Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 16:57:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 172205 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 17, 2015, 23:43:56 »

Момичета вие какво мислите да направите например 1 голяма торта и персонала да я нареже на парчета или една торта за разрязване и парчета отделно готови за гостите да поръчат.?
Чудя се какво да направим,  защото за 200 човека не мисля че ще могат да нарежат еднакви парчета.
Мислех да поръчвам торта от друг град и ми казаха, че ги доставят с хладилен бус в деня на сватбата, като ми искаха за доставка 130,00лв ( говоря от Враца до Видин )
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 18, 2015, 08:29:48 »

Джоси, сумата за траспорта не е малко, но е по-скоро оправдана, това е хладилен транспорт, който ще бъде управляван от човек, който през това време ще свърши куп други доставки за същата сума (не знам точно в моя град-Враца до колко е възможно де smile говоря от гледна точка на работата ми тук в София). За нещастие нито една спедиторска фирма не се наема да превозва торти (Спиди, Еконт и т.н), а тези с хладилните траспорти го правят при хиляди условия, в определени дни, часове, за суми от сорта на 0.70лв/км, но за големи количества стоки и т.н.

Интересно ми е, коя е тази сладкарница от Враца  pardon
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: февруари 18, 2015, 09:08:56 »

djosi Нашите гости също ще бъдат около 200, ще има една торта 120 парчета,която ще разрязваме и останалите ше бъдат като пастички.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 18, 2015, 11:32:29 »

 Offtopic Сайтът не ми позволява да коментирам. Защо така? Изписва, че е изтекло времето за публикация или нещо подобно.  help
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: февруари 18, 2015, 13:08:20 »

 Offtopic Стеф, и при мен е така, само в определени теми... Влизах-излизах от профила си.. Не става, писах на модераторите, казаха че ще го оправят, но чакам  pardon Най-странното е, че Милейди, каза че от телефона нямала проблеми, само от лаптоп/компютър. Аз от телефона не съм пробвала да пиша, но...
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 18, 2015, 13:50:00 »

Ще проверя как се казваше сладкарницата, която предлага и доставка и  ще го напиша. Не ми  се струва скъпо, защото все пак трябва да я докара цяла тортата ( а  и до ВД са 130км.) Иначе си намерих в града ни да ми направят торта, но още се чудя дали да я режат в  ресторанта или да си  поръчам парчета.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: февруари 18, 2015, 14:06:21 »

Да, това ти казвам не е скъпо, аз помислих, че на теб ти се струва скъпо. Да ти призная, не съм сигурна до колко са добри фирмите в района, но познавам много хора ще разпитам, ако ми кажеш име?
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #367 -: февруари 18, 2015, 19:53:15 »

djosi Нашите гости също ще бъдат около 200, ще има една торта 120 парчета,която ще разрязваме и останалите ше бъдат като пастички.

Може и всички парчета да са като мастички или индивидуални малки тортички, а да се разрязва пак голяма торта, от която само горният слой да е торта, останалото голям макет, облечен в глазура. smile Така всеки ще има красиво парче smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: февруари 19, 2015, 02:24:58 »

Със сигурност решихме вече да имаме малка тортичка, шестоъгълна за разрязване и пастички за гостите.
Излиза ми много по-евтино, а и тортата ми е само с бял айсинг и фигурка, много постна ще стои, ако е по-голяма.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #369 -: февруари 19, 2015, 08:59:05 »

Аз искам като на Миленката тортата - без фондан, без никакви декорации освен може би няколко морски звезди/рапанчета smile Жалко, че тя май каза, че не е доволна от обслужването.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: февруари 19, 2015, 09:16:05 »

В крайна сметка е била доволна от вкуса, а тортата е изглеждала добре. Е ще се поизнервиш малко, но нали крайния резултат е важен?  good
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 19, 2015, 13:29:43 »

Ние щи сме с една голяма торта, коята ще се реже на момента. Но сме само 50 души, предполагам ако е по-голяма като вашите има риск да ви я нарежат половината и всеки да получи по едно микроскопично парче.  crazy
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 19, 2015, 18:11:35 »

Ние също сме решили да има малка торта за разрязване и пастички за гостите. Ама ако намеря и къде в Русе ще я направят без фондан, само с крем, ще е супер.
Ето нещо за вдъхновение:
Активен
MoonFairy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #373 -: февруари 19, 2015, 19:08:16 »

Ние също ще сме с не много голяма торта и пасти за гостите.Жената, която ще прави пастите е страшно добра, трудно се различава, че не са от тортата smile А иначе сме се спрели на тази http://prikachi.com/images.php?images/951/7932951j.jpg smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #374 -: февруари 19, 2015, 19:29:07 »

При липса на финансови средства до някъде е оправдано да се лишите от класическа сватбена торта, като я замените с по-малка, но в случай че можете да си го позволите не виждам смисъл в подобни действия.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines