Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 09:04:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 156687 пъти)
 
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: март 19, 2013, 09:53:23 »

Вижте и какво друго ми писа, може да Ви е от полза "да си поръчаш в интернет пръстен не е толкова рисковано, защото дори да не си улучил мярката, халкичката на пръстена, която обикновено е доста тясна, че и гладка, подлежи на корекция - поне в 90 % от случаите!!!
Докато при халките, които са поне 5 мм широки, а често и до 8-10 мм, вземането на мярка е много рисково!!! Обикновено се налага да се слагат един до друг на пръста ти два, дори три размера от златарските мерки /примерно №№ 52,53,54/, защото те /мерките/ са тесни! И все пак, трудно се налучква точния размер! Налага се дори междинна проба - преди края, защото корекцията на ВЕНЧАЛНАТА ХАЛКА в повечето случаи е невъзможнА, освен ако халката не е съвършено гладка - тогава става! Редовно ме набутваха аз да вземам мерките, колкото да треперя докато станат халките, че знаеш ли как се разправя човек с изнервени младоженци!
Затова, най-добрият вариант е да си избераш от вече готови халки и щом ви харесат и станат на ръцете ви, направо да си ги вземете! "
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #361 -: март 19, 2013, 09:56:41 »

И това е така good Нашият същото ни обясни. Когато е по-широка халката и да е твоя размер пак ще ти стяга. Нашите са 5 мисля или 6 и за това толкова трудно се коригира и не могат да се уцелят, а иначе размерът си беше същия като на годежния ми пръстен, но сега като я гледам е два пъти по-широка от него.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: март 19, 2013, 10:02:25 »

Добре де то е хубаво ако ти стане да си вземеш готова, но те нали са комплект? Може на теб да ти стане, а на мъжа не и обратното. Те сигурно имат по един номер от модел и пак ще трябва на единият да се прави. Това да се оцелят и на двамата халките ми се струва страшен късмет.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #363 -: март 19, 2013, 10:07:22 »

Ние не сме и търсили готови, не ни се рискуваше. Отивате при някой утвърден и ви прави каквото искате. Те златарите с опит си знаят работата.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: март 19, 2013, 10:11:43 »

Ами то модела, който ние сме харесали сме си го чертали сами в http://www.breuning-ringdesigner.de/trauringdesigner.php
Тук сам можеш да си направиш модела и се съмнявам да намерим готов нашия.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: март 19, 2013, 10:12:19 »

Ние като ходихме за халки ни дадоха да мерим мостри. В магазина имаше сигурно 50 модела готови мострени халки. Но ни казаха, че се дава поръчка и се изработват за 2 - 3 седмици. От мострите може всичко да се смесва, да се добавят допълнителни орнаменти и т.н. Казаха ни, че и по снимка може да я изработят, но така рискувам да не ми хареса като я видя. Така на място като избрахме модела, за наш късмет имаше и нашите размери и действително видяхме как ще стоят.
До края на седмицата даже ще си ги вземем  danceg
« Последна редакция: март 19, 2013, 10:13:53 от ma6ka_ » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: март 19, 2013, 10:16:44 »

Отиди при някой друг. С колко размера са ти я разширявали, че чак такава разлика? На мъжа му я разширяваха, после стесняваха и преди ден пак разширяваха и не е мръднала. Тя се разширява като се отнема малко по краищата, нищо от вътре и надписите са си непокътнати. Но искаше само половин мярка и докато се нацели беше голям зор.... Сега и аз искам половин мярка да ми я оправят, защото зимата ми е супер, но лятото малко стяга. А ако е с цяла зимата ще ми пада...

Ами, мисля че само с един размер ми я разшири, Аз като я сложих първия път едвам я изкарах със сапун под вода. Сега трудно излиза, с много въртения. Пръстенът ми е широк 4 мм и златарят ми обясни, че широчината взима от размера. Е да, ама аз откъде да знам.. Като гледам как го е разширявал не мисля, че е взимал отстрани.. не знам. Според мама може да се разшири, реже се, където не е надписа и се слага парченце злато и готово. Не е необходимо наново всичко, ама пък златарят каза, че ако искам още да се разширява трябва наново да се прави. По принцип ние решихме при него да си правим халките, защото го харесахме като човек и не ни гледаше като торба с пари.
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: март 19, 2013, 10:18:07 »

 И аз това си мислех ... затова е добре да се отиде при добър специалист , ако е гладка халката доколкото разбрах може да се коригира. Например във Варна до Дилайта в уличката има златарско ателие ... там изработката никак не ми хареса ( правиха на приятелката ми халките) минаха 15 дена и халките вече бяха надрани ... което е недопустимо за толкова кратко време....да не говорим,че бялото злато беше наслоено върху жълтото и жълтееше страшно много, и халката не беше много гладка  angry Моята позната ми препоръча при Любо до икономическия техникум и доста хора са доволни от него smile Като направим нашите ще кажа отзиви smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #368 -: март 19, 2013, 10:28:49 »

Според мама може да се разшири, реже се, където не е надписа и се слага парченце злато и готово. Не е необходимо наново всичко, ама пък златарят каза, че ако искам още да се разширява трябва наново да се прави. По принцип ние решихме при него да си правим халките, защото го харесахме като човек и не ни гледаше като торба с пари.
Това с рязането ми звучи абсурдно. Отивай при друг. Ти както описваш какво е направил аз помислих, че ти я е разширявал над два размера чак надписа да засегне. Отнема се леко от вътрешната страна по краищата на халката или се наслоява леко, няма рязане и т.н.

Нашите не са надрани, но мата взе да не си личи толкова и ще ходим да го оправяме. Общо взето халките си искат поддържане, за да изглеждат както първия ден.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: март 19, 2013, 10:30:28 »

Ами, мисля че само с един размер ми я разшири, Аз като я сложих първия път едвам я изкарах със сапун под вода. Сега трудно излиза, с много въртения. Пръстенът ми е широк 4 мм и златарят ми обясни, че широчината взима от размера. Е да, ама аз откъде да знам.. Като гледам как го е разширявал не мисля, че е взимал отстрани.. не знам. Според мама може да се разшири, реже се, където не е надписа и се слага парченце злато и готово. Не е необходимо наново всичко, ама пък златарят каза, че ако искам още да се разширява трябва наново да се прави. По принцип ние решихме при него да си правим халките, защото го харесахме като човек и не ни гледаше като торба с пари.
Ани, попитай вашия бижутер дали не може да полира халката от вътре и да заличи надписа, да я разшири и след това отново да направи гравирането.
Аз носих годежния ми пръстен да го разширяват - от 50 на 52. Той вътре е гравиран. Като ми го върнаха нищо не си личеше - нито е по-тънък, нито има сплав някъде, нито гравюрата е разтеглена  pardon
Много добре се получи.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #370 -: март 19, 2013, 10:35:32 »

Ама това са си две мерки girl_wink Така съм съгласна. Иначе това също е доста добра опция, ама той ако е схванат в ръцете каквото и да му дадеш все ще е тая girl_impossible
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: март 19, 2013, 10:47:28 »

Ани, попитай вашия бижутер дали не може да полира халката от вътре и да заличи надписа, да я разшири и след това отново да направи гравирането.
Аз носих годежния ми пръстен да го разширяват - от 50 на 52. Той вътре е гравиран. Като ми го върнаха нищо не си личеше - нито е по-тънък, нито има сплав някъде, нито гравюрата е разтеглена  pardon
Много добре се получи.
Машка, това е много добра идея. Като гледам май и аз отивам към 52, щом и така не ми става, въпреки че на лявата ръка съм 50..
Просто не ми се иска наново да се прави (малко съм суеверна).
В крайна сметка вече толкова пари са дадени, че още и за разширяване и гравиране... Поне да ми стане най-накрая..  girl_wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: март 19, 2013, 10:53:55 »

Стискам палци да я направят както трябва. Good luck
Ако не се получават нещата, може би трябва да се консултираш и с друг бижутер  pardon
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: март 19, 2013, 10:55:00 »

Нещо това с улея не ми е ясно.
Ако да от 2 части, или една няма никакво значение, защото бялото злато си е бяло. Аз имам пръстен, който целия е от бяло злато и пожълтя.
Единственото, което ми се струва вероятно е самият улей да е друг цвят, и да, ако е бял, той е издълбан/вдлъбнат, по-малко триене и съответно по-бавно изтъркване на белия слой Wink
Също, ако е матово мисля, че по-бавно се изтрива.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #374 -: март 19, 2013, 11:21:35 »

Ако е пожълтял най-вероятно отдолу е било жълто поне според мен. Мата се изтрива както казах трябва си поддръжка girl_wink

Ще ме накарате да я снимам biggrin

Бялото злато на годежния. Не е пипано над една година. Това, отгоре си е жълто злато...някой да не реши, че е пожълтяло biggrin




Халката - с такова увеличение чак изглежда надрана, така че май ще се и полира blum





Мата си е играчка. Много хубаво стои, но поне на година трябва да се води на златар. Но пък ние си бяхме наясно и въпреки всичко го искахме heart

« Последна редакция: март 19, 2013, 11:55:02 от casky » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines