Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 18:06:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кое е с най-висок приоритет за вас?
Спомените - фото/видео - 8 (61.5%)
Храна и обслужване - ресторант - 0 (0%)
Обстановка - украса - 1 (7.7%)
Вашата визия-рокля/прическа/грим - 1 (7.7%)
Настроението - DJ - 3 (23.1%)
Друго - какво - 0 (0%)
Общ брой гласове: 12

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вашите сватбени приоритети  (Прочетена 11051 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« -: април 17, 2015, 18:29:32 »

Момичета, чета вече доста време сватбените секции на форума, чета и форуми и блогове от широкия свят и ми се роди въпросът - Кое за вас е с най-висок приоритет за сватбата ви?
Предполагам повечето отговори ще са - цялостни, но все пак, има неща, за които сте склонни да отделите по-голям бюджет от други. Интересно ми е - кои?
А може и да си ги степенувате по важност smile
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 17, 2015, 18:41:17 »

Спомените са приоритет при нас, затова и фото и видео са ни от по-висок клас спрямо останалите детайли по сватбата.  smile
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #2 -: април 17, 2015, 21:26:35 »

И при нас е така - фотото и видеото са от по- висок клас. Другото, на което много държим, е музиката и украсата, но за тях сумите са по- скромни. Глобален приоритет номер 1- да се забавляваме много и ние, и гостите.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 18, 2015, 01:54:39 »

Държим най-вече всички да се забавляват и да останат с приятни спомени - музика, украса, храна, обслужване, общо взето настроението като цяло. А от материалните неща - халките и чашите, защото те си остават за цял живот и си се ползват  smile
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 18, 2015, 10:55:40 »

Уххх при мен е много сложно ... За мен на първо място са фото и видео. Аз се занимавам с фотография, така че сещайте се дали не изисквам нещо идеално. Готова съм да дам най-много пари именно за това, но мъжа ми е твърдо против. За него снимките не значат нищо, дори ако го питаш са излишни.. Трябваше да се съглася да ме снимат мои колеги , които не са най-добрите, но където ще мога да си наложа всичките претенции от към снимане и обработка и ще ми вземат малко пари. Така че направих голям компромис sad
На мъжо приоритет му е бутането на проклетата врата , когато трябва да ме вземе , а мен хич не ми харесва тази част, но айде пак направих компромис .. ще я бъде!
Съсредоточих се над музиката - първо резервирах DJ , на когото имам много доверие, за да си подсигуря веселото настроение на дансинга. Поканите уж не бяха с приоритет, но душата ми излезе докато намеря перфектните на достъпна цена...
Сега остана само роклята, която едва ли не е приоритет за някого smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 18, 2015, 11:32:37 »

Готова съм да дам най-много пари именно за това, но мъжа ми е твърдо против. За него снимките не значат нищо, дори ако го питаш са излишни.....
Сега остана само роклята, която едва ли не е приоритет за някого smile
Да кажа и при нас каква е ситуацията - за снимките - мъжа ми е на същото мнение.
Дори сме в борба дали да има снимки на самото подписване и защо изобщо някой трябва да снима. В този ред на мисли, за 4 съвместни години имаме 4-5 снимки заедно, на нито една от които не сме позирали, а сме хванати как говорим с някой, правим нещо и тн... Мрази да се снима.
Аз просто искам няколко снимки заедно. Та за това и аз не държа на уникално качество, от 100 години се каня да си изкарам някоя и друга снимка - една хартиена нямам.

Видеото ми е важно на мен - умирам си да гледам баловете на братвчедките ми (от преди 20тина год.), колко хора от тези клипове вече не са между нас... а там ги има да казват по едно изречение и много ми е готино да ги гледам.
Но най-важното за мен е хората да се забавляват - тоест водещия и диско водещия.
Както казва моя мъж - най-големите купони са ставали с ракия в бутилка от Фанта и буркан кисели краставички.
Не мога да си представя, да поканя 100 човека и да седят и да кукуват без да се забавляват... пък после нека си гледам лустросаната фотосесия и нека им сервират супер уау порции.
В крайна сметка писала съм го и друг път - щом каня толкова народ, трябва да се съобразявам с тях.

А относно роклята - за мен не е грам от значение.
Момичетата знаят как я купих - първата, която премерих. Все ми е едно каква ще е, така или иначе след 3-4г. пак ще си мисля "е как я харесах тая рокля бе". Важно ми беше да е семпла, за да не съм като сметанов облак, да е удобна. Бях си сложила лимит 500лв., свекърва ми беше казала, че до 3000 може да отдели, което ме втрещи!!!  Oh my ... В крайна сметка роклята ми е 480лв.

Ако трябва да си степенувам приоритетите

1. DJ
2. Видео заснемане
3. Ресторант
4. Украса и детайли
5. Фото
6. Нашата визия
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 18, 2015, 11:47:04 »

Ето на това му казвам - разни хора, разни идеали  pardon
 Да степенувам и аз нещата, че обичам да говоря много , а накрая нищо ясно в ситуацията  blush

Лично мои приоритети :
1.Фото и видео заснемане (професионално иззкривяване)
2.DJ
3.Баща ми да ме заведе и да ме даде на младоженеца.. (бях готова да убия някой, ако не ми бяха разрешили в гражданското да го направя така, както искам !)
4.Роклята и Костюма
5. Ресторант (като място и условия, не като храна)

Приоритет на младоженеца:
1. Да бута вратата , за да си вземе булката  angry (няма да коментирам даже! )
2. Сватбения автомобил (ако има как ще сме с кола, която още не е излязла от завода. )
3. Да НЕ Е облечен както аз искам ( направо имам чувството , че напук го прави)
4. Ресторант ( и като място и като ядене и пиене)
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 18, 2015, 12:01:29 »

lol Ох, Теди, провокира ме да напиша и аз на моя хубостник приоритетите, има сходства:

1. Колата - ние се борим за Ауди, не излязло от завода  pleasantry
2. Тортата - по-специално фигурката отгоре.
3. Ресторанта - много е притеснен, че ще остане гладен.
4. Как ще изглежда той - по предварителни сметки излиза около два пъти по-скъп от мен.
5. Да не го карат нищо да прави - нито танци, нито да говори нещо, да не говорим да ме целува пред хора, още повече пред наште, да не седи само с кумовете, а на нашта маса да има още приятели, да излиза да докато другите пушат на терасата с тях.
6. DJ и музиката
7. Сватбената ракия и вино
8. Дреболийки - подаръци за гости, покани и тн... - много ме учуди с това.
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 18, 2015, 12:10:55 »

Аааааааа да да да ,сватбената ракия !!!!! "Искам да е в един какви си шишета, от моята специалната от бурето , не искам никаква друга ракия!! " хахахах  Баща ми прави и продава ракия от дълги години и му вика " Ще отделим от най-хубавата за сватбата " и мъжа ми " ааа не не , ти не го мисли, аз си имам моя си ракия и ще е в еди какви си бутилки " хахаха много му се смях !  funnytooth
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 08, 2015, 10:07:50 »

Ох, в началото си мислех, сватба какво толкова, важното е да се забавляваме.. С хода на организацията се отплеснахме и всичко е приоритет..  crazy pardon

Моите приоритети, които се покриват с приоритетите на младоженаца, незнайно как.. Като особено странно ми беше, че за него бяха много важни поканите  pardon
1. Ресторант
2. Фотограф
3. ДЖ
4. Видеооператор (който в началото мислехме да нямаме  pardon)
5. Покани + ПОДАРЪЧЕТА ЗА ГОСТИ
6. Останалите дреболийки
Като искам между всичките неща, от поканите , през подаръците, тортата, декорацията, роклята, визията на младоженеца, чашите и тяхната украса, бутониерите, роклите на шаферките, визията на най-близките ми роднини, да има хармония.. Не искам да има безумни различни цветове, стилове, и т.н.. Искам между всичко да има логическа мисъл, да няма някакви неща взети от тук - от там  pleasantry pardon
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #10 -: май 23, 2015, 10:07:03 »

Тъй като още не сме започнали с подготовката,не мога да ви кажа на 100% какви са ми приоритетите покрай организацията, но едно мога да ви споделя със сигурност - държа сватбата да е в моя роден град!Преди 3 години се преместих при приятеля ми в град,където не познавам никого и бях изпаднала в ужасна депресия поне няколко месеца...Вече обожавам града,хората,имам приятели и работа,но винаги ще държа да се омъжа в моя град Wink Приемам го като един вид подарък за мен,като реверанс от страна на годеника ми и неговото семейство,като жертва в замяна на моята жертва да зачеркна живота,който си бях изградила и да отида съвсем сама на непознато място.Може да ви се струва тъпо,но за мен е адски важно.Докато не запазим ресторанта,няма да си повярвам,че наистина ще се случи beating nea
Иначе много държа на снимките,на видео изобщо не държим,но искам да имаме уникални снимки smile
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines