Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 08:24:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 156794 пъти)
 
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #315 -: март 13, 2013, 22:45:22 »

Ами, така или иначе той не я носи и е предложил да му я подари. Един вид като традиция smile

Много мило. На мен ми харесва. С удоволствие бих носила нещо такова. Моята майка за годежа ни подари злата монета, закупена когато съм била бебе. Но понеже тя има и колекционерска стойност вече, ние решихме да си я запазим, вместо да я сменяме за злато. Но идеята е подобна и на мен много ми харесва.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #316 -: март 14, 2013, 11:17:44 »

Мрявка, много са красиви един до друг, не знам колко камъни и в каква конфигурация ги искаш, но на мен и така ми харесва, като почитател на изчистеното. Въпреки че и аз съм се захласнала по една халка с камъни, но другата седмица ще ходя да разглеждам наживо smile

Момичета, аз годежния пръстен си го нося на дясната ръка, как стоят нещата с халките? А след сватбата заедно ли се носят или как? smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 14, 2013, 11:20:43 »

Много мило. На мен ми харесва. С удоволствие бих носила нещо такова. Моята майка за годежа ни подари злата монета, закупена когато съм била бебе. Но понеже тя има и колекционерска стойност вече, ние решихме да си я запазим, вместо да я сменяме за злато. Но идеята е подобна и на мен много ми харесва.

Да, и аз така мисля. Аз исках цялото злато да се претопи и тогава да си направим нашите халки, но пък милото ми каза, че това ще му остане спомен от баща му един ден като го няма и аз просто нямаше как да не се съглася smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: март 14, 2013, 11:31:12 »

Мрявка, много са красиви един до друг, не знам колко камъни и в каква конфигурация ги искаш, но на мен и така ми харесва, като почитател на изчистеното. Въпреки че и аз съм се захласнала по една халка с камъни, но другата седмица ще ходя да разглеждам наживо smile

Момичета, аз годежния пръстен си го нося на дясната ръка, как стоят нещата с халките? А след сватбата заедно ли се носят или как? smile
аз не спазвам някакво правило, защото не ми е удобно на дясната да са ми двата пръстена. Та годежният го нося с една тънка халка с камъни, която съм показала назад, просто да му е другарче. На другата ръка, дясната, си нося венчалната халка.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #319 -: март 14, 2013, 11:33:40 »

Мрявка, много са красиви един до друг, не знам колко камъни и в каква конфигурация ги искаш, но на мен и така ми харесва, като почитател на изчистеното. Въпреки че и аз съм се захласнала по една халка с камъни, но другата седмица ще ходя да разглеждам наживо smile

Момичета, аз годежния пръстен си го нося на дясната ръка, как стоят нещата с халките? А след сватбата заедно ли се носят или как? smile
По принцип годежния се носи на дясната и после се разменя с халката т.е. отива на лявата girl_wink Моят сега е на лявата.

На лявата я носят главно католиците, православните християни я носят на лявата, защото това е ръката с която се кръстим... Това е правилното тук, вече как ще си я носите си е лично ваша работа Wink

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D1%85%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0
http://www.hera.bg/s.php?n=534
« Последна редакция: март 14, 2013, 11:49:00 от casky » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #320 -: март 14, 2013, 11:41:46 »

Навсякъде на запад от България халката се носи на лявата ръка, защото се смята, че това е ръката на сърцето, а тези, които ги носят ан един пръст също ги слагат на лявата ръка, така смятам и аз да направя, защото тази символика ми харесва, а и ми е по удобно, лявата ръка използвам по-малко в ежедневието от дясната.

Благодаря malkabulka и Josephine® :-). По принцип и аз съм почитател на изчистеното и непретруфеното, но съвсем честно казано поръчката с камъните ще си остане поръчка с камъни, представям си щом без камъни изглежда толкова яко, как ще изглежда със :-))), само сега се чудя дали да не си задържа и този сребърен пръстен, да си ги сменям понякога, когато не искам толкова много да блещукам :-)

За пръстен на бащата ani_ogbg и аз го намирам за страшно мило да го преотстъпи на мъжа ти, явно при вас това е традиция, във варненския регион не бях чувала такова нещо досега.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #321 -: март 14, 2013, 11:49:15 »

Моята халка е доста класическа - жълто злато, без камъни. Но е и малко нестандартна едновременно, защото е направена така че е "начукана" - буквално метала е обработен с чук, за да се получат фасети. Така се получава един много интересен блясък. Не съм виждала често такива и не знам дори каква е българската терминология за тях (на англ. е hammered)
Съпругът ми има халка от титаний.

На мен много ми харесва твоята халка, харесва ми че не е широка, аз си падам по по-тънки и това "очуканото" тук при нас е много модерно, даже моят бъдещ съпруг се колебаеше дали неговата да не е с една лента "очукано", но му каза консултантката в магазина че изисквало сравнително по-голяма поддръжка от нормалните пръстени, а той горкичкия едва се примирява с мисълта, че трябва да носи нещо по ръцете си, камо ли да ходи на всеки 6 месеца да го поддържа, та затова се отказа от тази екстра.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: март 14, 2013, 11:56:25 »


..само сега се чудя дали да не си задържа и този сребърен пръстен, да си ги сменям понякога, когато не искам толкова много да блещукам :-)

За пръстен на бащата ani_ogbg и аз го намирам за страшно мило да го преотстъпи на мъжа ти, явно при вас това е традиция, във варненския регион не бях чувала такова нещо досега.

Ако можеш си задръж и сребърния, защото е много нежен smile

Иначе и аз не бях чувала за подобна традиция. Даже си мислех, че взимайки бащиния му пръстен той ще носи и заряда на собственика си, но пък жестът е мил, а и милото много се зарадва, така че нямах думи да се противопоставя, даже вече ми харесва идеята smile
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #323 -: март 14, 2013, 18:27:00 »

На мен много ми харесва твоята халка, харесва ми че не е широка, аз си падам по по-тънки и това "очуканото" тук при нас е много модерно, даже моят бъдещ съпруг се колебаеше дали неговата да не е с една лента "очукано", но му каза консултантката в магазина че изисквало сравнително по-голяма поддръжка от нормалните пръстени, а той горкичкия едва се примирява с мисълта, че трябва да носи нещо по ръцете си, камо ли да ходи на всеки 6 месеца да го поддържа, та затова се отказа от тази екстра.

Мерси, и аз съм влюбена в нея smile И аз гледах такива с лента:

Не съм забелязала да изисква нещо по-специално, макар че аз я нося само след подписването на 10.01 така че няма дори и 3 месеца още smile Да не би да е говорила за бялото злато, което се потапря периодично в родий? Това отказа моя съпруг от този метал.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #324 -: март 14, 2013, 18:35:45 »

Навсякъде на запад от България халката се носи на лявата ръка, защото се смята, че това е ръката на сърцето, а тези, които ги носят ан един пръст също ги слагат на лявата ръка, така смятам и аз да направя, защото тази символика ми харесва, а и ми е по удобно, лявата ръка използвам по-малко в ежедневието от дясната.

Хехе, не е така, в Сърбия също носят халката на дясната ръка (а са на Запад!). Това само на майтап, но така пък лесно се познават източно-европейците в чужбина.

Аз нося халката на лявата ръка. Преди носех там годежния пръстен, но той е толкова уникален и интересен (според мен, разбира се), че с никаква халка не успях да го комбинирам. Макар че е правен по поръчка и бижутерката е предлагала разни извити халки точно по него, нито на мен нито на съпругът ми ни хареса особено пръстена в каквато и да е била комбинация. Затова го разширих малко и сега е на дясната ръка. Макар всичките ми колежки да ме убеждаваха да го нося заедно, според мен просто е прекалено много. Аз имам много малки пръсти и целия ми пръст се губи ако за заедно.
« Последна редакция: март 14, 2013, 18:48:30 от helena31 » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #325 -: март 14, 2013, 18:47:09 »


На лявата я носят главно католиците, православните християни я носят на лявата, защото това е ръката с която се кръстим... Това е правилното тук, вече как ще си я носите си е лично ваша работа Wink

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D1%85%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0
http://www.hera.bg/s.php?n=534
Сега се зачетох какво съм написала biggrin Та всъщност:
"На лявата я носят главно католиците, православните християни я носят на дясната!"
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #326 -: март 14, 2013, 18:47:29 »

На мен ми харесват заедно, но аз съм по принцип ЗА идеята да се носят заедно, по удобно ми е на мен лично, защото не мога да търпя пръстени по ръцете си по принцип, така ги търпя само на един пръст, а и изглежда добре лично в моите очи! Много е интересен годежния ти пръстен какъв е този камък?
Да на запад имах предвид западна европа, от германия нататък, въпреки че аз имам доста познати сърби и те всички носят халките си на лявата ръка, именно по тази причина, че е ръката на сърцето, с бижутери и хора съм говорила на тази тема и всички това ми обясниха!

За родия да така е, ние сме по принцип и двамата все от нещо алергични, а и държахме на бял метал, затова нищо друго освен платина не идваше под въпрос за нашите пръстени, та ставаше въпрос за платина и така каза консултантката, че очуканото с времето избледнявало, както и матираното, и се нуждаело от редовна поддръжка.

Между другото пръстена, който си показала ми харесва много, подобен е на този който бъдещия ми съпруг искаше, но от платина (т.е. Бял), сега неговия пак прилича на този с две каналчета от двете страни, но посредата е гланц.
« Последна редакция: март 14, 2013, 18:51:28 от Мрявка » Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #327 -: март 14, 2013, 18:55:04 »

Много е интересен годежния ти пръстен какъв е този камък?

Благодаря. Махнах снимката, защото нещо не ми хареса как е излезнал (тя е от телефона). Може на лични да пратя повече ако някой го интересува.

Камъкът е естествен рубин, необработван по никакъв начин за промяна на цвета (Това беше много важно да партньора ми, както и да е от добит по етичен начин без експлоатация). Винаги съм харесвала този камък, затова когато ме попита за предпочитания дори не съм се и колебала. Тук най-вече се подаряват диаманти, и то колкото по-големи, толкова по-добре smile. Но мен това никога не ме е привличало, още повече че моят рубин е с такова качество, че не остъпва по бляскък, а цвета е уникален!

Самата форма на пръстена е вдъхновена от природата, а дизайнът е дело на съпругьт ми (неговото хоби е склуптура, макар да е в друга област професионалист) и реализиран и допълнен от една много добра бижутерка тук във Филаделфия, която се занимава изцяло с ръчна изработка на бижута. Site: http://tntrental.com/jg1/jg1/JEN/gallery.php?level=collection&id=1
като гледам, не го е обновявала много, но има страхотни халки и пръстени.
« Последна редакция: март 14, 2013, 18:59:11 от helena31 » Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #328 -: март 14, 2013, 18:57:40 »

Мрявка, много е хубав и пръстена и халката. Наистина, ако можеш да задържиш и пробната халка ще е супер. Според тоалета и настроението ще може да ги сменяш  smile А пробната халка с "нагласена" височина спрямо камъчетата ли е ? т.е. каквато и е сега височината, ще е такава и с камъчета ?

helena, много са ти интересни пръстените ! Майка ми има подобен на твоя годежен /нагоре е еднакъв, но не така интересно начупен овал/. Моят годежен също е по-раздвижен и не върви по никакъв начин да се носи заедно с халка.

А иначе кое на коя ръка - на кой както му е удобно. Моята халка е на дясната, годежния на лявата. Лятото ги сменям, че ми се подуват пръстите, а годежния ми е леко хлабав..
Имам колеги, които носят халка на лявата, други на дясната /май се различаваше при католици и евангелисти/. Имам колега румънец, той е носи на лявата... на кой както му харесва !
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #329 -: март 14, 2013, 19:02:05 »

Благодаря. Махнах снимката, защото нещо не ми хареса как е излезнал (тя е от телефона). Може на лични да пратя попече ако някой го интересува.

Камъкът е естествен рубин, необработван по никакъв начин за промяна на цвета (Това беще много важно да партньора ми, както и да е от добит по етичен начин без експлоатация). Винаги съм харесвала този камък, затова когато ме попита за предпочитания дори не съм се и колебала. Тук най-вече се подаряват диаманти, и то колкото по-големи, толкова по-добре smile. Но мен това никога не ме е привличало, още повече че моят рубин е с такова качество, че не остъпва по бляскък, а цвета е уникален!

Самата форма на пръстена е вдъхновена от природата, а дизайнът е дело на съпругьт ми (неговото хоби е склуптура, макар да е в друга област професионалист) и реализиран и допълнен от една много добра бижутерка тук във Филаделфия, която се занимава изцяло с ръчна изработка на бижута. Site: http://tntrental.com/jg1/jg1/JEN/gallery.php?level=collection&id=1
като гледам, не го е обновявала много, но има страхотни халки и пръстени.


О уау! Рубин ми е любимият камък, аз си имам само едни рубинени обички и си умирам за тях, пазя си ги и си гледам като една подобаваща сврака :-)), знаех си че е рубин! Браво много оригинално! Да не говорим колко е хубаво това  че подчерка на любимия ти е в самоя пръстен преплетен! Наистина много оригинално!
Ние, за да са ни подчерците в пръстените, ще си ги надпишен само смаоръчно, тъй като нямаме такива заложби иначе художествени!
« Последна редакция: март 14, 2013, 19:04:40 от Мрявка » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines