Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 21:36:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 144594 пъти)
 
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #420 -: май 05, 2015, 11:40:27 »

мен нещо са ме обзели паранои да не ми се спукат водите. Ужасно се потя.  През нощта съм цялата мокра и чаршафи и коса.  Страх ме е да не се разболеЯ.Днес все едно сИ бях мила косата сутринта.
И аз бях така преди известно време. Като се събудя и мокраааа. И веднага мисълта "да не са водите". Почнах да спя само по сутиен - от тия спортните, с по-лека завивка и вече не е чак така положението.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #421 -: май 05, 2015, 12:00:26 »

Аз за това редувам с ензим и симетикон, Аболикен, Колийф и Био Амика са на същия принцип. Пробвай редувай, виж какво действа, то нали знаеш повечето капки са за наше успокоение. smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: май 05, 2015, 13:21:17 »

Капките не действат бързо, иска време и натрупване. За броени дни резултат едва ли биха дали и няма смисъл от бързата им смяна.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 05, 2015, 13:38:33 »

Аз за това редувам с ензим и симетикон, Аболикен, Колийф и Био Амика са на същия принцип. Пробвай редувай, виж какво действа, то нали знаеш повечето капки са за наше успокоение. smile


Абоколикен са с ензим нали? А със симетикон са Еспумизан и Инфакол примерно...



Относно водите, чак бях ходила до болницата след едно такова обилно намокряне, не знам дали бях писала тогава. Оказа се че не са води.


Сега след като родих мога да кажа, че от цялата бременност най голям страх ми беше да не ми изтекат водите в периода 20-30 седмица. Контракции все си мисля че се овладяват, ама водите изтекат ли няма много време да се задържа положението. А 20-30 седмица ми се струваха най големия страх по обясними причини. Гледах изобщо да не мисля кога в коя седмица съм и да живея нормално.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #424 -: май 05, 2015, 13:49:19 »

Капките не действат бързо, иска време и натрупване. За броени дни резултат едва ли биха дали и няма смисъл от бързата им смяна.

Кои са с натрупване? Тези с ензим не са. Те разграждат лактазата, тези със симетикон са си лекарство и разрушават образуваните газове на момента. На никои от тях не пише че са с натрупване, не са хомеопатични.

Точно така Гери. Абоколикен са с ензим,аз със симетикон ти препоръчвам Сабсимплекс.

Края на 8я всички имат обилно течение. Власгалището се поготвя за раждане. Много е гадно, и аз бях готова да хофим дфо спешното.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: май 05, 2015, 14:12:47 »

То всеки месец има за нещо да се притеснявамЕ .луда работа .и после като се родят пак се притесняваме. може би понеже мъжа ми го няма и затова се притесних. Щото аз хубаво си имам дата за секцио, но изведнъж ми хрумна , че като съм вече в девети месец и може всеки момент да е.  понеже се налага все да ставам, вдигам разни неща , ядосвам се , напрягам се и не мога  мнохо да почивам и затова се притесних, да не направа някоя беля.
За колики съм ползвала инфакол, но от Англия и хомеопатични , ама какви бяха не помна.коликинд май.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 05, 2015, 14:38:03 »

Кои са с натрупване? Тези с ензим не са. Те разграждат лактазата, тези със симетикон са си лекарство и разрушават образуваните газове на момента. На никои от тях не пише че са с натрупване, не са хомеопатични.


За Инфакол помня това. Другите вече съм ги изпозабравила, аз давах коктейл от 2-3 неща, които сякаш действаха като бяха в комбинация.
На дъщеря ни например Еспумизан й се отразяваше обаче кофти, не отслабваха коликите...Всичко е индивидуално.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #427 -: май 05, 2015, 14:43:11 »

За Инфакол помня това. Другите вече съм ги изпозабравила, аз давах коктейл от 2-3 неща, които сякаш действаха като бяха в комбинация.
На дъщеря ни например Еспумизан й се отразяваше обаче кофти, не отслабваха коликите...Всичко е индивидуално.

Инфакола и той е със Симетикон така че не е с натрупване, Коликинд можеби, те са хомеопатични.

Руми, честно аз си отдъхнах като родих, много по спокойно ми е. Щом си имаш дата успокой се и не го мисли. smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: май 05, 2015, 14:55:12 »

Последно Лефакса (или тоя еквивалент, който ние имаме Антифлат) и те са със симетикон?

Мариолка ти как ги редуваш? Единия път едните, другия път другите или по друга схема?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #429 -: май 05, 2015, 15:16:52 »

Последно Лефакса (или тоя еквивалент, който ние имаме Антифлат) и те са със симетикон?

Мариолка ти как ги редуваш? Единия път едните, другия път другите или по друга схема?

Дам и те са със симетикон, внимавай много с тях че запичат! Аз от 08:00 до 20:00 храненията давам с ензим, ако го боли много и не се успокоява от нищо ( масажи, те му действат най добрд, бял шум, торбичка, пръскам Лефакс)  за двете вечерни хранения сме със симетикон, за да спи спокойно ( и аз да спа де ) и въпреки че е само на АМ да чукна на дърво не се запекъл.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: май 06, 2015, 10:38:32 »

За вече родилите момичета,заповядайте в общата тема: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37101.0.html където можете да обменяте опит,съвети и да споделяте всичко около вашите дечица родени в първото полугодие на 2015г.  give_rose
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #431 -: май 06, 2015, 21:42:53 »

Здравейте и от мен smile
Не съм писала дълго време, но ви чета. Родих прекрасна дъщеря на 20-ти април. Малката се казва Ния и е най- великолепното ни постижение smile
Раждането беше секцио и се радвам, че очакванията ми не се оправдаха. Бях се подготвила психически, че ме очакват някакви безбожни страдания и болки след операцията, а се оказа, че не беше чак толкова голяма болката. Не казвам, че ми е било весело, но определено престоят ми беше търпим. Смея да кажа, че след изписването ми си се оправям съвсем сама с всичките си домашни задължения и с бебка, без да имам болки и притеснения от операцията. Може би най- неприятният момент беше, когато лежах на операционната маса и не си усещах крайниците. Беше ужасно- знаех, че си е моето тяло и усещах дърпане и тласъци, докосване и мърдане, но дори не можех да си помръдна краката. Гадно е!
Иначе с малакат се нагаждаме една с друга, градим си режим на хранене и сън. За мен не остава време за почивка и ми се събира сън около 4 часа на денонощие, но не съм и очаквала друго smile
Относно коликите, аз ползвам Абоколикен и съм доволна. Бих го препоръчала. Добро спасение е за дечицата.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: май 06, 2015, 23:06:16 »

Сисе, ей хубави новини и при теб. Да ви е жива и здрава Ния. Много да е обичана и весела. Късмет и хубави събития да изпълват живота и. Радвам се че се справяш и звучиш толкова положително. Ще се напаснете с бебка. Около 2 месеца  горе долу трябва. Информирай ни как вървят нещата.
.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 07, 2015, 07:42:09 »

Браво, Сисе! Честита дъщеря! Да ви е жива и здрава, красива и щастлива  girl_wink Звучиш наистина много добре за родила преди няма и 20 дни. Кърмиш ли? Въобще как минава денят ви? Тъкмо си мислех, че до сега само мъжки рожби имаме в темата и ето че се появи принцеса. Още само една ще имаме живот и здраве на Руми и пак ще сме мнозинство мъжете. Мъжко тримесечие!
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #434 -: май 07, 2015, 08:28:51 »

Ех че хубава новина за добро утро smile Сисе честита ти принцеса. Да е здрава и много щастлива, а и всички, покрай нея  give_rose Браво, че се справяш сама и звучиш наистина доста позитивно настроена.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines