Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 00:03:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 156761 пъти)
 
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 27, 2012, 12:52:48 »

Здравейте, момичета!
...
 въпросът ми към вас е дали е лошо ако решим да си сменим халките, защото сегашните се надраскаха супер много и направо ме е срам да си нося халката. Тогава много бързахме и нямахме нито много време, нито голям избор.
...

Не смятам, че е лошо, аз не вярвам в такива неща smile
Ние си сменихме халките след първата година, тъй като първите ни бяха от сребро и се надраскаха, а и след първата година си направихме църковен брак и това беше другия повод за нови халки, този път от бяло злато smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 27, 2012, 13:47:00 »

сега като си гледам халката виждам че не пише проба никъде...няма печат, само име и дата  heart
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #137 -: ноември 27, 2012, 13:49:30 »

сега като си гледам халката виждам че не пише проба никъде...няма печат, само име и дата  heart
И нашите са така smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 27, 2012, 14:52:47 »

можеби защото са по поръчка, знам ли....можеби на готовите и да има някъде печат?!
Активен
vampire_lady
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 27, 2012, 17:19:47 »

14 каратови са нашите. При нас проблема е, че не просто са леко надраскани, а са изключително много надраскани! Мен ме е срам да си показвам халката вече
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #140 -: ноември 27, 2012, 17:38:30 »

И нашите са поръчка...може наистина да е заради това good
Иначе като искате си ги сменете smile Аз не бих и то не защото е лошо или т.н, ами защото тази я свързвам с прекрасната ни сватба heart ... но това е въпрос на гледна точка smile
« Последна редакция: ноември 27, 2012, 17:43:25 от casky » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #141 -: ноември 28, 2012, 11:48:55 »

Нашите също са по поръчка, но имат печат с проба  pardon

Иначе какви лоши поверия да има - това са глупости. Едно време масово са си правили халки от дубле, защото хората не са имали пари за златни. В последствие много семейства са си купили златни, но това не е бил повод за раздяла  blum
Активен
LeeAnn
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #142 -: декември 05, 2012, 13:22:03 »

Здравейте  give_rose
Интересува ме къде в София предлагат халки от волфрам? Някой дали знае? Опитах се да потърся в Гугъл, но нищо не успявам да открия до момента....
Благодаря предварително  smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #143 -: декември 05, 2012, 14:49:23 »

Здравейте момичета

нашите халки вече са почти избрани, въпроса е да разберем сега дали в БГ същите ще излязат по евтино от в Германия или Франция, според примерни цени, които само съм дочула от приятели ми се струва че в Гемрнаия засега е най-евтино, което мен лично ме учуди, мислех че в БГ цените на бижутата като цяло са по-ниски, ще видим, трябва лично да обиколя няколко магазина в сф и варна.
Исках да ви попитам, знае ли някой къде в сф се предлагат халки от платина 600 или 950?

Иначе има един мн добър конфигуратор за пръстени мисля че го бях постнала във варненската тема, но може някой и тук да се интересува, аз с него конфигурирах нашите пръстени, след това ходихме и на живо да си ги пробваме  danceg
http://www.123gold.de/
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #144 -: декември 05, 2012, 15:18:36 »

Мрявка, нашите халки ги взехме от Германия /бяло злато/. Да ти кажа, въобще не излезнаха евтини, те ни излязоха най-скъпи. Но изработката е перфектна  good
Като избирах нашите погледнах и тези от платина /и това беше вариант/. Оказа се, че платина 600 е по-евтина от бялото злато, цените му много се вдигнаха. Най-евтино ще ти излезе от България.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #145 -: декември 05, 2012, 15:41:04 »

Интересно, трябва да проверя 100%, по принцип цените при 123голд са супер, а и качеството им в също супер, вие откъде купихте вашите?
Аз не искам бяло злато защото то с времето пожълтява а годежния ми пръстен е платина 950, ще ги нося на един пръст и ако пожълтее златото ще изглежда грозно, различни цветове пръстени да имам на пръста, а и имаме и двамата мн алергии, в такъв случай платината пасва супер, разбира се ако е 600 тр внимателно да се гледа какви са примесите, което в бг... незнам колко може да им се вярва на думите, в 123голд дават и сертификати за примесите. Дано да намеря хора работещи с платина в бг първо, за дамога да сравня.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 05, 2012, 16:08:20 »

Интересно, трябва да проверя 100%, по принцип цените при 123голд са супер, а и качеството им в също супер, вие откъде купихте вашите?
Аз не искам бяло злато защото то с времето пожълтява а годежния ми пръстен е платина 950, ще ги нося на един пръст и ако пожълтее златото ще изглежда грозно, различни цветове пръстени да имам на пръста, а и имаме и двамата мн алергии, в такъв случай платината пасва супер, разбира се ако е 600 тр внимателно да се гледа какви са примесите, което в бг... незнам колко може да им се вярва на думите, в 123голд дават и сертификати за примесите. Дано да намеря хора работещи с платина в бг първо, за дамога да сравня.
аз платина съм виждала в сайта на Сара Трейд, на прилични цени бяха халките
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #147 -: декември 05, 2012, 17:45:11 »

Мрявка, нашти ги взехме от CHRIST. Там платината /най-тънките/ са над 1400 евро.. Ние гледахме също и бижутери в ибей. Бяхме си харесали модел и искахме да отидем до бижутера на място да поръчаме, но нямаше да стане съвсем същия модел и се отказахме.
Иначе за бялото злато е така. Затова ние всяка година ще ги полираме и периодично ще ги носим за покриване с паладий, за да не са "избледнели" или жълти. Но щом другият пръстен ти е платина, от по-добре и халката да е такава. Аз затова избрах бяло злато, защото и годежният пръстен ми е такъв.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #148 -: декември 05, 2012, 18:10:46 »

Да разбирам тогава, че са били най-скъпото пръстените ви, крист имат добри цени, ние ходихме в swiss в техен магазин, но точно, платинените пръстени са почти на цените на tiffany&co., за съвсем тънко пръстенче без камъчета ми казаха даже мисля по висока цена от 1400, но в крайна сметка при крист си плащаш и за марката, а ние решихме да не са от марка затова пък моя да има brilliantenkranz, аз не нися бижута по принцип, но сега като ще е да е блещукащо  Girl_hide, а дали ще е платина 950 или 600, тифани или др не е толкова от значение за мен, аз даже гледах и пръстените от паладий, но после четах, че ако имаш алергия от никел може да развиеш и от паладий, та затова отпадна този вариант. Всеки случай крист имат мн красиви пръстени  good, предполагам сте мн доволни...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #149 -: декември 05, 2012, 18:14:03 »

А сара трейд я чувам за първи път, благодаря ще я проверя, също чух добри неща и за валентин в сф и той ми е в списъка :-)
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines