Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 15:47:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата - 2 част  (Прочетена 176707 пъти)
 
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #60 -: май 06, 2011, 08:47:29 »

V_e_S_i, не си само ти smile Аз няма да имам и 30мин между църквата и ритуалната smile ето моята програма: 11.20ч ритуална зала, 12ч църква и 13ч ресторант. Единствената възможност за фотосесия май ще е преди ресторанта (или след него) smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 06, 2011, 09:38:31 »

animal , според мен варианта при теб преди ресторанта не е чак толкова лош, защото сватбата е дневна и после ще имате достатъчно време. При мен кофтито е,че като е вечерна и приключим в църквата към 18ч. ще имаме малко време за снимки и без това нали гостите трябва да се настанят всички преди ние да отидем, но пък оувъртайма в ресторанта ни е 100 лв/час след 12 часа Oh my ... и все пак, колкото по-рано отидем, толкова по-добре за нас blush Така че вие, ако нямате ограничение в часовете на сватбата е без проблем според мен да си направите снимките преди ресторанта. Докато гостите се настанят ще мине доста време и дори да почакат 10-15 мин не мисля,че ще е проблем good
А колкото да снимките след ресторанта - те може да са допълнение към фотосесията. Нещо като "преди" и "след" Ще бъде готино според мен:P blum blum
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #62 -: май 06, 2011, 11:58:27 »

Deliysky,аз като булка ,на коята и приближава много датата се замислям много за такава фотосесия. На мен идеята ми допада, бих си сложила пак хубавата бяла рокля и бих направила пак всичките нужни неща за да бъда много красива...но мъжа ми ... той няма да иска да приживее това отначало - не обича костюми,нито път онези неудобни за него обувки ..а и все пак това са си подълнителни разходи , някои нямат възможност за всички тях ...прическа ,грим ,химическо ... и други разкрасителни процедури ..Просто мъжа ми няма да иска да се занимава с това 2 път... аз съм твърдо "за" но не зависи само от мен... Ние просто сме отделили час и половина разлика от гражданското и църквата и после още 1 час от църквата и ресторанта... и каквито снимки направят такива..въпреки че аз обичам да ме снимат ,но това е положението при мен.
Здравей, това е стандартна ситуация. Не само при теб е така. Ние този проблем сме го решили отдавна. Просто снимаме булката повече, младоженеца си почива, за да не мърмори много. yahoo
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #63 -: май 06, 2011, 15:10:38 »

Цитат на: V_e_S_i
А колкото да снимките след ресторанта - те може да са допълнение към фотосесията. Нещо като "преди" и "след" Ще бъде готино според мен:P blum blum

Хаха, това с "преди" и "след" звучи интересно smile може и така да направим Wink
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 06, 2011, 15:20:02 »

На мен лично не ми харесва идеята. И не ми харесва, че с колкото и фотографи да говоря последните седмици като чуят, че имаме само около час чисто време между гражданското и ресторанта почват да ме навиват за другия ден, при положение, че ясно съм казала в началото на разговора, че не искам. Може би наистина стават много добри снимки, младоженците се отпускат, не споря. Но искам първия ми официален ден като госпожа да го прекарам със съпруга ми, на спокойствие, да се наспя, да пия кафе и да мързелувам, без никой да ме притиска да ставам на време, да минавам през всички процедури наново. А и като знам с моето семейство и приятели какви купони стават, едва ли ще си легна преди 6-7.
Пак казвам, сигурно си струва, чудесни кадри от такива сесии съм  виждала, даже на моменти съм се колебала дали да не го направя, но това е личното ми мнение, никого не ангажирам с него.

Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #65 -: май 06, 2011, 17:32:45 »

  smile Дано не се обидите, но винаги ми е забавно(без да влагам отрицателен смисъл) колко погрешни представи има за следсватбената фотосесия. Сигурно подобни има и за "годежните"/предсватбени, да не говорим за семейните.
 Първо-не знам от къде идва идеята, че се прави в ден/дните непосредствено след сватбата. Спокойно може да е и месец след това. В момента имам една колежка, която е решила със съпруга и да си направят фотосесия със сватбените дрехи близо 9-10 години след сватбата. Преди години не са имали възможност за по-артистични и непринудени снимки, а много са искали. А и не са били открили подходящ фотограф, а сега има много, които да направят желаното от тях.
 Второ-задължително се минава всички процедури по разкрасяване преди сватбата. Ами не. Прекрасни снимки стават и без специален грим и прическа. Не ми е ясно как при наличието на толкова много млади и красиви момичета в този форум, повечето нямат грам самочувствие да ги снимат с по-небрежна прическа и лек или никакъв грим. Виждала съм чудесни следсватбени снимки на наша съфорумка, която е била с прическа и грим, направени от нея. Но естественото и излъчване, щастливата усмивка и красотата на влюбена жена я правят не по-малко очарователна от снимките в сватбения и ден.
 Трето-проблемът "неснимащ се съпруг"  Wink Май почти всички са такива. Мисля, че две неща са ви нужни:подходящ фотограф, с когото да си допадне, за да му е приятно на съпруга ви да е сниман, и вие самата-за да го предразположите и предадете настроение.
 Ще завърша пак с историята за моята колежка. Идеята и хрумна, след като разгледа нашите следсватбени снимки. Тя каза:"Не можете да си представите колко много ще означават тези снимки за двама ви след 10 години". Наистина една млада двойка невинаги може да оцени едно толкова нестандартно и красиво изживяване като правенето на снимки заедно. Такъв тип фотосесия е като сватба само за булката и младоженеца, всичко е посветено и замислено единствено за тях, без компромиси.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #66 -: май 06, 2011, 22:06:02 »

Подкрепям Мишел. Към всичко написано от нея бих препоръчал да прибавите и бутилка качествено вино(преди снимките) и всичко ще си дойде на мястото. А иначе по зададения от мен въпрос апелирам към всички противници на следсватбените фотосесии - тук му е мястото да си напишете мнението . Затова е форум, на мен ми е интересно. Все пак съм от другата страна на бариерата.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #67 -: май 06, 2011, 22:55:27 »

michellegoodpost Bravo
silikonka, моят годеник също не е по костюмите (за първи път ще сложи костюм на сватбата) и снимките, но той беше този, който искаше задължително да имаме такива снимки. blum
Напоследък сериозно обмислям сценариите за следсватбената фотосесия, защото няма много време, а трябва да имам някакви идеи, които да доразвием с фотографа. Приемам интересни и оригинални идеи, че на мен май ми идват все доста тривиални неща на ум. blush
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 07, 2011, 08:34:03 »

pinkbird
и ние мислехме доста за сватбената фотосесия,изобщо недържа на снимките в градската гранка,някак тривиално е вече,всички се снимат там,аз лично адски много искам да отидем да се снимаме на езерото на Загорка,адски голяма красота е там,Летния театър също ми харесва за снимки,но с малко питанка ззащото не се знае дали ще е отворен  smile smile smile
Активен
silikonka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 07, 2011, 08:52:54 »

Dany,аз си мисля че летния театър няма да е отворен sad За езерота на Загорка е хубава идея ,но лично аз нямам време да ходя там за снимки sad Защо не отидете на Аязмото ...има хувави местенца..друго лично на мен не ми идва на акъла..аз лично много исках да се снимам в някои много красив ресторант( МОЖЕ И ХОТЕЛ)  ,но не мога да се сетя в кои ...предложения някакви ?
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 07, 2011, 10:43:42 »

Да за летния театър малко е на късмет работата,моята сестра успя да се снима там беше отворено на тяхната сватба-ние мисля че ще намерим време за загорка-мечтата ми беше за сватба там-но уви,нали го ремонтират там,така че ще съм щастлива поне от снимките
Активен
silikonka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 07, 2011, 13:11:29 »

Dany, би ли качина снимки от летния театър да видя за какви снимки става въпрос?
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 07, 2011, 13:37:25 »

на лаптопа  ги нямам,ще гледам довечера или утре да кача
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 09, 2011, 16:41:16 »

Гласувам за следсватбени фотосесии, особено ако имате по-нестандартни идеи за тях. Лично моето мнение е, че ако искаш наистина красиви снимки, с естествени и лъчезарни пози - малко трудно ще ги получиш на сватбения ден...Не искам да се изразявам черногледо, но съдя по себе си - на гражданския ми брак бях много щастлива итн...но все пак и поизнервена (всички си ги имаме тия ядове покрай сватбата). Да не говорим, че при едно по-голямо мероприятие, на самия ден, а и дни преди него, нервите и търпението на всяка една булка са опънати до макс (заради роднини, свекъри, родители итн..). Младоженецът в доста от случаите спича необратимо и се получава една много позната картинка - замръзнали физиономии и пози тип ''паметник''.
Ние, примерно бяхме с много различна идея за снимки (в планината с нашето куче) и беше ясно, че не може да се осъществи в същия ден. Така направихме снимките 3 седмици след гражданския брак. Беше много забавно и бяхме много по-отпуснати пред обектива. Разбира се, че си е малко хамалогия да се облечеш и гримираш наново, но според мен за едни незабравими снимки си струва...поне моето мнение е такова. А и аз дори не ходих на фризьор и гримьор за следсватбената, но пак станаха супер:)

За ''неснимащия'' се мъж - същото си го имам и аз smile Но да ви кажа - изтрая си снимките, а и аз му заглушавах мрънкането с повечко ентусиазъм от моя страна и той кротваше:) Само го успокоявах, че ''ей сега приключваме''. smile Накрая дори малко променихме плана и от планината слязохме в един ресторант - хем за хапване и кафе, хем за още малко снимки, хем той засити глада и стана по-благ blum. А и фотографката ни беше супер отворен и лъчезарен човек, така че мисля, че го предразположихме добре, за да не ни омрънка деня:)))
Активен
mishence
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #74 -: май 10, 2011, 21:35:29 »

Аз пък смятам, че емоцията от сватбения ден не може да се предаде в друг. Най- хубаво е да има и в деня и след, след нали се правят снимки наречени "trash the wedding dress" , където може роклята и в някое поточе да се потопи само и само за снимката. Аз мисля да имам такава, моя приятелка ще ме снима и сме намислили много готини неща, ще я направим непосредствено след сватбата , за да е все още зелено, слънчево и красиво  smile
Аз много държа на фотографа, но за мое огромно съжаление нещо май не случихме, дано да бъркам.. исках друг, но така се случиха нещата, че няма да е той и така.. но няма да ви занимавам с това.
А относно "неснимащите " се мъже трябва да го направят заради нас поне в този ден lol и да не са глътнали бастуна по възможност хихих
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines