Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 16:54:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малки тайни при боядисването на яйца и нашите творения  (Прочетена 236012 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #225 -: март 30, 2012, 13:25:18 »

Боядисване на яйца - с котка smile Браво, свекърва!

Моите дребчовци се нареждат и наблюдават по същия начин правенето на торти smile
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 30, 2012, 14:13:57 »

Ех, че сладка гледка! Хубаво е когато имаш компания за боядисването на яйцата. Ето още едно предложение от мен за украса. Ще се опитам тази година да направя нещо подобно с пайети. Много е ефектно според мен. smile

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 30, 2012, 14:39:28 »

Само да не боядисаш и котката.
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 30, 2012, 17:30:47 »

Аз пък ги боядисвам така  Wink

Ехааа супер,приятно занимание с приятна компания,може да и чапнеш малко нослето на хубавата маца  girl_wink girl_wink girl_wink girl_wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 30, 2012, 19:21:16 »

Гучи, това е мого добра идея и най- важното изглежда бързо и лесно.
 аз само не можах да разбера ще се залепи ли добре с белтък салфетката, нищо повече ли не трябва да се прави?

Белтъкът лепи много силно.  good Може да го използвате и в ежедневието, кога ви трябва безцветно лепило.

Аз миналата година пробвах декупажната техника в-у сварени яйца. Ако се използват малки елементи е по-лесно, но големите се лепят много трудно предвид облата форма на яйцето. Освен това пластът салфетка е много тънък и е пипкава работа да го залепиш равномерно без "балончета" или без да се намачка. Също така много лесно се къса.





Това са миналогодишните подаръци за родата като декупажната техника е използвана и в-у хартия за направата на кошничката и декорацията на козунака.
« Последна редакция: март 31, 2012, 00:17:49 от Lionelsa » Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: март 30, 2012, 23:06:10 »

Lionelsa  Bravo справила си се прекрасно  Bravo
Яйцата и украсата са страхотни  Bravo Bravo
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: април 01, 2012, 10:09:03 »


Много ми хареса идейката и ми се искаше да я споделя с вас  give_rose. Харесвам много "Алиса в страната на чудесата" още от дете и тази тема, използвана за боядисване на яйца ме остави без думи. Страхотна е!!!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: април 02, 2012, 09:43:46 »

Lionelsa  благодаря ти, запалих се и аз да направя по-интересни яйца тази година, но все пак да не е много времеемко и сложно. Това с декупажа е ок. Иначе аз си боядисвам традиционни яйца, както и шарени в памук и ми се иска да направя нещо ново
 споделяйте за по-лесни, но интересни техники
 имам едно великденско дърво и си накичвам разни купени яйца и фигурки, но може да допълня с нещо ново и направено от мен
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #233 -: април 02, 2012, 13:29:01 »

 На фона на всички невероятни великденски майсторийки, които сте показали, направо ме е срам да споделя как правих яйцата миналата година  blush
 Това е една простичка и съвсем не трудоемка техника с дантела. Бях я видяла в сайта на Марта Стюарт и реших да пробвам. Нямам мои снимки, но крайният резултат изглежда горе-долу така:

 От опит установих, че за не особено сръчни хора като мен  blum най-удобно е да се използват парчета немного тънка еластична дантела със средно едри форми, за да се открояват добре. Хубаво става, ако яйцата са бели, а използваната боя е наситена като цвят. Особено ярко червено, зелено, синьо и лилаво. Може и да се боядиса предварително в по-блед цвят. След изсъхване да се сложи дантелата и да се боядиса повторно в по-ярък цвят за контраст. Много е важно дантелата да е изсъхнала напълно и тогава да се махне  smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 02, 2012, 14:53:04 »

Страхотни неща предлагате, момичета! Bravo
AliTia, твоите неща страшно ме впечатлиха, но ме спечели с "Алиса в страната на чудесата" - невероятно е! Много ми се иска и аз да можеш да направя нещо такова, но изобщо нямам нерви за пипкави неща pleasantry Иначе идеи ми идват много, но като дойде време за изпълнение ставам малко werewolf
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: април 05, 2012, 11:28:55 »

Мишел, уникални са тези яйца! shok Bravo Може и да купя малко дантела от някоя кинкалерия и да се пробвам. Тази година имам голям стимул покрай малко Ели да разноообразя истински украсата, сега остава и време да намеря blum, което е по-трудно за реализиране... Взех си комплект за рисуване с восък, както и едни гумени печатчета, пак за декориране на яйца. Като имам готов резултат, някакъв, ще споделя с вас.

Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 06, 2012, 21:16:04 »

roumyana, и аз ги боядисвам традиционно. Вземам едни немски бои, с които се борави много лесно и цветовете са ярки и наситени.

А тази година не съм мислила за украси, защото сме поканени на гости за празника и няма смисъл да правя каквото и да било по-специално.

michelle, много ми харесват тези яйца:-)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 06, 2012, 21:48:10 »

roumyana, и аз ги боядисвам традиционно. Вземам едни немски бои, с които се борави много лесно и цветовете са ярки и наситени.

А би ли споделила марката на боичките? smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 06, 2012, 22:50:46 »

А би ли споделила марката на боичките? smile

Не се сещам за името - продават ги в Кауфланд. Изложени са на рафтовете с великденски украси. Няма как да ги сбъркаш. Не ги слагат при другите бои.

Само да добавя един съвет - не бива яйцата да са горещи. Аз бързах и нямах време да ги изчакам леко да се охладят, за това ръкавиците ми залепваха по яйцето и не се получи равномерен цвят. Но на снимката може да видиш колко са ярки.



* P1150586.JPG (61.27 KB, 314x231 - видяно 3828 пъти.)
« Последна редакция: април 06, 2012, 23:01:27 от Lionelsa » Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 07, 2012, 12:12:50 »

Мишел ,яйцата са много красиви,може и аз да пробвам  girl_wink
Lionelsa  горе долу на каква цена са тези бои ?
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines