Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 05:14:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 156787 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: март 19, 2013, 11:36:22 »

На мен така нескопосано ми разшириха годежния пръстен. Незнам от къде трябва да се отнема, но моя го разпъваха. Тъй като от долната страна бялото и жълтото злато се сливаха по средата и стават едно. След уголемяването явно са разпънали само жълтото, защото сега то е повече от бялото, т.е. стига до повече от средата на пръснета. Много ме хвана яд като си го взех и го видях, ама айде.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #376 -: март 19, 2013, 12:54:16 »

Ами то модела, който ние сме харесали сме си го чертали сами в http://www.breuning-ringdesigner.de/trauringdesigner.php
Тук сам можеш да си направиш модела и се съмнявам да намерим готов нашия.
Този сайт е много як danceg Жалко, че не съм го видяла по-рано...
Я направи принтскрийн на вашия модел, че нищо не се вижда с линка smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: март 19, 2013, 12:55:24 »

На мен така нескопосано ми разшириха годежния пръстен. Незнам от къде трябва да се отнема, но моя го разпъваха. Тъй като от долната страна бялото и жълтото злато се сливаха по средата и стават едно. След уголемяването явно са разпънали само жълтото, защото сега то е повече от бялото, т.е. стига до повече от средата на пръснета. Много ме хвана яд като си го взех и го видях, ама айде.

Да, неприятно е.. За щастие, поне годежният ми пръстен милото го е нацелил точно и не се е налагало никакви промени.. Само халката..
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: март 19, 2013, 12:56:48 »

Стискам палци да я направят както трябва. Good luck
Ако не се получават нещата, може би трябва да се консултираш и с друг бижутер  pardon

Благодаря give_rose Надявам се този път да стане. Все си повтарям "три пъти за щастие", че всичко горе - долу го правя по три пъти  Wink
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #379 -: март 19, 2013, 13:04:49 »

Сега гледам сайта на Сара Трейд. Бих казала, че нещата са им супер евтини, а и май има доста доволни булки. Чак се изумих Oh my ...
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: март 19, 2013, 13:13:04 »

Сега гледам сайта на Сара Трейд. Бих казала, че нещата са им супер евтини, а и май има доста доволни булки. Чак се изумих Oh my ...

Да, много хубави и качествени неща имат. Годежният ми пръстен е оттам и съм много доволна. Вече почти година си го нося и нямам никакви забележки smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #381 -: март 19, 2013, 13:33:24 »

Как така с улей? Не мога да разбера... Бялото злато да е в улей, нещо?
Иначе да и аз попитах, има леко или не толкова леко пожълтяване, степента зависи от самата изработка предполагам.
Платината  няма как да мръдне, тя е бяла все пак smile
Ще заложим на бяло и жълто, вероятно единият цвят ще е матиран, така дори да станат жълти, пак ще има разлика Wink
Сега голямата дилема е дали на моя да има камъни... винаги съм била с идеята, че трябва да са еднакви, но ... "синдрома на свраката" явно е доста силен хахаха biggrin
Харесали сме:
http://hugasian.bg/sites/default/files/JZ__9473.jpg
http://hugasian.bg/sites/default/files/JZ__9418.jpg
естествено не е трудно да отгатнете АЗ към кои клоня  blush

Под "мърдане" за платината нямах предвид цвета, а драскането и износването на натериала, платината е единствения метал при който няма износване, при полиране или евентуално надраскване части от метала не се губят, а просто се "изместват" докато при златото при всяко полиране се губи част от метала.
По повод това с улея, на мен ми звучи логично, че не пада бялото покритие, а и когато човек носи смесвно бяло и жълто тогава няма и да си личи чак толкова много дали е пожълтяло или не, но в контраст със сребро ще се виждат жълтите отенъци според мен, среброто си е доста светло.
Мисля че саратрейд са единствените в бг работещи с платина, поне по моите проучвания, мн мили бяха като говорих с тях, цените им също изглеждат изгодни.

Лили на мен повече ми харесват първите пръстени, другите са ми много квадратни, то не пречи и в тях да си сложиш камъни.
По повод мата, при златни пръстени е по-добре да не се слага мат, именно защоти златото се износва, а мата се нуждае от постоянна поддръжка и е нормално след всяко полиране да остава все по-малко материал от пръстена, разбира се това са минимални количества, но умнижени по 20-30-40 години си става един добре износен грамаж.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #382 -: март 19, 2013, 13:40:24 »

Като се има предвид, че халките от платина са 3-4 пъти по-скъпи предпочитам да си купя след 20 години нови biggrin Така ще имаме два вида, а и толкова много модели ми харесват, че с удоволствие ще си ползваме още едни Girl_hide Другото в минус е, че не могат да се съчетават с жълто, или поне не толкова добре, така че за такива като мен, които не харесват само единия цвят това не е опция...

За Сара трейд имат доста хубави модели на страшни цени good
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #383 -: март 19, 2013, 14:13:23 »

Моят годежен пръстен е от бяло злато /на Donna Oro/ и не мръднал – няма надраскано, блясъкът е същия, цветът също. Но това не означава, че няма да пожълтее. Все пак бялото злато е сплав / като по-голяма част от него е жълто злато/ и има родийно покритие. Няма как да не пожълтее. Пише, че средно на 12-18 месеца се носи на родийна баня, за да има същия цвят като в началото. Ще видя моите кога ще почнат да си губят цвета...

Халката ми, въпреки че е качествено злато и изработка, е по-широка и се надраска веднага. huhhuh.gif  Не очаквах да се надраска така бързо, затова после съжалих малко, че не взехме от платина, защото както и Мрявка каза, от белите метали той е най-устойчив. След години сигурно ще е сменя с платинена.

Мрявка, щях да те попитам от коя фирма поръчахте халките, ако не е тайна разбира се. Много позитивно ме очарова практиката им да пращат точни модели на пръстените им. Аз както имах проблеми с размера на пръстените, пръстите много ми „варират“ в големината, това ще е идеално за мен.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #384 -: март 19, 2013, 16:46:10 »

Да, това и за мен беше много узпокояваща изненада с тези пробни пръстени и добре че стана така, защото се оказа че на мъжа ми му е доста голяма халката, а моята прекалено малка, айде неговта можеше да се поправи лесно, но моята?! трябваше да се лее наново! Не е тайна разбира се 123gold.de/.ch. Определено е масова обработка, всичко е малко на конвейр там, но цените са доста добри в сравнение с останалите места, на които бяхме, дори сравнени с тези в Ббългария бяха по изгодни цените, а метала и камъните са си метал и камъни независимо къде са закупени :-)
Активен
stasynka
Сватбар
***
Публикации: 172


06.09.2013 - THE BIG DAY


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: март 19, 2013, 17:48:09 »

Сега гледам сайта на Сара Трейд. Бих казала, че нещата са им супер евтини, а и май има доста доволни булки. Чак се изумих Oh my ...

Ние ходихме до Сара Трейд и наистина мога да потвърдя, че халките им са страхотни, на живо изглеждат още по-хубаво и са доста качествени като изработка, цените за грам са от 60 до към 75 лв., ако имате ваше злато го изкупуват на 40 лв. Ние от там ще си вземем нашите.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: март 19, 2013, 19:39:41 »

Днес ходихме до Сватбен център и като разгледахме халките, установихме че там розовото злато е толкова бледо, че си е почти жълто. Човека каза, че такова е навсякъде и щяло да се слее ако искаме тази комбинация. Можете ли да ми кажете дали навсякъде е едно и също или ако отидем другаде ще е с по наситен цвят розовото злато. Модела, който сме си харесали не се сливат изобщо, ето го:
http://www.breuning-ringdesigner.de/trauringdesigner.php#
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: март 20, 2013, 08:50:40 »

ratatui,на мен линка ми отваря изцяло жълти халки, но мога да ти кажа, че си има розово злато и то много хубаво,различно от жълто злато с цвят на мед.
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: март 20, 2013, 11:27:14 »

Да се похваля и аз какво мерихме и какво ни хареса най-много  danceg
Тази ми хареса много и ми стоя сууупер, само че на златото май не му хареса много  sad Може би е по-нежна и затова : http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=493506&cat=3&page=1

Таз също не е лоша, но пак му е много женска:
http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=492727&cat=3&page=7

И ето неговия фаворит:
http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=492178&cat=3&page=12
Има разлика между картинката и това, което имаше в магазина - средата беше изцяло в бяло злато, а не както на линка Wink  И се върти много яко  Girl_hide
Честно казано и на мен ми допада, ноооо първата си ми хареса най-много  heart
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #389 -: март 20, 2013, 11:31:02 »

В първата няма нищо по-нежно от останалите girl_wink И третата е хубава иначе smile Даже бих казала, че халки с орнаменти изглеждат по-женски.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines