Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 11:10:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 12  (Прочетена 161238 пъти)
 
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: ноември 20, 2010, 19:48:03 »

Ето това също:
http://moetobebe.bg/feeding/352
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 20, 2010, 21:19:47 »

Мами, имам въпросче относно спалните чувалчета.Значи искам да купя, но не знам какъв размер да взема, така че да става и за новородено,, да става и за след 9 месеца, примерно...на мен размерите в см нищо не ми говорят..(Имам един, който обаче не мога да кажа, че е за спане, а по-скоро е за излизане, защото си е с качулка и дълъг ръкав..и него го купих ей така)...
Сега кажете какъв размер/см да взема..не искам да е от най-малките и след 3 месеца да купувам нов, а и според вас тези чувалчета до колко са нужни?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #302 -: ноември 20, 2010, 22:01:17 »

Не се ли намира от този модел, на който долната част се сгьва назад с копчета тик-так и когато порасне детето се разгьва? Тук ги има. Потьрси, може и при вас да се намират  good

Аз имам само едно и не мисля, че е нужно второ, но ако искаш да се подсигуриш вземи две.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: ноември 20, 2010, 22:08:53 »

Агент Т, Оливър имаше такова от новороден до 6 месеца но след тва беше ужас защото почна да се върти , да се оплита в чувалчето и го махнах.
Размерите които съм срещала са 0-6м и 6-12м като на нашето имаше копченца на ръменете да се удължава и скъсява.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 20, 2010, 22:14:21 »

Agent T, повечето чувалчета са с размери от 0 до 6 месеца, после от 6 до 12 и т.н., като важно е не само колко са дълги, ами и колко са широки на раменцата, за да си изпълняват функцията против изпълзяване и развиване на малките човеци  Wink. Аз ползвам чувалчета и според мен са супер удобни. Избрах такива с възможно най-меки презрамчици и минимум копчета и ципове, за да не убива на бебенцето докато спи. Тези за количка имат прекалено много ръбове и закопчалки според мен, обикновено са прекалено дебели, а и нещо не ми се вижда много хигиенично детето да се валя из кревата с това, с което излиза навън .. Първо взех един, но после купих и втори, защото ако бебчо се издрайфа и си намокри презрамките, трябва да го прехвърлиш в сухо чувалче. При нас това често се случва..
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #305 -: ноември 20, 2010, 23:28:02 »

Ето това също:
http://moetobebe.bg/feeding/352

Гери, Алекс, много благодаря за бързата и компетентна реакция, може би ще купя по едно шише от двете марки да пробвам  give_rose give_rose give_rose.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 21, 2010, 02:03:58 »


Цитат
а и според вас тези чувалчета до колко са нужни?
Agent T,тези чувалчета са си доста нужни.Аз взех едно на което пише 70 см.И като се има предвид,че Виктор е голямо бебе и сега носи доста работи на които пише 6 м. все още чувалчето му е добре.Ние имаме едно и когато го пера ,първо,че то през деня е изсъхнало вече,а ако ли не за една вечер ползвам пелена + одеалце, или олекотена завивка.Но по принцип,ако детето не е свикнало от малко да спи в чувалчето,знам че после е много трудно да свикне. А нас още в болницата ни предупредиха ,да не ползваме нищо друго освен спални чувалчета,защото иначе е възможно бебенцата да се задушат.А и в проценти погледнато случаите на внезапна детска смъртност в Германия всяка година се увеличават.А и както е казала Ина,тези които се подгъват служат за по дълго време,но ако вземеш по големичко също можеш да го подгъваш в началото.Трябва да отбележа,че бебетата в първите 2-3 месеца не ритат много и не се мърдат много много докато спят.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 21, 2010, 02:23:30 »

Благодаря на всички ви give_rose Наистина са ми много много полезни вашите мнения..
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 21, 2010, 14:25:55 »

ето нещо , което ми привлече вниманието http://www.lazzilazzi.com/product.php?id_product=20  , казват че е бебето се чувства спокойно защото се доближава до утробата. чувалчето е разтегливо и детето може да си мърда в него. някой дали е ползал нещо подобно?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: ноември 21, 2010, 18:31:41 »

Echy, не съм виждала такова, но се чудя дали е удачно, при положение, че все пак пристяга бебчо отвсякъде crazy

Аз ъпдейтнах албума с покупките ни, ето и линкче, за който се интересува smile

http://daniellitta.multiply.com/photos/album/51/51#photo=64
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 22, 2010, 12:08:13 »

echy_, впечатленията ми са, че това е доста индивидуално - дали бебето се чувства по-добре на тясно като в утробата или нашироко. Факт е обаче че едно време малките бебчета са ги завивали супер стегнато като са им прибирали ръцете и краката до телцата - така се е считало че е правилно. Ако цената те устройва - взимай и пробвай, че пише че е последна бройка smile

Обаче ще ви покажа аз какво видях и какъв яд ме хвана, че не го бях намерила по-рано..

Ей такова да бяхме зели.. точно каквото съветват във всички книжки за бебегледане.. co-sleeper му викат. Е го сайта http://www.armsreach.com/index.php?main_page=product_info&cPath=3_18_6&products_id=30, в ebay ги има също.. ееех акъл море..

Затова пък се сдобих с ей такъв баунсър и го препоръчвам горещо на всички!

Чуудо на чудесата - аз дето бях против шезлонгите, сега си взимам думите назад  girl_wink
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: ноември 22, 2010, 12:27:47 »

echy_, мисля че BASTET е права. Зависи как се чуства добре бебчо.
sunray, браво на вас. Нещата са супер, а кошарката е върха. Найстина много ми хареса, а и цената е много добра. А за цвета няма нищо да казвам, защото аз съм пълно "ЗА" цвят крем за бебоци.  good
BASTET, какво е толкова цпециалното на тази кошарка  blush ? По различна ли е от останалите преносими? Найстина не съм запозната и ако ти звуча тъпо - съжалявам.  smile
 
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 22, 2010, 12:34:18 »

Ееее в тази темичка има супер нещица...

echy_ и на мен малко стегнато ми изглежда...

sunray бебешкото креватче е супер, изглежда и практично с много шкафченца и чекмедженца... Bravo А дрешките са  heart

BASTET шезлогчето е супер...

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 22, 2010, 16:24:18 »

BASTET, какво е толкова цпециалното на тази кошарка  blush ? По различна ли е от останалите преносими? Найстина не съм запозната и ако ти звуча тъпо - съжалявам.  smile
 
mum to be, виж че се сваля страничната мрежа до височината на второто ниво - така като допреш тази кошарка до твоето легло можеш да придърпваш бебето за хранене и да го връщаш, особено нощем, без да развиваш бицепси и да си натоварваш кръста.

Е тъй като тази кака

 Кошарите дето са по магазините не се отварят така, има само дървени легълца с частично свалящи се решетки, ама първо че струват колкото три такива кошарки барабар с доставката, второ не съм убедена, че дървените легла могат да се допрат до спалнята.

Аз сега съм допряла нашата кошара до спалнята ни, което е горе долу удобно, но предизвика пълното недоумение на педиатърката когато дойде в нас.. та явно не според всеки това е толкова гениално. Въпрос на избор. Аз сега обмислям не мога ли да разпоря нашата кошара и да я преправя така.. ама май е трудно.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 22, 2010, 17:03:26 »

Благодаря BASTET, сега ми стана ясно  badgirl или по - точно сега забелязах тази "далавера". Найстина си права за това допиране до леглото (найстина е улеснение), а и да му подадеш бебероната дори пак си е помащ.  good
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines