Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 22:41:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 156755 пъти)
 
asqpe6o
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #45 -: юли 24, 2012, 11:59:11 »

zdraveite, tuku 6to se registrirax tuk za6toto mi predstoi svatba i iskam da vi pomolq za savet ot kade moje da si namerim bra4ni xalki na prili4ni ceni....az razglejdax mnogo no vsi4kite sa ujasno skapi  smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 24, 2012, 12:03:04 »

zdraveite, tuku 6to se registrirax tuk za6toto mi predstoi svatba i iskam da vi pomolq za savet ot kade moje da si namerim bra4ni xalki na prili4ni ceni....az razglejdax mnogo no vsi4kite sa ujasno skapi  smile
Здравей.
Първо, моля, пиши на кирилица.
А за халките, можеш да прочетеш по темите. Кажи малко повече подробности. Какви халки търсите? Материал, модел?
Активен
Bride♥
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25


Just Another Bride


« Отговор #47 -: юли 24, 2012, 12:05:04 »

Цените на халките варират и това се определя главно от материала, грамажа и изработката им. Предполагам трябва да отидете на място и да разгледате как вървят цените в различните магазини. Вие спряли ли сте се на нещо конкретно? Ако не държите толкова на модела, а просто искате да си намерите нещо по - евтинко, всяко такова ателие или магазин предлагат поне по няколко модела на по - скромни цени.
« Последна редакция: юли 24, 2012, 12:08:12 от Bride♥ » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 24, 2012, 12:17:55 »

Да, именно и аз затова попитах за някакви подробности. има и сребърни, и стоманени, и разни други видове метални халки. Ние например си купихме втори - от стомана - за 8 лв. едната и при това са много хубави и здрави.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 24, 2012, 13:36:22 »

Ако имате ваше злато препоръчвам Еспер. Нашите халки са 9гр и струват 170лв.
Избрах стандартен модел понеже ще я нося с годежния пръстен, и по разчупен модел или такъв с камъни седеше грозно. Сега избирам пръстен за лявата ми ръка, понеже ми казаха че било хубаво и на левият безименен пръст да имам пръстен, за да се затвори нещо си. Малко съм анти по отношение на подобни неща, но ми го каза една баба и мисля да я послушам. А и си харесах няколко пръстена от сайт които беше пуснала Весето , така хем ще имам изчистена халка, хем като всяка сврака и халка с камъни lol
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 24, 2012, 13:40:22 »

я разкажи това, не съм го чувала, какво се затваряло? А не е ли малко странно 2 халки на 2та пръста?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 24, 2012, 14:09:20 »

Ако имате ваше злато препоръчвам Еспер. Нашите халки са 9гр и струват 170лв.
Избрах стандартен модел понеже ще я нося с годежния пръстен, и по разчупен модел или такъв с камъни седеше грозно. Сега избирам пръстен за лявата ми ръка, понеже ми казаха че било хубаво и на левият безименен пръст да имам пръстен, за да се затвори нещо си. Малко съм анти по отношение на подобни неща, но ми го каза една баба и мисля да я послушам. А и си харесах няколко пръстена от сайт които беше пуснала Весето , така хем ще имам изчистена халка, хем като всяка сврака и халка с камъни lol
браво мис, много хитро , и аз съм решила след сватбата да сложа една с камъни цялата, на лявата ръка, заедно с годежния, да го крепи  funnytooth , а на другата само златната халка- нали е жълто злато, та така. butterfly
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #52 -: юли 24, 2012, 14:24:49 »

Ха а при мен просто така ще се наредят нещата, че ще си остана с годежния на лявата ръка ( а той си има халка с камъни към него   yahoo ) , понеже халката ми ще е 6 или 7 мм дебела.
Обаче Мис ако може да каже защо трябва да си с пръстен и на лявата ръка няма да е зле smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 24, 2012, 15:14:55 »

Да си призная не запомних какво точно ми каза,но в общи линии ми сподели, че ако пръстена на дясната ръка ми е от любимия мъж е хубаво да нося и на лявата ръка пръстен. Като ако не нося не означава, че нещо лошо ще се случи, просто било хубаво "кръга" да е затворен. И понеже аз няма да си местя годежния пръстен както е прието реших да си взема друг пръстен. Пак ви казвам не робувам на някакви суеверия, и преди да ми го каже носех по вътрешно усещане и на др ръка пръстен, а след сватбата просто ще задоволя "свраческото" да имам и халка с камъни  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 24, 2012, 15:17:33 »

аз си търся сребърна халка с камъни , но дотук попадам на големи номера само в нета sad
ако някой е виждал из София, да свирка насам, не е спешно,засега само й се точа като идея
 blum
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #55 -: юли 24, 2012, 15:22:02 »

Пробвах такава някъде... Бижутерия MARIA май беше. Обаче много ме боцкаха камъчетата и понеже халката е дебеличка пръстите ми стояха много разтворени...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #56 -: юли 24, 2012, 15:25:05 »

За заключването на "нещото си"  blum мога да кажа следното: традицията на годежния пръстен не е православна. Та идеята е, че годежният пръстен се носи на лявата ръка, където според римляните се намирала вена незнамси каква, която била на любовта. След сватбата там се слага халката и така заключва, затвърждава любовта на младоженците. Само че при православните християни е прието, че халката се носи на дясната - тази с която се ръкуваш, т.е. тази, с която по-често можеш да демонстрираш, че си омъжена. И оттук почва объркването кое къде да носим и да сменяме ли пръстени и халки.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #57 -: юли 24, 2012, 15:28:17 »

 Offtopic Годежния първо ми беше на лявата ръка, обаче ми беше хлабав и го преместих на дясната... после взехме втори по-малък, който си стои на лявата. От два дни си нося и халката на дясната  pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юли 24, 2012, 15:29:55 »

аз си търся сребърна халка с камъни , но дотук попадам на големи номера само в нета sad
ако някой е виждал из София, да свирка насам, не е спешно,засега само й се точа като идея
 blum

Какъв метал искаш? Нещо подобно би ли ти свършило работа? Гледала ли си ги тези? (Предполагам, че си огледала всичко в нета, ама да предложа все пак)
http://shopix.bg/SXY-SR952-damski-prysten-ot-stomana
http://jewellery-eshop.eu/230-black-titanium-ring-with-embedded-zircons-alongside-whole-perimeter.html
http://jewellery-eshop.eu/229-titanium-ring-with-embedded-clear-zircons.html
http://jewellery-eshop.eu/232-titanium-ring-with-embedded-rectangular-zircons.html
Активен
Bride♥
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25


Just Another Bride


« Отговор #59 -: юли 24, 2012, 15:31:52 »

Аз имах такава халка, emmmmmy. Просто защото съм любител на камъните. На мен също не ми беше удобна - доста ми разтваряше пръстите и ако някой случайно ме здрависаше по - силно направо умирах от болка.
Иначе, Alichka, и аз съм чела, че най - важните пръстени, в случая годежният и халката се носят на безименния пръст, защото от там минавала вена, която стигала до сърцето и затова се нарича "вена на любовта".
В началото и аз много се обърквах на коя ръка да нося годежния си пръстен, но като прочетох вече имам ясно становище. Нося го на дясната ръка, а след сватбата ще отиде или на лявата ръка или ще нося и двата на дясната. Другата седмица ще се разбере дали ще могат да ни направят моделите, които сме си харесали за халките и евентуално като станат да ви ги покажа. smile
« Последна редакция: юли 24, 2012, 15:36:26 от Bride♥ » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines