Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 21:58:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци или пари ? 2  (Прочетена 102545 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: май 15, 2012, 11:04:16 »

Добре де, да предпочитате пари е едно, но да задължавате гостите да е това, според мен е изключително неуважително! В крайна сметка всеки сам преценява какво да даде или пък колко. Това да не е някакво шоу с вход? В крайна сметка и без никакъв подарък да дойдат аз пак държах на всички поканени, не са канени, за да дадат минимум "..." в пликче. Звучи като някакво желание да сме на печалба след сватбата...  shok

пп - в този ред на мисли, реда с "за подаръци не мислете, а в пликче ги поднесете" или "предпочитаме парички (в умалителна форма?!!?!)изтипосано в поканите ме докарва до позиви  bad Наистина не искам да засегна никой, знам че това е масова практика, просто в моите очи е грозно.
аз не съм ги задължавала, погрешно си схванала- когато държат да подарят подарък им казват да не носят нищо, защото съм в гарсониера и няма къде да го дена! Така че не съм за парите , а за практичността в случая. На кумата й казах нищо да не ми подарява, нито пари , нито подарък.
И след като питат какво искаме, защо да трябва те да решават ние какво искаме? Ами ако не питат,да носят каквото искат . Ама иначе е смешно- все едно ни питат, "с какво да се измъкнем за да дойдем с минимален подарък на вашата сватба?"  в този случай им казвам - не носете нищо.
Не ми е за подаръците а за отношението на измъкване , обидно е и по-добре без подаръци или пари от такива хора.
дано си ни разбрала, нас, другите момичета , какво имаме предвид.
п.с в поканата не само че не пиша за пари, ами съм  казала и цветя и бонбони да не се хабят да  носят. Криза е...
« Последна редакция: май 15, 2012, 11:07:17 от emmmmmy » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #241 -: май 15, 2012, 11:06:40 »

Моите гости пък като има казах пари директно си отдъхнаха  yahoo Не им се занимава с мисъл  blum

Hecate - можете да им подарите нещо арт - картина от техен любим художник ( аз примерно обожавам Кирил Божкилов) , или арт неща за кухнята или за дома. Нещо странно и нетипично. Не знам в кой град си, но ако се разходиш по галериите или малките арт магазинчета ще откриеш нещо интересно.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: май 20, 2012, 18:43:46 »

На нас ни подариха парички без да го пишем в поканите...даже събрахме двойно повече от очакваната сума. Единтвения подарък беше уред за фондю, което си е готино нищо че няма къде да го дяна. Ама в новия апартамент все ще му намеря място!
Да не споменавам че ни заринаха от играчки вместо цветя! Всички бяха толкова въодушевени от идеята, че някои носеха по няколко. В дома направо се оцъклиха като видяха какво носим!
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: май 20, 2012, 19:35:27 »

punk_girl123 поздравления за идеята с играчките  Bravo Ние ще събираме парите от цветя за лечение на дете, дано се съберат повече от очакваното  smile
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: октомври 22, 2012, 19:42:20 »

Винаги ми е било кофти въпроса за пари или подарък. А и обикалянето по масите хич не ми харесва. Аз мисля да напиша нещо като подтикващо послание на отделно картонче от това на поканата но пак в същия плик. До сега измислих нещо такова
" С вещи сме затрупани, за тях не се грижете,
 при нужда от идеи на нас се обадете,
цветята ще повехнат и тях не ги търсете,
до 1 септември присъствието си потвърдете!"
Обаче ми се вижда смешно и ще мисля още как да го подобря - иска ми се хем да стане ясно,че нямаме нужда от вещи, хем че ако някой много иска може да ни попита какво да ни вземе и за бонус - букет ще си имам, други не ми трябват smile Вие как мислите?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: октомври 22, 2012, 20:49:47 »

Винаги ми е било кофти въпроса за пари или подарък. А и обикалянето по масите хич не ми харесва. Аз мисля да напиша нещо като подтикващо послание на отделно картонче от това на поканата но пак в същия плик. До сега измислих нещо такова
" С вещи сме затрупани, за тях не се грижете,
 при нужда от идеи на нас се обадете,
цветята ще повехнат и тях не ги търсете,
до 1 септември присъствието си потвърдете!"
Обаче ми се вижда смешно и ще мисля още как да го подобря - иска ми се хем да стане ясно,че нямаме нужда от вещи, хем че ако някой много иска може да ни попита какво да ни вземе и за бонус - букет ще си имам, други не ми трябват smile Вие как мислите?
мисля че може да се каже и директно, че си имате всичко и че си събирате за големи неща  pleasantry . Виж темата назад, има много добри предложения.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #246 -: октомври 24, 2012, 14:01:38 »

eleni4ka за подаръците може да си изберете магазин и да си направите списък с желани подаръци  good - според финансовите възможности на гостите, а могат и да се комбинират  Wink
ако не искате да обикаляте по масите вечерта, може да посрещате гости на вратата/уелкъм дринк и там да приемете цветя, подаръци... има всякакви варианти - изберете този, който ви допада най-много  good
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: октомври 24, 2012, 14:54:48 »

eleni4ka, няма смисъл да пишеш каквито и да било текстове за подаръците. Хората в днешно време са пределно наясно, че на едно младо семейство не му трябват лъжици,тигани и т.н, а парички, за да си обзаведат дома или да си купят такъв, да си вземат кола и т.н.
Кажете на родителите, ако някой ги пита какво да ви вземат, да казват, че е най-добре да ви дадат сумата. В крайна сметка и да напишеш пояснение, че не искате вещи, ако някой е решил да ви вземе чаши или др., надали ще се съобрази.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #248 -: октомври 26, 2012, 09:30:17 »

eleni4ka, Мариелка е права  pardon
ако наистина държиш да ги предупредиш все пак, ако си правите сватбен сайт може там да го напишеш  good
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: ноември 19, 2012, 08:22:35 »

Здравейте. Снощи моя позната ме изненада, като ни покани на сватба :-)) Чудех се колко е прието да се дава сега - последно бях на сватба 2010 и дадохме пак на познати ( подчертавам познати защото друго е да са близки приятели ) 100 лв ( бяхме двамата с милото ) , но от тогава живота много поскъпна , а и организирайки сватба ми е известно колко много пари отиват - иска ми се да им остане нещо , но колко парички да дам - 100 лв ми се струват малко( пак за двама) - като знам че само куверта ако включиш и приходящите разходи фото, видео и алкохол ще надвиши 50лв на човек.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: ноември 19, 2012, 08:34:48 »

По мои лични наблюдения масово хората все още дават по 50лв на човек, в най-добрия случай 150 за двама. Точно защото животът много поскъпна, не всеки може да отдели повече.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: ноември 19, 2012, 08:45:47 »

Е 150 лв ми звучи по - добре  . Да знам че живота много поскъпна и на нас това ни е още един хипер минус при положение че организираме и ние самите сватба, но все пак ако ще ходим си мисля че е редно ако не им остане, поне да им покрие разходите. Зная че никой не прави сватба за да излезе на печалба, но някак ми се иска поне нещо да им остане ако не поне да им покрием разходите.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: ноември 19, 2012, 08:57:24 »

Като цяло ако го погледнеш така - ако вие ходите на тяхната, а те на вашата сватба, просто ще обмените една сума, дали 100 дали  200 лв, но така стана при мен когато ходех седмица преди нашата сватба на моята приятелка (на сватбата им); сумата не е от чак такова значение, животът поскъпна, но никъде няма правило колко да оставиш, не е целта да покриеш всичко, но ако решиш че искаш да оставиш повече, това вече си е твой избор и зависи понякога и колко близки са ти хората; Масово дават по 50 лв за човек (личен пример от сватбата ми), но имаше семейства които оставиха и за детето си 50 лв (което е много особено като се има предвид че не са били с него, то е малко - на 2г), имаше двойка която ни остави по 90 лв от всеки... т.е всеки сам решава, имаше и друга двойка която остави по 30 лв (така са преценили, като са взели и букет); аз лично знам от кой колко съм получила, не за да се сърдя или да мисля нещо лошо на някой който е дал по-малко, а все пак да знам че някой е решил да дае повече (защото това си е вид жест и ако ги сложа просто на куп с другите, то жестът ще се забрави).
От друга страна ако няма текст да знаете, че почти сигурно (колкото и да се говори че то се знаело в днешно време) ще имате и подаръци от сорта на вилици и лъжици (при нас го имаше и този момент  Wink ) На младите бяхме писали текст, не мисля че има нещо срамно, защото сега не ползваме подаръците си, а ако бяха още 2 или 3 пъти по толкова - не знам. В момента не са при нас, няма място  Girl_hide А на възрастните роднини, по-скоро от страна на свекърите не бяхме писали текст, имаше и пари, но имаше и подаръци - основно от тях; Мен лично не ми трябва грил за не знам каква си сума... но не се сърдя, защото така или иначе знаех че ще го има този момент. Уважих молбата на свекърва ми да няма текст в тези покани, така или иначе те плащат половината сватба.
За заключение (че се разписах мн на дълго) искам да кажа, че е важен жеста, ако щете важно е дори желанието да дойдеш да си изкараш готино с младоженците, да се радваш за тях, с тях... парите идват и си отиват, те също са важни, но всеки сам решава до колко  Wink

(п.с. към всеки плик с пари имахме чудна картичка, която си ми е по-скъпа от грила  pardon pardon )
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #253 -: ноември 20, 2012, 15:12:33 »

Ние умишлено не искахме да знаем кой колко пари е дал и само ги изсипвахме накуп. Имай и това предвид.

Това, което ни очарова, беше, че две семейства бяха дали юбилейни пари. Тях нямаме намерение да харчим, но си има своята стойност - финансова и най-вече емоционална  good

Не мисля, че е проблем да дадете 100 лв, придружени от хубав плик и картичка и/ли букет  Wink
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: ноември 20, 2012, 15:28:53 »

И аз съм съгласна с мнението, че сега масово хората дават по 50лв. на човек. Поне на нашата сватба беше така, да не казвам, че пак ме хваща яд имахме пликове с по 20лв.(знам възможностите на всички). Не каня хората за пари, каня ги , защото искам да са с нас на този ден, но.... това си е diablo diablo diablo Познавахме всички гости до един на нашата сватба и наблюдението ми е приятелите ни даваха по 200лв.(двойка),или се комбинираха 4 човека-300лв. Имаме само един подарък много скъп сервиз за хранене и кафе от баба ми и това е. Да ви кажа ние от 130 човека сватба и 4 деца събрахме 6000лв.Милото каза: Не мислех и това, че ще съберем! Не си покрихме и половината сватба, но важното е че беше уникално весело и до ден днешен всички говорят за нашата сватба.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines