Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 16:19:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани летни бебчета - Юли, Август, Септември  (Прочетена 207672 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 21, 2014, 21:13:37 »

Сега си отговорих сама на въпроса - наистина може да направи раждането още по-трудно sad
Ето полезно инфо:
http://bremennost.bg/obarnata-matka.html
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: януари 21, 2014, 21:24:54 »

Маги, при Любомир Янкулов в Авис Медика. Аз ще ходя за втори път при него. Първият беше септември, когато отидох за обикновен преглед и да му споделя, че дълго време не можех да забременея и той беше изключително внимателен, мил, търпелив, отговаряше на всичките ми въпроси. Прегледа ме на видеозон поне 20 минути супер подробно. Дори накрая каза на сестрата смигайки "Аз я виждам декември месец бременна" И то така и стана  heart Като цяло съм очарована от него, поне за сега, надявам се да съм направила правилния избор. Но всякакво инфо за доктори в Плевен ще ми бъде от полза! Ти на къде си се  насочила? smile

Ivelka, той ме следи по ЖК и при него ще раждам. Знае си възможностите и ако не е сигурен те праща при друг лекар или се консултира, свежар е и не пести от направления.Та за това си го избрах него.А и работи със ЗК, което за мен е плюс.Ха какво съвпадение.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: януари 22, 2014, 08:38:08 »

Ivelka, и при мен до +6кг ми ставаха всички дрехи, не ми личаха, после нещата се промениха. И аз като теб не съм променяла количеството храна, по принцип се храня здравословно, но през този период се стараех повече, но въпреки всичко килограмите неизменно растяха, през последните месеци с бързи темпове. В крайна сметка аз приключих на +15кг, като 7кг оставих още в родилното, а най-късно останаха едни 3кг, на които вече и не обръщам внимание. Явно е въпрос на хормони и специфичния начин на функциониране на организма като цяло.
За пола и аз съм от жените, които искаха да имат момиченце, някак не си представях да съм майка на момче. Да но моят късмет беше момче, честно казано с изключение на някои занимания, които прехвърлям на таткото, просто не ми идва отвътре да ги практикувам, вече съм забравила защо точно исках момиче. Дори сега като се замислям за второ дете, несъзнателно мислите ми все към момченце клонят....
Успешна бременност и много приятни емоции на всички бъдещи мамчета! give_rose
« Последна редакция: януари 22, 2014, 08:40:24 от Marri » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 22, 2014, 09:46:41 »

Момичета аз за съжаление снощи прокървих и ММ ме докара в болницата ;( Гледаха ме на видезон, бебето е добре. От снощи съм на система. Обадих се днес на АГ то ми, тя не работи в болницата и тя ми каза нещо притеснително. Аз съм А- кръвна група а мъжо Б+ и сега като съм имала контакт с кръвта на бебо и ако е положителен резуз фактор бременността ми ставала много рискова sad пиша от телефона и съм бавна,но имам нужда от вашата подкрепа! Пишете ми дали зйаете какво следва в такива ситуации
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #109 -: януари 22, 2014, 09:56:38 »

Спокойно, има ваксини! Имам колежка със същия проблем - кървене и отрицателен резус фактор при първата бременност. Едно живо и здраво детенце, сега чака второ. Стискам палци heart heart heart
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: януари 22, 2014, 10:04:32 »

Ивелка, изпращам ти много положителни мисли Good luck
Нямам опит с кръвните групи, но съм чела че бият ваксина и през бременността се следи и се правят изследвания на кръвта. По опасно знам, че е при втора бременност, но само ако при първата не е бита ваксина след раждането.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: януари 22, 2014, 10:16:19 »

Иве,ето ти малко информация http://www.detski-sviat.com/index.php/content/blogcategory/29/76/.Както другите момичета са казали се следят антителата по време на бременността,а след раждането до 72часа се бие антиД гама глобулин.Моя приятелка имаше същия проблем-кръвна група А-,бременността и мина безпроблемно,работи до 7 месец,роди лесно,биха и инжекцията след раждането и всичко е ок.Не се притеснявай,така повече си вредиш.Мисли за хубави неща,оттърси се лошите мисли и ще се почувстваш по-добре.Щом имаш възможност отиди при по-добър специалист в Плевен и го посещавай периодично.Знам че в малките градове лекарите не стават,за съжаление.Успокой се,стискам палци  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 22, 2014, 11:06:59 »

Иве, спокойно както момичетата са писали бият се инжекции който да "неутрализират" антителата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #113 -: януари 22, 2014, 11:36:08 »

Иве, съжалявам за това прокървяване, което си получила. Стискам ти палци всичко да е наред! give_rose
Ти си още в началото - не се вкарвай в толкова филми от какво и защо се е получило. Аз прокървявах на няколко пъти и причини много... Понякога прокървяването в началото е още от неотрегулирани хормони - уж е време да идва цикъл, пък има бебе и не трябва да идва... Въпрос на време е организмът да се настрои. Затова се дава и прогестерона. Аз си пих доста време утрогестан с но шпа, после магнезий с но шпа и така почти цялата бременност. Папаверин ми го биха на инжекции, защото е в пъти по-леко в сравнение с мускулните инжекции с но шпа.
За обърнатата матка - моя приятелка е с такава. Роди нормално, а пък е кинта и двадесет. Установиха й я преди бременността, когато отиде на лекар с оплаквания, че я боли по време на секс. Така че, не е показателно за по-тежко раждане Wink Имаш време не мисли за това сега.
Виж нашата тема - есенните бебета, там също говорихме за антителата Wink
Лек ден на всички give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: януари 22, 2014, 12:20:46 »

Иве, какви са тоя глупости? Кой ти ги приказва?
И аз съм с отрицателен резус, а ММ е с положителен. При първа бременност особено нищо не се прави. Само се изследват антитела. Като се роди бебо се тества неговата кръв и ако той е +, ти се бие една инжекция, за да не се създават проблеми при следваща бременност.
Аз отнесох инжекцията, защото АНди се оказа +. Така че, спокойно! Няма никакви пречки по повод резуса. Майка също е -, а ей я две деца има. smile
Стискам палци всичко да е наред с бебо.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 22, 2014, 12:36:45 »

Иве , момичетата са го написали подробно вече, но все пак и аз да добавя - и моята майка е А-, а тати е А+. Има си мен и брат ми и сме се появили без никакви проблеми и двамата. Просто ще ти бият ваксината и това е!
Бъди спокойна. Сега е важно да няма стрес и да мислиш позитивни, хубави неща! Всичко ще е наред.

 
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: януари 23, 2014, 10:02:59 »

Иве, вече са ти писали доста по темата, няма и аз да пиша, но спокойно аз също съм А-, а ММ А+ и доки подробно ми обясни всичко в началото. Не се шашкай, всичко е наред. Ние сме с теб и стискаме палци!
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: януари 24, 2014, 12:26:38 »

Момичетата доста са изписали и нямам какво да добавя. Аз през цялата бременност се водех с 0-, а след раждането се оказа, че съм 0+. Правиха ми изследвания в 3 лаборатории и се оказах с някакъв слаб антиген и големите "специалисти" не обърнаха никакво внимание, когато казвах, че е невъзможно с двама родители с + резус фактор да съм с отрицателен. Както и да е, не се тревожи допълнително. След всичко изчетено, през първа бременност опасността за плода е малка. Стискаме палци всичко да е наред с теб и бебче give_rose
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 24, 2014, 15:22:15 »

Здравейте, момичета!  give_rose Искрено благодаря на всички ви за подкрепата, която ми оказахте през последните дни, когато имах най-много нужда от инфо и съвет! Въпреки, че ми беше много трудно, и почти невъзможно да пиша през телефона, непрекъснато ви четях и форумът за пореден път ми даде нужната информация и смелост да се изправя пред лекари, които не ме познават, защото никой от тях не ми води ЖК.
За пореден път се убедих, че в Габрово няма да раждам, или поне ще се постарая това да не се случва, не само заради отношението, но и заради условията и хигиената в отделението sad
Сигурно на много места е така, но за мен не е нормално родилки с бебета да се настаняват в съседни стаи с болни бременни, да влизат и излизат хора, да се пуши вътре и да мирише на цигари навсякъде.... nea
Когато ме приеха с кървене вторник късно вечерта, докторът, който беше на смяна едвам си влачеше краката и сумтеше (най-вероятно съм го събудила). Прегледа ме на видеозон и не продума и дума, докато аз не го попитах, иначе нямаше да ми каже сигурно, че бебето е добре.
На другият ден се панирах заради инфото, което ми даде моята АГ по телефона - че след като съм имала контакт с кръв от матката/бебето има голяма вероятност да започна да развивам антитела и да го отхвърля. Цял ден в сряда стоях вързана за системата и никой не влезе да ме пита как съм, а аз исках да попитам някой за това изследване. Добре, че се сетих да звънна на един бивш колега, на когото майка му е медицинска сестра в отделението. Той веднага й се обади и жената се оказа на смяна и дойде при мен, след което се грижеше за мен до края на деня. Вярно, има звънец, с който мога да повикам някой, но когато го направих и една сестра дойде, попитах я за изследването, тя каза, че не знае;помолих я да извика лекар, тя излезе и не се появи повече...
В отделението иначе има и свестни лекари, но истината е, че трудно обръщат повече внимание на бременна жена, която не е пациент на никой от тях. Минаваха на визитация всяка сутрин, аз им казвах каква ми е ситуацията с резус фактора и какви са ми опасенията, а те ми отговаряха, че там не правели това изследване, че аз съм била едва в края на третия месец, а то се правело в четвъртия и че нямало за какво да се притеснявам  huhhuh.gif На третата визитация, когато отново попитах, бях порицана от една от лекарките, която се възмути как мога да питам за трети път едно и също нещо...
Това е в общи линии, днес ме изписаха, преди това ме гледаха на ултразвук - бебо е добре. Казаха, че кървенето не е било от бебето, а майчино кървене (?), което нищо не ми говори.
Аз в понеделник ще си направя изследването за антитела, и ако е положително (дано не е!), отивам в Плевен да ми слагат ваксина. Вторник имам записан час за преглед при д-р Янкулов и се надявам да ме приеме и да се съгласи да ме изроди през август живот и здраве. Мисля да не се прехвърлям документално при него, а да ходя паралелно и при двамата. Знаете ли дали ще имам някакви проблеми така? Проблемът е, че ако се прехвърля официално, минавам към прегледите по здравна каса, а часовете при него са винаги пълни, а опашките от жени много големи. Платеният прием е друго - винаги има свободни часове. smile

Отново благодаря на всички ви за подкрепата! Good luck
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #119 -: януари 24, 2014, 15:26:38 »

Ивелка, чудесни новини! Много се радвам, че всичко е наред! Дано нямаш повече стресови моменти и всичко да върви гладко! За съжаление не мога да съм полезна по нито един от въпросите ти, за това си мълча основно, но следя темата!  smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines