Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 08:00:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Булчински рокли - 17 "  (Прочетена 175296 пъти)
 
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 12, 2011, 14:57:34 »

babyboopk
Роклята ти е просто невероятна личи си че дантелата е много красива
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #16 -: май 12, 2011, 19:08:48 »

И моята сватба е септември; вчера ходих пак до Асеновград - има нови модели - харесах си 2-3, но при наличие на по-евтини рокли в нета мисля все пак да си поръчам от там. Ще поразпитам как стои въпроса с поръчка по моя снимка, но не вярвам да е много по-евтино.
В Асеновград си струва да се отиде за костюми - по-евтини са от София smile
« Последна редакция: май 12, 2011, 19:19:28 от animal » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 13, 2011, 08:40:30 »

Оффф и аз вече почвам да се чудя какво да правя - от Асеновград ли, от Интернет ли.....от София ли???? star insane star Не знам, защо но някакси съм недоверчиво настроена към поръчката от интернет, но от друга страна такива рокли тук са доооооооста по-скъпи Oh my .... Следя редовно темата за поръчка на ролкя по интернет и има доста положителни коментари, но все пак.... crazy
Хубавото в случая е,че не съм "влюбена" nea heart както се казва, в някой определен модел, а горе-долу имам идеята за това какво искам и надявам се ще мога да все пак да си избера нещо angel angel
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #18 -: май 13, 2011, 09:24:37 »

V_e_S_i, напълно те разбирам...но времето си лети - за поръчка ми казаха, че максимум до средата на юни трябва да съм решила и да съм дала поръчка (че после започват отпуски) - да има поне месец и половина време за ушиването... Общо взето има максимум месец за размисъл  crazy  huhhuh.gif
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 13, 2011, 09:40:19 »

V_e_S_i , ако питаш мен не го мисли. вземи решението от раз, иначе постоянно ще го мислиш, пък и няма да имаш време. особено ако е от интернет, по-добре да е при теб роклята много по-рано отколкото да чакаш. Аз лично не бих рискувала да купувам от нета. Докато живеех в САЩ няколко познати (всичките американки) си поръчаха от нета. Ами какво да ти кажа, няма как качеството да е еднакво. Дори и да не е известен дизайнера, не може една рокля да се шие, плат, работа, разходи, да излезне $ 200. Въпреки че американките са доста непретенциозни (в сравнение с бг), си купиха рокли от магазин . При тях шиенето не е много на почит. Аз им видях роклите, нито плата, нито шиенето, дори и модела не беше точно като на снимката. Някои детейли просто са ги пропуснали. Тези $200 можеха да си спестят за някой друг дял от сватбата. На едната роклята беше към $400, но пак не беше същата. Материите бяха ужасни.
Другия вариант е просто да ги питаш за палтовете, да имаш някаква гаранция. Може да я поръчаш сега , за да видиш какво ще ти прати, ако ти се рискуват $200. Поне няма да го мислиш. $200 не са много, особено ако резултатът е прекрасен.
Аз си бях харесала рокля на Холивуд Дрийм, която струваше 5000 паунда. а китайците я шиеха за $600. Направих рисърч, много момичета поръчвали рокли на тази марка там и то по-лесни модели и имаше много отрицателни вотове в нета. Така че реших да си шия в БГ или Израел. Предпочитам нещата да са ми под контрол. Но ако е някой лесен модел сигурно ще се справят, остава само плата, който ще ползват да е хубав.
Успех.
П.П. исках да намеря менения на момичетата от форума, който са поръчвали, но нямам време. Имаше и доволни, но като че ли повечето  казваха е не като на снимката и материята не е много хубава, но пак си ми харесва.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 13, 2011, 09:51:07 »

tweety bird , благодаря ти за изчерпателния отговор! give_rose Аз също гледам с голямо недоверие към поръчката по интернет, но до колкото разбрах има опция да върнеш роклята, ако не я харесаш и не е същата, като на снимката crazy А от друга страна ме  е страх,че като си я поръчам на шивач тук в България може също да не добър крайния резултат......
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #21 -: май 13, 2011, 10:00:18 »

Веси, и мен ме мъчат мисли като твоите, сигурно някой ден ще реша.  pardon

Само да ти кажа, че по китайските сайтове за поръчка има едно условие, свързано с връщането на роклята - можеш да я върнеш, ако роклята е стандартен техен размер. Ако си я поръчвала с индивидуални твои мерки, различни от стандартните, не можеш да я върнеш. Ако бъркам, нека някой ме поправи, но аз последно това разбрах за интернет поръчките на рокли.

А иначе аз като гледам какви драми са покрай тия рокли, вълнения, чудо и все повече се настройвам, че ще ида в няколко магазина, ще пробвам кое как ми стои и ако е над цената, дето съм склонна да платя, поръчвам по нет-а нещо. Ако не струва - план Б, купувам си хубава официална рокля и това е. От толкова време зяпам рокли, че чак се замислям как е възможно изборът на една дреха, пък била тя и за най-грандиозният   pleasantry ден, да се превръща в такава черна дупка за полезно време. Това с гледането на роклята като най-важен детайл по свтабата, почва да ме побърква. Да видим дали и след година ще мисля така. И дано и тогава гледам леко на темата и не се вталясвам, защото рокля, не рокля, чак чудеса от храброст не бих направила за 5 или десет метра бял плат.
« Последна редакция: май 13, 2011, 10:08:05 от Деничка Звездичка » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 13, 2011, 10:31:14 »

Дано вземеш правилното решение. smile
Аз също мисля, че размера трябва да е стандартен, за да ти го вземат. Само да кажа, че публикуваните снимки са на дизайнерите не на тях, което вероятно го знаеш.
Ето още един сайт за поръчки, НО има много негативни мнения, той е като и-бей, даже повечето продавачи са и в двата сайта , китайска му работа, те са навсякъде. Иначе цените са приемливи, НО имайте едно на ум
http://www.dhgate.com/wholesale/dirlist.do?catalog=014008&act=pagesize&stype=up&sinfo=bestmatch&pagesize=40&_flush=1170264976
Да ти кажа, аз се доверих на шивач и съм доволна. Не исках роклята да ми е еднаква с другите и исках точно определен модел (долната част). Получих мечтаната рокля. По-скоро шивачът трябва да е от Асеновград, където има много , отколкото където и да е било, така поне си мисля.

Деничка сигурна съм, че и след години ако си постигнала това, което искаш няма да съжаляваш, това не е като бала, да си кажеш, може ли за един бал толкова лутания, вълнения.....но сватбения ден е един.
Естествено, че не трябва да психясвате покрай сватбата, но не се задоволявайте с неща, които желаете и не се стараете да ги получите.
Много момичета тук могат да кажат, че съжаляват, че не са избрали професионален грим, или по-скъпа рокля, или по-хубава украса...един ден е все пак.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 13, 2011, 10:47:30 »

Babyboopk, според мен не се хаби да търсиш шивачка за тази разкошна рокля. Не че няма добри, ама ти трябва мнооого качествена дантела (мисля, че тази се водеше "солей" и предполагам се внася от чужбина), която ще я оскъпи доста и не се знае какъв ще е резултата...
Стои ти невероятно - подчертава бюст, тънка талия и хубаво, стегнато дупе Wink От същия бутик и аз си взех моята girl_wink, макар да нямах намерение да се изръсвам толкова пари...Просто ми "заспа" и край.
Късмет!
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 13, 2011, 14:24:03 »

sunray благодаря ти  Wink Проблемът при мен е че.... няма как да отделя сумата.... А за шиенето... и моите страхове са такива.... за това е и чуденката и леката истерийка.... crazy
Веси, като те чета, все едно чета собствените си мисли.... danceg
Активен
t2egr
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


Сватбата е на 05.09.2011г. !!!


« Отговор #25 -: май 13, 2011, 16:17:32 »

Искам да ви питам дали можете да ме ориентирате за цените в модна къща романтика... понеже с сайта им няма никакви цени... а от приятелки има противоречиви мнения...
Моля пишете каквото знаете и мислите  good
Активен
Pyja
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #26 -: май 14, 2011, 14:21:27 »

Здравейте, момичета! Някой да има отзиви за добри шивашки ателиета във Варна?  Харесала съм си една рокля но много се притеснявам как ще ми я ушият!  А  вече трябва да се ориентирам към поръчване!
Активен
t2egr
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


Сватбата е на 05.09.2011г. !!!


« Отговор #27 -: май 14, 2011, 21:19:05 »

Искам да ви питам какво ще кажете за рокля под наем.....
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #28 -: май 14, 2011, 21:40:33 »

Искам да ви питам какво ще кажете за рокля под наем.....
Аз съм много "За" и ако намеря мечтаната от мен на визия рокля, не бих се поколебала да я взема под наем, вместо да я купя, ако има такава възможност.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #29 -: май 14, 2011, 23:26:40 »

И аз си мислех за рокля под наем, защото тук е Германия е много популярно и всички ме съветваха да не купувам. Аз обаче искам да си имам роклята! След 20 години ще си я пробвам пак да видя дали още влизам в нея  funnytooth . Годеника ми даже каза, че ще си мерим роклята и костюма всяка година за да не надебелеем и да си останем винаги като в деня на сватбата ни  ROFL . Моята рокля така и така не обемна и дълга, така че няма да имам проблем да й намеря място в гардероба  girl_wink .
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines