Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 08:48:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за бременна жена - моля за съвети  (Прочетена 13784 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« -: април 17, 2012, 22:45:18 »

Здравейте, мили настоящи и бъдещи майки! smile
Създадох тази тема, защото не открих подходяща такава, в която да си задам въпроса.
На моя близка приятелка й предстои прекрасното събитие да роди в края на този месец. Това бебе наистина е много искано и чакано и всички много се вълнуваме и вече нямаме търпение. Това ще бъде първо раждане на приятелката ми и както при всички бъдещи майки, напрежението и очакването са големи.

Освен това, тя ми направи много мил жест - изработи на ръка всички покани за предстоящата ми сватба и сега бих искала да върна този жест, да направя нещо мило за нея, което ще я разведри, ще я разсее поне за малко и ще я зарадва. Предстои й да ражда скоро и ми се иска да й подаря нещо наистина подходящо, не за бебето (за което вече имам няколко подаръка), а за самата нея. Аз самата все още не съм майка и не съм запозната с това от какво имат нужда бъдещите майки. Мислех си за СПА процедура, но не знам дали е удачно? Някакъв масаж на краката? Някаква козметика?

Знам, че всички във форума са пълни с идеи, затова съм сигурна, че ще ми помогнете и ще ми дадете съвет с какво да зарадвам една бъдеща майка smile  give_rose
Благодаря предварително!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 18, 2012, 11:23:29 »

Спа-то и повечето масажи са забранени по време на бременноста, но може да и подариш фризьор, маникюр, нещо от този род.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 18, 2012, 11:33:25 »

Разгледай сайтовете за колективно пазаруване има добри предложения за женски процедури - прическа, масаж и т.н. . Аз подарих наскоро  http://bg.kolektiva.net/burgas/garra-rufa-new-april.html .
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 18, 2012, 11:37:00 »

Аз получих една пижама като се прибрах от болницата.Оказа се много подходящ подарък,защото денят и нощта ми се сливаха и си ги прекарвах,облечена в нея.
Прическа,маникюр е добра идея.Аксесор за коса,някакво бижу,което е ежедневно,а не задължаващо.
На моите бременни приятелки съм решила да подарявам две книги-Азбука на кърменето и Близо до бебето!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 18, 2012, 12:27:20 »

Страхотни сте! Благодаря ви  give_rose
Май се насочих към маникюр, понеже тя не е склонна много да експериментира с косата си. Може да й взема в допълнение и някоя хубава книга smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #5 -: април 18, 2012, 12:56:56 »

Подобно на dodo23, получих много практичен подарък - хубав шал, който намятах над нощницата при ставането през нощта. Ползвах го и за второто раждане, а сега си завивам краката, когато седя на дивана.
Има и весели възглавници - хем от полза, хем за красота.
Всяка жена има нужда от хубава пътна чанта или чанта за спорт.
Едно време ни караха да си махаме маникюра преди раждане - докторите се караха, ако имаш лак, макар и безцветен. Но педикюр е хубаво да се направи, после просто няма време.
Ти си познаваш приятелката, не се съмнявам, че ще я зарадваш, каквото и да направиш специално за нея. Пък дано после ти дава бебето да го разхождаш  Wink.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #6 -: април 18, 2012, 13:24:16 »

На мен ми подариха масаж преди да родя и имах 3 мес да го използвам. Е казвам ви това беше най-хубавия ми подарък Хем релаксирах, хем поспах, кеф  heart. Ако тя обича масажи,както аз мисля, че ще е много щастлива на такъв подарък good.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 18, 2012, 13:58:37 »

Да, по време на раждане е хубаво бъдещата майка да е без лак/гел. Също така идеята за шал е много добра, особено ако мисли да кърми, понеже с него може да се 'прикрива' когато е навън през пролетта-лятото .
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #8 -: април 25, 2012, 16:38:28 »

Докато бях бремена си мислех колко полезни ми биха били:
Ваучер(и) за масаж
Панталони за йога (за бремеността и за след раждането, когато бях съвсем разпльокана)
Нощници/пижами, много меки, с предно закопчаване, по възможност с капси, за нощното кърмене
Ярко червен лак за нокти, че да имам нещо шарено за гледане докато кърмя нощем
Няколко много смешни книги
Лосион за тяло без аромат (всякакви ароматизирани продукти се избягват поне шест месеца защото обонянието на бебето е мн чувствително)
Диск/файлове с подбрана джаз музика
Абонамент за някакво клюкарско списание (американския Vanity Fair)
Нови джапанки или чехли, нещо шарено и ново, което да ме ободрява, че да не си мисля постоянно как съм 100 кг

Въобще всички идеи които са дадени от коментиращите преди мен са мн хубави!
Wink
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #9 -: април 26, 2012, 16:54:00 »

Както е писала магито масажа е забранен по време на бременност, но пък може да и направиш тази изненада след раждането, мисля че ще й бъде много релаксиращо след бременността.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 27, 2012, 08:46:57 »

Благодаря ви много, момичета! Бяхте ми от голяма полза! Идеята за шала беше много уместна, защото търсейки подходящ шал, случайно попаднах на слинг-шаловете, които се оказаха супер практични и удобни за кърмене и носене на бебчето до сърцето smile
И сега голямата новина - приятелката ми роди на 24-ти прекрасно момиченце с мерки 51 см и 3,500 кг. yahoo yahoo yahoo yahoo

Принцесата се казва Виктория и е МНОГО красива - със сини очи и черна коса!  heart heart
Толкова съм щастлива за тях, че вече нямам търпение и аз да си имам свое (до сега не съм била толкова ентусиазирана  blush)

И така, освен слинг шала, ще й подаря масаж, но това ще стане може би другата седмица, когато се възстанови напълно, а и майка й тогава ще дойде да и помага smile
Днес съм на изписване след 1 час и съм им приготвила подарък-изненада - една от тези сладурски торти от памперси, украсена с много играчки и с "глазура" от дрешки, одеалце и козметика  yahoo

Вчера таткото ни събира заедно с всичките си приятели да почерпи и му подарих шише "Орисана ракия" с пожелания, на която е изрично упоменато, че трябва да се отвори и изпие на първия рожден ден! Подарихме му и музикална плюшена играчка с пожелание да пее всяка вечер приспивна песен на малката принцеса  heart

Подаръците ще кача в галерията малко по-късно smile

Снимките са тук:
http://forum.svatbata.bg/index.php/v/ivelka/moi-snimki/?action=gallery
« Последна редакция: април 27, 2012, 09:08:23 от ivelka » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines