Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 02:07:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 16  (Прочетена 205724 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #450 -: октомври 03, 2012, 18:41:46 »

От лекциите за родители, които съм посещавала знам, че помпата за кърма е добре да е лична, т.е. да не се взима от позната, тъй като има вероятност за пренасяне на инфекции, които не могат да бъдат борени с домашните стерилизатори.
За бутилките на Авент единствената ми приятелка с бебе се оплака, че текат много - Анита, слуха се потвърждава.... pardon
Аз лично си поръчах комплект стерилизатор с шишета и отделно помпа за кърма (механична) на Томи Типи - много ми ги похвалиха, пък да видим....
Аз сега съм на тема матрачета за бебешката кошара - дали да е на Магнифлекс, или на Тед, или на Дормео......а на Латекс-Бяла?! Латексов, с кокосова вложка или с пружини? Вие какво ще ме посъветвате?
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: октомври 03, 2012, 18:57:45 »

Специално за електрическата помпа на Медела НЕ виждам проблем да се използва многократно.
Ето как изгляжда:

Реално частта, която е механизма няма достъп до млякото (жълтата кутия в дясно).
Аз си купих накрайниците, бутилките, както и другите аксесоари. Продават се отделно.
На мен ми дадоха само жълтата кутия с маркучите (те са за въздуха) и чантата (която е огромна и неудобна).
Купих си ръчна помпа Медела по-късно, защото мога да правя повече изпомпвания в минута, а и е ужасно удобна за пренасяне. Горе долу е като с големината и тежестта на празна 500мл бутилка вода. Но аз цедих 5 месеца през деня всеки ден, защото се върнах на работа на 10 седмица.

Съгласна съм, че ръчната помпа трябва да е лична. Нейният проблем при мен беше късане на силиконовата част в дръжката...Сменила съм вече 5 такива помпи....Поне тук ги приемат като дефектни.
« Последна редакция: октомври 03, 2012, 19:03:36 от Anichka » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: октомври 03, 2012, 19:08:24 »

Аничка, не съм решила коя помпа точно- не знам електрическа ли да  е или ръчна? Елетрическите са доста скъпи пък ръчните не знам дали са удобни. Има някаква на Авент ръчна като тази: http://www.ebay.ca/itm/Philips-Avent-Manual-Breast-Pump-SCF310-12-BPA-Free-/320716642075?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Breast_Pads_Pumps_LE&hash=item4aac33971b#ht_1277wt_928

не знам доколко е хубава. Виждала съм и на Медела, но на Медела са доста скъпи, поне при нас.
Иначе за шишенцата май ще трябва да се откажа от Авент щом текат.

За подпплънките (нърсинг падс) знам че ще ми трябват и трябва да си купя, предполагам няма значение марката- всички ще вършат работа. Знам и че ми трябва сутиен за кърмачки, но честно казано не съм търсила още, предполагам че ги има по бебешките или бременните магазини, но не знам и как да преценя размера- ще растат ли още гърдите по време на кърмене или не?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: октомври 03, 2012, 19:23:00 »

Анита, аз и преди съм писала, че ние лично сме ползвали и още ползваме шишета на НУК. Доволна съм, нямам забележки.

Аз си бях взела помпата предварително, защото нямаше от кого да заема, а и моята не е от скъпите, защото е механична - на Томи Типи. Все пак си прецени - ако имаш наблизо хипермаркет, верига, хубава аптека, където предлагат няколко вида помпи, набележи си, огледай ги отсега и си избери марката. Кажи на половинката ти и като ти потрябва - да иде да купи точно това, на което ти си се спряла. Същото като с помпата се отнася и за шишетата. Аз бях купила едно съвсем малко (за вода, която обаче тя не пропи, докато не я захраних, а и защото бяхме изключително на кърма 8 месеца) и едно по-голямо, което още по-късно почнах да ползвам.
Твърде вероятно е да ти трябва принципно помпата. Освен ако нямаш безпроблемно кърмене, без подпушвания или намаляване на лактацията. Аз я експлоатирах сериозно месеци наред, незаменима покупка ми ебше и си я прибрах за второто детенце, някой ден, живи здрави! smile И цедях, когато имах в повече, и стимулирах, и се борех с 2-3 подпушвания, когато започна да разрежда кърменията, особено като махна нощното.

Накратко, ако имате откъде наблизо да купувате - избери си и направи списък на мъжа ти. Той може да ги вземе по-натам good

За подплънките за гърди си права - няма особено значение какви са. Има еднократни и многократни. Аз предпочитах еднократните. Ползвала съм на Canpol най-често, които макар и доста евтини, ми се сториха много мекички, сравнени с други марки.

Сутиени за кърмене също имах - съвсем обикновени, измислена марка. Гледах да са памучни и да са ми удобни, това е good Тях си ги вземи съвсем перди термина, за да прецениш размера. И пак ги взема малко по-широчки, не трябва да стягат.
Аз, в интерес на истината, не ги ползвах по предназначение - не успях да свикна. Но пък ми бяха най-удобни, защото са меки и нямат банели, което е опасно за подпушвания на каналите good
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: октомври 03, 2012, 20:34:57 »

Sunray, съгласна съм с написаното от теб.
Проблемът е, че разстоянията са големи, както и магазините. Поне в САЩ, за да отидеш до магазин и да се върнеш ти отиват едни 2-3 часа без проблем.

Анита, погледнах  цената на ръчната Медела и е същата, като при нас - около $30. http://www.ebay.ca/itm/Medela-Harmony-Manual-Breastpump-Breast-Pump-67186-/230642966191?pt=Feeding&hash=item35b3645eaf
Това е Лансиноха, според мен по-разумна цена от Медела двойна електрическа (280+)
http://www.ebay.ca/itm/LANSINOH-AFFINITY-DOUBLE-ELECTRIC-BREAST-PUMP-w-CUSTOM-EXPRESSION-NEW-SEALED-/330720380540?pt=Feeding&hash=item4d0078867c

Зная, че всеки си е с бюджет...И вече избора е твой.
Безплатно е цеденето на ръка. Не е сложно. Аз се научих от неволя.

По принцип е хубаво още за болницата да имаш потник или сутиен за кърмене, за да можеш да сложиш превръзки, ако течеш много.
Аз лично наедрях +2 номера някъде към втората седмица - постепенно нарастваха при мен гърдите.
На мен ми бяха много удобни потници за кърмене с широки презрамки. Беше ме страх да се завивам през нощта, когато взимах Леа при мен в леглото и те ми топлеха на кръста.
Нещо от този род:
http://www.target.com/p/bravado-women-s-nursing-bra-tank-tigerlily/-/A-14228491

А възглавница за кърмене имаш ли? Също много използвана вещ...Даже ме беше яд, че я бях забравила за болницата.
« Последна редакция: октомври 03, 2012, 21:01:42 от Anichka » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: октомври 03, 2012, 21:35:51 »

От лекциите за родители, които съм посещавала знам, че помпата за кърма е добре да е лична, т.е. да не се взима от позната, тъй като има вероятност за пренасяне на инфекции, които не могат да бъдат борени с домашните стерилизатори.
Аз ползвах най-обикновена Авент и в кутията си имаше нови накрайници,които просто подмених.
Ако домашния стерилизатор не е достатъчна гаранция за помпата,то не би бил и за шишетата!
Друг въпрос е,че собственичката я беше ползвала 20 дни,а аз повече от 6м.
И шишета на Авент ползвах,но рядко и нямам спомен да текат или други проблеми.

Сутиен за кърмачки,или по-точно без банели е препоръчително да се носи от средата на бременноста,защото банелите притискат млечните каналчета.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: октомври 03, 2012, 21:42:31 »

Anita81.чайовете ги има във всяка аптека, а този на Hipp го има във всички големи вериги- Карфур,Кайфланд и т.н.
За шишетата ние ползваме на NUK- стъклени,анти колик,с каучуково широко гърло с биберон М размер.Аз съм много доволна от тях и сменям периодично само бибероните.
За вода и чаят от копър  ползваме шишетата на Avent,не текат,защото вътре има кръгли вакумчета и няма как да протекат от тях.
Имах и шише на Chicco,с формата на женската гърда.Беше ми подарък,направо се очудих какви работи измислят.
« Последна редакция: октомври 03, 2012, 21:47:06 от ellimink » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: октомври 03, 2012, 23:34:44 »

мерси, момичета

Аничка, този потник за бременни мисля че ще ми влезе в употреба понеже аз зимата хич не мога да ходя без някакъв потник под дрехите. Май ще взема да си купя 2-3, не знаех че и такива потници има. Хората явно много неща са измислили Wink

За възглавничка за кърмене не съм купила още, но е в списъка ми.

Иначе за помпата, аз пак не разбрах коя е по-добра- ръчна или електрическа? Умалява ли много ръката с ръчната помпа?

Иначе за разстоянията, тук около нас има 2 магазина от които може да се купи и помпа и шишенца и са на около 10мин с колата, но честно казано искам аз да си купя всички неща които са ми необходими. Знам че ако покажа на мъжа ми какво съм харесала в случай че ми потрябва ще отиде и ще го купи, но искам да имам подръка всичко необходимо.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: октомври 04, 2012, 08:26:07 »

Относно това доколко умалява ръката от ръчната помпа - аз съм ползвала само ръчна (реших да не инвестирам в електрическа) и не съм имала проблеми. Всичко е много индивидуално. Моята помпа беше изключително употребявана вещ още от самото начало по най-различни причини - бебето не изяждаше всичко и оставаше, имах често запушени канали (в този случай най-добре отпушва бебето, но и помпата може да помогне), отказа да яде нощем... и т.н. Според мен, ако не ти се дават повечко пари точно в този момент, купи ръчна, а по-късно, ако се наложи винаги можеш да вземеш и електрическа.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: октомври 04, 2012, 09:13:04 »

Offtopic лично аз ти препоръчвам да си подготвиш чай за кърмачки, както и чай за колики, като ТИ ги пиеш и двете....

може ли да попитам защо? в смисъл и двата вида чай за стимулиране на лактацията от гърдите или с друга цел?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: октомври 04, 2012, 09:48:55 »

Намесвам се да отговора вместо Аничка, дано не се сърди blush

Рафаела, не е заради това. Чай за кърмачки си е за лактацията, а чаят за колики го пие и майката, защото част от веществата, съответно и ефекта от тях, минава през кърмата до бебето и също би дало облекчение good Особено пък ако бебето откаже да пие всякакви такива чайчета и всичко различно от кърма smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: октомври 04, 2012, 10:45:02 »

Сънрей мерси за отговора и аз си помислих, че заради това кърмата да е 2в1 - хем храна, хем лек за коремчето, но в един момент се зачудих дали извода ми е правилен, защото в линкчето с чая за кърмачки, което разгледах, ми направи впечатление, че той също съдържа копър и анасон
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: октомври 04, 2012, 16:58:10 »

И аз съм съгласна с написаното от Аничка. Това ,че детето яде кърма от шише не означава , че ще се откаже от кърмене. Нашето ежедневие също е натоварено и съответно, когато не съм си била у дома, някой го хранеше с шише. Аз също първо бях купила born free шишета, но Крис много се давеше от тях, може и да не съм купила за правилната възраст. После намерих съвсем обиновенни стъклени шишета на Evenflow , но замених биеброна с тези на НУК тъй като наподобявали гърдата на майката и по същия начин пускат млякото.
За помпата , от болницата ми дадоха една ръчна на Медела, с която нещо не успях да се справя и след няколко дни , мъжът ми ми донесе една на Playtex, няколо месеца ми вършеше добра работа, но на 4-я месец нещо не цедеше добре и си купих на Медела, но не двойната , а единична.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: октомври 05, 2012, 12:42:35 »

И аз съм съгласна с написаното от Аничка. Това ,че детето яде кърма от шише не означава , че ще се откаже от кърмене.
good good
и ние сме жив пример за това..още докато бяхме в болницата и Лукас беше в друго отделение го хранихме с моя кърма, но от шише. След като се прибрахме у дума, продължихме с кърмене. Признавам, че в началото беше трудно, докато се научи на гърда, но в момента без проблем сменяме когато се налага между гърда и шише.

Относно шишетата на Авент- аз съм много доволна от тях. Не ми се е случвало да протичат  pardon

Помпата - аз използвам електрическата на Медела, но тук в Германия, лекарката изписва рецепта и всъщност се взима като под наем от аптеката. Безплатно е и съм доволна -бързо, лесно и за без пари! Ако обаче трябваше да я купувам, не бих, доста са скъпи и не мога да си я позволя. Но като функционалност съм ЗА!
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: октомври 05, 2012, 15:41:38 »

Анита, дали да си купиш електрическа или ръчна - според мен зависи от бюджета ти и след това дали ще се цедиш много или не.
Според мен (а и повечето майки използвали електрическа помпа) се цеди една след друга гърдите, тоест купи едининчна електрическа, а не двойна - цената е на половина.
За мен разликата между електрическата и ръчната:
Електрическата стоиш и чакаш тя да свърши работата вместо теб. Аз съм с тясни канали и цеденето ми отнемаше и по 1-1:30 ч, което е ужасно много. Също така електрическата ми се струва тежка и неудобна да си я сложиш в дамската чанта и да цедиш навсякъде. Но пък е прецизна според мен.
Ръчната - изпомпваш по-бързо от електрическата, защото правиш повече изпомпвания и ти регулираш темпото реално. Не смятам, че чак толкова ти омалява китката. А и някакси вакума на ръчна Медела е по-голям от вакум ел. Медела. Супер удобна за цедене навсякъде. Тиха smile

Ако се спреш на Медела като марка, лично аз съм доволна от силиконовите накрайници - лепват супер добре, докато пластмасовите на мен ми се хлъзгат и трябва повече да придържам.

Оф, цеденето си е "хамалогия"...Но е наложително понякога и помага.
От сърце пожелавам на всички децата да са им лакоми, да не им се запушват канали, да не трябва да се връщат рано на работа и рядко да им се налага да цедят.

За чайовете - аз пиех през ден или няколко дни лактонния чай, защото ми идваше много силен. Тоест един ден пия лактонен по 500мл на ден, а следващите 2-3 дни пиех анасон и копър (2л на ден).
« Последна редакция: октомври 05, 2012, 15:43:49 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines