Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 19:31:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 161963 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 20, 2010, 22:13:57 »

Плодове топнати в шоколад.може шоколадови квадратчета.бонбони в хартиики
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: май 24, 2010, 22:34:19 »

Ей Гери как не съм ти видяла поста бе.
Аз си викам егати, какъвто и въпрос да задам в която и да е тема отговори все няма.
Гери може бонбоните да направя предния ден.
Мерси
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 25, 2010, 10:54:25 »

...Матиас ще защитава доктурантура другия петък и след защитата докато журито мисли ще се сервира шампанско с някакви ордьоври...имам нужда от идеи за нещо сладко... Вие имате ли идеи?

аз правя едни бързи и лесни бонбони- смлени на ситно орехови ядки разбъркани с мед, докато се получи тесто,от което правя малки топчета и овалвам пак в орехи. всеки бонбон слагам в хартиена кошничка. Съхранявам в хладилник. Това е

Може да се експериментира и с други видове ядки, кокосови стърготини...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: май 25, 2010, 14:24:39 »

Аз правя едни бисквитени топчета.пусках рецептата на Даниелка за някакво събиране.Ако искаш мога да ти я напиша.Не е трудна и колкото повече стоят по хубави стават.Другото което може е да се оформят малки кексчета като хапка.От тестото за сладкиша с майонеза.Другото е кокосови бонбони тип баунти-също много лесни и вкусни.наслеща съм ако ти трябва някоя от рецептите.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: май 25, 2010, 16:27:49 »

Красунка много лесна рецепта.  good Ще видя дали имам настъргани бадеми иначе мед майка ми донесе та ще станат.

Гери ако не те притеснява дай рецептата и без тва утре ще ходя на пазар и ще купя бисквити.
Гери като спомена за кекса с маьонеза абе много ми мирише на брашно  crazy.Хем слагам малко настъргана лимонова кора.

Аз съм намислила да купя една дина да я издълбая и да я напълня с плодова салата.
Ето и едно филм4е.Лесно ми се вижда ама да видим.

http://www.youtube.com/watch?v=MFzOkua14-A&feature=channel
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: май 25, 2010, 20:40:08 »

Бисквитени топчета
1 пакет обикновенни бисквити
1 пакетче масло 125 грама
1 чаена чаша смелени орехи
1-2 лъжици кокосови стърготини
2 ванилии
Коктейлни черешки
Кокосови стърготини за овъргалване

Бисквитите се смилат и се смесват с орехите кокосовите стърготини и ванилиите.размесват се хубаво в купата до еднородна смес.Добавя се омекналото масло и се обърква.Правят се топченца като в средата им се слага по една коктейлна черешка и се овалват в кокосови стърготини.Черешките могат да се сложат и отгоре а не вътре.
Ако сместа не ти е достатъчно добра за оформяне добавяш още масло.

Може да се добавят черен шоколад,сушени плодове и каквото ви хрумне а основата си е маслото и бисквитите всичко останало е въпрос на вкус и въображение.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: май 29, 2010, 09:45:41 »

Здравейте мацки.
Защитата мина прекрасно.Гучи мерси за рецептата спретнах ги и всички останаха доволни.Сега да си изтупосам и произведението с което много се гордея.
Фук фук


* P1030307 (600 x 450).jpg (67.06 KB, 600x450 - видяно 180 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #142 -: май 29, 2010, 21:35:39 »

Лелеле, това ти ли го прави ??!!!
 Oh my ... Oh my ... Oh my ...

Ама майстор бе !! Браво !! Хиляди комплименти  judges judges judges Определено има за какво да се гордееш  good
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: май 29, 2010, 21:46:22 »

Гери, много готино е станало. С какви плодове го напълни?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: май 29, 2010, 23:49:15 »

Ина, мерси за комплимента. Да не мислиш че е моя идея, откраднах идеята от интернет но и самата аз се учудих колко лесно и бързо стана.
Ели напълних го с ананас издълбани топчици от динята, грозде,пъпеш. Мислех и ягоди да сложа ама нямах време.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #145 -: май 30, 2010, 20:28:11 »

Ина, мерси за комплимента. Да не мислиш че е моя идея, откраднах идеята от интернет но и самата аз се учудих колко лесно и бързо стана.
Ели напълних го с ананас издълбани топчици от динята, грозде,пъпеш. Мислех и ягоди да сложа ама нямах време.

По вьпроса за идеята, този тип плодови изкушения знам, че си е цяла техника в готварството (на която в момента не се сещам името), но аз се шашнах колко красиво си успяла да го изрежеш и аранжираш, то в това е цялата майстория и не мисля, че аз примерно бих била способна да го направя толкова добре.

Направо ми падна шапката !
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: май 30, 2010, 22:36:23 »

За първи път попаднах на тази тема и много ми допадна.Браво на всички ви за хубавите рецепти и снимковия материал.Вече преписах няколко рецепти и се чудя от къде да се сдобия с необходимите неща за мъфини,че ми стана интересно.
Обещавам да прочета всичките 7 теми,но много искам да ви покажа една рецепта,която става много сполучлива и се харесва на всички.Ако някой ме е изпреварил с постването й,моля да ме извините.

400гр.настърган кашкавал
2ч.ч. прясно мляко
4 яйца
1к.ч.брашно
черен пипер,олио
Всички продукти се смесват и объркват добре.Изсипва се в загрята тава с малко мазнина и се пече в умерена фурна до зачервяване.
Аз лично намалих яйцата на 3,а единия път като го правих се оказа,че имам по-малко мляко,но пак стана добре.Добавям и чубрица.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: май 30, 2010, 23:29:33 »

За първи път попаднах на тази тема и много ми допадна.Браво на всички ви за хубавите рецепти и снимковия материал.Вече преписах няколко рецепти и се чудя от къде да се сдобия с необходимите неща за мъфини,че ми стана интересно.
Обещавам да прочета всичките 7 теми,но много искам да ви покажа една рецепта,която става много сполучлива и се харесва на всички.Ако някой ме е изпреварил с постването й,моля да ме извините.

400гр.настърган кашкавал
2ч.ч. прясно мляко
4 яйца
1к.ч.брашно
черен пипер,олио
Всички продукти се смесват и объркват добре.Изсипва се в загрята тава с малко мазнина и се пече в умерена фурна до зачервяване.
Аз лично намалих яйцата на 3,а единия път като го правих се оказа,че имам по-малко мляко,но пак стана добре.Добавям и чубрица.

dodo мерси за рецептата!
Аз имам две въпросчета.
1. Тва рецепта за мъфини ли е?
2. Какво е "к.ч"? ( кафяна чаша? И ако е така колко е това защото чаеба чаша знам ама тва е нещо ново.

Мерси и се надявам скоро да пробвам рецептата.   
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: май 31, 2010, 09:45:47 »

Това е предястие!Може да се сервира топло-прилича на огретен или студено-например нарязано на малки хапки като за мезе.У нас и в двата случая се хареса.
"к.ч." е кафяна чаша-чаша за нормално кафе.Тази която аз ползвам е дуралексова и има вместимост 150 милилитра.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: май 31, 2010, 09:49:27 »

Мерси Додо!
Добре че написа колко е вместимостта.
Пробвам като получа прясна пратка кашкавал:)
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines