Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 14:53:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ? част 2  (Прочетена 113925 пъти)
 
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #105 -: февруари 05, 2015, 11:33:01 »

Не, не, искам изнесен и после венчавка, знам че разрешават там изнесен ако си се венчал там :-)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #106 -: март 20, 2015, 16:46:26 »

Здравейте,

ние вече си имаме часове и за Гражданското и за църквата, в деня на сватбата, но аз винаги съм си представяла изнесен ритуал. Запазихме си час за същия ден в Гражданското, защото моят годеник (още ми е странно да го наричам така) не искаше да е в отделен ден, но сме си запазили ресторант с прекрасна градина и ми се иска да си направим И там ритуал...Дали няма да е прекалено странно да се оженим за трети път пред гостите (повечето от тях ще дойдат и в ритуалната зала)  huhhuh.gif
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #107 -: март 20, 2015, 16:51:59 »

Три за щастие danceg danceg danceg Ще им стане малко скучно и може да им стане безинтересно. И аз ще имам три ритуала, но в съвета сме само кумовете и родителите ми и е предният ден.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 20, 2015, 16:52:41 »

Фериботка, в крайна сметка гостите сами си преценяват дали да дойдат на всички церемонии или директно в ресторанта. Няма как да угодите на всички, така че го направете както НА ВАС ви харесва.
Иначе, според мен, стават малко множко. Но аз имам само изнесен ритуал, без венчавка и гражданско (сватбата е извън София), тъй като всички тези ритуали ме отегчават безкрайно много.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 20, 2015, 16:59:05 »

Направете изнесения ритуал с водещи, ваши приятели, които ги бива в това. Да измислят интересни неща, които да кажат и така ще е различно от останалите и ще е като преход от сериозната към забавната част
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #110 -: март 20, 2015, 17:51:03 »

O, благодаря smile Това с водещите ми допада доста smile Инача и аз така си разсъждавам - три за щастие, но се притеснявам да не се отегчат хихи. Има време до септември де, ще го помислим smile
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 21, 2015, 23:59:59 »

Ако имате изнесен ритуал, по-добре гостите да не ги каните и в Гражданското. Няма да им е интересно да слушат едно и също. Може да подпишете само с кумовете, а гостите да дойдат направо за църквата. smile
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #112 -: март 23, 2015, 20:21:38 »

Гражданският брак решихме да го сключим в София, а изнесеният (фиктивен) ритуал и почерпката в ресторанта ще бъдат във Варна. smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #113 -: март 23, 2015, 23:21:32 »

Ако ми позволите да дам една идея.  smile
Вече 26г ни делят от времето, когато бяха забранени църковните бракове и държавата гледаше с лошо око на тях. Кому е нужно, вече толкова години да продължава това повторение на един и същи ритуал? Не е ли крайно време държавата да признае Църковния брак, както е в цивилизованите държави. Необходимо ли е да се повтаря едно и също нещо по няколко пъти? Имам в предвид граждански брак, после Църковен, после в ресторанта пак Менделсон, погачи, шампанско и т.н. Според мен всичко е толкова банално, че чак е смешно.  crazy Това което не разбирам е защо вече толкова години на никой не му прави впечатление и не обръща внимание на тези неща. Не знам дали има друга държава, в която се прави тази глупост. Младоженците които не са вярващи не правят църковен брак. Трябва ли и защо, тези които са вярващи, и съответно се венчават в Църква да правят някакво подобие на венчавка за пред държавата, защото тя не признава църковния брак. Като не признават, проблема си е техен. Защо се правим на артисти и разиграваме някакви театри и фалшиви сцени, само защото те не признавали. Цял ден, от сутрин до вечер повтаряме едно и също като малоумни заради някакви глупаци. И всъщност глупаците ставаме ние. Така мисля аз. Интересувам се дали има и други, които мислят като мен. Закона не забранява да се подпишете през делничен ден, без никакви церемонии. Даже напротив, така е безплатно. Аз лично така направих. Чукнахме си една среща с кумовете, след работа на Лъвов Мост (в Сряда). Точно на малкото площадче до Лъвов Мост има една обредна зала (сега не знам дали я има още), ударихме по един подпис и после отидохме да се почерпим отсреща в KFC-то. Сватбата с Църковния брак си я направихме в съвсем друг ден. Сигурно вече и други правят като нас, но тогава 1998г. лелката ни гледаше като извънземни. Аз тогава не знаех, но се оказа, че автографите, които им дадохме са безплатни. Тоест не трябва да плащаме нищо. Плаща се ако искаш церемония и за това, че всичко се прави в неделничен ден, а през седмицата е безплатно.
 Е как да не почерпи човек. yahoo yahoo yahoo
« Последна редакция: март 23, 2015, 23:25:33 от AIVEN » Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 24, 2015, 08:33:03 »

Аз споделям мнението на AIVEN. Най вероятно не им се иска,защото е свързано с пари, дори и 60лв. като цяло лято е пълна залата pardon. Наши приятели от Гърция ни се чудят защо ще се женим два пъти. При тях църквата е с друг статут и не им е нужен граждански брак.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 24, 2015, 09:40:54 »

Има и нещо друго с църковния брак - фактът, че трябва кумовете да са кръстени православни християни. Добре де, ако единствените хора, които искаме да са ни кумове, са с друго вероизповедание? Двама пример - не може протестанти, евреи, католици и т.н. да са ти кумове.  Това какво означава, че за пред църквата трябва да имаш едни кумове, които за тях са угодни. А другите не са хора, така ли? Ето затова ние няма да имаме религиозен брак. Не защото не сме вярващи.
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #116 -: март 30, 2015, 13:37:48 »

Аз имам друг въпрос във връзка с гражданския брак към дамите: можете ли да ми препоръчате магазин с бели леки летни рокли (до 200лв) в София, за да си избера някаква символична рокля за подписването? smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #117 -: март 30, 2015, 14:12:47 »

nansita, аз не сьм вярваща и нямам цьрковен брак. В православната цьрква има много неща, които вьобще не ми допадат, но специално това което казваш, не ми се стори честно, затова ми се прииска да се изкажа.
От цьрковна гледна точка, кумувете са ваши духовни настойници и трябва да ви подкрепят за преминаването на трудните моменти в брака и да ви водят в правата вяра до края.

Ако те са с друго изповедание, не могат да ви водят в правата вяра (която за православната цьрква е тяхната). Та много недостатьци има тази цьрква, ама точно този не е един от тях, просто така си е редно, не е омаловажаване на личността на друговерците, а един вид защита на ценностите зад които цьрквата стои.

Доколко тя е пример за тези ценности вьобще няма да коментирам, това е цяла друга тема на разговор. Говоря само за конкретното нещо.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 30, 2015, 14:24:52 »

Така е, права си, но все пак не бих поканила кумове само защото са православни християни и са сключили брак. Ми може пък хората да не искат да се женят. Дори и да са хриситяни от "правата вяра", пак не дават на места.
Просто тези хора за нас са направили и биха направили повече, отколкото мога да искам и съм искала. Били са с нас и в добро, и в лошо. Това са приятели от детските ни години. Сега ще прелетят хиляди километри само заради сватбата. И не бих направила компромис заради една институция, която сама не зачита ценностите си.  pardon
А няма да коментирам как масово хората сключват църковен брак и не знаят как да се прекръстят правилно и последно са ходили в църква, щото е много готино и всички го правят. Миналото лято бях на сватба и след ритуала свещенникът покани всички присъстващи да оставят дарение за църквата. Не можеше да излезеш, без да оставиш поне 2лв.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #119 -: март 30, 2015, 14:29:56 »

Ааа да, това е точно така, напьлно сьм сьгласна с тебе good

А хората вьобще няма да ги коментирам. Всеки за сьвестта си.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines