оправдая непиенето, така че да не ме заподозрат  huhhuh.gif

Нов отговор...и на мен ми е интересно за менюто на Мари
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines