Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 05:24:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбеното пътешествие, месец или седмица.....  (Прочетена 102793 пъти)
 
Daherova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42


:)


« Отговор #90 -: юни 20, 2013, 13:33:13 »

Спокойно, не вали толкова много, дори и да е дъждовния сезон, аз се върнах току-що оттам, за 4 дена валя веднъж и то за 15 мин, времето е страхотно. Обаче си вземете много, много висок слънцезащитен фактор, защото ми изгоряха ушите чак  shok
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 20, 2013, 19:23:51 »

Мряв, вие ще направите истински меден месец smile
Аркадия, можеш ли да ми споделиш как резервира круиза? През агенция или не? И колко ви излезе? Може и на лични smile Много ми си ходи на круиз след сватбата  tease
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 20, 2013, 21:25:27 »

Ние ходихме в Малта за 7 дни.
Искахме на круиз "Балтийски столици", ноо нямаше подходящи дати близо до сватбата, а ние искахме да заминем максимално близо след нея.

Все пак сме изключително доволни  heart
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юни 23, 2013, 22:28:52 »

Ние за медения "месец" (всичко на всичко - 11 дни), ще отидем до Сейшелските острови (бяхме там преди година и половина за моя рожден ден и се влюбихме в мястото), на о-в Махе, с още двама души и на връщане ще се спрем за три дни в Дубай. Отсега планираме билети и хотели, планираме го за м.Май 2014.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юни 23, 2013, 22:33:24 »

Наистина ли за Мавриций вече е заето??? А аз си мислех, че има много време и нали тук предлагат индивидуални програми, че не е от най-посещаваните от българи дестинация, ужас!
Тогава май ще търсим нещо само за Дубай или Абу Даби.

Да, наистина, тези дестинации се изчерват доста бързо. Ние също разглеждахме Мавриции, но ни отказа това, че е прекалено...не знам как да го кажа...Прилиза на испански бряг, като гъстота и строителство, но не съм впечатлена, също и плажовете не са им кой-знае какво (след доста разглеждане).
По-бих ти препоръчала Кейп Верде островите, моя позната скоро се върна оттам и е доволна, ол-инклузив пакетите са доста поносими, но ние все пак се спряхме на любимата ни дестинация край Африка, пак за островна група говорим.
Ако искаш нещо да резервираш в Дубай, пиши, сестра ми работи като летищен агент в Дубай към Емирейтс еърлайнс от три години и можем да ти препоръчаме локации и свястни хотели, където да не ти одерат кожата.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юни 23, 2013, 22:40:32 »

Маледивите не са били никога опция за нас, искахме нещо ново, където не сме било, Сейшелите имат повече дъждовни дни, а цените са двойни, затова решихме, че не си струва

Най-сухите дни на Сейшелите са през Май-Юни-Юли. Аз бях там преди година и половина, и времето беше просто, страхотно. Само веднъж се случи да превали, и то тропически душ за 10 минути, топъл дъжд, изсъхна всичко за отрицателно време. Ако си резервирате хотели в туристическия район на плажа Beau Vallon, ще ви смъкнат кожите, много ясно.
Ние бяхме малко по-на юг, западно, в Порт Глауд, и местността е изцяло девствена, ненаселена от туристи, истинска сейшелска култура, очаровани сме. А и цените са по-други. Бяхме на селф-кетъринг вила и проучвахме острова в истинското му значение и досег с местната култура. На Сейшелите без кола е немислимо. Пейзажите са спиращи дъха, флора и фауна те грабват отвсякъде. С радост се връщаме пак там.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #96 -: юни 23, 2013, 23:20:26 »

Аз не съм съгласна, че плажовете на мавриций са като испански бряг! Испанския бряг го познавам доста добре и смея да твърдя (също след доста широко, подробно проучване), че плажовете на Мавриций особено във източната и западната част са страхотни и нямат нищо общо с тези в Испания. Ние ще бъдем на флик ен флак, който се води точно за един от най красивите плажове и ако разгледаш подробно снимки точно от там, не мисля че ще намериш прилика с Европейски плаж, ако си запозната с тях! Освен всичко друго, ние ще пътуваме в Септемяри месец, а и за нас сватбеното пътвшествие има много важно значение, искахме да се различава от нормалните ни ваканции и държахме хотела, освен да на хубаво място да е и не по-малко от 5 звезди, както и да е ол инклузив (което в Сейлелите за момента за нас е неплатимо, за съжаление), не искаме да се грижим за абсолютно нищо по време на пътешествието, а само да си се излежаваме този път, обикновено правим активни ваканции с много обикаляне и активитети, този път, ще се насалдим на почти  3 седмично следсватбено мързелуване.
И между другото вчера платихме окончателно пътешествието и заминаваме директно след сватбата йеееееее  yahoo Bravo danceg
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #97 -: юни 27, 2013, 09:28:07 »

Ех, какви райски дестинации - в това дъждовно време в офиса направо се пренесох на някой остров докато ви четях...  Swiming
Ние избрахме остров Бали като дестинация. Съпругът ми има само една дълга отпуска в годината през Юли-Август и трябваше да се съобразим с това. След като планирахме дълъг EuroTrip, една вечер просто решихме че искаме нещо екзотично! Първата точка бяха Малдивите - Не, не искам да лежа на плажа по цял ден - каза той. Втората точка беше Тайланд, о-в Пукет - страхотно, но дъждовен сезон. Третото предложение Бали - това ще е, решихме за 30 мин. Една седмица по-късно имахме самолетните билети и резервации в два различни хотела (един в културната столица на Бали - Убуд, и втори покрай крайбрежието). Честно казано Бали не се слави с тюркоазени плажове като Малдивите или Бора Бора, но нас ни грабна голямата екзотика, религията, културата. Сафари на гърба на слон, гмуркане сред мола-мола,  оризовите полета, храмовете, архитектурата, разнообразието от животни, индонезийската кухня и какво ли още не!
http://pinterest.com/mssjosephine/honeymoon/
На 24 Юли ще пътуваме с Малайзийските авиолинии. На връщане ще останем ден, два в Истанбул въпреки техните протести. Днес трябва да се обадя до МЗ за ваксини, въпреки че няма задължителни такива, обмислям да си поставя за Тиф и Малария. Ако някой е ходил или има инфо, ще се радвам да сподели.
Мряв, как беше положението в Индия? Бубите са им еднакви, въпреки, че твърдят че нямат маларийни комари...
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 27, 2013, 09:41:02 »

Днес трябва да се обадя до МЗ за ваксини, въпреки че няма задължителни такива, обмислям да си поставя за Тиф и Малария. Ако някой е ходил или има инфо, ще се радвам да сподели.

Сестра ми ходи сега през м.Май до Бали с братовчедка ми и няма изисквания за ваксини - единствено носи си доста репелент, и евапоратор за въздуха през ноща, да ги гони гадините ако влязат през мрежите. Те двете не си сложиха ваксини ни за малария, ни за тиф.
Електрическите контакти им са различни, така че си вземи адаптор.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #99 -: юни 27, 2013, 11:03:02 »

Ау Жозичка, то не останало до вашето пътешествие вече, аз мислех че септември ще ходите! За Бали
Швейцарското здравно министерство препоръчва да се направят ваксини за Дифтерия, Тетанус, Хепатит А и едра Шарка (ако си нямаш вече), питах и моята приятелка, която беше там преди няколко месеца, тя каза, че са направили всички тези ваксини превентивно. За маларията, там мисля че риска е по нисък, но ние за Индия бяхме задължени да си носим хапчета, Маларон се наричат. За там не ме питай колко хиляди спринцовки получих и два дни пихме замразени салмонели  angry bad, за да получим имунитет crazy. По принцип тукашните власти преоръчват повече ваксини от колкото тези в България съм забелязала, коагто сестра ми и нашите пътуват насам натам не си правят и наполовина толкова неща колкото аз, но пък аз предпочитам да заложа на сигурно и за мен е важно да имам всичкия възможен имунитет, че съм доста голяма страхливка  Girl_hide. За Гоа на нас от тукашната агенция по здравето ни беше препоръчано да си купим импрегнирана с отрова за комари мрежа за над леглото (балдахин). Мога да кажа че тази мрежа изигра просто жестока работа (поставянтео й си беше цяло приключение  tease)! Моята приятелка, която беше наскоро в Бали каза, че и те са си носили. Неимпрегнирани такива мисля че има и в Икеа, а можеш и сама да я напръскаш с отрова за комари. Освен всичко друго е и много романтично и уютно с балдахина над леглото  Girl_hide.
Достатъчно количество репелент не е зле да се носи винаги, когато си около вода и кръвта ти е достатъчно сладка хихи, интересното е, че явно моята не е , защото мен много рядко ме хапят комари, обаче половинкатаааа е на решето та за него силен репелент е задължителен, като обаче силните съдържат отрова, която за човека е вредна да я вдишва, затова аз си взимам за мен на растителна основа репелент (по-слаб, но з амен напълно достатъчен, АНти Бръм в жълто шишенце), а на мъжа ми най-силния възможен (Анти Бръм, в червено шишенце).
Другото, което не е зле да си вземете в аптечката е активен въглен и неща за грип, температура и главоболие (като например Панадол, Фервекс), против диария и повръщане също, ама тези неща са ти отдавна ясни предполагам, аз да си кажа хихи, че нали ти казвам, че съм голяма бъзла и вси1ко трябва да е осигурено около мен.
За дългия полет не е зле да си имате стягащи чорапки, да не ви отичат краката и топла дреха.
Така дадох си съветите  tease
Сега да ти кажа, че направооо мнгоо се радвам за вас и нямам търпение да гледам снимкиии на слоновеееееее, аз си умирам да яздя слонове, толкова са мекички и косматичкииииии heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #100 -: юни 27, 2013, 14:04:33 »

Безценни съвети!!!  LOVING LOVING LOVING
Не знаех, че трябва адаптори за контактите. А дори си имам пътеводител на Lonely Planet! Ха ха ха ха!
Мряв, ще питам за всички тези ваксини, но съм твърдо решена без ваксина не тръгвам никъде! За торбата с илачи съм подготвила ибупрофен/нурофен, аналгин, някакъв широкоспектърен антибиотик за всеки случай, аулин, активен въглен, имодиум и тн., уринал акут, лимекс, био гая, lacto4... да не продължавам.Да не ме помислите за луда, но предпочитам да имам пък да не влязат в употреба, отколкото да стане беля.  Репеленти за тяло и дрехи - всякакви! Ride за контакт + лепенки за легло + гривни. Любимото мъжле не понася балдахини, а пък аз така им се радвам... така че отпада този вариант.
Не съм мислила за дългия полет, но най-вероятно ще взема възглавничка от мемори пяна за леките дремки, ако изобщо ме хванат.
Сега се оборудваме с допълнителен обектив, калъф за подводни снимки за стария фотоапарт и камера Go Pro.
Средата на Юли ще отидем да си извадим визи от тук, за да няма проблеми с фамилията ми. С всеки изминал ден се вълнувам все повече!
Йееееееееееееееееееее  yahoo
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 27, 2013, 15:00:53 »

За Бали на влизане на имиграционните гишета всеки трябва да плати входна виза от 25 долара на човек, а на излизане - 15. Ако решите да внасяте алкохол, разрешено е от дюти фри-то по литър алкохол на човек, но не повече. И 10 кутии цигари на човек. :-)
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #102 -: ноември 28, 2014, 11:29:12 »

Да се похваля - отиваме на медена седмичка в Будапеща smilesmilesmile Bravo

Ще го слеем с Нова година и ще разгледаме Будапеща през зимата... Искаше ни се да е веднага след сватбата, но няма как и затова хем ще празнуваме сравнително спокойна Нова Година - само двамата, хем ще си починем след тежката подготовка за сватбата и тежката година , коятоимахме... Пък и Будапеща ми е една от топ дестинациите , които искам да видя... само дано не е много студено smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 09, 2015, 11:07:38 »

Чак сега видях тази тема.. Миленка, гледах ви снимките от Будапеща  Bravo Ние с Илиян сме били там два пъти.. Била съм на многооо места, но това ми е в топ 3.. Беше дори на първо място, но Рим взе превез.. Много красив град, много неща, които могат да се видят.. Не е прекалено голям, че да се задушаваш от много хора.. Супер е.. А разходката с корабче по Дунав е  heart

Ние искаме да наближи още сватбата и тогава да решим, къде ще ходим.. Не сме жадни за обикаляне, правим го постоянно.. Най-голямото желание е да съм бременна сега, та ако се случи ще е някъде по-наблизо Турция или Гърция.. Иначе Флоренция ми е голяма мечта..  heart
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #104 -: март 09, 2015, 13:24:17 »

Тони мила - ние официално меден месец нямаме! Решихме че ще си го подарим по натам... писала съм в темата за оплаквания как изкарахме http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,28114.240.html
 - за нищо на света това не е медения ни месец!!!! cray

Така че решихме като се роди малкия пъпеш, живот и здраве след година две да отидем на някоя екзотична дестинация (какъвто ни беше първоначалния план) и да направим второто smile  blush Нали младоженците правят бебета на медения месец, та понеже това е напът, решихме така да направим второто smile
« Последна редакция: март 09, 2015, 13:28:50 от milenkata » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines